World Tourism Forum Global Meeting 2017

Autor: Joanna Malinowska, Data publikacji:

Z biurem podróży Coral Travel Wezyr Holidays odwiedziliśmy Stambuł!

Stambuł, położony po obu stronach Bosforu, w europejskiej Tracji i azjatyckiej Bitynii, rozkochuje turystów z całego świata. W dawnej stolicy trzech imperiów odbyło się World Tourism Forum, zorganizowane pod patronatem Prezydenta Republiki Turcji, które zgromadziło przedstawicieli 25 krajów! Tegorocznym gospodarzem spotkania została grupa OTI Holding, która świętuje 25-lecie działalności firmy. Światowy lider branży turystycznej wykreował w Polsce znaną i cenioną markę Coral Travel Wezyr Holidays, specjalizującą się w organizacji wakacyjnych wyjazdów do Turcji, Hiszpanii, Bułgarii, Grecji czy do egzotycznego Meksyku. Tegoroczna edycja World Tourism Forum stworzyła idelaną okazję, aby porozmawiać o nowych trendach w turystyce, rozowju infrastruktury i bezpieczeństwie na terenie Turcji. 

Przedstawicielem FLY.PL był Maciej Nykiel, dyrektor zarządzający, który w rozmowie z Rzeczpospolitą podkreślił, że forum w Stambule było dobrym przyczynkiem do poprawy opinii, jak również naszego wyobrażenia jako branży o Turcji jako trzeciej sile kierunków czarterowych. Stosunek jakości do ceny najlepiej kształtuje się właśnie w hotelach Riwiery Tureckiej, ale strach przed działaniami terrorystycznymi sprawia, że turyści first minute zrezygnowali w tym roku masowo z wyjazdów do Turcji. Wysokiej rangi urzędnicy tureccy, a przede wszystkim obecność samego premiera oraz jego przemówienie, zachęciły mnie, aby ponownie rekomendować ten kierunek moim klientom - mówi Nykiel.

World Tourism Forum umożliwiło nie tylko debatę, ale również odkrycie największych atrakcji Stambułu. Hagia Sophia, Błękitny Meczet, Pałac Topkapi, rejs statkiem po cieśninie Bosfor i wyśmienita baklava w lokalnej kawiarni - to jedne z licznych niespodzianek, które czekały na uczestników wyjazdu! Jeśli planujecie spędzić lato 2017 w Turcji, zapewniamy, że wrócicie oczarowani! Tętniące życiem Bodrum zaprasza na wypoczynek spragnionych rozrywki, a Alanya na rodzinne plażowanie - właśnie tu znajdziecie najwięcej hoteli z polskojęzycznymi animacjami. Jak nie kochać tego miejsca?

źródło: www.wezyrholidays.pl/o-wezyrholidays#aktualnosci, M. Nykiel oraz www.rp.pl/Promocja-turystyczna/302219960-Forum-nad-Bosforem-Turcja-jest-bezpieczna.html

FLY.PL