Sytuacja w Turcji – FLY.PL w TVN24 BiŚ

  Media o nas
  Kamila Mackiewicz

  Maciej Nykiel, Dyrektor Zarządzający FLY.PL był gościem programu „Otwarcie dnia”

  Wojskowy zamach stanu, który miał miejsce w Turcji w ubiegły weekend, sprawił, że turyści zastanawiają się nad spędzeniem wakacji w turystycznych kurortach. Polska Izba Turystyki zapewniła w sobotnim komunikacie, że wydarzenia w stolicy kraju nie wpływają na wypoczynek turystów na Riwierze Tureckiej. Jak zwraca uwagę Maciej Nykiel, „Rynek zdyskontował już problemy tureckiej turystyki wiele miesięcy wcześniej. Od grudnia ubiegłego roku, kiedy trwa przedsprzedaż wakacji tzw. first minute, rynek polski spadł o 70 proc. Rok do roku 70 proc. mniej klientów wybrało Turcję. Ci którzy mieli przestraszyć się sytuacji w Turcji zrobili to wiele miesięcy temu”.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w związku z bieżącymi wydarzeniami, odradza podróż do Turcji do czasu ustabilizowania się sytuacji. Na podstawie takiego oświadczenia każdy z touroperatorów podejmuje indywidualną decyzję odnośnie do realizacji wycieczek. Klienci mogą skorzystać z następujących rozwiązań – poczekać kilka dni na rozwój wydarzeń i wybrać termin wylotu, zmienić Turcję na inny kierunek lub zrezygnować z wyjazdu, otrzymując nawet 100% zwrotu kosztów.

  Turystyczne miejscowości, takie jak Bodrum, Marmaris, Alanya, Kemer czy Belek cieszą się popularnością przez wzgląd na bardzo dobrą bazę hotelową, liczne atrakcje dla rodzin oraz dobry stosunek jakości do ceny. Jak przekonuje Maciej Nykiel, warto zwrócić uwagę, że na terenie tego kraju współistnieją dwa światy. „Jeden to świat wielkiej polityki, to Ankara i Stambuł, areny militarnych przewrotów. Drugi świat Turcji to bardzo spokojne, bezpieczne, oddalone o setki kilometrów kurorty – wyjaśnia Nykiel.

  Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem.

  Zespół FLY.PL

  źródło: http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/zamach-stanu-w-turcji-biura-podrozy-nie-rezygnuja-z-wyjazdu,661741.html

  FLY.PL