Wakacje w Emiratach

    Emiraty covid – zasady wjazdu do Dubaju, Ras Al-Khaimah i Abu Dhabi

    Magdalena Krutul

    Futurystyczny Dubaj, egzotyczne Ras Al-Kaimah i Fujairah – zaplanuj wakacje w Emiratach Arabskich! Poznaj zasady wjazdu i obostrzenia w związku z covid

    Zaktualizowano: 19.02.2023 r.

    Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, który turystycznie ma naprawdę wiele do zaoferowania. Nowoczesna architektura, luksusowe hotele, rozległe pustynie, wysokie temperatury przez cały rok, wyjątkowa kultura, kuchnia i zwyczaje Bliskiego Wschodu. Emiraty Arabskie trzeba zobaczyć na własne oczy, by odkryć ich futurystyczny charakter. W tym artykule dowiesz się, jak wyglądają nowe przepisy wjazdowe do Emiratów Arabskich w związku z pandemią COVID-19. Wyjaśniamy zasady wjazdu, restrykcje i obostrzenia obowiązujące w tym kraju.

    Ogólne zasady wjazdu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

    Dokumenty wjazdowe do Emiratów Arabskich

    Dokumentem uprawniającym obywateli Polski do przekroczenia granicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest ważny paszport. Dokument musi być ważny jeszcze przez 6 miesięcy, licząc od daty wyjazdu z Emiratów. 

    Obowiązek posiadania ważnego paszportu dotyczy osób w każdym wieku, także dzieci i niemowląt. Nie ma możliwości podróżowania za okazaniem innego dokumentu niż paszport.

    Czy na wakacje do ZEA potrzebna jest wiza?

    Nie musisz wyrabiać wizy przed podróżą. Wizę turystyczną elektroniczną otrzymasz podczas przekraczania granicy. Nie wymaga to dodatkowych formalności, jedynie okazania paszportu podczas kontroli granicznej na lotnisku. Wiza ta ważna jest przez 90 dni. Wiza turystyczna w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest bezpłatna

    Dodatkowe ważne informacje i formalności przed wyjazdem

    W przypadku podróży osób małoletnich bez opieki rodziców, wymagana jest notarialna zgoda rodziców na podróżowanie ze wskazaniem danych opiekunów podczas podróży. Zgoda musi zostać spisana w języku angielskim lub arabskim.

    Szczepienia przed podróżą nie są wymagane. 

    Niektóre leki powszechnie dostępne w Polsce, mogą znajdować się na liście leków objętych ścisłą kontrolą lub zakazanych w Emiratach Arabskich

    Należy zachować szczególną ostrożność podczas przewożenia leków do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wszystkie leki powinny znajdować się w oryginalnych opakowaniach i nie mogą być przeterminowane. W przypadku konieczności zażywania leków o działaniu narkotycznym, psychotropowym, CDA i CDB podczas podróży, wymagane jest posiadanie oryginalnej recepty lekarskiej i orzeczenia lekarskiego, przetłumaczonych na język angielski lub arabski. O te dokumenty możesz zostać poproszony w trakcie kontroli celnej. Możesz mieć ilość leków jedynie na potrzeby 30-dniowego zażywania. 

    Jeśli masz wątpliwości, co do zażywanych leków, skontaktuj się z emirackim Ministerstwem Zdrowia: info@moh.gov.ae i +971 800 111 11 lub Ambasadą ZEA w Warszawie.

    Czego nie można wwozić do Emiratów Arabskich?

    W Emiratach Arabskich obowiązują ograniczenia, co do wwozu niektórych przedmiotów. Poniżej przedstawiamy listę zakazanych przedmiotów w Emiratach:

    • produkty narkotyczne i leki o działaniu narkotycznym oraz środki odurzające (grozi za to kara wieloletniego więzienia za najmniejszą ilość)
    • leków psychotropowych (w tym niektórych leków o działaniu uspokajającym czy rozkurczowym) bez posiadania oryginalnej recepty lekarskiej w języku angielskim lub arabskim
    • niektóre produkty ziołowe i naturalne: tytoń, mak, opium (również w proszku), liście betelu - pieprzu żuwnego 
    • materiały zawierające treści obsceniczne
    • towarów pochodzenia izraelskiego z logotypami izraelskimi lub znakami firmowymi
    • gry hazardowe
    • nadajniki radiowe, sprzęt do samoobrony, noże, miecze
    • broń, amunicja, sprzęt wojskowy (należy posiadać zezwolenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Państwa ZEA)
    • sztucznych ogni i materiałów wybuchowych
    • alkohol w przypadku podróży do Emiratu Szardża, w pozostałych emiratach zakazane jest wwożenie napojów alkoholowych w ilości przekraczającej 4 litry

    Emiraty Arabskie a covid – można lecieć na wakacje w ZEA bez testów i certyfikatów!

    Nie ma ograniczeń w podróżowaniu do Emiratów Arabskich z Polski, a 8 listopada 2022 roku władze kraju zniosły restrykcje wjazdowe. Oznacza to, że do nie trzeba dłużej okazywać negatywnych wyników testów lub certyfikatów szczepienia przeciw covid.

    Zapraszamy do rezerwacji!

    DUBAJ – zasady wjazdu

    Od 8 listopada 2022 r. na wakacje do Dubaju można polecieć jak przed pandemią koronawirusa. Turyści z Polski nie muszą dłużej okazywać certyfikatu szczepienia/ozdrowienia lub negatywnego wyniku testu.

    W przypadku przesiadki w Dubaju test na obecność koronawirusa lub certyfikat szczepienia nie jest wymagany, o ile nie wymaga tego kraj docelowy. 

    W Dubaju noszenie maseczek jest obowiązkowe w placówkach medycznych. W pozostałych miejscach jest to rekomendowane.

    Źródła: https://www.visitdubai.com/en/coronavirus-advisory; https://eximtours.pl/destynacje/zjednoczone-emiraty-arabskie; https://www.emirates.com/pl/english/help/covid-19/dubai-travel-requirements/tourists/

    RAS AL KHAIMAH I FUJAIRAH

    Ras Al Khaimah oraz Fujairah są szczególnie popularne jako kierunek na egzotyczny urlop, a także rodzinne wczasy. W czasie podróży na wakacje w Ras Al Khaimah i wczasy w Fujairah obowiązują takie same zasady, jak w całych Emiratach Arabskich.

    Od 8 listopada 2022 r. podróżni z Polski nie muszą dłużej okazywać certyfikatu szczepienia/ozdrowienia ani negatywnego wyniku testu PCR.

    Zalecane jest zachowanie środków ostrożności, w tym utrzymywanie bezpiecznego dystansu i częstej dezynfekcji dłoni. Maseczki wymagane są jedynie w placówkach medycznych.

    ABU DHABI – zasady wjazdu i bezpieczeństwa

    Również Abu Dhabi zniosło zasady wjazdowe do emiratu. Podróżni nie muszą już przedstawiać certyfikatów szczepienia lub ozdrowienia ani negatywnych wyników testów. 

    Dodatkowo, od 7 listopada 2022 r. zniesione praktycznie wszystkie obostrzenia na miejscu. Oznacza to, że nie trzeba dłużej okazywać potwierdzenia statusu "zielonego" w aplikacji Al Hosn/świadectwa szczepienia i negatywnego wyniku testu PCR przy wejściu do Pałacu Prezydenckiego czy Wielkiego Meczetu w Abu Dhabi. Zasłanianie nosa i ust maseczką jest obecnie wymagane wyłącznie w placówkach medycznych, w pozostałych miejscach jest to jedynie rekomendowane.

    źródło: https://visitabudhabi.ae/en/plan-your-trip/covid-safe-travel,  https://www.abudhabiairport.ae/en/travel-guideline

    Zasady powrotu do Polski z zagranicy

    Rozporządzenie Rady Ministrów z 25 marca 2022 r. zniosło obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu granicy.

    Podczas przekraczania granicy nie ma obowiązku:

    • przedstawiania certyfikatu szczepienia/ozdrowienia,
    • wykonywania testów w kierunku SARS-COV-2,
    • odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.

    Oznacza to, że wszyscy podróżni – zaszczepieni, ozdrowieńcy i osoby niezaszczepione – bez względu na kraj z którego wracają do Polski nie podlegają kwarantannie. Nie trzeba również wykonywać testów na obecność koronawirusa.

    Szczegółowe informacje dostępne są w artykule: Kwarantanna po powrocie z zagranicy - ważne informacje

    Kontakt dla mediów
    Mail:
    media@fly.pl
    Udostępnij

    Skopuj link

    FLY.PL