Nad pięknym modrym Dunajem

  1. Austria
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  2 030
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)4 060
  Warszawa
  01-10-20202030 zł ( 4 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  2030 punktów PAYBACK
  WAW1Października 2020VIE
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Wiedeń
  Długość lotu: 01:30:00
  WAW5Października 2020BUD
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Hotele *** - położone zazwyczaj na obrzeżach miasta (razem 3 rozpoczęte doby hotelowe w okolicach Wiednia - 1, w okolicach Bratysławy - 2, w okolicach Budapesztu - 1).

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Wiednia. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozkłady. Po przylocie do Wiednia przejazd do miastai zwiedzanie stolicy Austrii,które rozpoczniemy od objazdu autokarem staromiejskiego bulwaru, zwanego Ringiem". Podczas objazdu zobaczymy budynki Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Sztuki Naturalnej, Parlamentu, Ratusza, Teatru Dworskiego i kościoła Wotywnego oraz Opery Wiedeńskiej. W tym dniu chętnych zaprosimy na koncert muzyki rodziny Straussa i W. A. Mozarta w jednej z sal koncertowych Wiednia (za dopłatą, koszt ok.69 EUR/os). Po koncercie podejdziemy do pomnika "Króla Walca" - Straussa syna, znajdującego się w sąsiadującym z salą koncertową parku miejskim.Przejazd do hotelu ok. 23:00, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 80 km).

   Dzień 2
   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do centrum stolicy Austrii. Spacer po Starym Mieście, m.in. uliczką luksusu Kohlmarkt, przy której mieszkał niegdyś Fryderyk Chopin oraz jedną z najelegantszych Graben, przy której znajduje się Kolumna Morowa wzniesiona w 1679 roku po ustaniu epidemii dżumy. Przespacerujemy się najważniejszymi dziedzińcamirezydencji zimowej Habsburgów - Hofburga. Tutaj zwiedzimy komnaty słynnej Sisi, cesarzowej, która była znienawidzona przez dwór, ale kochana i darzona ogromnym szacunkiem przez zwykłych ludzi. Zobaczymy również niepowtarzalną kolekcję m.in. klejnotów koronnych Świętego Cesarstwa Rzymskiego zgromadzonych w skarbcu cesarskim Habsburgów. Na głównym placu miasta podziwiać będziemy (z zewnątrz) katedrę św. Szczepana, słynną z kolorowych dachówek. Czas wolny. Dla chętnych (dodatkowo płatny ok. 35 EUR/os) regionalny obiad z winem w gospodzie Heuriger, w dawnej wsi Neustift. Przejazd w kierunku Bratysławy. Zakwaterowanie w hotelu inocleg. (Trasa ok. 150 km).

   Dzień 3
   Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Słowacji,podczas którego zobaczymy między innymi: Zamek wybudowany jeszcze przed powstaniem miasta, Stare Miasto z Fontanną Rolandową oraz gotycki Ratusz.Obejrzymy (z zewnątrz) katedrę św. Marcina, miejsce koronacji królów. Przejdziemy ulicą Venturską, gdzie zobaczymy pałace i Akademię Istropolitana. Na trasie naszego spaceru znajdzie się także Michalska brama, kościół Jezuitów i wiele innych zabytków Starego Miasta. Czas wolny w centrum Bratysławy. Następnie przejazd do Devina, kiedyś samodzielnego miasta a obecnie dzielnicy Bratysławy, znanego jako rzymski posterunek graniczny w okresie starożytnym. Po upadku państwa wielkomorawskiego Zamek zmieniał właścicieli głównie z kręgów magnaterii węgierskiej. W wieku XVI mieszkała tu rodzina Batorych, w XX w. natomiast Zamek przeszedł w ręce Słowaków. W dzisiejszych ruinach Zamku odbywają się uroczystości ku czci świętych Cyryla i Metodego. Z Devina przepłyniemy statkiem do Bratysławy.Po południuzaprosimy Państwa na szlak winny okolic Bratysławy, (dla chętnych, za dodatkową opłatą ok. 29 EUR/os) zajrzymy do jednej z winnic znajdujących się w okolicach miasta, gdzie oprócz dobrego wina posmakujemy tradycyjnej kuchni słowackiej.Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km).

