Wakacje 2020 w Turcji

  Turcja koronawirus – granice otwarte dla turystów! [Aktualizacja]

  Komunikaty
  Kamila Mackiewicz

  Wakacje 2020 w Turcji są dostępne! Gotowy na urlop? Sprawdź aktualne informacje o warunkach wjazdowych, zasadach funkcjonowania hoteli i otwarciu granic w Turcji

  Zaktualizowano: 10.09.2020 r.

  Turcja to jeden z najchętniej wybieranych kierunków na wakacje 2020 przez Polaków. Uwielbiamy turecki klimat malowniczych kurortów, wysoki standard hoteli i formułę All Inclusive. W Turcji koronawirus, tak jak i na całym świecie, zdecydowanie wpłynął na turystykę i spowodował zamknięcie granic, hoteli i miejsc noclegowych. Sytuacja jest już pod kontrolą, dlatego Turcja zniosła już większość ograniczeń i przy zachowaniu wszystkich procedur rozpoczyna powrót do normalności. Sprawdź, kiedy Turcja otworzyła granice dla turystów oraz jak organizowane są bezpieczne wakacje 2020 w Turcji w dobie koronawirusa.

  Turcja Wakacje 2020 – można lecieć do Turcji bez testów na koronawirusa i bez kwarantanny

  29 lipca 2020 roku wznowiono ruch lotniczy z Polski do Turcji, od tego czasu wakacje w Turcji znów są dostępne! Biura podróży wznowiły loty czarterowe z Polski do Turcji od pierwszych dni sierpnia. W okresie zamknięcia granic Turcja przygotowała protokoły bezpieczeństwa, prowadziła szkolenia dla sektora turystycznego oraz wprowadzała nowe standardy funkcjonowania hoteli i miejsc turystycznych.

  Po powrocie z Turcji do Polski nie trzeba odbywać kwarantanny. Nie są też wymagane testy. 

  Przed wyjazdem do Turcji należy uzupełnić Formularz Lokalizacyjny.

  Wszystkie osoby przylatujące do Turcji zobowiązane są do wypełnienia i podpisania wydrukowanego Formularza Lokalizacyjnego (pole Seat number należy uzupełnić po odebraniu karty pokładowej na lotnisku; zobacz instrukcję wypełnienia wniosku). Za osoby niepełnoletnie formularz wypełnia osoba pełnoletnia, pod której opieką jest niepełnoletni. Formularze będą zbierane w samolocie przez obsługę.

  Zgodnie z zaleceniami Generalnej Dyrekcji Lotnictwa Cywilnego Turcji, na pokład samolotu lecącego do Turcji nie można wnieść bagażu podręcznego w walizce kabinowej. W kabinie samolotu można przewozić plecaki i torby na ramię o rozmiarze porównywalnym do damskiej torebki. Można przewozić również teczki, pokrowce i torby na laptopy, torby dziecięce, torebki z zakupami ze strefy handlowej lotniska, czy aparaty fotograficzne.

  Przypominamy także, że w zeszłym roku wizy do Turcji zostały zniesione. Wjazd dla obywateli Polski na terytorium Turcji możliwy jest na podstawie ważnego paszportu.  

  Koronawirus w Turcji – kraj powraca do normalności

  Sytuacja w Turcji jest ustabilizowana. Ograniczenia dotyczące przebywania w parkach, na plażach oraz muzeach zostały zniesione. Wprowadzono natomiast liczne środki zapobiegawcze rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Turcji – ograniczono ilość osób przebywających w przestrzeniach zamkniętych, wprowadzono obowiązek noszenia maseczek oraz utrzymywania dystansu społecznego. Minister Turystyki zapowiedział, że dla bezpieczeństwa przyjeżdżających do Turcji na wakacje 2020 turystów wszystkie hotele, miejsca noclegowe i pojazdy będą odpowiednio sprawdzane i certyfikowane. Stworzony przez władze program „Certyfikacji sanitarnej w branży turystycznej” ma na celu weryfikację zapewnionych przez usługi transportowe i turystyczne bezpieczeństwa.

  Turcja bezpieczeństwo – wakacje 2020 koronawirus

  Zasady bezpieczeństwa na wakacjach w Turcji mają obowiązywać od przylotu do odlotu. Turcja zapowiedziała zapewnienie bezpłatnych maseczek ochronnych, które będą obowiązkowe w budynkach terminali lotniska. Przygotowane zostaną maty oraz kabiny dezynfekcyjne dla pasażerów i obsługi. Przewidziane środki zapobiegawcze to również kamery termowizyjne z pomiarem temperatury ciała przy wejściach do budynków. Działania te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortowego wypoczynku dla przyjeżdżających do Turcji.

  Od 9 września wprowadzono nakaz noszenia maseczek w przestrzeni zamkniętej i otwartej przestrzeni publicznej (na ulicach, bazarach, plażach miejskich, w parkach itp.). Nieprzestrzeganie tych zasad grozi mandatem.

  Ministerstwo Kultury i Turystyki w Turcji poinformowało, że na tureckich lotniskach międzynarodowych powstały centra testowe na obecność koronawirusa. U osób, które będą miały wysoką temperaturę test zostanie wykonany bezpłatnie. Wszyscy pozostali turyści będą mieli możliwość wykonania takiego testu za opłatą. Wyniki testów mają być znane w ciągu ok. 2 godzin. W pierwszej kolejności takie centra medyczne mają powstać na lotniskach: Antalya, Izmir, Dalaman.

  *źródło: https://www.ktb.gov.tr/

  Co w przypadku konieczności odbycia kwarantanny na wakacjach w Turcji?

  Klienci na wakacjach w Turcji są zwolnieni z opłat w przypadku skierowania na kwarantannę. Kwarantanna w Turcji odbywa się w odseparowanym od reszty gości pokoju hotelowym. Członkowie rodziny osoby podejrzanej o zarażenie się wirusem przechodzą test (płatny ok. 110 lir, czyli ok. 64 zł). W przypadku wyniku negatywnego kontynuują pobyt w swoim pokoju. Podczas odbywania kwarantanny w hotelu w Turcji klienci mają zapewniony pełny serwis All Inclusive, chyba, że lekarz zaleci inaczej.

  Przed wyjazdem na wakacje w Turcji warto wykupić polisę ubezpieczeniową, która dodatkowo obejmuje wszelkie koszty związane z leczeniem oraz powrotem do kraju po przedłużonym pobycie. Niektóre biura podróży – np. Rainbow Tours – zobowiązują się do zapewnienia Klientom powrotu do kraju po kwarantannie na własny koszt. Warto uważnie przeczytać warunki polisy lub skonsultować się w tej kwestii z naszym konsultantem, który wyjaśni wszelkie wątpliwości.

  ► Ubezpieczenie wakacyjne a COVID-19 ­­­– które wybrać?

  Turcja obostrzenia – nowe standardy dla hoteli na wakacje 2020

  Wytyczne Ministerstwa Turystyki dotyczące działalności hoteli w Turcji w wakacje 2020:

  • Wakacje w Turcji bez tłumów – hotele ograniczają liczbę przyjętych gości do 50% oraz zapewniają odpowiedni dystans w częściach wspólnych, stosunkowo zmniejszona została liczba leżaków, przygotowano też odseparowane przestrzenie wypoczynku dla rodzin

  • Zwiększenie liczby pracowników w hotelu: personelu sprzątającego, medycznego, kelnerów – pracownicy są zobowiązani do noszenia maseczek i innych środków ochronnych zależnie od wykonywanej pracy, robienia regularnych badań lekarskich i testów na obecność koronawirusa

  • Lekarze i pielęgniarki w każdym hotelu – całodobowe dyżury opieki medycznej, wyposażenie medyków w szybkie testy na koronawirusa

  • Kontrole hoteli i obowiązkowa certyfikacja – tylko obiekty spełniające wymogi sanitarne mogą przyjmować gości

  • Pomiar temperatury przy wejściu do hotelu dla gości i pracowników

  • Częsta dezynfekcja pomieszczeń wspólnych i powierzchni często używanych, zapewnienie dostępu do płynów dezynfekujących

  • Strefy basenowe są dostępne dla gości przy zachowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa

  • Limitowane wejścia do SPA i do siłowni – w niektórych hotelach wymagane są zapisy a prowadzone zajęcia odbywają się z koniecznym do zdezynfekowania odstępem

  • Zajęcia sportowe i rekreacyjneodbywają się z zachowaniem dystansu społecznego

  • Restauracje działają w All Inclusive – usługi zostały dostosowane do wymogów sanitarnych: napoje i posiłki wydawane są przez obsługę, przy wejściu do restauracji obowiązuje dezynfekcja rąk.

  [Informacje będą aktualizowane na bieżąco]

  Sprawdź oferty na Wakacje 2020 w Turcji

  FLY.PL