Wakacje na Teneryfie

  Hiszpania koronawirus – czy można lecieć na Wyspy Kanaryjskie i Majorkę?

  Magdalena Łysik

  Można lecieć na wakacje Last Minute do Hiszpanii! Poznaj wymagania wjazdowe i ważne informacje dla turystów podróżujących na Wyspy Kanaryjskie i Majorkę

  Zaktualizowano: 07.05.2021 r.

  Hiszpania to nie tylko część kontynentalna, lecz też Baleary i szczególnie chętnie wybierane na wakacje Last Minute Wyspy Kanaryjskie. Sektor turystyczny jest gotowy na przyjęcie turystów. Podczas wakacji w Hiszpanii zachowywane są wszelkie środki ostrożności, które pozwalają turystom spędzić doskonały urlop mimo pandemii koronawirusa. Wyjątkowo niskie ceny, brak tłumów na miejscu, cudowna wakacyjna pogoda jesienią i wiosną - to tylko niektóre powody, dla których warto wybrać się do Hiszpanii poza sezonem!

  Hiszpania wakacje 2021 – otwarte granice, brak ograniczeń w lotach! Można lecieć na wakacje do całej Hiszpanii!

  Nie ma ograniczeń w bezpośrednim ruchu lotniczym, można wybrać się na wakacje do Hiszpanii! Wycieczki do całego kraju Hiszpanii, zarówno na wybrzeża kontynentalne (Costa Brava, Costa del Sol, Costa Blanca, itd.), na Wyspy Kanaryjskie oraz Baleary (w tym na Majorkę) mogą się odbywać bez przeszkód, o ile organizator nie zadecydował inaczej.

  Hiszpania wprowadza obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu na koronawirusa

  Od 23 listopada 2020 r. wprowadzano obowiązek okazania negatywnego wyniku testu na koronawirusa na terenie całej Hiszpanii, łącznie z Wyspami Kanaryjskimi. Podróżni muszą wykonać test RT-PCR, TMA lub testy LAMP (w Polsce również pod nazwą FRANKD) na 72 godziny przed przybyciem do Hiszpanii. Dzieci poniżej 6 roku życia nie muszą przedstawiać wyniku testu. Kontrola testów będzie się odbywała na lotnisku przy odprawie. O okazanie wyniku można zostać poproszonym także po przylocie i podczas zakwaterowania. 

  Wyniki testu można przedstawić w formie papierowej lub elektronicznej. Wynik powinien być sporządzony w języku hiszpańskim lub angielskim i zawierać: imię i nazwisko podróżującego, numer paszportu lub innego dowodu tożsamości (musi się zgadzać z numerem podanym w formularzu kontroli sanitarnej), data wykonania testu, dane certyfikowanego centrum diagnostycznego, informacja o użytej technice diagnostycznej oraz negatywny wynik.

  Testy nie obowiązują osób podróżujących przez Hiszpanię tranzytem, o ile nie opuszczają strefy międzynarodowej.

  Źródło: https://www.gov.pl/web/hiszpania/komunikat-dla-podrozujacych-do-hiszpanii--aktualizacja-11122020-r

  Hiszpania wakacje Last Minute – warunki wjazdowe. Co trzeba wypełnić przed podróżą do Hiszpanii? Deklaracja zdrowia, formularz FCS

  Od 1 lipca 2020 roku wszyscy turyści przed wybieraniem się na wakacje do Hiszpanii, zobowiązani są do wypełnienia formularzu FCS. Po wypełnieniu dokumentu na podany adres e-mail otrzymamy kod QR, który należy okazać przed wejściem do samolotu i po przylocie podczas kontroli zdrowia. Formularz dostępny jest na stronie spth.gob.es lub w bezpłatnej aplikacji Spain Travel Health-Spth. Formularz jest imienny. Każda osoba dorosła musi mieć własny formularz. Osoby poniżej 18 roku życia są uwzględniane w formularzu osoby dorosłej, z którą podróżują.

  Jak wypełnić formularz FCS i uzyskać kod QR przed wylotem do Hiszpanii:

  1. Najwcześniej 48 godzin przed wlotem do Hiszpanii wypełnij formularz FCS, znajdujący się na stronie: www.spth.gob.es lub w bezpłatnej aplikacji SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH. Formularz dostępny jest w języku hiszpańskim, angielskim, niemieckim i francuskim.

  2. W pierwszym kroku należy podać m.in. imię/imiona, nazwisko, numer lotu, datę przylotu do Hiszpanii oraz numer dowodu osobistego/paszportu. Każda osoba musi mieć wypełniony własny formularz. W przypadku wypełnienia danych za osobę niepełnoletnią należy przy pierwszym kroku zaznaczyć kratkę pod polem z adresem e-mail i podać dane opiekuna prawnego.

  3. Po przejściu pierwszego kroku na podany adres e-mail otrzymamy kod/link niezbędny do uzupełnienia pozostałych danych w formularzu. W kolejnych krokach należy podać m.in. adres zamieszkania, adres pod którym zatrzymamy się w Hiszpanii (nazwa i adres hotelu) oraz dane dotyczące stanu zdrowia i ostatnich podróży, a także deklarację posiadania wyniku testu PRC.

  4. Po wypełnieniu całego formularza na podany adres e-mail otrzymamy wiadomość z unikalnym kodem QR, który należy okazać podczas kontroli zdrowia po przylocie do Hiszpanii. Niezbędne jest okazanie kodu w wersji elektronicznej.

  5. Przed wylotem uzupełnij i wydrukuj oświadczenie o stanie zdrowia – pobierz formularz oświadczenia.

  *Biuro podróży Rainbow Tours przygotowało szczegółową instrukcję, jak prawidłowo wypełnić formularz FCS przed wylotem do Hiszpanii – zobacz instrukcję wypełnienia formularza FCS Rainbow Tours.

  Dodatkowo, na pokładzie samolotu osoby podróżujące do Hiszpanii są zobowiązane do wypełnienia deklaracji m.in. z informacjami o miejscu, z którego przylecieli, oraz miejsca, gdzie będą przebywać na wypadek potrzeby kontaktu. Następnie turyści mają mierzoną temperaturę przy użyciu kamer termowizyjnych. Trzecim etapem kontroli podróżnych jest krótka ocena medyczna. W przypadku negatywnej oceny na którymś z etapów, podróżny trafia pod opiekę lekarza, który decyduje, czy osoba potrzebuje specjalistycznej pomocy.

  Koronawirus Wyspy Kanaryjskie

  Wyspy Kanaryjskie są jednym z najchętniej wybieranych miejsc na wakacje Last Minute w Hiszpanii jesienią i zimą. Na Teneryfie, Fuerteventurze, Gran Canarii, Lanzarote, La Gomerze i wszystkich innych wyspach są otwarte plaże. Nie ma ograniczeń w przemieszczaniu się z zachowaniem środków ochronnych i bezpiecznej odległości. Restauracje i bary są otwarte w nowym reżimie sanitarnym. W sklepach i centrach handlowych może przebywać ograniczona liczba osób. W hotelach na Wyspach Kanaryjskich otwarto części wspólne dla połowy gości. Umożliwiono też prowadzenie animacji dla grup do 20 osób.

  Na Wyspach Kanaryjskich obowiązek zasłaniania nosa i ust obowiązuje we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych (w restauracjach do momentu zajęcia stolika) oraz otwartych niezależnie od zachowania dystansu od innych osób.

  Od 14 listopada 2020 roku Wyspy Kanaryjskie wprowadzają obowiązek wykonania testu na obecność koronawirusa przed wylotem. Kontrola negatywnych wyników testów będzie odbywać się przed wejściem na pokład samolotu. Dzieci poniżej 6 roku życia nie muszą przedstawiać wyniku testu.

  Akceptowane metody wykonywania testów na obecność koronawirusa przed wyjazdem na Wyspy Kanaryjskie to testy PCR, TMA oraz testy LAMP (w Polsce również pod nazwą FRANKD).

  Wynik testu musi być negatywny, zawierać dane identyfikacyjne podróżnego (np. PESEL), datę i godzinę wykonania badania, oznaczenie laboratorium, informacje o charakterze laboratorium. Musi być wystawiony w j. angielskim lub j. hiszpańskim przez laboratorium oficjalnie uznawane przez Ministerstwo Zdrowia (lista laboratoriów dostępna na https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid).

  Wynik testu może być przedstawiony w formie elektronicznej lub papierowej. Test musi być wykonany nie później niż 72 h przed wyjazdem (czas liczony jest od pobrania próbki).

  Zalecane jest również zainstalowanie aplikacji Covid Radar.

  Źródło: https://eximtours.pl/nasze-kierunki/6/hiszpania/bezpieczne-wakacje

  https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/wyspy-kanaryjskie/

  Koronawirus na Majorce

  Turyści z Polski mogą latać na wakacje na Majorkę. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, rząd Balearów zdecydował wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej zewnętrznej i wewnętrznej, z wyjątkiem przyjmowania pokarmu oraz aktywności fizycznej, a także w przypadku niepełnosprawności lub choroby układu oddechowego.

