Czy zapłacimy więcej za wakacje 2017?

  Media o nas
  Joanna Malinowska
  Maciej Nykiel, dyrektor zarządzający FLY.PL, na antenie Polskiego Radia analizuje wpływ słabej złotówki na wakacje 2017 Polaków.

  Paweł Majtkowski, główny analityk Wolf Private Equity, Robert Galoch, analityk Rkantor.com, Roman Przasnyski, analityk Gerda Broker i Maciej Nykiel, dyrektor zarządzający FLY.PL, na antenie Polskiego Radia rozmawiali o kondycji polskiej waluty.

  Eksperci podkreślają, że nie tylko raty kredytów w walutach obcych będą większe, ale słaba złotówka może przełożyć się na droższe wakacje 2017. Czy znacząco?

  „Cykl kontraktowania i ustalania cen dla produktów turystycznych jest mniej więcej z rocznym wyprzedzeniem, natomiast hedgowanie waluty (działania zabezpieczające, podejmowane w celu ograniczenia ryzyka kursowego – przyp. red.) odbywa się minimum z półrocznym wyprzedzeniem. A więc ceny, które mamy dzisiaj w polskich biurach podróży, zostały oparte na kursach walut mniej więcej z przełomu czerwca i lipca, a wtedy jeszcze dwie podstawowe waluty kontraktowe dla rynku podróży, czyli dolar amerykański oraz euro, były na zupełnie innym poziomie. Natomiast w kontekście przyszłego sezonu być może będziemy nieprzyjemnie zaskoczeni” – mówi Maciej Nykiel.

  Zachęcamy do zapoznania się z audycją!

  źródło: www.polskieradio.pl/42/1701/Artykul/1709497,To-nie-byl-dobry-rok-dla-zlotego-a-jaki-bedzie-przyszly

  FLY.PL