Czy Egipt to bezpieczny kierunek na wczasy?

  Media o nas
  Renata Skaza
  Maciej Nykiel, dyrektor zarządzający Fly.pl, był gościem programu „Otwarcie dnia” w TVN24 BiŚ.

  Szarm-el Szejk, Hurghada i Marsa Alam to najpopularniejsze egipskie kurorty, które każdego roku przyciągają miliony turystów spragnionych słońca. Hotele z urozmaiconą formułą all inclusive i polskojęzycznymi animacjami sprawiają, że w Egipcie wczasy planują rodziny z dziećmi. Wydarzenia ostatnich dni sprawiły, że władze Izraela podjęły decyzję o zamknięciu przejścia granicznego w miejscowości Taba. O tym, czy Egipt jest bezpiecznym kierunkiem na urlop, rozmawiali w programie „Otwarcie dnia”, Maciej Nykiel, dyrektor zarządzający Fly.pl oraz dr Katarzyna Maniszewska z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

  „Mamy dwa Egipty – ten polityczny, lokalny, skupiony w północnej części kraju (…) oraz drugi oddzielony od reszty świata. Są tam eksterytorialne enklawy nad Morzem Czerwonym, w których znajdują się ośrodki turystyczne i hotele – podkreśla gość. Lotnisko w Tabie jest wyłączone dla polskiego rynku czarterowego mniej więcej od trzech lat. Natomiast spokojnie latamy do Marsa Alam, które jest położone około tysiąca kilometrów na południe od Kairu. Latamy do Hurghady i Szarm-el Szejk" – dodaje Nykiel.

  Zachęcamy do zapoznania się z wideo, które jest dostępne pod poniższym obrazkiem.
  źródło: www.tvn24bis.pl/otwarcie-dnia,116,m/egipt-niebezpieczny-dla-polskich-turystow-odradzam-podrozowanie-z-plecakiem,731196.html
  FLY.PL