Lądowanie w Tiranie

  1. Albania
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -23%3619
  2 769
  Oszczędzasz: 850 zł/os.
  Cena za wszystkich 5 538
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  13-06-20202769 złNajtaniej! ( 8 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  2769 punktów PAYBACK
  WAW13Czerwca 2020TIA
  Wylot 13:45
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 15:55
  Tirana
  Długość lotu: 04:00:00
  WAW21Czerwca 2020RJK
  Przylot 18:10
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 16:20
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Region

   Albania / Albania

   Opis oferty:

   Jezioro Ochrydzkie • Ochryda • Kruja • Tirana • Bar • Budva • Cetynia • Park Narodowy Lovcen • Kotor • Perast • Dubrownik • Riwiera Makarska • Split • Trogir • Szybenik • Park Narodowy Krka • Wodospady na rzece Krka • Zadar Lądowanie w Tiranie rozpoczyna piękną podróż przez gościnne Bałkany z Adriatykiem w tle. Na trasie są najpiękniejsze miejsca Albanii, Czarnogóry i Chorwacji. Odkryj piękno przyrody, zwiedzaj zabytki z listy UNESCO i poznaj fascynujące dzieje regionu. Warto wybrać się na wycieczkę fakultatywną do Macedonii Północnej i zachwycić się widokami Jeziora Ochrydzkiego. Wygodny przelot samolotem bezpośrednio do Tirany pozwoli wykorzystać maksymalnie wakacyjny czas! Trasa w krajach zwiedzanych: ok. 1300 km.

   1. dzień.

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Albanii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   2. dzień. wypoczynek/jezioro ochrydzkie - ochryda

   Śniadanie. Dzień wolny lub wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) nad JEZIORO OCHRYDZKIE w Macedonii Północnej. Przejazd i zwiedzanie OCHRYDY - prastarego macedońskiego ośrodka nad malowniczym jeziorem, jedynego miasta w Macedonii Północnej wpisanego na listę UNESCO. Spacer po Starym Mieście, gdzie można zobaczyć m.in. pozostałości starożytnego teatru. Obiad w lokalnej restauracji (w cenie wycieczki). Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

   3. dzień. kruja - tirana

   Śniadanie. Przejazd do KRUJI, jednego z najstarszych miast Albanii, ze względu na położenie nazywanego balkonem na Adriatyk. Jest to jedno z niewielu miast w Albanii, gdzie zachowała się oryginalna zabudowa. Spacer po bazarze i na szczyt wzniesienia z pozostałościami twierdzy oraz zwiedzanie Muzeum Etnograficznego. Przejazd do TIRANY, stolicy i największego miasta Albanii. Spacer po centrum z historycznymi i współczesnymi budowlami: plac Skanderbega - serce miasta, XVIII-wieczny meczet Ethem Beja - jeden z najpiękniejszych zabytków Tirany, wieża zegarowa - jej symbol. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

   4. dzień. bar - budva

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BARU w Czarnogórze. Miasto położone nad Adriatykiem wzięło nazwę od znajdującego się naprzeciwko włoskiego Bari. Wizyta przy uważanym za najstarsze na świecie drzewie oliwnym, liczącym ok. 2500 lat. Spacer po zabytkowej części miasta, zniszczonej przez trzęsienie ziemi, nazywanej "Bałkańskimi Pompejami". Wizyta przy akwedukcie zbudowanym przez Wenecjan. Przejazd do BUDVY, jednego z najpopularniejszych kurortów Czarnogóry. Spacer zabytkową starówką, przy cytadeli i murach obronnych; katedra św. Jana Chrzciciela, cerkiew św. Savy i św. Trójcy, czas na zakup pamiątek. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   5. dzień. cetynia - p. n. lovcen - kotor - perast

