Majówka 2019 kierunki wyjazdów

  TVN24 BiS – kierunki wyjazdów na Majówkę

  Media o nas
  Justyna Krzywko
  Które kierunki są najpopularniejsze na majówkę 2019? Gdzie Polacy planują spędzić najdłuższy weekend w roku? TVN24 Biznes i Świat przedstawia raport „Majówka 2019 – wakacyjne trendy” przygotowany przez biuro FLY.PL

  Z danych FLY.PL wynika, że majówka to od kilku sezonów jeden z najchętniej wybieranych terminów na rozpoczęcie sezonu wakacyjnego. W tym roku wyjazdom na długi weekend majowy sprzyja kalendarz świąt – przy zaledwie 3 dniach urlopu, można cieszyć się aż 9 wolnymi dniami.

  Majówka All Inclusive

  Ok. 20% klientów FLY.PL długi weekend majowy spędzi w Turcji. Za pobyt w 4-gwiazdkowym hotelu z All Inclusive na Riwierze Tureckiej zapłacimy ok. 2000 zł za osobę, a w obiekcie o najwyższym 5-gwiazdkowym standardzie również w formule „wszystko w cenie” średnio 3000 zł. Drugim najpopularniejszym kierunkiem na majówkę jest Grecja (17,16%), trzecim Egipt (13,43%), a tuż za podium uplasowała się Hiszpania (11,94%).

  „Te cztery kierunki, tak jak w poprzednich latach, są bezkonkurencyjnie najpopularniejsze. W ubiegłym roku niemal 70 procent wycieczek na majówkę było zrealizowanych do Turcji, Grecji, Egiptu i Hiszpanii. W 2019 trend ten jest niższy ze względu na dużą popularność wycieczek objazdowych” – wskazał Grzegorz Bosowski prezes FLY.PL, cytowany przez TVN24 BiS.

  Objazdówki – hit na majówkę

  Co trzeci klient FLY.PL wybrał na długi weekend majowy wycieczkę objazdową. W zeszłym roku na taki wyjazd zdecydował się co dziesiąty turysta. Wśród objazdówek największą popularnością cieszą się wycieczki do Włoch, szczególnie Rzymu i Wenecji.

  Zachęcamy do zapoznania się z artykułem TVN24 BiS.

  FLY.PL