Maciej Nykiel na antenie Polskiego Radia

Autor: Piotr Jadczyszyn, Data publikacji:

Które branże skorzystają na programie „Rodzina 500+"?

Gośćmi Karoliny Mózgowiec w radiowej Jedynce byli Maciej Nykiel, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu Fly.pl oraz Jacek Członkowski, prezes polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości Nauczania Języków Obcych PASE. Według szacunków, 2,7 mln rodzin skorzysta z programu 500+. Pieniądze z pewnością pokryją część biężących wydatków, ale niektóre rodziny przeznaczą dofinansowanie na zajęcia pozaszkolne, takie jak kursy językowe czy wakacyjne obozy. Na temat tego, które branże mogą zyskać na programie debatowali goście Polskiego Radia.

„Pieniądze ze świadczenia rodzina 500 plus mogą być też spożytkowane na wakacje, choć niekoniecznie te zagraniczne. Natomiast beneficjentem dodatkowych środków z programu będą ośrodki w Polsce. Dlatego już w tym sezonie czeka nas boom w pensjonatach nad polskim morzem i górach”. – mówi Maciej Nykiel.

Jacek Członkowski zwrócił uwagę, że większość rodziców nie wysyła dzieci na kursy językowe przez wzgląd na brak środków finansowych, ale tym samym „nie kwestionują takiej nauki. Jeśli więc będą chcieli wykorzystać środki z programu na ten cel, to na pewno będziemy mieli znaczący wzrost zapotrzebowania na usługi szkół językowych”.

Zachęcamy do zapoznania się z całym wywiadem, który jest dostępny poniżej.

 

źródło: http://www.polskieradio.pl/42/1699/Artykul/1584729,Pieniadze-z-Rodziny-500-trafia-do-kilku-branz-w-Polsce

FLY.PL