Ormiańskie Echa

  1. Armenia
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  2 980
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)5 961
  Warszawa
  04-10-20202980 złNajtaniej! ( 6 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  2980 punktów PAYBACK
  WAW4Października 2020EVN
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Erywań
  WAW10Października 2020EVN
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Erywań
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Zakwaterowanie: Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (6 rozpoczętych dób hotelowych).

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Wylot do Erywania w Armenii (możliwe międzylądowanie). Po przylocie późnym wieczorem, transfer do hotelu w okolicy Erywania. Czas wolny i nocleg (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu).

   Dzień 2
   Po śniadaniu zwiedzanie Erywania. Stolica Armenii, miasto o długiej i burzliwej historii zawdzięcza swój dzisiejszy układ architektowi Aleksandrowi Tamanianowi. Zwiedzanie zaczniemy odcentralnego placu Erywania - Placu Wolności. Zbiegają się tu główne ulice miasta rozlokowanego na planie szachownicy. W okolicy skupione są najważniejsze gmachy stolicy. Niedaleko znajduje się też słynna Kaskada, której nowatorska forma architektoniczna miała oryginalnie upamiętniać 50 - tą rocznicę włączenia Armenii do ZSRR. Budowę ukończono jednak dopiero na początku XXI w., kiedy to Kaskadzie nadano formę parku - galerii rzeźby współczesnej na wolnym powietrzu. Kolejnym punktem będzie Matenadaran - muzeum i instytut badawczy manuskryptów. Jeden z najważniejszych na świecie zbiorów rękopisów stanowi obiekt dumy narodowej Ormian szczycących się przecież własnym, unikatowym alfabetem. Miłym przerywnikiem będą odwiedziny w jednej z fabryk ormiańskiego brandy połączone z degustacją i możliwością zakupu szlachetnego trunku. Po południu wizyta w kompleksie upamiętniającym Ludobójstwo Ormian z 1915r. Przejmujący pomnik i ekspozycja dokumentująca turecką zbrodnię położona jest na wzgórzu skąd rozpościera się panorama Erywania i Doliny Araratu. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Erywania. (Trasa ok. 30 km)

   Dzień 3
   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do kompleksu klasztornego Geghard (lista UNESCO), gdzie przechowywano włócznię Longinusa, którą miał być przebity bok Chrystusa. Geghard jest zespołem klasztornym z VIII w. częściowo wykutym w skale. Następnie zwiedzimy Garni świątynia boga Mitry usytuowana na terenie dawnej letniej rezydencji króla Tiridatesa I, skąd rozciąga się przepiękna panorama na dolinę rzeki Azat. Następnie przejazd do położonego wysoko w górach jeziora Sevan zwanego Szmaragdem Armenii. Jest to drugie co do wielkości słodkowodne jezioro górskie na świecie znajdujące się na wysokości ok. 1900 m n.p.m. Zwiedzanie klasztoru Sevanawank z VIII - IX w. Tak zwany "Czarny Klasztor" był wg przekazów miejscem banicji grzesznych duchownych, do którego kobiety nie miały wstępu. Przy sprzyjającej pogodzie dla chętnych krótka wycieczka łodziami po jeziorze Sevan - dodatkowo płatna ok. 8 EUR. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Tsahkadzor (w tym dniu obiad albo kolacja). (Trasa ok. 120 km)

   Dzień 4
   Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Kontynuując podróż wzdłuż brzegów Sewanu udamy się do Noratus. Zwiedzimy tu największy zachowany cmentarz chaczkarów -charakterystycznych ormiańskich kamiennych krzyży nagrobnych. Chaczkary stanowią symbol ormiańskiej kultury. Wnoszono je na nekropoliach, ale także przy świątyniach, w miejscach pamięci. Dalej pokonując przełęcz Vorotan (2344 m n.p.m.) z widokami na masywy górskie, dotrzemy do Zorac Karer - "ormiańskiego Stonehenge". Położone na odludziu miejsce owiane jest tajemnicą: nie wiemy kto i w jakim celu ustawił kamienny krąg. Archeolodzy w większości uważają, że kromlech z 3000 r. p.n.e, służył niegdyś jako obserwatorium astronomiczne. Konstrukcja ta jest niewątpliwie jednym z najstarszych śladów obecności człowieka w tym rejonie. Wieczorem zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Goris. (Trasa ok. 260 km)

   Dzień 5
   Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się na zwiedzanie spektakularnie położonego na półce skalnej nad przepaścią średniowiecznego zespołu klasztornego Tatew. Jest to jeden z najpiękniejszych ormiańskich klasztorów, do którego dotrzemy jedną z najdłuższych na świecie kolejką linową przerzuconą nad głębokim wąwozem rzeki Worotan. Bez wątpienia jest to bardzo znane miejsce a zdjęcia Tatewu i okolic stanowią ozdobę każdego albumu o Armenii. Przejedziemy następnie w kierunku doliny Araksu, gdzie na pewnym odcinku widać aż cztery kraje jednocześnie: Armenię, Azerbejdżan, Turcję i Iran. Na ostatnimetapie trasy przy dobrej pogodzie będzie towarzyszył nam widok szczytów Araratu. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Erywania, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250 km)

   Dzień 6
   Po śniadaniu przejazd do klasztoru Khor Virap. Zawirowania historyczne sprawiły, że dziś znajduje się on niemal na granicy z Turcją: graniczna rzeka Araks płynie zaledwie kilometr stąd. Wydawałoby się, że bez trudu z tego miejsca można wybrać się w pobliże Araratu - niestety granica pozostaje od lat zamknięta. Khor Virap to klasztor u stóp ogromnej góry Ararat, gdzie zgodnie z biblią utknęła Arka Noego. Był on początkowo miejscem uwięzienia św.Grzegorza Oświeciciela, który sprawił jednak, że ostatecznie jego prześladowca, król Tiridates III, przyjął w 301r. chrzest. W ten sposób Armenia została pierwszym państwem w historii gdzie chrześcijaństwo podniesiono do rangi religii państwowej. Z Khor Virap przejedziemy do duchowej stolicy Armenii i siedziby jej patriarchów - katedry Eczmiadzyn (oglądna z zewnątrz). Następnie odwiedzimy jeszcze ruiny katedry Zvartnoc. Najwspanialsza niegdyś świątynia Armenii przetrwała niecałe 300 lat: legła w gruzach podczas trzęsienia ziemi w 930 r. Po południu powrót do Erywania. Czas wolny na ostatnie zakupy i samodzielne spacery po mieście. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 110 km)

   Dzień 7
   Wcześnie rano (w zależności od godzin przelotu) wykwaterowanie z hotelu (bez śniadania) transfer na lotnisko. Wylot do Polski (możliwe międzylądowanie).

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Armenii - Erywań (możliwe międzylądowanie), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (6 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu), przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: 5 śniadań i 5 obiadów lub kolacji), opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System - ok. 110 EUR płatne na miejscu imprez fakultatywnych, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek), napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

   Wizy - informacje dla sprzedawców

   Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Armenii. Do wjazdu na teren Armenii wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu. Obywateli innych państw niż polskie mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

   META Description

   Erywań - stolica Armenii - starsza niż Rzym • Panorama szczytów Araratu • Kaskada - galeria na otwartej przestrzeni • Matenadaran - muzeum manuskryptów • degustacja ormiańskiego brandy • Monastyr Świętej Włóczni - Geghard (UNESCO) - wykuty w skale • rejs po jeziorze Sevan (opcjonalnie) • "Czarny Klasztor" nad Szmaragdem Armenii • cmentarz chaczkarów • Klasztor Tatew - nad przepaścią • najdłuższa kolejka linowa - nad wąwozem rzeki Worotan • Zorac Karer - "ormiańskie Stonehenge"• Eczmiadzyn - najstarsza katedra na świecie • Khor Virap - klasztor z widokiem na góry Ararat

