Bratysława - Wiedeń

oferta dostępna

Cena za osobę 569

Razem (Szczegóły ceny)1 138

Masz kartę payback?
Dostaniesz 569 punktów paybackautokar

01:30:00

13.09.2019
KRAKOW
ARGE UL. OPOLSKA 60

AUSTRIA

15.09.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Bratysława - Wiedeń

Bratysława - Wiedeń

Bratysława jest dumną stolicą Słowacji. Stanowi centrum życia kraju. Bratysława to wyjątkowe miejsce, które swoim klimatem, pięknymi zabytkami, niecodzienną architekturą przyciąga coraz więcej turystów.
Wiedeń stolica Austrii to jedno z najpiękniejszych miast świata. Znana i podziwiana nie tylko z powodu architektury sięgającej wszystkich epok historycznych, ale przede wszystkim za swą wybitną spuściznę muzyczną. Przez wieki Wiedeń wychowywał artystów słynnych na cały świat. Możemy tu podziwiać liczne opery, operetki, teatr oraz wystawy. Warto zatrzymać się w jednej z Wiedeńskich kawiarenek bądź zajrzeć do restauracji żeby spróbować tej jak, że wybornej kuchni.

Program ramowy

1 Dzień/
Wyjazd z miejsca zbiórki według rozkładu jazdy. Przyjazd do Bratysławy w godzinach południowych. Zwiedzanie miasta, m.in. Wzgórze Zamkowe - piękna panorama stolicy oraz Dunaju, Most Słowackiego Powstania Narodowego z charakterystycznym "spodkiem". Następnie spacer po Starym Mieście - Katedra św. Marcina, Ratusz, Pałac Prymasowski, Brama Michalska, Stary Most, Teatr Narodowy, czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.
2 Dzień/
Śniadanie. Przejazd do centrum Wiednia, zwiedzanie miasta m.in. objazd autokarem reprezentacyjną aleją Ring - Opera Wiedeńska, Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Historii Natury, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Kościół Wotywny, Muzeum Sztuki Użytkowej oraz Park Miejski ze słynnym “ złotym Straussem". Przejazd w okolice Domu Hundertwassera - “bajkowa budowla", na której dachach rosną dziesiątki drzew i krzewów. Następnie spacer najsłynniejszymi ulicami i placami przez starówkę - Albertina, Hofburg, zwiedzanie Muzeum Sisi, Apartamentów oraz srebrnej kolekcji, Kohlmarkt, Graben z Kolumną Morową, Katedra św. Szczepana. W późnych godzianch popołudniowych wjazd na Wzgórze Kahlenberg z którego Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń, piękna panorama miasta. Powrót do hotelu, nocleg.
3 Dzień/
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, dalsze zwiedzanie stolicy Austrii, m.in. przejście trasą Grand Tour po Pałacu Schonbrunn, spacer po parku w którym znajduje się Palmiarnia, Glorietta oraz Fontanna Neptuna. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

Cena zawiera

- transport klimatyzowanym autokarem klasy LUX, opłaty drogowe,
- 2 noclegi w hotelu**/*** w Wiedniu lub bliskiej okolicy (pokoje 2,3 os. z łazienkami),
- wyżywienie wg. wybranej opcji,
- opiekę pilota podczas wycieczki,
- realizację programu ramowego,
- ubezpieczenie KL (10 000 euro), NNW (15 000 pln) i bagaż (800 pln), ubezpieczenie obejmuje choroby przewlekłe,
- obowiązkową składkę na TFG (10 zł/os).

Cena nie zawiera

- biletów wstępu - Hofburg-Muzeum Sisi, Schonbrunn-trasa GT, usługi lokalnych przewodników, wypożyczenia zestawu słuchawkowego +50 EUR/os.,
- napoi do obiadokolacji,
- możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji w wysokości 4,3% wartości imprezy (dla chętnych).

Informacje dodatkowe

- pozostałe obiekty wymienione w programie zwiedzane z zewnątrz. Zwiedzanie wewnątrz we własnym zakresie
w czasie wolnym,
- osoby wybierające opcje dokwaterowania mogą zostać zakwaterowane w dwu lub trzy osobowym pokoju
z osobami tej samej płci, w przypadku braku innej rezerwacji do dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego,
- dokumenty - dowód osobisty lub paszport,
- ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

Uwaga

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie w zależności od godzin otwarcia obiektów, warunków atmosferycznych oraz innych sytuacji, których nie możemy przewidzieć.

Informacje praktyczne


Stolica

Wiedeń


Język

niemiecki


Czas lokalny

Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

euro

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.2673PLN, kurs NBP z dnia 2019-06-19


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny: Kawa 3–4 euro, piwo lub drink 5 euro, pizza 8 Euro, kebab 4 euro, dania obiadowe 20–30 euro.


Napiwki

W Austrii napiwki przyjęły się jako standard, brak napiwku może zostać uznany jako brak zadowolenia z usług. Zwyczajowo jest to 10% wartości usługi lub zaokrąglenie do pełnej kwoty. Często opłatę za obsługę dolicza się do rachunku.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Wysokość opłaty klimatycznej jest zależna od regionu. Podatek wynosi około 2 euro za osobę za dobę. Nie dotyczy niepełnoletnich do 15 roku życia.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany (230 V; 50 Hz typ C, typ F)


Komunikacja / transport publiczny

W większych miastach możemy skorzystać z autobusów, tramwajów i metra. Koszt biletu jednorazowego to 2,20 Euro, 24-godzinnego 7,60 euro a biletu tygodniowego 16,20 euro.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia samochodu na tydzień to około 150 euro. Za paliwo zapłacimy około 1,2 euro za litr. W Austrii obowiązuje ruch prawostronny.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

W większych miastach i centrach turystycznych Austrii bez problemu wymienimy pieniądze, zapłacimy kartą czy wypłacimy gotówkę z bankomatu.

Poza językiem niemieckim, przydatny będzie angielski, włoski, francuski, hiszpański lub rosyjski.

W Austrii dostępne są karty turystyczne, np. Vienna Pass, które umożliwiają skorzystanie z wielu atrakcji oraz bezpłatnych przejazdów metrem, tramwajami i autobusami. W niektórych wariantach kart turystycznych można skorzystać również z wycieczek prowadzonych przez przewodnika. ... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz