Polski Rynek Transportu Lotniczego o FLY.PL

  Media o nas
  Kamila Mackiewicz

  Loty czarterowe to jedne z licznych udogodnień, które zapewniają organizatorzy wycieczek turystycznych. Klienci Fly.pl podkreślają, że podróż jest nie tylko wygodniejsza i tańsza, ale przede wszystkim krótsza, co cieszy wszystkich, którzy nie mogą się doczekać wakacyjnego wypoczynku. Maciej Nykiel w rozmowie z Markiem Serafinem z portalu PRTL.pl podkreślał, że analizy rynku wskazują, że coraz częściej decydujemy się rezerwować wakacje za pośrednictwem stron internetowych. Obecnie największą popularnością cieszą się oferty Last Minute, szczególnie jeśli nie zdążyliśmy wyjechać na urlop, a ceny wycieczek są zdecydowanie niższe. Polacy coraz częściej rezerwacją wakacje przed sezonem w ofertach First Minute.

  Maciej Nykiel w rozmowie z Markiem Serafinem z portalu PRTL.pl zwracał uwagę, że coraz więcej firm rozszerza swoją działalność w sieci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów. Statystyki wskazują, że sprzedaż usług turystycznych przez internet stale rośnie. Z raportu Izby Gospodarczej e-Commerce Polska, którą współtworzy FLY.PL wynika, że w 2014 roku w naszym kraju sprzedano ok. 80% więcej niż przed rokiem, a dynamika na kolejny rok 2015 ma się utrzymać na poziomie min. 60% – mówi Nykiel. Zmiany możemy zaobserwować również w samym konsumencie. Dostępność kanałów internetowych sprawia, że zakupy w internecie robi coraz większa część społeczeństwa. Dzisiaj „typowym użytkownikiem” jest każdy – w naszych serwisach regularnie notujemy transakcje on-line zarówno dokonywane przez 80-letnich seniorów, jak i 10-latków wspomagających wiedza informatyczną swoich rodziców czy dziadków. Barierą przestał być nie tylko wiek – prawie każdy współczesny telefon komórkowy jest przynajmniej teoretycznie wyposażony przez operatora w dostęp do Internetu i stanowi pełnoprawne urządzenie dostępowe do zakupów w sieci. Polacy pokochali „mobile” i w bieżącym roku już około 20 procent wszystkich wyszukiwań ofert turystycznych pochodzi ze smartfonów lub tabletów – wyjaśnia Maciej Nykiel.

  Zachęcamy do zapoznania się z całym wywiadem, który jest dostępny pod poniższym linkiem i kontaktu z doradcami Fly.pl – z nami wakacje zawsze są udane!

  źródło: http://www.prtl.pl/rozmowy_prtl/21855

  FLY.PL