Baku - Mit szklanych domów

  1. Azerbejdżan
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -6%2928
  2 739
  Oszczędzasz: 189 zł/os.
  Cena za wszystkich 5 478
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  01-10-20202739 zł ( 4 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  2739 punktów PAYBACK
  WAW1Października 2020GYD
  Wylot 10:45
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 01:20
  Baku
  WAW5Października 2020GYD
  Przylot 10:00
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 04:20
  Baku
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Hotel *** klasy turystycznej - położony zwykle na obrzeżach miasta lub poza miastem.

   Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet (3) oraz za dopłatą posiłki wg programu (3) - zamiennie kolacja lub obiad - bufet lub zestawy serwowane do stolików.

   Pokoje: 2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.

   Do dyspozycji gości: restauracja i bar.

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Baku (możliwe międzylądowanie). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu - dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji). Przylot do Baku (w zależności od rozkładu lotów może być we wczesnych godzinach porannych dnia następnego), po wylądowaniu i odprawie paszportowo celnej, przejazd do hotelu w okolicy Baku, zakwaterowanie i czas na odpoczynek po podróży. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu (dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji).

   Dzień 2
   Śniadanie a następnie zwiedzanie stolicy Azerbejdżanu, Baku. Jest to największe miasto nad Morzem Kaspijskim, w którym żyje 1/4 ludności całego Azerbejdżanu. Stolica Azerbejdżanu jest czasem trochę żartobliwie nazywana "Dubajem Morza Kaspijskiego", gdyż swój rozwój zawdzięcza złożom ropy naftowej. Doskonale zachowane historyczne centrum szczyci się średniowieczną zabudową, Prospekt Nafciarzy błyszczy eleganckimi rezydencjami z czasów pierwszego boomu naftowego, nad wszystkim górują nowoczesne szklane hotele i biurowce kontrastując z siermiężnymi blokowiskami czasów ZSRR. Zwiedzanie rozpoczniemy od przykładnie odrestaurowanego Iczeri Szeher - bakijskiego Starego Miasta. Wąskie, kręte uliczki, minarety meczetów, sklepy z ręcznie tkanymi dywanami, klimatyczne restauracje - wszystko to nadaje bakijskiej starówce specyficzny, odmienny od reszty miasta charakter. Przez wieki koncentrowało się tu praktycznie całe życie miejskie. Dopiero pod koniec XIX w. zabudowa miasta wyszła poza obręb murów obronnych. Poznawanie starego Baku zaczniemy od Wieży Dziewiczej. Masywna budowla o niejasnej historii i nietypowej konstrukcji jest od zawsze symbolem Baku i tematem legend. Następnie odwiedzimy pałac szachów Szirwanu w którym rezydowali niegdyś lokalni władcy. Zobaczymy ze wzgórza panoramę miasta amfiteatralnie rozlokowanego w zatoce z Prospektem Nafciarzy, czyli promenadą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża. Odwiedzimy Narodowe Muzeum Historyczne mieszczące się w Pałacu Tagiyewa - budynku stworzonym przez Józefa Gosławskiego. Na koniec dnia przejdziemy olśniewającą ulicą Nizamiego oraz zobaczymy Plac Fontann. Powrót do hotelu w Baku lub okolicy, czas wolny i nocleg fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 50 km).

   Dzień 3
   Śniadanie a następnie wyjazd w okolice Baku. Po drodze zobaczymy największe atrakcje otaczające azerbejdżańską stolicę. Zatrzymamy się w Gobustanie przy prehistorycznych rytach naskalnych, dokumentujących życie dawnych mieszkańców tego rejonu. Będziemy mieli też okazję podejść do unikatowych wulkanów błotnych. Przejedziemy trasą przez pola naftowe na Półwysep Apszeroński, ostro wcinający się w Morze Kaspijskie cypel, który jest obecnie zdominowany przez działalność przemysłową i wydobywczą. W drodze powrotnej do Baku zatrzymamy się w jednym z piękniejszych meczetów stolicy, w meczecie Bibi Heybat będącym według miejscowej tradycji miejscem pochówku VII Imama Szyickiego. W trakcie programu fakultatywnie obiad. Powrót do hotelu w Baku lub okolicy. Wieczorem dla chętnych kolacja z pokazem artystyczno-folklorystycznym w restauracji - dodatkowo płatna ok. 35 Eur.

