Wakacje na Teneryfie

  Hiszpania koronawirus – granice otwarte dla turystów [Aktualizacja]

  Komunikaty
  Maciej Strzelecki

  Dowiedz się, kiedy Hiszpania otworzyła granice i hotele dla turystów. Poznaj wymagania wjazdowe i informacje o koronawirusie w Hiszpanii. Sprawdź, gdzie możemy pojechać na wakacje 2020 do Hiszpanii

  Zaktualizowano: 16.09.2020 r.

  Hiszpania to nie tylko część kontynentalna, lecz też Wyspy Kanaryjskie i Baleary. Koronawirus w Hiszpanii był odnotowywany w różnym stopniu, zależnie od regionu. Restrykcje w tym kraju były znoszone w 4 etapach (od 0 do 3) od 4 maja – zależnie od regionu. Proces ten zakończył się 21 czerwca, kiedy to wszystkie obostrzenia związane z przemieszczaniem się w strefie publicznej zostały zniesione. Zachowane zostały natomiast odpowiednie środki ostrożności, czyli tzw. nowa normalność na wakacje 2020.

  Hiszpania wakacje 2020 – otwarte granice, zakaz lotów nie dotyczy czarterów! Można lecieć na wakacje do Hiszpanii z biurem podróży

  Turyści z Polski mogą wybrać się wakacje do Hiszpanii od 21 czerwca. Od tego czasu granice całej Hiszpanii, łącznie z Balearami i Wyspami Kanaryjskimi są dla obywateli Polski otwarte. Podróżujący nie muszą przedstawiać negatywnych wyników testów na koronawirusa, nie obowiązuje kwarantanna. Po powrocie do Polski również nie ma kwarantanny.

  Decyzją polskiego rządu od początku września wprowadzono ograniczenia dotyczące bezpośrednich lotów do Hiszpanii. Zakaz lotów do Hiszpanii nie obejmuje samolotów czarterowych! Oznacza to, że wycieczki do Hiszpanii, w tym na Wyspy Kanaryjskie z biurem podróży realizowane samolotami czarterowymi mogą się odbywać, o ile organizator nie zadecydował inaczej. Przepisy obowiązują do 29 września 2020 roku.

  Hiszpania wakacje 2020 – warunki wjazdowe. Co trzeba wypełnić przed podróżą do Hiszpanii? Deklaracja zdrowia, formularz FCS

  Od 1 lipca 2020 roku wszyscy turyści przed wybieraniem się na wakacje do Hiszpanii, zobowiązani są do wypełnienia formularzu FCS. Po wypełnieniu dokumentu na podany adres e-mail otrzymamy kod QR, który należy okazać przed wejściem do samolotu i po przylocie podczas kontroli zdrowia. Formularz dostępny jest na stronie spth.gob.es lub w bezpłatnej aplikacji Spain Travel Health-Spth. Formularz jest imienny. Każda osoba dorosła musi mieć własny formularz. Osoby poniżej 18 roku życia są uwzględniane w formularzu osoby dorosłej, z którą podróżują.

  Jak wypełnić formularz FCS i uzyskać kod QR przed wylotem do Hiszpanii:

  1. Najwcześniej 48 godzin przed wlotem do Hiszpanii wypełnij formularz FCS, znajdujący się na stronie: www.spth.gob.es lub w bezpłatnej aplikacji SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH. Formularz dostępny jest w języku hiszpańskim, angielskim, niemieckim i francuskim.

  2. W pierwszym kroku należy podać m.in. imię/imiona, nazwisko, numer lotu, datę przylotu do Hiszpanii oraz numer dowodu osobistego/paszportu. Każda osoba musi mieć wypełniony własny formularz. W przypadku wypełnienia danych za osobę niepełnoletnią należy przy pierwszym kroku zaznaczyć kratkę pod polem z adresem e-mail i podać dane opiekuna prawnego.

  3. Po przejściu pierwszego kroku na podany adres e-mail otrzymamy kod/link niezbędny do uzupełnienia pozostałych danych w formularzu. W kolejnych krokach należy podać m.in. adres zamieszkania, adres pod którym zatrzymamy się w Hiszpanii (nazwa i adres hotelu) oraz dane dotyczące stanu zdrowia i ostatnich podróży.

  4. Po wypełnieniu całego formularza na podany adres e-mail otrzymamy wiadomość z unikalnym kodem QR, który należy okazać podczas kontroli zdrowia po przylocie do Hiszpanii. Od 1 sierpnia 2020 roku niezbędne jest okazanie kodu w wersji elektronicznej.

  5. Przed wylotem uzupełnij i wydrukuj oświadczenie o stanie zdrowia – pobierz formularz oświadczenia.

  *Biuro podróży Rainbow Tours przygotowało szczegółową instrukcję, jak prawidłowo wypełnić formularz FCS przed wylotem do Hiszpanii – zobacz instrukcję wypełnienia formularza FCS Rainbow Tours.

  Dodatkowo, na pokładzie samolotu osoby podróżujące do Hiszpanii są zobowiązane do wypełnienia deklaracji m.in. z informacjami o miejscu, z którego przylecieli, oraz miejsca, gdzie będą przebywać na wypadek potrzeby kontaktu. Następnie turyści mają mierzoną temperaturę przy użyciu kamer termowizyjnych. Trzecim etapem kontroli podróżnych jest krótka ocena medyczna. W przypadku negatywnej oceny na którymś z etapów, podróżny trafia pod opiekę lekarza, który decyduje, czy osoba potrzebuje specjalistycznej pomocy.

  Co w przypadku kwarantanny w Hiszpanii – kto płaci?

  W przypadku konieczności odbycia kwarantanny w Hiszpanii Klient pozostaje na terenie hotelu, o ile nie będzie wymagana hospitalizacja. Izolacji podlega osoba z pozytywnym wynikiem testu oraz przynajmniej jedna osoba z rodziny. Pozostali członkowie rodziny – z negatywnym wynikiem testu nie będą poddawani kwarantannie i będą przebywali w oddzielnym pokoju. Długość kwarantanny uzależniona jest od decyzji lekarza. Klienci przebywający na kwarantannie na wakacjach w Hiszpanii mają zapewnione napoje i posiłki w okresie objętym rezerwacją. 

  Przed wyjazdem na wakacje w Hiszpanii warto zakupić polisę ubezpieczeniową, która obejmie koszty związane z przedłużonym wyjazdem, koszty leczenia i powrotu do kraju. Zachęcamy, by szczegółowo przeczytać warunki zakupionego ubezpieczenia a w przypadku wątpliwości – kontaktu z naszymi konsultantami, którzy wyjaśnią warunki polisy.

  Ubezpieczenie turystyczne a COVID-19 ­­­– które wybrać?

  Koronawirus w Hiszpanii – zasady bezpieczeństwa

  Wprowadzanie tzw. nowej normalności w całej Hiszpanii zakończyło się 21 czerwca. Wtedy też nastąpiło otwarcie granic i możliwe są wakacje w Hiszpanii dla Polaków. Otwarte są lokale gastronomiczne, centra handlowe, a także ośrodki rozrywki i kultury. Zasady „nowej normalności” władze poszczególnych regionów ustanawiają samodzielnie.

  W Katalonii – w regionie Costa Brava, na Balearach (Majorce, Minorce i Ibizie), w Andaluzji, łącznie z Costa del Sol oraz na Wyspach Kanaryjskich obowiązuje nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych (w większości regionów również na świeżym powietrzu) dla osób od 6 roku życia. Każdy z autonomicznych regionów samodzielnie ustala zakres zakrywania nosa i ust.

  Koronawirus Wyspy Kanaryjskie

  Wyspy Kanaryjskie są jednym z najmniej dotkniętych epidemią koronawirusa miejsc w Hiszpanii. Na Teneryfie, Fuerteventurze, Gran Canarii, Lanzarote, La Gomerze i wszystkich innych wyspach są otwarte plaże. Wprowadzono większą elastyczność w przemieszczaniu się z zachowaniem środków ochronnych i bezpiecznej odległości. Restauracje i bary są otwarte w nowym reżimie sanitarnym. W sklepach i centrach handlowych może przebywać ograniczona liczba osób. W hotelach na Wyspach Kanaryjskich otwarto części wspólne dla połowy gości. Umożliwiono też prowadzenie animacji dla grup do 20 osób.

  Na Wyspach Kanaryjskich obowiązek zasłaniania nosa i ust obowiązuje we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych (w restauracjach do momentu zajęcia stolika) oraz otwartych niezależnie od zachowania dystansu od innych osób.

  Koronawirus na Majorce

  Turyści polecieli na wakacje na Majorkę już 15 czerwca. Jest to pierwszy region otwarty dla turystów zagranicznych. Dla turystów z Polski granice Majorki zostały otwarte 21 czerwca.

  W celu zapewnienia bezpieczeństwa, rząd Balearów zdecydował wprowadzić obowiązek noszenia maseczek na Majorce. Noszenie maseczek jest obowiązkowe w przestrzeni publicznej, ale nie będzie obowiązywało na plażach, basenach i w trakcie uprawiania sportu.

  Hiszpania na Wakacje 2020 - sprawdź oferty!

  FLY.PL