Sylwester w Armenii

oferta dostępna

Cena za osobę -19%51994 169

Razem (Szczegóły ceny)8 338

Masz kartę payback?
Dostaniesz 4169 punktów paybacksamolot

28.12.2019
22:20 Warszawa - Okęcie
04:50 Erywań

03.01.2020
05:40 EVN
06:30 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Armenia / Armenia

Opis oferty:

Erywań • Eczmiadzyn • Jezioro Sewan • Dilidżan • Monastyr Hagharcin • Erywań • Monastyr Chor Wirap • Monastyr Norawank • Garni • Monastyr Geghard • Fabryka Brandy Ararat Każdego roku od połowy grudnia do połowy stycznia panuje w Armenii magiczna atmosfera. Składają się na nią imprezy towarzyszące świętom Bożego Narodzenia, jarmarki, światełka mieniące się wszystkimi kolorami tęczy, kuszące zapachy i smaki. Zapraszamy do odwiedzenia Erewania, stolicy Armenii w świątecznej szacie. Odkryj tajemnicze zakątki, smakuj tradycyjne potrawy i kup piękne prezenty dla bliskich w świątecznym klimacie z kolędami w różnych językach. Poczuj niezwykłą atmosferę zbliżającego się Nowego Roku i baw się na Sylwestra w ormiańskich rytmach. Trasa w Armenii: ok. 1 000 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Armenii.

2. DZIEŃ. ERYWAŃ - ECZMIADZYN

Wcześnie rano przylot do ERYWANIA, stolicy i największego miasta Armenii, założonego w 782 r. p.n.e., czyli starszego od Rzymu o 29 lat. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Śniadanie. Przejazd do ECZMIADZYNU, centrum religijnego, nazywanego Watykanem Ormian. Zwiedzanie: kościół Hripsime, jeden z najpiękniejszych zabytków sakralnych Armenii; katedra - najstarsza chrześcijańska świątynia w Armenii, wzniesiona przez św. Grzegorza Oświeciciela po przyjęciu przez Armenię chrześcijaństwa; ruiny katedry Zwartnoc z VII w. Kompleks katedralny w Eczmiadzynie i ruiny katedry w Zwartnoc zostały wpisane na listę UNESCO. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. JEZIORO SEWAN - DILIDŻAN - MONASTYR HAGHARCIN

Śniadanie. Przejazd nad JEZIORO SEWAN, położone na wysokości ok. 1916 m n.p.m., jedno z największych jezior Kaukazu. Wizyta na półwyspie Sevan oraz w dwóch średniowiecznych kościołach pochodzących z IX w. Obiad w restauracji. Przejazd do DILIDŻAN, zielonego serca Armenii, uzdrowiskowej miejscowości z wodami mineralnymi. Spacer po ulicy Sharabeyan, gdzie znajdują się liczne warsztaty artystów. Wizyta w MONASTYRZE HAGHARCIN, położonym w uroczej zalesionej dolinie. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

4. DZIEŃ. ERYWAŃ 

Śniadanie. Zwiedzanie ERYWANIA, współczesnego miasta z antyczną historią, zwanego również Różowym Miastem, z powodu koloru tufu (skamieniałego popiołu wulkanicznego), z którego zostało zbudowane. Erywań leży w dolinie otoczonej z trzech stron wzgórzami. Można stąd podziwiać Ararat - świętą górę z ośnieżonymi szczytami. Panoramiczny objazd: Plac Republiki ze śpiewającymi fontannami, gmach opery, Aleja Północna z najdroższymi sklepami, Kaskada - słynny kompleks architektoniczny, Park Zwycięstwa z pomnikiem Matki Armenii, katedra św. Grzegorza Oświeciciela, wzgórze Tsitsernakaberd, Uniwersytet Armenii. Spacer głównymi alejami miasta z małymi placami, na których znajdują się stragany rzemieślnicze wystawiające swoje wyroby oraz typowe produkty z motywami świątecznymi. Czas wolny. Powrót do hotelu, przygotowanie do balu noworocznego. Przejazd do restauracji. Od godz. 22.00 zabawa sylwestrowa. W programie śpiewy, zabawy i tańce przy typowej muzyce armeńskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. MONASTYR CHOR WIRAP - MONASTYR NORAWANK

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie MONASTYRU CHOR WIRAP, jednej z największych atrakcji turystycznych Armenii. Przez 13 lat był tu więziony św. Grzegorz Oświeciciel. Z klasztoru roztacza się niezapomniany widok na ośnieżone stoki góry Ararat (5165 m n.p.m.). Wg podań biblijnych to właśnie do Góry Ararat dotarł Noe swoją arką po wielkim potopie. Przejazd do regionu Vayots Dzor słynącego z wyrobu wina i pięknych krajobrazów. Zwiedzanie MONASTYRU NORAWANK z XIII w., zbudowanego na skalnej półce w głębokim wąwozie rzeki Arpa przez słynnego architekta, mnicha Momika. Przejazd do miasteczka Yeghegnadzor na obiad w domu u ormiańskiej rodziny, podczas którego serwowane będą typowe dania noworoczne. Powrót do hotelu, czas wolny, nocleg.

6. DZIEŃ. GARNI - MONASTYR GEGHARD - FABRYKA BRANDY ARARAT

Śniadanie. Przejazd w okolice GARNI, niewielkiej wsi położonej w prowincji Kotajk. Z kompleksu budowli obejmujących twierdzę, pałac i świątynię do dziś zachowała się jedynie ta ostatnia. Roztacza się stąd wspaniały widok na okolicę, opisany przez Ryszarda Kapuścińskiego w "Imperium". Zwiedzanie Świątyni Słońca z I w., jedynej pogańskiej świątyni na terenie współczesnej Armenii. Następnie zwiedzanie MONASTYRU GEGHARD, któremu nadano nazwę na cześć Świętej Włóczni, która ugodziła Chrystusa na krzyżu i była tu niegdyś przechowywana. Klasztor, wpisany na listę UNESCO, jest spektakularnie położony w Dolinie Górnego Azatu i częściowo wykuty w skale. Jest to miejsce święte dla Ormian i cel licznych pielgrzymek. Powrót do miasta, wizyta w FABRYCE BRANDY ARARAT, degustacja trunku. Czas wolny. Przejazd do gospodarstwa agroturystycznego, pokaz wyrobu i wypieku tradycyjnego chleba ormiańskiego "lavash", degustacja. Powrót do hotelu, a następnie wyjście na kolację pożegnalną w jednej z restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.

Śniadanie lub pobranie suchego prowiantu. Wykwaterowanie we wczesnych godzinach porannych, transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w Erywaniu w hotelach***/**** klasy turystycznej; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 6 śniadań, w tym 1 suchy prowiant, 2 obiady, 2 kolacje, 1 kolacja z zabawą sylwestrową • przelot • przejazdy na trasie • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 50 EUR; napiwki: ok. 3 EUR/dzień.Opłaty fakultatywne: degustacja brandy: ok. 15 EUR.Menu sylwestrowe (przykładowe): przystawki: 3 rodzaje sałatek, wędliny, sery, pieczywo; dania główne: grillowana wołowina i wieprzowina, ryba; napoje (kawa, herbata, woda, soki), 1 butelka wina i 1 butelka wódki/4 os.Zabawa sylwestrowa do późnych godzin nocnych (zakończenie ok. godz. 3:30).

Informacje praktyczne


Stolica

Erywań


Język

ormiański


Czas lokalny

Różnica w czasie względem Polski to: czas letni +2 godziny czas zimowy +3 godziny


Ogólne wymagania wjazdowe

Wizy nie są wymagane (w przypadku pobytu do 180 dni). Konieczne okazanie paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty wjazdu.


Waluta

dram 1 AMD = 100 luma


Ceny w hotelach i restauracjach

Danie obiadowe w restauracji – ok. 2000-2500 AMD; danie typu fast food – ok. 750-1200 AMD; piwo (0,5 l) – ok. 600-1000 AMD; butelka napoju gazowanego (0,5 l) – ok. 350 AMD


Napiwki

Wskazane zostawienie napiwku w wysokości 10-15% wartości rachunku.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Nie ma obowiązującej opłaty za pobyt turystyczny.

Napięcie i rodzaj gniazdka

220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2


Komunikacja / transport publiczny

Komunikacja miejska (Erywań) – marszrutki (ok. 150-200 AMD przejazd w granicach miasta), taksówki (przejazd nocą z lotniska do centrum miasta – ok. 4000-5000 AMD; konieczne targowanie się), trolejbusy, metro (100 AMD/przejazd). Komunikacja międzymiastowa – marszrutki (min. 250 AMD przy krótkiej trasie).


Wynajem samochodów

Cena za wypożyczenie samochodu to ok. 22000-33000 AMD/dzień. Ze względu na zły stan dróg polecamy wynajem samochodu z napędem na 4 koła.,/p>

Za benzynę zapłacimy ok. 380 AMD/l, a olej napędowy ok. 360 AMD/l.

Obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Polecamy zabrać ze sobą euro lub dolary amerykańskie i wymienić je na miejscu w kantorze lub banku. W miastach płatność karta jest powszechna, a sieć bankomatów rozwinięta. Podróżując do mniejszych miejscowości, warto mieć przy sobie gotówkę.

W większości miejsc powszechna jest znajomość języka rosyjskiego. W Erywaniu i miejscach turystycznych można również porozumieć się po angielsku.

W większości miejsc w Armenii jest dostęp do Wi-Fi.

Większość sklepów w Erywaniu jest czynna do godziny 1:00 w nocy, znaczna część jest otwarta całą dobę.

Ormianie nazywają swój kraj Hajastanem, a siebie Hajarami (Hajk – prawnuk Noego).

Kierowcy nie mogą mieć nawet śladowej ilości alkoholu z organizmie.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia