Grodno - Kanał Augustowski - Wilno

oferta dostępna

Cena za osobę 749

Razem (Szczegóły ceny)1 498

Masz kartę payback?
Dostaniesz 749 punktów paybackautokar

26.09.2019
Warszawa
Dworzec Autobusowy Zachodni

BIALORUS

29.09.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:


Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

BIALORUS

Trasa zagraniczna

Grodno (2) – Korobczyce – Kanał Augustowski – Wilno (1) – Troki

Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-białoruskiej. Przejazd do agrokompleksu „Grodzieński majątek Korobczyce”. Zwiedzanie

to nie tylko kompleks rozrywkowy, ale także piękny przykład białoruskiej architektury. Tutaj można poczuć ducha narodowego życia, dotknąć uroków dziewiczej przyrody. Możliwość przejażdżki stylizowanymi „pod” zabytkowe oryginały karetami (płatne we własnym zakresie). Dla chętnych regionalna obiadokolacja z degustacją lokalnych trunków (płatne dodatkowo) w restauracji, która uznana została za najlepszą pod względem smaku dań serwowanych przez jej kuchnię, w republice. Przejazd w okolice Grodna. Zakwaterowanie, nocleg. Trasa: ok. 400 km.

Śniadanie. Zwiedzanie królewskiego zielonego miasta na nadniemeńskiej skarpie

Zamki Stary i Nowy, Cerkiew św. Borysa i Gleba na Kołoży – piękny widok na rzekę Niemen. Katedra, pałac Batorego, kościół bernardyński, dom-muzeum Elizy Orzeszkowej, gmach Teatru Dramatycznego. Spacer wąskimi uliczkami  starówki. Wolne popołudnie w Grodnie. Dla chętnych wycieczka „Kanał Augustowski” (płatne dodatkowo): Twierdza Grodzieńska Fort nr 2. Jest to jeden z najbardziej znanych fortów Twierdzy Grodzieńskiej, zbudowany jak i pozostałe forty w latach 1913-1915. Świack: zespół pałacowo-parkowy i pałac hrabiego Wołłowicza, zbudowany w XVIII w. przez królewskiego architekta Giuseppe de Sacco dla starosty grodzieńskiego, magnata – hrabiego Wołłowicza. Kanał znajduje się w obszarze chronionym przez UNESCO. Rejs statkiem. Powrót do Grodna. Obiadokolacja (opcjonalnie), nocleg. Trasa: ok. 70 km.

Śniadanie. Przejazd do Wilna. Zwiedzanie stolicy Litwy, m.in

góra Trzech Krzyży (piękna panorama Wilna), Stary i Nowy Arsenał, Plac Katedralny, Bazylika Archikatedralna św. Stanisława z Dzwonnicą, Pałac Prezydencki (z zewnątrz), Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem św. Janów, Ratusz (z zewnątrz), cerkiew św. Ducha, Ostra Brama, kościół św. Anny i Bernardynów, pomnik i muzeum Adama Mickiewicza. Dla chętnych regionalna obiadokolacja z degustacją lokalnych trunków (płatne dodatkowo) w restauracji na mieście. Przejazd do hotelu, nocleg. Trasa: ok. 250 km.

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Wilna

przejazd na Rossę i zwiedzanie cmentarza, na którym spoczywa serce Piłsudskiego, najpiękniejszy w Wilnie kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu. Przejazd do Trok, zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej. Największą atrakcją jest położony na wyspie zamek Wielkich Książąt Litewskich. Po zwiedzaniu degustacja kuchni karaimskiej (kibiny - duże pierogi z kruchego ciasta z nadzieniem z siekanego mięsa), czas wolny na zakupy litewskich specjałów i pamiątek. Dla chętnych rejs stateczkiem po jeziorze, sesja zdjęciowa przepięknych krajobrazów (płatne dodatkowo). Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 550 km.

Całość trasy

ok. 1270 km.
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE

•    przejazd autokarem lub wygodnym busem
•    3 noclegi w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
•    3 śniadania
•    opiekę pilota
•    ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
•    TFG (0 zł)

•    pakiet do realizacji programu

60 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne, przepustka na wjazd na teren Białorusi, degustacja dań karaimskich, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

•    wycieczka „Kanał Augustowski”

22 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

•    rejs stateczkiem w Trokach

8 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

•    regionalna obiadokolacja z degustacją lokalnych trunków na Białorusi

20 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

•    regionalna obiadokolacja z degustacją lokalnych trunków na Liwie

20 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

•    obiadokolacja w Grodnie

10 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

•    dopłata do pokoju 1-osobowego

350 zł

UWAGA

Do uzyskania przepustek na wjazd na teren Białorusi niezbędny jest skanu/kserokopia paszportu strony ze zdjęciem (paszport ważny co najmniej 3 miesiące od daty powrotu z Białorusi).

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.

3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie

autokarem (klimatyzacja, dvd, wc, barek) lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd).
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
6. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
7. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 5 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
8. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
9. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne i administracyjne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest obligatoryjnie płatny u Pilota wycieczki we wskazanej walucie i jest ściśle związany z ilością uczestników na wycieczce. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości Podróżnym minimum 5 dni przed wycieczką w formie trwałego nośnika (e-mail, list). Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Pakiet nie jest rozliczany, a Podróżny otrzymuje dowód zakupu pakietu od Pilota imprezy.
10. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
11. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
12. Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz