Egipt koronawirus – granice otwarte dla turystów [Aktualizacja]

  Joanna Malinowska

  Latamy na wakacje do Egiptu! Sprawdź, kiedy Egipt otworzył granice dla turystów z Polski. Poznaj nowe warunki wjazdowe i procedury bezpieczeństwa

  Zaktualizowano 27.10.2020 r.

  Egipt to jeden z najchętniej wybieranych kierunków na wakacje 2020 Polaków. Wczasy w Egipcie wybiera co roku tysiące osób, by móc cieszyć się gorącym słońcem, przepiękną rafą koralową i wysokim standardem hoteli a także bogactwem niezwykłych miejsc, pozostałości starożytnego świata. Wakacje 2020 w Egipcie przez koronawirusa będą inne niż wszystkie. Kraj ten jednak nie zrezygnował z sezonu wakacyjnego, a okres zamknięcia granic wykorzystał na dostosowanie się do nowej rzeczywistościi przygotowanie hoteli na przyjęcie gości. Sprawdź, jakie warunki wjazdowe obowiązują w Egipcie.

  Egipt otwarcie granic – można lecieć na wakacje 2020 do Egiptu!

  Nie ma już przeszkód w podróżowaniu do Egiptu. Loty z Polski do Egiptu zostały wznowione.

  Egipt otworzył granice dla turystów od 1 lipca. Od tej daty turyści z zagranicy mogli przyjechać na wakacje do Egiptu do najpopularniejszych kurortów nad Morzem Czerwonym i Morzem Śródziemnym: Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, Dahab i Marsa Matrouh. Od 1 lipca zaczęły funkcjonować egipskie lotniska i hotele, które uzyskają certyfikat bezpieczeństwa higienicznego. Pierwsze połączenia czarterowe z Polski wystartowały 20 sierpnia 2020 roku. Aktualnie realizowane są loty do Egiptu z Polski na lotniska w Hurghadzie i Marsa Alam.

  Egipt nowe warunki wjazdowe – nie płacimy za wizę, ale wymagany jest test na obecność koronawirusa wykonany do 72 godzin przed wylotem lub po przylocie na lotnisku w Egipcie

  Największą zmianą jest zniesienie opłaty wizowej przy wjeździe do Egiptu. Do 30 kwietnia 2021 roku, jadąc na wakacje do Egiptu, nie zapłacimy za wizę, czyli oszczędzimy 25 dolarów za osobę.

  Od 1 września 2020 roku wszyscy turyści przylatujący do Egiptu będą musieli wykonać test PCR na obecność koronawirusa. Turyści mogą okazać negatywny wynik testu wykonanego w Polsce na 72 godz. przed przylotem lub zrobić test po przylocie na lotniskach w Hurghadzie, Marsa Alam, Sharm el Sheikh lub Tabie. Koszt testu na lotnisku wynosi 30 dolarów (niektóre biura podróży np. ETI, Sun&Fun zdecydowały się na pokrycie kosztów wykonania testów na lotnisku). Po wykonaniu testu turyści nie muszą przebywać w odosobnieniu, mogą spędzać swobodnie czas w hotelu. Jeśli wynik okaże się pozytywny, hotel pokryje koszty zakwaterowania podczas kwarantanny. Jeśli przebieg choroby okaże się ciężki, rząd Egiptu pokryje także koszty hospitalizacji. Obowiązek wykonania testu nie obejmuje dzieci do 6 lat.

  Turyści lecący do Marsa Alam, którzy chcą wykonać test na miejscu proszeni są o zabranie ze sobą kopii strony ze zdjęciem z paszportu (wymaganej przez Wydział Medycyny Prewencyjnej w celu przyśpieszenia procedury wykonywania testów).

  Każda osoba podróżująca do Egiptu zobowiązana jest do wypełnienia i podpisania Formularza Lokalizacyjnego.

  Po powrocie z Egiptu do Polski nie trzeba odbywać kwarantanny.

  Hotele w Egipcie tylko z certyfikatem

  Hotele w Egipcie mogły wznowić działalność pod warunkiem pozytywnego przejścia kontroli sanitarnej. Wiarygodność takiej kontroli ma stanowić fakt, że musi wykonać ją jedna z trzech wybranych przez Egipskie Stowarzyszenie Hoteli (EHA). Otrzymanie certyfikatu to warunek konieczny przed otwarciem hotelu i przyjęciem gości z zagranicy.

  Koronawirus Egipt – obostrzenia dla turystów i środki bezpieczeństwa

  Od 1 czerwca hotele mogą przyjmować wyłącznie w 50% klientów w hotelach. Tymczasowo wprowadzono także ograniczenia dotyczące takich miejsc, jak palarnie sziszy czy ogólnodostępne bufety, które pozostaną zamknięte dla gości. Także w kompleksach basenowych może jednocześnie przebywać ograniczona liczba osób, co jednak nie powinno stanowić problemu ze względu na mniejsze obłożenie hoteli. Wszystkie powierzchnie wspólne muszą być regularnie dezynfekowane. Hotele muszą zapewnić klientom środki dezynfekujące, a pomieszczenia ogólnodostępne oraz pokoje hotelowe powinny być regularnie wietrzone. Wszystkim osobom wchodzącym do hotelu badana jest temperatura.

  Szczegółowe informacje dotyczące nowych regulacji w hotelach i atrakcjach turystycznych w Egipcie dostępne są w poradniku egipskiego Ministerstwa Turystyki.

  W miejscach publicznych i środkach transportu istnieje nakaz noszenia maseczek ochronnych. Transport publiczny zostaje wstrzymany w godzinach 24:00-4:00 rano. Sklepy są otwarte do godziny 22:00, restauracje i kawiarnie przy maks. 50% obłożeniu do godziny 24:00.

  [Informacje będą uzupełniane na bieżąco]

  Wycieczki do Egiptu - sprawdź ofertę!

  Udostępnij

  Skopuj link

  FLY.PL