Kostaryka koronawirus – czy można lecieć na wakacje?

  Magdalena Łysik

  Sprawdź aktualne warunki wyjazdowe do Kostaryki. Granice są otwarte dla turystów – można lecieć na wakacje!

  Zaktualizowano: 07.05.2021 r.

  Kostaryka dołącza do egzotycznych kierunków. Ten wyjątkowy kraj leżący w Ameryce Środkowej nad Oceanem Spokojnym zachwyci Was fantastyczną przyrodą. Plaże z delikatnym piaskiem, bujne lasy tropikalne i tajemnicze wulkany, rozległe plantacje kawy, bananów czy ananasów, niespotykane nigdzie indziej zwierzęta i kolorowe ptaki – to wszystko znajdziecie na wczasach w Kostaryce! Tropikalny raj zaprasza na wakacje!

  Kostaryka koronawirus – aktualne warunki wjazdowe

  Od 26 października 2020 roku można swobodnie podróżować na Kostarykę. Nie są wymagane negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa ani kwarantanna po przylocie. Obywatele Polski mogą wyjechać do Kostaryki bez wizy. Przed wylotem należy jednak:

  • wypełnić Pase de Salud (Kartę Zdrowia) dostępną online na stronie https://salud.go.cr/ na 48 godzin przed wejściem do samolotu. Obowiązek ten dotyczy wszystkich podróżujących bez względu na wiek. Każdy uczestnik musi posiadać własny kod QR. Biuro podróży ITAKA przygotowało instrukcję wypełnienia dokumentu: Health Pass Kostaryka - instrukcja
  • zakupić ubezpieczenie zdrowotne na okres pobytu gwarantujące pokrycie kosztów leczenia związanych z COVID-19 o minimalnej wartości 50 tys. USD oraz 2 tys. USD na zakwaterowanie w przypadku konieczności odbycia kwarantanny lub zmianach w podróży
  • posiadać bilet lotniczy na dalszą podróż (bilet powrotny, potwierdzenie rezerwacji)

  Warto zaznaczyć, że Kostaryka to kraj z dobrze rozwiniętym sektorem medycznym – opieką lekarską łatwo dostępną i na wysokim poziomie. W podróży nie są wymagane dodatkowe szczepienia.

  Warunki bezpieczeństwa i obostrzenia w Kostaryce

  Protokół sanitarny w Kostaryce zobowiązuje turystów do zachowywania dystansu, częstej dezynfekcji rąk, noszenia maseczek w wyznaczonych strefach oraz w trakcie podróży. W niektórych miejscach podróżującym może być też mierzona temperatura.

  W miejscach turystycznych zostały także wprowadzone limity osób. Można spodziewać się także ograniczeń w korzystaniu z komunikacji miejskiej.

  Komunikat dotyczący podróży zagranicznych do 5 czerwca 2021 r.

  Zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Rady Ministrów do 5 czerwca 2021 rokuobowiązuje 10-dniowa kwarantanna po powrocie do Polski.

  Z kwarantanny zwalnia negatywny wynik testu PCR lub antygenowego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego:

  • przed przylotem do Polski (nie starszy niż 48 godz.) LUB w Polsce maks. do 48 godz. po przekroczeniu granicy przy podróżach ze strefy Schengen;
  • w Polsce maks. do 48 godz. po przekroczeniu granicy przy podróżach ze strefy Non Schengen.

  Z kwarantanny, bez względu na kierunek podróży, zwolnione sąm.in. osoby zaszczepione przeciwko COVID-19ozdrowieńcy, którzy przebyli chorobę w ciągu ostatnich 6 miesięcy, a także wybrane grupy zawodowe.

  Test antygenowy lub PCR zwalniający z kwarantanny można wykonać m.in. na wybranych lotniskach po przekroczeniu granicy oraz w laboratoriach poza lotniskiem w ciągu maksymalnie 48 godzin od przekroczenia granicy. Koszt takiego testu poza lotniskiem wynosi ok. 130 zł. Klienci FLY.PL otrzymają 10% rabatu na wykonanie testu w laboratoriach sieci Diagnostyka. Jak zastrzega rozporządzenie, państwo nie pokrywa kosztu testów. Ważne! Wynik testu wykonanego po przylocie musi zostać wprowadzony do systemu teleinformatycznego sanepidu przez laboratorium w okresie 48 godz. od przekroczenia granicy. 

  Szczegółowe informacje dostępne są w artykule: Kwarantanna po powrocie z zagranicy - ważne informacje

  Wakacje a koronawirus - dowiedz się więcej!

  Kontakt dla mediów
  Tel:
  22 255 06 24
  Mail:
  media@fly.pl
  Udostępnij

  Skopuj link

  FLY.PL