  Zasady funkcjonowania hoteli w Hiszpanii

  Instytut ds. Jakości w Turystyce Hiszpanii w Ministerstwie Przemysłu Handlu i Turystyki zarządziło wprowadzenie szeregu norm sanitarnych, które zaczynają obowiązywać wraz z otwarciem hoteli. Ich głównym założeniem jest zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego gościom poprzez zachowanie pomiędzy personelem a gośćmi oraz między samymi gośćmi dystansu społecznego, zwiększenie częstotliwości dezynfekcji przedmiotów najczęściej dotykanych jak blaty, krany, klamki, uchwyty, krany, umywalki, lady, drzwi, windy, klucze, karty do pokoi, przyciski do spłuczki, telefony, suszarki, karty menu, wieszaki, minibary itd. oraz takiego przeorganizowania pracy, by zachować maksymalne bezpieczeństwo podczas rejestracji, posiłków, wypoczynku oraz w strefach wspólnych. Poniżej bardziej szczegółowa lista podjętych działań.

  1. Higiena personelu hotelowego

  • zmiana ubrania po przyjściu do pracy na służbowy uniform, który ma być prany po każdym dniu, w temperaturze powyżej 60 stopni C.
  • personel bez kontaktu fizycznego między sobą
  • oddzielny personel oddelegowany do sprzątania pokoi i oddzielny do sprzątania pozostałych powierzchni. Wózki ze sprzętem do sprzątania dezynfekowane po każdej zmianie
  • praca personelu w maseczkach ochronnych i w rękawiczkach, zmiana rękawiczek za każdym razem po zakończeniu pracy w pokoju
  • codzienna rejestracja i kontrola wszystkich czynności dezynfekcyjnych

  2. Informacja dla gości

  • przed dokonaniem rezerwacji informowanie gości o zaostrzonym reżimie sanitarnym w celu uzyskania ich akceptacji
  • zaznaczenie miejsc dla gości podczas rejestracji w recepcji, podobnie przy wejściu do restauracji (dla zachowania dystansu).
  • informacja na plakatach przynajmniej w jednym obcym języku.

  3. Recepcja - ograniczenie liczby osób przebywających jednorazowo w recepcji

  • zainstalowanie ekranów ochronnych oddzielających recepcję (łatwych w czyszczeniu i dezynfekcji)
  • personel w obowiązkowych maseczkach ochronnych
  • dostępny płyn do dezynfekcji rąk
  • jednorazowe długopisy lub możliwość ich dezynfekcji 
  • płatność kartą lub w inny elektroniczny sposób
  • dezynfekcja lady recepcyjnej przynajmniej raz dziennie, po każdej zmianie personelu
  • deponowanie kart do pokojów / kluczy w specjalnym pojemniku z płynem dezynfekcyjnym
  • dezynfekcja lady, sprzętu w recepcji, klawiatury, telefonu itd. oraz sprzętu w kasie po każdej zmianie personelu
  • w drzwiach wejściowych do hotelu specjalny dywanik nasączony środkiem dezynfekcyjnym
  • zaniesienie bagażu do pokoju przez personel hotelowy tylko w rękawiczkach jednorazowych lub dezynfekcja uchwytów i rączek ściereczkami dezynfekującymi
  • zabronione odprowadzanie na parking samochodów klientów przez personel hotelowy

  4. Restauracja

  • eliminacja ze stołów elementów wspólnych takich jak cukiernice, solniczki, pojemniki z pieprzem, przyprawy, oliwa, elementy dekoracji
  • przy bufecie ekran ochronny
  • w wypadku room serwisu personel w maseczkach ochronnych i rękawiczkach jednorazowych (z zachowaniem dystansu)
  • tace myte w wysokiej temperaturze w zmywarkach

  4. Pokoje hotelowe

  • zredukowanie liczby tekstyliów w pokojach jak dywany, serwety, dekoracje
  • w pokoju tylko jeden kosz na odpadki i śmiecie, z pokrywą i podwójnym workiem plastikowym, jedynie w łazience
  • zapasowe koce i poduszki w szafie specjalnie zabezpieczone,
  • suszarka do włosów dezynfekowana włącznie z filtrem po opuszczeniu przez gościa pokoju
  • dezynfekcja wieszaków
  • dezynfekcja minibarów
  • ograniczenie usługi prasowania
  • przy zmianie pościeli i ręczników, te bez kontaktu z podłogą, zapakowane bezpośrednio do worków plastikowych, pranie w temperaturze powyżej 60 stopni C.
  • dezynfekcja ścian, podłóg, sufitu, okien, luster, mebli, sprzętu stanowiącego wyposażenie
  • częsta wymiana filtrów

  5. Jadalnia, strefa wypoczynkowa

  • monitorowanie zachowywania dystansu społecznego
  • zwiększenie liczby turnusów na posiłki
  • ograniczenie liczby krzeseł, by wymusić dystans społeczny
  • zawieszenie plakatów informacyjnych przypominających o myciu rąk przed i po naciśnięciu przycisków w automatach sprzedających napoje czy ekspresach kawowych

  6. Strefy wspólne

  • przestrzeganie dystansowania
  • zapewnienie w tych strefach środków do dezynfekcji rąk
  • w łazienkach wspólnych suszarki do rąk lub ręczniki papierowe, sprzątanie i dezynfekcja min 6 razy dziennie
  • kosze na śmieci z pokrywą i podwójnym workiem plastikowym
  • wszelkie pomieszczenia, sale konferencyjne, sale fitness wietrzone dwa razy dziennie

  7. Sale fitness

  • limit osób
  • w przypadku zajęć grupowych, zachowanie odstępów, oznaczenie na podłodze miejsc na uczestników, by uniknąć bliskości czy kontaktu
  • w przypadku korzystania ze sprzętu używanie ręczników, dezynfekcja sprzętu po każdym użytkowniku

  8. Windy

  • ograniczenie liczby użytkowników
  • korzystanie z maseczek ochronnych

  9. Baseny i Spa

  • wprowadzone będą normy na podstawie wyników badań naukowych dotyczących zachowania się wirusa w wodzie w basenach krytych oraz pod gołym niebem

  10. Strefy dla dzieci

  • przy wejściu na teren mycie lub dezynfekcja rąk
  • regularna dezynfekcja urządzeń i zabawek
  • osoby obsługujące z podwyższonym reżimem sanitarnym

  11. Programy animacyjne

  • kontrolowana liczba uczestników, zachowanie dystansu społecznego, ewentualne używanie maseczek ochronnych
  • dezynfekcja wszelkiego sprzętu

  12. Imprezy

  • kiedy będą możliwe, każdy hotel powinien sam zdecydować czy posiada odpowiednie warunki na organizację eventów
  • ograniczona liczba uczestników i zachowanie dystansu społecznego podczas zajęć, konsumpcji i podczas zakończenia. Ewentualnie użycie maseczek ochronnych

  Źródło: Rainbow Tours

  Komunikat dotyczący podróży zagranicznych do 5 czerwca 2021 r.

  Zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Rady Ministrów do 5 czerwca 2021 rokuobowiązuje 10-dniowa kwarantanna po powrocie do Polski.

  Z kwarantanny zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego:

  • przed przylotem do Polski (nie starszy niż 48 godz.) LUB w Polsce maks. do 48 godz. po przekroczeniu granicy przy podróżach ze strefy Schengen;
  • w Polsce maks. do 48 godz. po przekroczeniu granicy przy podróżach ze strefy Non Schengen.

  Z kwarantanny, bez względu na kierunek podróży, zwolnione sąm.in. osoby zaszczepione przeciwko COVID-19ozdrowieńcy, którzy przebyli chorobę w ciągu ostatnich 6 miesięcy, a także wybrane grupy zawodowe.

  Test antygenowy lub PCR zwalniający z kwarantanny można wykonać m.in. na wybranych lotniskach po przekroczeniu granicy oraz w laboratoriach poza lotniskiem w ciągu maksymalnie 48 godzin od przekroczenia granicy. Koszt takiego testu poza lotniskiem wynosi ok. 130 zł. Klienci FLY.PL otrzymają 10% rabatu na wykonanie testu w laboratoriach sieci Diagnostyka. Jak zastrzega rozporządzenie, państwo nie pokrywa kosztu testów. Ważne! Wynik testu wykonanego po przylocie musi zostać wprowadzony do systemu teleinformatycznego sanepidu przez laboratorium w okresie 48 godz. od przekroczenia granicy. 

  Szczegółowe informacje dostępne są w artykule: Kwarantanna po powrocie z zagranicy - ważne informacje

  Hiszpania na Wakacje 2021 - sprawdź oferty!

  Kontakt dla mediów
  Tel:
  22 255 06 24
  Mail:
  media@fly.pl
  Udostępnij

  Skopuj link

  FLY.PL