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CETYNII, dawnej stolicy Czarnogóry. Spacer po mieście. Przejazd do PARKU NARODOWEGO LOVCEN. Wizyta w Mauzoleum Piotra II, grobowcu ostatniego władcy Czarnogóry, usytuowanym na szczycie malowniczego wzgórza. Do grobowca prowadzą 462 schody, wewnątrz znajduje się 28-tonowy pomnik władyki, a dach mauzoleum pokryty jest złotem. Wzgórze jest wspaniałym punktem widokowym na pobliską Bokę Kotorską. Przejazd do KOTORU. Średniowieczne miasto wraz z Zatoką Kotorską jest wpisane na listę UNESCO. Spacer po starym mieście: katedra św. Tryfona z 1166 r., starożytne mury miejskie o długości 4,5 km. Panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża Boki Kotorskiej - podziwianie malowniczego wybrzeża, nazywanego "fiordami południa". Przyjazd do PERASTU. Spacer uliczkami miasta, na trasie kościół Św. Marka, pałac Bujevica, pałac Smekja, barokowy kościół Św. Antoniego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   6. dzień. dubrownik

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do DUBROWNIKA - jednego z najsłynniejszych miast w basenie Morza Śródziemnego, miejsca o wyjątkowej historii, nazywanego Perłą Adriatyku. Zwiedzanie pięknej kamiennej starówki wpisanej na listę UNESCO, otoczonej najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Spacer po Placa, tętniącej życiem arterii starego miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do Placu Luža z reprezentacyjnymi budowlami. Zwiedzanie klasztoru Franciszkanów z XIV w. i najstarszej apteki w Europie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   7. dzień. riwiera makarska - split - trogir - szybenik

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd słynną RIWIERĄ MAKARSKĄ z postojami w jej najpiękniejszych miejscach. Jest to ok. 60-kilometrowy odcinek wybrzeża z fantastycznymi plażami w zatoczkach, malowniczymi kurortami, a wszystko to na tle gór Biokovo, które dochodzą do wysokości ponad 1700 m n.p.m. Przejazd do SPLITU, największego miasta Dalmacji. Zwiedzanie jednej z najwspanialszych, zachowanych do dziś, budowli z czasów imperium rzymskiego - pałacu Dioklecjana wpisanego na listę UNESCO. Przejazd do TROGIRU - pięknego średniowiecznego miasta otoczonego morzem, wśród roślinności śródziemnomorskiej. Spacer wąskimi uliczkami starego miasta wpisanego na listę UNESCO: rynek, ratusz, kościół św. Jana Chrzciciela, budowana przez cztery wieki katedra św. Wawrzyńca. Przejazd do SZYBENIKA, malowniczo położonego u ujścia rzeki Krka do Adriatyku. Zwiedzanie m.in. jednej z najpiękniejszych budowli Dalmacji, jaką jest renesansowa katedra św. Jakuba, wpisana na listę UNESCO. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

   8. dzień. p. n. krka - wodospady na rzece krka - zadar

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do PARKU NARODOWEGO KRKA, gdzie podziwiać można wspaniałe WODOSPADY NA RZECE KRKA, płynącej przez głębokie wąwozy krajobrazu krasowego. Następnie przejazd do tętniącego życiem ZADARU. Wizyta w mieście, którego początki sięgają IX w. p.n.e., słynnego również z produkowanego tu likieru Maraschino. Zwiedzanie katedry św. Anastazji, spacer po starówce z rotundą św. Donata i śladami rzymskiego forum. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

   9. dzień.

   Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

   Świadczenia:

   8 noclegów w hotelach klasy turystycznej**/*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie (bufet lub serwowane): 8 śniadań, 8 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

   Uwagi:

   Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide i taksa klimatyczna: ok. 180 EUR (w lipcu i sierpniu: ok. 190 EUR).Wycieczka fakultatywna nad Jezioro Ochrydzkie i do Ochrydy: ok. 40 EUR (zawiera transfer, opiekę przewodnika, obiad); wymagane min. 20 osób.Wycieczki lokalne organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki lub zmiany programu z powodu zbyt małej liczby chętnych.

   Albania, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Tirana / albański

   Czas lokalny
   Nie ma różnicy w czasie względem Polski (przez cały rok)

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Obywatele polscy mogą przekraczać granicę albańską na podstawie paszportu lub dowodu osobistego. W Albanii można przebywać do 90 dni (w ciągu 180 dni od daty pierwszego wjazdu).