   Dzień 4
   Śniadanie i przejazd do niezwykłej "płonącej" góry Yanar Dag, która od tysięcy lat przyciąga turystów widokiem płonących obłoków gazu. Następnie odwiedzimy świątynię ognia Ateshgah - święte miejsce zoroastrian. Wyjątkowe zjawiska przyrodnicze od zawsze fascynowały mieszkańców tych okolic płonące samoistnie źródła gazu były naturalnymi ośrodkami pierwszych kultów. Po powrocie do Baku zwiedzimy centrum kultury Heydara Alieva, którego futurystyczna bryła jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych, nowoczesnych budynków Baku. Zbudowany on został w/g projektu słynnej architekt Zahy Hadid. Niecodzienne linie wnętrza tego obiektu oraz piękna gra światłem zachęcają przyjezdnych do zwiedzania wystaw tymczasowych, często historycznych, prezentujących kulturę Azerbejdżanu. Z pewnością miłośnicy nowoczesnej architektury zapamiętają na długo pobyt w tym wyjątkowym miejscu. Dookoła centrum rozciąga się panorama miasta z pięknie utrzymaną zielenią parku centrum Alieva, stanowiącą jedną z kilku charakterystycznych i ulubionych przez mieszkańców przestrzeni publicznych Baku. Nie zabraknie również wizyty w muzeum dywanów, które w tym regionie mają długą tradycję wyrabiania. Po południu pół godzinny rejs statkiem po zatoce Bakijskiej. Powrót do hotelu w Baku lub okolicy, czas wolny i nocleg fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 80 km).

   Dzień 5
   Bardzo wcześnie rano (w zależności od rozkładu lotów) wykwaterowanie z hotelu (bez śniadania). Następnie transfer na lotnisko w Baku i powrót do Polski (możliwe międzylądowanie).

   "

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Azerbejdżanu - Baku (możliwe międzylądowanie), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu w Baku lub okolicy (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (3), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, program turystyczny j.w., obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za wizę do Azerbejdżanu (wizowanie w Polsce, opłata wg cennika), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System ok. 120 EUR (płatne na miejscu), imprez fakultatywnych, napoi do kolacji lub obiadów, dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.

   Możliwa dopłata do obiadów lub kolacji (3 posiłki wg programu napoje płatne dodatkowo) w systemie rezerwacyjnym.

   Wizy - informacje dla sprzedawców

   Obywateli polskich obowiązuje posiadanie ważnej wizy przy wjeździe do Azerbejdżanu. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwacji.

   Wizy

   Obywateli polskich obowiązuje posiadanie ważnej wizy przy wjeździe do Azerbejdżanu. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwacji.

   META Description

   Baku czyli "Dubaj Morza Kaspijskiego" • Średniowieczne Stare Miasto i "Szklane Domy" • Wieża Dziewicza i Pałac Szachów Szirwanu • świątynia ognia Ateshgah • Yanar Dag "Płonąca Góra" ? Gobustan i półwysep Apszeroński - wulkany błotne i Świątynie Ognia ? niezwykłe Centrum Kultury Heydara Alieva ? rejs po zatoce bakijskiej

   Uwagi do programu

   Uwagi do programu:
   - program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania.
   - kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
   - pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
   - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
   - Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany jest skromny ubiór. Mężczyźni powinni mieć długie spodnie, kobiety sukienki / spódnice za kolana. Jeżeli kobieta decyduje się na spodnie, powinny być do kostek. Wszyscy (zarówno kobiety jak i mężczyźni) powinni mieć okryte ramiona, kobiety nie mogą nosić bluzek z głębokimi dekoltami. Dodatkowo, kobiety nakrywają głowy chustami. Bardzo prosimy stosować się do powyższych wytycznych - inaczej turyści mogą nie zostać wpuszczeni do zwiedzanych obiektów.
   - Najbardziej popularną walutą na miejscu jest USD (konieczna będzie wymiana na azerbejdżańskie manaty (AZM). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na www.xe.com ).
   - w Azerbejdżanie ceny są wyższe niż w Polsce
   - lokalne bankomaty i terminale płatnicze przyjmują karty banków zagranicznych.
   - w Azerbejdżanie działają telefony polskich operatorów GSM. Pytania odnośnie opłat za usługi w roamingu prosimy kierować bezpośrednio do operatorów.
   - najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski
   - wbrew utartemu przekonaniu mieszkańcy Kaukazu nie mają nic przeciwko posługiwaniu się tym językiem.

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz