Brazylia z Karnawałem w Rio de Janeiro

oferta dostępna

Cena za osobę 21 198

Razem (Szczegóły ceny)42 397

Masz kartę payback?
Dostaniesz 21198 punktów paybacksamolot

13:00:00

09.02.2020
Warszawa - Okęcie
Foz do Iguacu

24.02.2020
RIO
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

***/****
Brazylia/Rio de Janeiro

Tytuł wycieczki

BRAZYLIA Z KARNAWAŁEM W RIO DE JANEIRO 17 DNI

Główne atrakcje

* Karnawał w Rio - największy na świecie
* Olbrzymie Wodospady Iguazú
* Oszałamiające Rio de Janeiro
* Salvador - barwne miasto z listy UNESCO
* Rejs Amazonką i prawdziwa dżungla
* Ouro Preto - barokowa architektura ukryta w górach
* Morretes - kolonialne miasteczko, do którego prowadzi przepiękna trasa kolejowa

O wycieczce

Bardzo interesująca wyprawa obejmująca wszystko, co najważniejsze w Brazylii. Poza najsłynniejszymi miejscami typu Rio de Janeiro czy Wodospady Iguazú, zwiedzamy mniej znane, a ciekawe miejsca jak Morretes czy Petropolis. Kraj, który nieco tylko ustępuje wielkością Europie, ma do zaoferowania wielką różnorodność kulturową i etniczną. Jako spadkobierca kolonii portugalskiej różni się od hiszpańskojęzycznych sąsiadów i z dumą podkreśla swoją indywidualność i odrębność. Program tego wyjazdu jest bogaty, ale niezbyt męczący. Długie trasy pokonujemy samolotami. W odwiedzanych miejscach korzystamy ze sprawdzonych środków transportu. Wyjazd prowadzą dla nas znakomici piloci - znawcy Brazylii. Doskonała propozycja dla każdego, kto chce poczuć duszę narodu, który stworzył sambę i wziąć udział w najgorętszym karnawale świata!

Program wycieczki

Dzień 1
WYLOT
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i spotkanie z polskim pilotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami do Brazylii. Możliwy nocleg tranzytowy.
Dzień 2
WODOSPADY IGUAZÚ - BRAZYLIA
Przylot do Wodospadów Iguazú. To niezwykłe miejsce zostało wybrane jednym z siedmiu nowych cudów świata natury. Odwiedzamy brazylijską część tego parku narodowego. Na specjalnie wybudowanych tarasach można podejść pod same wodospady moknąc przy okazji, co podczas upalnych dni bywa przyjemne. Wieczorem kolacja powitalna połączonaz występami muzyczno - tanecznymi, reprezentującymi tradycje kilku krajów Ameryki Łacińskiej. Nocleg w hotelu.
Dzień 3
WODOSPADY IGUAZÚ - ARGENTYNA
Tego dnia udajemy się do Argentyny! A dokładniej tuż za granicę, aby niemal dotknąć wodnych kaskad, które dzień wcześniej podziwialiśmy od strony brazylijskiej. Przed wjazdem do parku krótki postój z widokiem na ujście rzeki Iguazú do Parany, gdzie spotykają się granice Brazylii, Argentyny i Paragwaju. Spacer i podziwianie Wodospadów z różnych punktów widokowych. Największe wrażenie robi Garganta del Diablo (Gardziel Diabła) mająca ponad 80 m wysokości! Za dodatkową opłatą można wziąć udział w krótkim, emocjonującym rajdzie łodzią, po którym na uczestnikach nie pozostaje sucha nitka. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Kurytyby. Nocleg w hotelu w Kurytybie.
Dzień 4
KURYTYBA - MORRETS
Od wczesnego rana zwiedzanie miasta, które dla Polaków ma szczególne znaczenie. Od końca XIX w Kurytyba to stolica Polonii brazylijskiej i jedno z największych polskich" miast poza granicami Polski. Ciekawym przeżyciem jest wizyta w Parku Jana Pawła II, gdzie ustawiono kilka chat polskich osadników. Spacer po centrum i wizyta w katedrze. Po zapoznaniu się z historią miasta udajemy się w góry do kolonialnego miasteczka Morretes. To miejsce znane przede wszystkim z upraw bananów i sprzedaży produktów z tego owocu. Spacer po urokliwym, nieco sennym miasteczku i tradycyjny lunch w lokalnej restauracji. Po południu pociągiem turystycznym wracamy do Kurytyby. Widokowa trasa poprowadzona często bardzo odważnie wzdłuż urwistych krawędzi robi wrażenie. Nocleg w Kurytybie.
Dzień 5
LOT DO MANAUS
Przejazd na lotnisko. Wylot z przesiadką do Manaus, stolicy brazylijskiej Amazonii i jednocześnie portu rzecznego, który może przyjmować pełnomorskie statki. Podczas tego długiego lotu zdamy sobie sprawę, jak wielkim krajem jest Brazylia. Po wylądowaniu w zależności od dostępnych lotów jeszcze tego samego dnia zwiedzanie parnego, tropikalnego miasta - centrum, katedra i wybudowana w okresie kauczukowej prosperity imponująca opera. Wizyta w egzotycznym porcie pozwoli nam przyjrzeć się życiu wielkiej rzeki. Nocleg w Manaus.
Dzień 6
AMAZONIA
Kilkugodzinna wodno-lądowa podróż w głąb amazońskiej dżungli. Nie korzystamy z podmiejskich ośrodków turystycznych, które nie dają możliwości poznania prawdziwej Amazonii. Docieramy znacznie dalej i po kilku godzinach podróży lądem i rzeką znajdujemy się w środku gęstej dżungli. Po dopłynięciu do miejsca noclegu obiad. Poznawanie otoczenia z lokalnym przewodnikiem, który będzie uczył" nas dżungli. Znajdujemy się w sercu Amazonii, dookoła nas rozciąga się bezkresna przestrzeń bujnego lasu. Kolacja. Nocleg w bungalowach (wygodne bungalowy, pokoje z łazienką i moskitierami).
Dzień 7
AMAZONIA
W tym dniu poznamy jak wygląda życie w Amazonii - unikalnym, olbrzymim ekosystemie. Zwiedzanie puszczy z lokalnym przewodnikiem, poruszamy się łodzią i na krótkich dystansach na piechotę. Polowanie z obiektywem na aligatory i inne zwierzęta lasu. Lokalny przewodnik przekazuje wiedzę o roślinach, nie przypadkowo współczesna medycyna korzysta z zasobów Amazonii. Być może przewodnik znajdzie dla nas niebezpieczne i jadowite stworzenia, będziemy poszukiwać też anakondy. Lunch w ciągu dnia. Spotkanie z ludźmi zamieszkującymi Amazonię, wizyta w domu mieszkańców i poznanie ich problemów. Dla wszystkich chętnych możliwość łowienia piranii (które są bardzo smaczne). Kolacja. To nie wszystkie atrakcje tego dnia, po zmroku można udać się z tropicielem na nocne poszukiwanie aligatorów. Nocleg w bungalowach.
Dzień 8
WYLOT Z AMAZONII
Koniec pobytu w dżungli, ciekawej i bezpiecznej przygody dla każdego. Czeka nas daleka podróż do cywilizacji. Rejs powrotny do Manaus. Z portu przejazd na lotnisko i przelot do centralnie położonej stolicy kraju - Brasilii. Nocleg.
Dzień 9
BRASILIA
Po śniadaniu udamy się na objazd miasta, które stało się symbolem realizacji zawołania wpisanego w brazylijską flagę - Porządek i Postęp". Te słowa przyświecały prezydentowi Kubitschekowi, który był inicjatorem zmiany stolicy kraju. Wybudowane w pięć lat miasto nazywane jest największa utopią urbanistyczną świata. Wzbudza kontrowersje - jedni je kochają inni nienawidzą. Zwiedzamy dzielnicę rządową - Praça dos Tres Poderes (Plac Trzech Władz), gdzie znajdują się budynki władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. Symbolem miasta jest katedra zaprojektowana (podobnie jak inne budynki) przez Oscara Niemeyera - najlepszego architekta w dziejach Brazylii. Objazd dzielnic mieszkalnych, gdzie ulice nie mają nazw własnych, ale wynikające z położenia geograficznego kody. Po południu wylot do Salvadoru, pierwszej stolicy Brazylii, miasta z ogromnym temperamentem, pięknymi zabytkami i ciekawym życiem nocnym. Nocleg w hotelu.
Dzień 10
SALVADOR
Zwiedzanie Salvadoru. Znajdziemy tu wspaniałą, gorącą atmosferę, którą współtworzą potomkowie czarnoskórych niewolników i portugalskich kolonistów. Zwiedzanie starej części miasta Pelourinho wpisanej na listę UNESCO. Słynie ona z pięknych, bogato zdobionych kościołów i kolorowych budynków mieszkalnych. Wizyta na lokalnym targu, gdzie można kupić rozmaite przedmioty i pamiątki. W miejscu tym zobaczymy, jak bardzo kultura regionu związana jest z Afryką, skąd pochodzi większość przodków mieszkańców Salvadoru. Poznajemy tez nieco historię kultu candomble oraz capoeiry - symboli brazylijskiego synkretyzmu, który narodził się w tym regionie. Czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu.
Dzień 11
SALVADOR
Wyjazd na jedną z okolicznych i piaszczystych plaż. Chętni, którzy lubią plaże, ale jednocześnie aktywne spędzanie czasu mogą wybrać całodzienny rejs na wyspy Zatoki Wszystkich Świętych. Ilha dos Frades oraz Ilha Itaparica zachwycają plażami, krajobrazami oraz kolonialnymi zabytkami. Rejs jest dodatkowo płatny - informacja o aktualnej cenie w liście przedwyjazdowym. Nocleg w Salvadorze.
Dzień 12
OURO PRETO
Przed południem przelot do Belo Horizonte gdzie zmieniamy nieco klimat. Z gorącego i wilgotnego wybrzeża przenosimy się w góry. Z lotniska udajemy się prosto do Ouro Preto - miasta, które powstało dzięki odkryciu bogatych pokładów złota. Po południu zwiedzamy kolonialne centrum usytuowane na wzgórzach, które oszałamia bogactwem barokowej architektury. Dziś jest nieco senne i spokojne więc aż trudno uwierzyć, że w XVIII w. miało więcej mieszkańców niż ówczesne Rio de Janeiro, czy Nowy Jork.
Nocleg w hotelu.
Dzień 13
PETROPOLIS - RIO DE JANEIRO
Rankiem ruszamy w długą, autokarową przeprawę przez góry ponownie w stronę wybrzeża Atlantyku. Po kilku godzinach jazdy zatrzymujemy się w Petropolis - mieście powstałym wokół rezydencji cesarza Brazylii Piotra II w XIX w. To urokliwe miasteczko zachowało jeszcze sporo atmosfery rezydencjonalnego
kurortu. Spacer i wizyta w Muzeum Imperialnym, czyli dawnym Pałacu Cesarza. Dzięki tej wizycie nieco lepiej zrozumiemy początki niepodległej Brazylii. Przejazd do Rio de Janeiro. Nocleg w hotelu w dzielnicy Copacabana.
Dzień 14
RIO DE JANEIRO -KARNAWAŁ
Jeśli chodzi o położenie, z Rio nie może równać się żadne inne duże miasto. Piękne wzgórza schodzą wprost do oceanu, a strome skały dodają uroku. Miasto posiada piaszczyste, szerokie plaże, najsłynniejsze z nich to oczywiście Copacabana i Ipanema. W tym dniu planujemy wjazd kolejką linową
na słynną Głowę Cukru - Pao de Açúcar. Obok zobaczymy Czerwoną Plażę, przy której stoi pomnik Fryderyka Chopina. Późnym popołudniem możliwość wzięcia udziału w najgorętszym wydarzeniu w Brazylii - słynnym karnawale! Będziemy bawić się i podziwiać kolejne mistrzowskie szkoły samby na Sambodromie. Szaleństwo kolorów, kształtów i muzyki przez wiele godzin! Nocleg w Rio de Janeiro.
Dzień 15
RIO DE JANEIRO
Dalsze zwiedzanie Rio de Janeiro. Kolejna wielka atrakcja i ikona miasta - wjazd kolejką na wzgórze Corcovado ze sławną statuą Chrystusa Zbawiciela. Rozciąga się stamtąd fenomenalny widok na Rio i zatokę. Trzymamy kciuki, by dobra pogoda pozwoliła nam zobaczyć jak najwięcej w tym miejscu. Miłośnicy piłki nożnej będą z pewnością zadowoleni z odwiedzin okolic stadionu Maracana, prawdziwej świątyni futbolu. Jedziemy też do Lapy - dzielnicy bohemy, która swoją atmosferą przyciąga ludzi z całego świata. Wieczorem oczywiście możliwość oddania się rytmom samby w kolejnym dniu karnawału. Niezapomniane doznania gwarantowane! Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 16
WYLOT DO POLSKI
Czas wolny w Rio de Janeiro, który można spędzić na Copacabana. Po południu lub wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.
Dzień 17
POWRÓT
Przylot do Warszawy.

Zniżki

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

Świadczenia

Bilety lotnicze, wszelkie koszty transportu lądowego; wycieczki wg programu; opłaty za wstępy do parków narodowych; śniadania w hotelach, inne posiłki w wybranych miejscach (łącznie 6 posiłków), noclegi (pokoje 2 osobowe): bungalowy w dżungli, hotele lub pensjonaty 3* lub 4* (wg oceny biura); ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 900 USD, płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń. Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, niewielkich indywidualnych opłat wylotowych, zwyczajowych napiwków, biletów wstępu na Karnawał (ceny w zależności od miejsca),  dopłaty do pokoju 1-osobowego.

Uwagi

Orientacyjna liczba Uczestników - od 10 do 18. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz