Od lipca nowa ustawa o usługach turystycznych

Autor: Monika Budzyńska, Data publikacji:

Maciej Nykiel na antenie "Polskiego Radia" o nowych przepisach.

Od 1 lipca 2018 roku zostają wprowadzone nowe przepisy o imprezach i usługach turystycznych, które wprowadzają unijne zalecenia. Zmiany wpłyną pozytywnie na bezpieczeństwo wczasowiczów. Zarówno tych, którzy wakacje spędzają z biurem podróży, jak i tych, którzy podróżują indywidualnie. 

Jak podkreśla Maciej Nykiel, dyrektor zarządzający fly.pl, „zgodnie z projektowanymi przepisami ujednoliceniu ulegają również umowy. Pojawią się też nowe regulacje obejmujące nowe trendy na rynku". Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki, zwraca uwagę, że zostaną również uregulowane kwestie godzin lotów. „Bardzo ważna z punktu widzenia rynku, organizatorów turystyki jest kwestia godziny odlotu, jako elementu istotnego umowy, a która obecnie badana jest przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W nowych przepisach organizator będzie zobowiązany w odpowiednim momencie przed rozpoczęciem imprezy, a nie w momencie zawarcia umowy, podania tej godziny - podkreśla gość Jedynki. 

Zapraszamy do zapoznania się z audycją i ofertami na wakacje 2017!

źródło: //www.polskieradio.pl/42/5725/Artykul/1806253,Od-2018-roku-bezpieczne-wyjazdy-turystyczne-zagwarantuje-nam-panstwo-I-te-zbiorowe-i-indywidualne

wywiad z Ekspertem Wakacyjnym Fly.pl

FLY.PL