   Dzień 4
   Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w stronęBudapesztu. Zwiedzanie rozpoczniemy od rejsu statkiem, podczas którego zobaczymy najważniejsze dla węgierskiej stolicy obiekty, takie jak: Parlament, Wzgórze Zamkowe i pełne uroku mosty spinające dwie części miasta. Następnie wjazd na Wzgórze Zamkowe, skąd rozpoczniemy spacer dziedzińcami Pałacu Królewskiego oraz uliczkami starówki budańskiej. Na uwagę zasługuje Kościół Macieja i Baszty Rybackie, skąd rozciąga się przepiękny widok nanizinną część miasta - Peszt. Czas wolny, a następnie przejazd ulicami Pesztu. Na zakończenie dnia wizyta w czardzie węgierskiej - obiadokolacja połączona z programem "taniec, folklor i muzyka" (dla chętnych, dodatkowo płatnaok. 38 EUR/os). Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 280 km).

   Dzień 5
   Po śniadaniu (w zależności od godzin przelotu możliwe pakiety śniadaniowe), wykwaterowanie i transfer na lotnisko. Wylot do Polski. (Trasa ok. 20 km).

   Uwagi do programu
   - kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
   - Pilot nie oprowadza w obiektach muzealnych i centrach historycznych.

   "

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem zWarszawy do Wiednia i z Budapesztu do Warszawy, przejazdy autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (4 rozpoczęte doby hotelowe: w okolicach Wiednia - 1, w okolicach Bratysławy - 2, w okolicach Budapesztu - 1),4 śniadania, program turystyczny j.w., opiekę pilota i ubezpieczenie TU Europa (NW, KL, Assistance i bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstepu do zwiedzanych obiektów,panoramicznego rejsu w Budapeszcie, opłat rezerwacyjnych, usług lokalnych przewodników i systemu TOUR GUIDE - orientacyjny koszt uczestnictwa w programieok. 123 EUR/os (płatne na miejscu) oraz taksy turystycznej ok. 6 EUR/ os (płatne w hotelach). Dodatkowo płatne (dla chętnych):koncert w Wiedniu- ok.69 EUR/os,obiad z winem w gospodzie Heuriger - ok. 35 EUR/os, kolacja w winnicy w okolicach Bratysławy - ok. 29 EUR/os, obiadokolacja w czardzie wegierskiej - ok. 38 EUR/os.

   Inne

   Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

   META Description

   Poznaj trzy naddunajskie stolice • Wiedeń - znany i nieznany • komnaty Sissi w Hofburgu • skarbiec Habsburgów • Heuriger - regionalna kolacja w gospodzie (dla chętnych) • Bratysława - skromna stolica z bogatą historią • rejs z Devina do Bratysławy • "Winny szlak Bratysławy • Buda i Peszt czyli Budapeszt • panoramiczny rejs po Budapeszcie • jeden pałac i dwa zamki • czarda - węgierskie smakołyki (dla chętnych)"

   Austria, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Wiedeń / niemiecki

   Czas lokalny
   Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany (230 V; 50 Hz typ C, typ F)

   Pieniądze

   Waluta
   euro , 1 EUR = 4.2344PLN, kurs NBP z dnia 2020-01-17

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Przykładowe ceny: Kawa 3–4 euro, piwo lub drink 5 euro, pizza 8 Euro, kebab 4 euro, dania obiadowe 20–30 euro.

   Napiwki
   W Austrii napiwki przyjęły się jako standard, brak napiwku może zostać uznany jako brak zadowolenia z usług. Zwyczajowo jest to 10% wartości usługi lub zaokrąglenie do pełnej kwoty. Często opłatę za obsługę dolicza się do rachunku.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Wysokość opłaty klimatycznej jest zależna od regionu. Podatek wynosi około 2 euro za osobę za dobę. Nie dotyczy niepełnoletnich do 15 roku życia.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   W większych miastach możemy skorzystać z autobusów, tramwajów i metra. Koszt biletu jednorazowego to 2,20 Euro, 24-godzinnego 7,60 euro a biletu tygodniowego 16,20 euro.

   Wynajem samochodów
   Koszt wynajęcia samochodu na tydzień to około 150 euro. Za paliwo zapłacimy około 1,2 euro za litr. W Austrii obowiązuje ruch prawostronny.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W większych miastach i centrach turystycznych Austrii bez problemu wymienimy pieniądze, zapłacimy kartą czy wypłacimy gotówkę z bankomatu. Poza językiem niemieckim, przydatny będzie angielski, włoski, francuski, hiszpański lub rosyjski. W Austrii dostępne są karty turystyczne, np. Vienna Pass, które umożliwiają skorzystanie z wielu atrakcji oraz bezpłatnych przejazdów metrem, tramwajami i autobusami. W niektórych wariantach kart turystycznych można skorzystać również z wycieczek prowadzonych przez przewodnika. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz