Turyści w Barcelonie - M.Nykiel w TVN24

  Media o nas
  Justyna Krzywko
  Barcelona planuje ograniczyć napływ turystów. Czy zakaz budowy hoteli w centrum miasta to dobry pomysł? Posłuchaj ekspertów!

  Śródziemnomorski klimat, zapierająca dech w piersiach Sagrada Familia, tętniąca życiem La Rambla i zimna Sangria na upalne dni – nic dziwnego, że Barcelona każdego roku przyciąga 32 miliony turystów. Katalończycy jednak nie są zadowoleni z tłumu podróżników i chcą ograniczyć budowę hoteli w centrum miasta. O tym, czy taki pomysł wpłynie na liczbę turystów, rozmawiali w programie „Otwarcie dnia” Maciej Nykiel, dyrektor zarządzający FLY.PL i Miguel Capitan, właściciel restauracji La Iberica.

  Barcelona dynamicznie się rozwija i taka tendencja z pewnością będzie się utrzymywać. Na terenie miasta znajduje się 426 hoteli. „Naturalną konsekwencją takiej sytuacja jest wprowadzanie opłat, które nie ograniczają liczby turystów, ale przyciągają tych z większym portfelem". – zwraca uwagę Nykiel. „Barcelona zmieniała swoje oblicze, bo z miasta, które było popularne w wysokim sezonie turystycznym, stała się kierunkiem całorocznym. Zakaz budowy hoteli nie rozwiązuje problemu. Pamiętajmy, że obok jest Costa Brava, piękny pas wybrzeża, turyści będą tam wypoczywać, a do Barcelony jeździć na wycieczki”. – dodaje Nykiel.

  Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem, który jest dostępny poniżej.

  źródło: //tvn24bis.pl/otwarcie-dnia,116,m/barcelona-zmeczona-turystami-nie-bedzie-nowych-hoteli-w-centrum-miasta,711291.html

  FLY.PL