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany, 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   lek albański (ALL) 1 ALL = 100 qindarek

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Makaron z sosem pomidorowym - ok. 400 ALL, zupa rybna - ok. 300 ALL, musaka - ok. 400 ALL, porcja ryby (ok. 300 g) - 700-1000 ALL, grillowany filet z kurczaka - ok. 600-800 ALL, tradycyjna zapiekanka z jagnięciny - ok. 600-700 ALL, mix owoców morza z grilla - ok. 1200-1400 ALL, napoje gazowane typu coca-cola - 150-200 ALL, piwo (0,5 l) - 200-300 ALL, wino (0,5 l) - ok. 300-600 ALL

   Napiwki
   W restauracjach i taksówkach przyjęło się zostawiać 10-15% napiwku. Raz na 2 dni warto zostawić również napiwek osobom sprzątającym pokoje w hotelu.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Nie ma wymaganych opłat za pobyt turystyczny.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Najpopularniejsze środki transportu to autobusy, busy i taksówki. Przykładowe ceny (w jedną stronę): autobus Durres-Golem – 60 ALL,  Durres-Tirana – 130 ALL; Wlora – Tirana – 600 ALL. Ceny taksówek różnią się pomiędzy miejscowościami. Nie ma taksometrów, więc należy ustalić cenę kursu przed podróżą. Autobusy i busy mają stałe przystanki, ale również zatrzymują się wszędzie gdzie potrzeba. Bilety kupujemy u kierowcy lub biletera w autobusie. Rozkłady jazdy podane na przystankach należy traktować orientacyjnie.

   Wynajem samochodów
   Koszt wynajmu samochodu rozpoczyna się od ok. 4700 ALL/dzień. Za benzynę zapłacimy ok. 178 ALL/l, a za olej napędowy ok. 177 ALL/l. Obowiązuje ruch prawostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W miejscach turystycznych można porozumiewać się po angielsku i włosku. W miejscach takich jak hotele, restauracje, atrakcje turystyczne oraz w niektórych sklepach ceny podane są w lekach i w euro. Można wtedy płacić obiema walutami, jednak korzystniejsze jest płacenie walutą lokalną. Przy płatnościach w euro reszta wydawana jest zazwyczaj w walucie lokalnej. Radzimy zabrać ze sobą euro, wymienić je na walutę lokalną i nią płacić podczas pobytu. Warto również wydać całą gotówkę na miejscu, bowiem jest to waluta, którą ciężko wymienić poza granicami Albanii. Euro można wymienić w kantorach (jest ich bardzo dużo) lub w bankach. Radzimy wybierać kantory z napisami „no commision” lub „commision free” – wtedy nie zostanie pobrana prowizja za wymianę waluty. Nie radzimy wymieniać waluty na ulicy, u cinkciarzy. Płacenie kartą nie jest powszechne. Ta forma płatności jest czasem dostępna w większych supermarketach oraz na stacjach benzynowych. W przypadku sklepów należy wydać równowartość ok. 10 euro by móc zapłacić kartą. Często również pobierana jest prowizja za płatności kartą, dlatego warto mieć przy sobie gotówkę. W miastach i miejscach turystycznych dostępne są bankomaty. Mimo, iż denominacja miała miejsce w Albanii kilkadziesiąt lat temu, w dalszym ciągu (szczególnie w małych miejscowościach) zdarza się, że ceny podawane są raz w „starej”, raz w „nowej” walucie. Bochenek chleba może kosztować raz 80 leków, a raz 800 leków. Jeśli wydaje nam się, że cena jest zbyt wygórowana, dopytajmy się czy została podana w „nowych” czy „starych” lekach. W całej Albanii (szczególnie na prowincji) mogą zdarzyć się okresowe przerwy w dostawach energii elektrycznej i wody. Sieć telefoniczna jest czasem niewydolna, a przeciążenia łączy internetowych występują dość często. Sieć telefonii komórkowej nie obejmuje terenów północnych i górskich. W okresie letnim niektóre sklepy mogą być zamykane w godzinach 12.00-16.00 (sjesta). Potrząsanie głową na boki rozumiane w Polsce jako „nie”, w Albanii będzie znaczyło „tak”. Natomiast kiwanie głową oznacza dla Albańczyków "nie". ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz