Mińsk i polskie Kresy

  1. Białoruś
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  1 584
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)3 169
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  20-05-20201584 zł ( 4 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  1584 punktów PAYBACK
  WAW20Maja 2020MSQ
  Wylot 15:05
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 17:15
  Mińsk
  WAW24Maja 2020MSQ
  Przylot 14:15
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 14:05
  Mińsk
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Hotele **/*** klasy turystycznej - położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastami. Pokoje: 2-os. (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.

   Do dyspozycji gości: na miejscu restauracja i bar.

   Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufetoraz zgodnie z programem obiad lub kolacja(4) - bufet lub zestawy serwowane do stolików.

   Kategoria lokalna: **/***

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Mińska. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: Po przylocie w drodze do hotelu zobaczymyKopiec Chwały - pomnik poświęcony żołnierzom radzieckim poległym na Białorusi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie oraz kolacja.

   Dzień 2
   Po śniadaniu zwiedzanie Mińska. Monumentalna, socrealistyczna architektura miasta to efekt odbudowy ze zniszczeń wojennych: Mińsk był jednym z najbardziej zrujnowanych w czasie II wojny światowej miast, więc odbudowano go niemalże od zera. Oś miasta stanowi Aleja Niepodległości łącząca plac Niepodległości z placem Październikowym. Zabudowa centrum uznawana jest za modelowy przykład radzieckiego budownictwa lat powojennych - ówcześni architekci mogli tu w pełni realizować swoje wizje. Trochę wytchnienia od betonowej gigantomanii znajdziemy w dzielnicach położonych nad Świsłoczą. Stylizowane «na starówkę» przedmieścia Rakowskie i Troickie to miejsca, gdzie można znaleźć restauracje i bary na wolnym powietrzu. Podczas objazdu miasta zobaczymy też nowoczesny gmach Biblioteki Narodowej. Obiad. Po południu czas wolny lub opcjonalna wycieczka do Zalesia i Krewy. W Zalesiu zwiedzimy "Ateny Północy" - odrestaurowaną posiadłość rodu Ogińskich, która przez 20 lat gościła poetów, kompozytorów, artystów Najbardziej znanym gospodarzem był Michał Kleofas Ogiński: autor słynnego poloneza «Pożegnanie z Ojczyzną» i - wg niektórych - muzyki polskiego hymnu. Wracając do Mińska wstąpimy jeszcze do Krewo. Wzniesiono tu jeden z pierwszych zamków w Wielkim Księstwie Litewskim - jego ruiny zachowały się do dzisiaj. Właśnie tutaj w 1385 r. została podpisana unia pomiędzy Polską i Litwą znanej jako unia w Krewie. Akt ten poprzedził zaślubiny królowej Jadwigi z Jagiełłą. Powrót do hotelu, nocleg. (Dodatkowo płatna ok. 40 EUR, trasa ok. 240 km).

   Dzień 3
   Po śniadaniu przejazd do Nieświeża. Zwiedzanie dawnej posiadłości Radziwiłłów - pałacu otoczonego wspaniałym parkiem. Doskonale odrestaurowane z dbałością o wierność historyczną wnętrza pokazują przepych jakim otaczali się niekoronowani władcy Kresów Rzeczpospolitej. W Nieświeżu mamy wrażenie, że jego właściciele opuścili swoją rezydencję dosłownie wczoraj. Pałac śmiało można zaliczyć do najpiękniejszych, zachowanych do dzisiaj rezydencji magnackich. Wejdziemy również do kościoła Bożego Ciała mieszczącego nekropolię potężnego niegdyś rodu. Kompleks wpisany jest na listę UNESCO. Po zwiedzaniu obiad a następnie przejazd do Miru. Odwiedzimy tu zamek - fortecę (lista UNESCO), której widok jest zaskoczeniem dla turysty przyzwyczajonego już nieco do białoruskich pól i drewnianych schludnych wiosek. Obecnie całkowicie odrestaurowane wnętrza mieszczą ekspozycje muzealne i hotel. Powrót do hotelu w Mińsku.

   Dzień 4
   Śniadanie w hotelu. Do południa dzień wolny, możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej BelAZ: Świat gigantów (~60 km). Wycieczka do fabryki w której powstają największe ciężarówki świata o ładowności do 450 ton. Pobyt w Żodzinie pozwoli zapoznać się z procesem tworzenia unikatowych wywrotek i zobaczyć na własne oczy legendarny sprzęt: pojazdy BelAZ o pojemności od 90 do 450 ton. Odwiedzimy muzeum przemysłowe, gdzie pracownik fabryki opowie o historii powstania i rozwoju produkcji i ujawniając niektóre tajemnice BelAZ-a. (Cena ok.55 EUR, czas trwania ok. 9:00 - 13:00). Po południu wyjazd do Berezyńskiego Rezerwatu Biosfery. Ten najstarszy rezerwat przyrody na Białorusi zaczęto wyznaczać już w 1925 roku. Co ciekawe do 1988 r. (powstanie Poleskiego Rezerwatu Radiacyjno - Ekologicznego) był również jedynym rezerwatem w tym kraju. Obecnie zajmuje on obszar ponad 113 tys. hektarów i daje schronienie wielu rzadkim gatunkom zwierząt. Najbardziej znane z nich to żubry, łosie, niedźwiedzie, wilki i rysie. Niektóre będziemy mieli okazję zobaczyć: w rezerwacie działa schronisko - klinika do którego trafiają ranne bądź chore zwierzęta. Odwiedzimy tu lokalne muzeum przyrody, jednak nasz pobyt w rezerwacie będzie miał raczej odprężający charakter: Podczas wycieczki gorący posiłek. Powrót do hotelu w Mińsku.

   Dzień 5
   Po śniadaniu transfer na lotnisko i wylot do Polski.

   Uwagi do programu
   - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
   - Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *.
   - Podczas zwiedzania obieków sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrwają głowy chustami.
   - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
   - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów.
   - Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ruble białoruskie BYR).

   "

   Świadczenia

   Cena obejmuje:przelot do Mińska, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu wMińsku lub okolicy (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (4) oraz 4 posiłki wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, Tour Guide System, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok. 100 EUR/os (płatnena miejscu), imprez fakultatywnych, napoi do kolacji lub obiadów, dodatkowych posiłków, oraz innych wydatków osobistych.

   Wizy - informacje dla sprzedawców

   Paszport musi być ważnyminumum 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Przy wylocie oraz powrocie z tego samego lotniska (Mińsk) wiza nie jest wymagana.

   Wizy

   Paszport musi być ważnyminumum 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Przy wylocie oraz powrocie z tego samego lotniska (Mińsk) wiza nie jest wymagana.

   META Description

   • Monumentalny Mińsk • Ateny Pólnocy - posiadłość rodu Ogińskich - wycieczka do Zalesia i Krewy (opcjonalnie) •Pałac Radziwiłłów i kościół Bożego Ciała w Nieświeżu (UNESCO) • zamek - forteca w Mirze • opcjonalna wycieczka BelAZ • Berezyński Rezerwat Biosfery •

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz