Bałkański Orient - Bośnia i Hercegowina - Serbia

oferta dostępna

Cena za osobę 1 734

Razem (Szczegóły ceny)3 468

Masz kartę payback?
Dostaniesz 1734 punktów paybackautokar

10.08.2019
Tychy
ul. Generała de Gaulle'a 2, parking dla

17.08.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

BOSNIAIHERCEGOWINA_SERBIA

Opis

Travnik - Sarajewo - Mostar - Mejdugorie - Drvengrad - Mokra Gora - Novi Pazar - Sjenica - Belgrad
- Sjenica - serbska Syberia
- Sarajewo - średniowiecze, orient i secesja
- Mostar, Neretwa i kamienny most
- Drewniane miasto Kusturicy
- Belgrad - Sawa, Dunaj i Kalemegdan
- Sandżak - egzotyka w Górach Dynarskich

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Czechy, Węgry do Serbii. W trakcie przejazdu przewidziane są krótkie postoje i przerwa na posiłek. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu w okolicy Nowego Sadu.
2 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Bośni i Hercegowiny. Przyjazd do miejscowości Travnik, gdzie średniowiecze przeplata się z orientem. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in.: średniowieczną twierdzę, wieże zegarowe, meczety, Tunel Nadziei i mnóstwo dobrze zachowanych domów z czasów osmańskich. Odwiedzimy też dom rodzinny Ivo Andricia jedynego jugosłowiańskiego zdobywcy literackiej nagrody Nobla. Następnie kierujemy się do Sarajewa – stolicy Bośni i Hercegowiny. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
3 dzień:
Po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Sarajewa. Wyjątkowo położone pośród wzgórz miasto, zapewnia poczucie odosobnienia i ma niepowtarzalny charakter - przeplata się tu wiele kultur. Na niewielkiej powierzchni islam styka się z judaizmem, prawosławiem i katolicyzmem. Zobaczymy główne atrakcje stolicy: Stare Miasto, synagogę, dzielnicę handlową Baščaršiję, meczety, medresę i wieże zegarowe. Czas wolny. Powrót na kolację i nocleg do hotelu.
4 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Medjugorie i spacer do miejsca znanego z objawień Matki Boskiej. Następnie przejazd do Mostaru – malowniczo położonego nad szmaragdową, rwącą rzeką Neretwą. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru XVI-wiecznym kamiennym Starym Mostem. To najwspanialszy zabytek miasta, z którym wiąże się ciekawa tradycja skoków do wody (z wysokości od 23 do 27 metrów). Po drugiej stronie mostu podziwiać będziemy meczet, dom turecki, wieżę zegarową i nastrojową dzielnicę handlową. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5 dzień:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Drvengradu - Drewnianego Miasta – skansenu wybudowanego na potrzeby filmu Emira Kusturicy. Tworzy go blisko 50 chałup wzorowanych na tradycyjnych domach serbskich, cerkiew, kino, kawiarnia i oczywiście wielka willa samego Kusturicy, do której reżyser przylatuje prywatnym helikopterem. Następnie udamy się do Mokrej Gory, gdzie początek swojej trasy ma Šarganska osmica – zabytkowa kolej wąskotorowa malowniczo poprowadzona przez góry. Przejazd kolejką, podczas którego pokonamy kilka kilometrów urozmaiconej trasy, biegnącej długimi tunelami wykutymi w skalach i mostami, dostarczy nam niezapomnianych wrażeń. Przejazd do hotelu w okolice miejscowości Sjenica/Novi Pazar. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
6 dzień:
Po śniadaniu wyjazd w kierunku kanionu rzeki Uvac i Parku Narodowego o tej samej nazwie. Kanion ma prawie 120 km długości, wije się i przeciska przez góry. Wyprawa busami lub jeepami na jeden z punktów widokowych i podziwianie zjawiskowo uformowanych meandrów rzeki, a następnie rejs łodziami pomiędzy wysokimi, wapiennymi skałami. Teren parku stanowi siedzibę sępa płowego, być może przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć te blisko 11 kilogramowe ptaki. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w wieczorze regionalnym, z muzyką i bałkańskimi specjałami.
7 dzień:
Po śniadaniu zwiedzanie miejscowości Novi Pazar. To stolica egzotycznego regionu zwanego Sandżak. Przeplatają się tu wpływy prawosławia i islamu oraz panuje skrajnie surowy klimat. Podczas zwiedzania zobaczymy: Stare Miasto, park miejski z Twierdzą, meczety i łaźnię turecką. Przejazd do monastyru Sopoćani i zwiedzanie tej XIII- wiecznej świątyni wpisanej na listę UNESCO. Jej najcenniejszym elementem są znajdujące się w jej wnętrzu zachwycające, bizantyjskie freski z XIII wieku. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
8 dzień:
Po śniadaniu wyjazd do Belgradu, malowniczo położonego przy ujściu Sawy do Dunaju. To miasto pełne kontrastów i zróżnicowanej architektury. Zwiedzanie rozpoczniemy od Starego Miasta i twierdzy Kalemegdan - najstarszego zabytku miasta, którego korzenie sięgają III w p.n.e. Zobaczymy także: cerkiew Świętego Sawy – jedną z największych cerkwi prawosławnych na świecie, budynek Parlamentu, Teatr Narodowy i Bramę Triumfalną. Podczas rejsu po Sawie i Dunaju poznamy zabytki z perspektywy rzeki. Wieczorem wyjazd w kierunku Polski. Przejazd przez Węgry, Słowację, Czechy.
9 dzień:
Powrót do Polski w godzinach porannych.

Program fakultatywny

- wieczór regionalny z muzyką i poczęstunkiem ok. 35 EUR.

Zakwaterowanie

7 noclegów w hotelach o standardzie **/***, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami, 4 na terenie Serbii, 3 na terenie Bośni i Hercegowiny.

Wyżywienie

7 śniadania, 7 kolacji.

Transport

Autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.

Ubezpieczenie

Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwrarancyjny.

Uwagi praktyczne

Podana kwota na realizację programu może ulec zmianie i jest rozliczana przez pilota. Koszty pobierane za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich uczestników. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska-Białej i Cieszyna. Dopłaty za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce podane są w rozkładzie jazdy. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Przekroczenie granic na podstawie ważnego dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu. 
Przejazd: Katowice - Nowy Sad (870 km) – ok. 10 godz.
Trasa wycieczki liczona od granic Polski - ok. 3400 km.
Informacja o cenie:
Cena nie obejmuje: 
- kosztów realizacji programu ponoszonych przez uczestnika podczas trwania imprezy: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty lokalne, opłaty rezerwacyjne, zwyczajowe napiwki. Koszt – ok. 120 EUR,
- programu fakultatywnego. 

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz