Bezpieczeństwo w Egipcie – Radio Plus

Autor: Marta Piotrowska, Data publikacji:

Maciej Nykiel, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu FLY.PL, rozmawia z Łukaszem Borowiczem na antenie Radia Plus.

Bieżące wydarzenia w Egipcie zdominowały medialne doniesienia mijającego tygodnia. Obecnie w kurortach nad Morzem Czerwonym przebywa około 10 000 Polaków. Milena Zarzycka z Polskiej Izby Turystyki podkreśla, że Egipt zawsze był popularnym kierunkiem podróży, a Maciej Nykiel zwraca uwagę, że wciąż zajmuję mocną pozycję na rynku.

Do roku 2011 był numerem jeden w sprzedaży. Od 4 lat, ze względu na zawirowania polityczne, ta popularność spadła. Ale ciągle jeszcze z danych publikowanych przez Polski Związek Organizatorów Turystyki, PZOT, wynika, że Egipt jest numerem 4 na rynku. Numerem 1 jest Grecja, następnie Turcja i Hiszpania. Egipt jest silną 4 – mówi Nykiel.

Czy ostatnie wydarzenia wpłynęły na mniejsze zainteresowanie wczasami w egipskich kurortach? Członek Zarządu FLY.PL zwraca uwagę, że, sprzedaż i ruch, jak na tę porę roku, są normalne. Obecnie do Egiptu lata 27 czarterowych samolotów tygodniowo, mówię czarterowych, bo sporo mamy rejsów liniami regularnymi do Kairu i większych miast na północy Egiptu – wyjaśnia Nykiel. Jak informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, MSZ i ambasada RP w Kairze na bieżąco monitorują aktualną sytuację w Egipcie. Będziemy informować opinię publiczną o ewentualnych podejmowanych działaniach.

Zespół FLY.PL

FLY.PL