Arabia Saudyjska

   oferta dostępna

   Cena za osobę -20%1723413 786

   Razem (Szczegóły ceny)27 572

   Masz kartę payback?
   Dostaniesz 13786 punktów payback   samolot

   03.02.2020
   Warszawa - Okęcie
   Jeddah

   09.02.2020
   RUH
   WAW

   Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
   Gwarancją 100 % zwrotu
   Gwarancją 100 % zwrotu

   Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

   Gwarancją najniższej ceny
   Gwarancją najniższej ceny

   Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

   Opis oferty


   Udogodnienia w hotelu:


   Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

   KATEGORIA

   wycieczka objazdowa

   REGION

   ARABIA SAUDYJSKA

   Szlak

   ARABIA SAUDYJSKA - 7 dni

   Główne atrakcje

   Wjazd do trudno dostępnego kraju - kolebki islamu
   Rijad -stolica królestwa
   Mada'in Saleh - "Saudyjska Petra" z listy UNESCO
   Dżedda - miasto pełne atrakcji
   Krajobrazy pustyni
   Spotkania z historią

   O wycieczce

   To niesamowita wiadomość - będziemy mogli wjechać jako turyści do jednego z najmniej dostępnych krajów dla turystyki. Obyczajowe średniowiecze, tradycja, ale też nowoczesność, bogactwo, pustynne krajobrazy - to wszystko czekało na nas i w końcu stało się, możemy przekonać się na własne oczy jak wygląda Arabia Saudyjska. Najpierw poznamy stolicę królestwa - Rijad, w którym będziemy mieli okazję podziwiać przepiękne pałace o niesamowitej historii, jak również zachwycać się ultranowoczesnością tego miasta. Odwiedzimy również pustynne Al-Dżauf i Dżeddę nad Morzem Czerwonym. Najładniejsze meczety, ciekawe miasta, godne podziwu walory natury - to wszystko znajduje się na tej surowej, ale obecnie jakże bogatej ziemi. Wycieczka ma charakter luksusowy - jesteśmy dobrze karmieni, wożeni klimatyzowanymi busami i śpimy w bardzo dobrych hotelach. Jak wygląda Arabia Saudyjska? To dla nas bardzo interesujące, a mieszkańcy Arabii są z pewnością ciekawi pierwszych w historii turystów. Bądźmy pierwsi, którzy zwiedzą królestwo.

   Dzień 1

   Zbiórka na lotnisku w Warszawie lub w Krakowie. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wyprawy. Wylot do Jeddah w Arabii Saudyjskiej. Nocleg w hotelu w Jeddah lub tranzytowy nocleg w Emiratach Arabskich i przylot do Arabii Saudyjskiej następnego dnia.

   Dzień 2

   Zwiedzanie Dżedda, miasta nad Morzem Czerwonym. Już niedaleko stąd znajduje się Mekka, do której my jednak nie mamy prawa wjechać. Przejażdżka wzdłuż nadmorskiego Corniche, gdzie możemy podziwiać niesamowite dzieła sztuki w muzeum rzeźby na wolnym powietrzu. Spacerujemy między starymi, osmańskimi domami, w większości zbudowanymi z korali. Najpiękniejszy i najbardziej znany to Nasif i Baashen. To właśnie tutaj król Abdul Aziz spędził pierwszą noc, po tym jak poprowadził swoją zwycięską armię do stolicy Prowincji Zachodniej. W Dżedda jest budowany najwyższy budynek świata i zobaczymy, na jakim etapie jest budowa. Nocleg w Dżedda.

   Dzień 3

   Rano przelot do prowincji Al Madinah. Kraina znana jest z surowego piękna, a także ze starożytnych zabytków. Wycieczka na pustynię pozwoli zbliżyć się do przyrody Arabii Saudyjskiej. Nocleg w hotelu.

   Dzień 4

   Zwiedzanie Mada'in Saleh, pierwszego zabytku wpisanego na listę UNESCO w Arabii Saudyjskiej. Miejsce to porównywane jest z Petrą, wykuto tu w skale wiele grobów w czasie rozkwitu kultury nabatejskiej w I wieku n.e. Po zwiedzeniu Mada'in Saleh udajemy się na nocleg.

   Dzień 5

   Zwiedzanie miasteczka Al Ula położonego spektakularnie między skałami. Zagłębiamy się w labirynt uliczek biegnących między glinianymi domkami. Okazja do zaglądnięcia na bazar i wypicia miejscowej herbaty. Przelot do Rijadu i tam nocleg.

   Dzień 6

   Zwiedzanie Rijadu - stolicy Arabii Saudyjskiej, którego nazwa z arabskiego oznacza "miejsce ogrodów i drzew". Poznawanie miasta rozpoczniemy od Ad-Dirijji, miejsca, w którym rozpoczęła się historia dynastii Saudów. Zobaczymy Fort Musmak - jeden z najważniejszych historycznych zabytków Rijadu. Ten pałac został zbudowany za panowania Abdullaha bin Raszida w roku 1895 jako wojskowy garnizon dla jego armii. W 1902 r. fort został zdobyty przez Ibn Sauda. Zwiedzimy również Muzeum Narodowe, miejsce, które rozpala dumę mieszkańców z arabskiego dziedzictwa i szacunek dla islamu. Na koniec udamy się do Pałacu Murabba, zbudowanego przez króla Abdulaziza w celu zamieszkania w nim ze swoją rodziną. Pałac ten składał się z wielu budynków mieszkalnych i usługowych. Ciekawostką jest to, że pałac został zbudowany w tradycyjnym stylu Nadżd, używano tylko lokalne materiały budowlane. Oczywiście zajdziemy też na lokalny bazar. Powrót do hotelu.

   Dzień 7

   W nocy lun nad ranem wylot z przesiadką do Polski.

   ZNIŻKI

   4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).
   Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką.
   Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).
   Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona.

   Płatność

   I rata - 10% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
   II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu
   III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu
   Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

   Świadczenia

   Bilety lotnicze, bagaż (min. 20 kg); przejazdy komfortowymi busami; wycieczki wg programu; pełne wyżywienie w Arabii Saudyjskiej (3 x dziennie), woda butelkowana; noclegi (pokoje 2 osobowe) - hotele 4*; opłaty za wstępy; zezwolenia; ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy, polski pilot.

   Cena nie obejmuje

   Obowiązkowego pakietu dewizowego 500 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń (m.in. transport, bilety wstępu), kosztów wizy i jej uzyskania (ok. 180 USD - ceny wizy mogą ulec zmianie), ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów wizy i pośrednictwa wg aktualnej stawki, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

   Uwagi

   Orientacyjna liczba uczestników - od 15 do 22. Każdy uczestnik otrzymuje informator wyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport nie może mieć jakichkolwiek śladów pobytu w Izraelu. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy. Paszport wraz z dokumentacją wg instrukcji biura musi być złożony do biura ok. 60 dni przed wyjazdem. W Arabii Saudyjskiej obowiązuje wiele norm obyczajowych, które bezwzględnie należy przestrzegać. Posiadanie jakiegokolwiek alkoholu na terenie kraju jest surowo zabronione. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uwaga - w przypadku odmowy wizy, osobie, której odmówiono wizy zwracana jest pełna wpłata za wycieczkę (ok. 40 dni przed wyjazdem).

   Szczegóły

   Dostępne na naszej stronie www.

   Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz