Wczasy na Kubie - plaże

  Kuba koronawirus – czy można lecieć na wakacje?

  Magdalena Łysik

  Sprawdź, kiedy Kuba otwiera granice dla turystów. Poznaj nowe warunki wjazdowe na Kubę

  Aktualizacja 23.11.2020 r.

  Rozpoczynamy sezon jesienno-zimowych egzotycznych wyjazdów. Które kierunki będą dostępne Zimą 2020/2021? W tym i przyszłym roku będziemy mogli spędzić wakacje na Kubie! Zachęcamy do zaplanowania egzotycznych wakacji na tej rajskiej wyspie!

  Kuba koronawirus – otwarcie granic

  Kuba otwiera granice dla turystów! Od 12 października obcokrajowcy mogą podróżować do 13 prowincji Kuby a już od 15 listopada zostały wznowione loty międzynarodowe na główne lotnisko w Hawanie.

  Czy można polecieć na Kubę z Polski?

  Zgodnie z rozporządzeniem z 27 października 2020 roku podróżni z Polski mogą polecieć na Kubę. Nie ma ograniczeń w podróżowaniu do tego kraju. Biura podróży przygotowały bogatą ofertę wyjazdów na Kubę w sezonie Zima 2020/2021 i już wkrótce rozpoczną egzotyczne wakacje w najsłynniejszych regionach: Varadero, Cayo Coco czy Santa Maria.

  Kuba koronawirus – nowe warunki wjazdowe

  Podróżujący na Kubę zobowiązani są do wypełnienie deklaracji zdrowia (instrukcja wypełnienia formularza na Kubę udostępniona przez biuro podróży Itaka) przed wylotem lub w samolocie oraz do poddania się bezpłatnym testom RT-PCR po przylocie (koszt testu pokrywa rząd kubański). Wyniki testów wykonanych w Polsce nie są akceptowane.

  Zasady bezpieczeństwa podczas wakacji na Kubie

  W trakcie podróży oraz transferu autokarem z lotniska do hotelu wymagane jest zakrywanie ust i nosa. Na terenie hotelu ani w pomieszczeniach zamkniętych nie ma obowiązku noszenia maseczek. Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy jedynie obsługi hotelowej. Goście na terenie hotelu powinni nosić maseczki w sytuacjach, gdy nie ma możliwości zachowania odstępu od innych osób min. 1 m.

  W przypadku wystąpienia objawów COVID-19 w trakcie pobytu na Kubie turyści odbędą kwarantannę w 5-gwiazdkowym hotelu z All Inclusive Roc Lagunas del Mar. Osoby z objawami oraz osoby towarzyszące zostaną ponownie poddani testom RT-PCR. W przypadku pozytywnego wyniku odbędą izolację pod opieką lekarza, w przypadku wyniku negatywnego będą kontynuować pobyt w hotelu z rezerwacji.

  Źródła: https://www.gov.pl/web/kuba/aktualna-sytuacja-epidemiologiczna-na-kubie4 https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/
  Udostępnij

  Skopuj link

  FLY.PL