   Uwagi do programu

   Uwagi do programu:
   - ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania.
   - kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
   - pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
   - w Armenii podczas zwiedzania obiektów sakralnych , od turysty oczekiwany jest skromny ubiór: mężczyźni powinni mieć długie spodnie, kobiety sukienki /spódnice za kolana, jeżeli kobieta decyduje się na spodnie, powinny być do kostek. Wszyscy (zarówno kobiety jak i mężczyźni) powinni mieć okryte ramiona, kobiety nie powinny nosić bluzek z głębokimi dekoltami. Bardzo prosimy stosować się do powyższych wytycznych - inaczej turyści mogą nie zostać wpuszczeni do zwiedzanych obiektów.
   - uczestnicy objazdu, ze względu na przejazdy przez tereny wysokogórskie, proszeni są o zabranie ciepłych okryć oraz wygodnego obuwia bez względu na porę roku. Wiele atrakcji wymaga podejść po kamienistych drogach pod górę. Pamiętajmy, że na trasie pokonujemy odcinki przez góry, gdzie pogoda może znacznie różnić się od upalnych dolin. Przyda się cieplejsze okrycie chroniące również przed deszczem oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym. Uwaga: nie mówimy tu o odzieży zimowej! Wystarczy cieplejsza kurtka / sweter. - dla pań bardzo przydatna będzie chusta w wielu obiektach sakralnych od kobiet wymaga się nakrycia głowy.
   - będzie konieczność wymiany pieniędzy na lokalną walutę - ormiańskie dramy (AMD). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na www.xe.com.
   - lokalne bankomaty i terminale płatnicze przyjmują karty banków zagranicznych. W mniej rozwiniętych rejonach należy jednak posługiwać się gotówką.
   - działają telefony polskich operatorów GSM - pytania odnośnie opłat za usługi w roamingu prosimy kierować bezpośrednio do operatorów.
   - najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski
   - przy wylocie możliwa jest kontrola ikon, noży, pamiątek stylizowanych na antyki
   - każdy taki przedmiot musi mieć oficjalny certyfikat zezwalający na jego wywóz z kraju. Niektóre sklepy wydają go od razu, ale nie zawsze i nie wszędzie.
   -ze względu na odmienną florę bakteryjną zalecamy zaopatrzyć się w środki przeciw dolegliwościom żołądkowym typu Stoperan."

   Wizy

   Od obywateli polskich nie jest wymagana wiza przy wjeździe do Armenii. Do wjazdu na teren Armenii wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu. Obywateli innych państw niż polskie mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.

   Armenia, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Erywań / ormiański

   Czas lokalny
   Różnica w czasie względem Polski to: czas letni +2 godziny czas zimowy +3 godziny

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wizy nie są wymagane (w przypadku pobytu do 180 dni). Konieczne okazanie paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty wjazdu.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2

   Pieniądze

   Waluta
   dram 1 AMD = 100 luma

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Danie obiadowe w restauracji – ok. 2000-2500 AMD; danie typu fast food – ok. 750-1200 AMD; piwo (0,5 l) – ok. 600-1000 AMD; butelka napoju gazowanego (0,5 l) – ok. 350 AMD

   Napiwki
   Wskazane zostawienie napiwku w wysokości 10-15% wartości rachunku.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Komunikacja miejska (Erywań) – marszrutki (ok. 150-200 AMD przejazd w granicach miasta), taksówki (przejazd nocą z lotniska do centrum miasta – ok. 4000-5000 AMD; konieczne targowanie się), trolejbusy, metro (100 AMD/przejazd). Komunikacja międzymiastowa – marszrutki (min. 250 AMD przy krótkiej trasie).

   Wynajem samochodów

   Cena za wypożyczenie samochodu to ok. 22000-33000 AMD/dzień. Ze względu na zły stan dróg polecamy wynajem samochodu z napędem na 4 koła.,/p> Za benzynę zapłacimy ok. 380 AMD/l, a olej napędowy ok. 360 AMD/l. Obowiązuje ruch prawostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Polecamy zabrać ze sobą euro lub dolary amerykańskie i wymienić je na miejscu w kantorze lub banku. W miastach płatność karta jest powszechna, a sieć bankomatów rozwinięta. Podróżując do mniejszych miejscowości, warto mieć przy sobie gotówkę. W większości miejsc powszechna jest znajomość języka rosyjskiego. W Erywaniu i miejscach turystycznych można również porozumieć się po angielsku. W większości miejsc w Armenii jest dostęp do Wi-Fi. Większość sklepów w Erywaniu jest czynna do godziny 1:00 w nocy, znaczna część jest otwarta całą dobę. Ormianie nazywają swój kraj Hajastanem, a siebie Hajarami (Hajk – prawnuk Noego). Kierowcy nie mogą mieć nawet śladowej ilości alkoholu z organizmie. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz