Głęboki oddech Świata - Amazonia

oferta dostępna

Cena za osobę 9 051

Razem (Szczegóły ceny)18 102

Masz kartę payback?
Dostaniesz 9051 punktów paybacksamolot

13:00:00

23.05.2019
Warszawa - Okęcie
Rio de Janeiro

31.05.2019
GIG
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Hotele ***
Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, dostawki na zapytanie.Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro z przesiadką w jednym z portów europejskich. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.


Dzień 2
Przylot do Rio de Janeiro.Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro, określanego przez Brazylijczyków jako a cidade maravilhosa - cudowne miasto, które tętni życiem przez całą dobę. Samba, futbol oraz skąpane w słońcu plaże Copacabana i Ipanema to najsłynniejsze wizytówki Rio, które najlepiej obrazują radosny i gorący temperament jego mieszkańców. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 r. uznano go za jeden z siedmiu nowych cudów świata. W drodze do centrum przejedziemy obok słynnej "świątyni" futbolu - stadionu Maracanã, uważanego za największy tego typu obiekt na świecie. W kraju, w którym piłka nożna jest niemalże religią, wielu nazywa go nawet Świątynią Bogów. Następnie udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie (w okresie koncertów Sambodrom jest zamknięty, można go zobaczyć tylko z okien autobusu). Następnie przejazd na "czerwoną plażę" - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar (pol: Głowa Cukru, 396 m n.p.m.). Powrót do hotelu. (Trasa ok. 50 km). Wieczorem zachęcamy do wyjścia do jednego z klubów z muzyką na żywo w dzielnicy Lapa, aby zrozumieć słynną frazę: "São Paulo pracuje, Rio się bawi"


Dzień 3
Po śniadaniu jeepami przejedziemy do Santa Teresa - dzielnicy artystów, w której zatrzymał się czas. Z pewnością urzekną wszystkich panoramiczne widoki miasta i zatoki Guanabara. Zachęcamy do spaceru po klimatycznej dzielnicy Santa Teresa, której ulicami przejeżdża XIX-wieczny tramwaj zwany Bondinho. Będziemy podziwiali niesamowite schody Selaron wykonane w całości z płytek z całego świata. Następnie przejazd do ogrodu botanicznego (Jardim Botanico), który został założony w 1808 r na zlecenie Króla Jana VI, na terenie dawnej fabryki prochu. Słynny z alei obsadzonej 134 palmami królewskimi. Na powierzchni 140 ha mieści się ok. 6 tys. gatunków roślin ze strefy subtropikalnej i tropikalnej, z czego największe wrażenie robi aż 900 gatunków palm. Od 1992 r. ogród ten jest rezerwatem biosfery UNESCO. Będziemy mogli zobaczyć również największe drzewo Amazonii sumauma i pau-brasil, któremu swoją nazwę zawdzięcza Brazylia. Podczas wycieczki przemieszczamy się jeepami. Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50 km)


Dzień 4
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Manaus (możliwy z przesiadką), stolicy stanu Amazonas. Manaus jest największym miastem Amazonii, również największym portem dla statków oceanicznych, który znajduje się 1500 km od oceanu oraz wycinkiem cywilizacji w sercu dżungli, z historią sięgającą końca XVII wieku. Swój złoty okres miasto przeżywało na przełomie XIX i XX wieku, kiedy wzrosło zapotrzebowanie na kauczuk wywołane rozwojem motoryzacji. W środku dżungli zaczęto budować pałace i okazałe rezydencje, otwierać kasyna, a w domach światło elektryczne świeciło wcześniej, niż w Londynie. Kiedy z dżungli Amazońskiej wykradziono nasiona kauczukowca i możliwym było uprawienie tego surowca w innych częściach świata, rozwój miasta został zahamowany. Obecnie Manaus, nazywany "Metropolią Brazylijskiej Północy", jest czwartym, najbardziej rozwiniętym miastem Brazylii, strefą wolnego handlu, oraz głównym miejscem, z którego rozpoczyna się odkrywanie lasu deszczowego. Przejedziemy nabrzeżnymi ulicami portowymi aż do gmachu Teatro Amazonas - opery amazońskiej neoklasycystycznej budowli ukończonej w 1896 roku na fali boomu kauczukowego, która, jako miejsce reprezentacyjne, zyskała przepiękny wystrój. Transfer łódkami do Ecopark Jungle Lodge. Będziemy mieli okazję płynąć rzeką Rio Negro, która w połączeniu z rzeką Solimoes, tworzy brazylijską Amazonkę - największą rzekę świata, zaliczaną do Siedmiu Cudów Świata w kategorii “przyroda". Zakwaterowanie, obiadokolacja i czas wolny. Ecopark Jungle Lodge jest ukryty w kameralnym zakątku dżungli, ok 40 minut łódką od Manaus. Oferuje zakwaterowanie w przytulnych bungalowach otoczonych tropikalną roślinnością. Czas wolny na odpoczynek w jednym z naturalnych basenów, na prywatnej plaży lub w hamakach rozwieszonych pośród drzew (Trasa ok. 70 km).


Dzień 5
Przed śniadaniem trekking w głąb tropikalnego lasu na spotkanie budzącej się dzikiej przyrody. Będą nam towarzyszyć odgłosy ptaków, owadów i małp. Po śniadaniu wizyta u caboclos - czyli brazylijskich metysów będących potomkami miejscowych Indian oraz Europejczyków, którzy żyli głównie z pozyskiwania kauczuku. Poznamy proces uprawy manioku i wytwarzania z niego różnych rodzajów mąki i pikantnej przyprawy do potraw. Powrót do lodge, obiad. Wieczorem wyprawa łódkami w poszukiwaniu kajmanów. W świetle reflektora zauważyć można świecące tuż nad wodą punkty - oczy gadów. Powrót do lodge, kolacja i nocleg.


Dzień 6
Śniadanie, czas wolny na odpoczynek nad wodą. W tym dniu zaproponujemy udział w wycieczce opcjonalnej (dostępność zależna od stanu wód) - safari z występującymi jedynie w Amazonii różowymi delfinami (dodatkowo płatne ok. 185 USD/os.). Te niezwykle inteligentne oraz przyjazne ssaki występują tu zupełnie na wolności, chętnie przypływają do ludzi. Będziemy mogli zobaczyć ich karmienie. Przepływać będziemy przez tzw. spotkanie rzek (Encontro das Aguas): Rio Negro (Czarna rzeka), której ciemne wody spotykają się z jasnymi wodami Solimões (górnej części Amazonki). Obie rzeki przez około 20 km płyną w jednym korycie jednakże ich odmienne barwy nie mieszają się ze sobą. Z pokładu łodzi będziemy podziwiać to niecodzienne zjawisko. Odwiedzimy również Indian amazońskich w ich wiosce, którzy pokażą nam swoje zwyczaje. W trakcie wycieczki być może zobaczymy rośliny wodne nazywane roślinami "Królowej Wiktorii". Okrągłe, unoszące się na wodzie liście o rozmiarach dochodzących do 3 m, mają łodygi osiągające długość do 7 - 8 m, a także może zawitają do nas małpy, które będzie można nakarmić. Po obiedzie w pływającej restauracji udamy się do hodowli największej słodkowodnej ryby łuskowatej - arapaimy, gdzie będziemy mogli wypróbować swoich sił podczas jej karmienia. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy leniwca czy anakondę. Powrót na nocleg w lodge. (Trasa ok. 100 km)


Dzień 7
Po śniadaniu powrót do Manaus, a następnie transfer na lotnisko i przelot do Rio de Janeiro. Następnie przejazd przez most rozciągający się nad Zatoką Guanabara, łączący Rio de Janeiro i miasto Niterói, liczący 13 km długości, co czyni go najdłuższym mostem w Ameryce Łacińskiej. Czekają nas tego dnia przepiękne widoki, ale i też spotkanie z modernizmem. Oskar Niemayer był najbardziej znanym architektem w Brazylii, tworzącym do końca swojego długiego, 104-letniego życia. W Niteroi, bryły jego autorstwa możemy podziwiać oglądając Muzeum Sztuki Współczesnej czy Teatr. Wizytówką Niterói jest bez wątpienia wybudowane w 1996 roku Muzeum Sztuki Współczesnej (MAC), które swoim kształtem przypomina statek UFO, jednak inspiracją dla autora były podobno kwiaty. Główna część budynku wyrasta z wąskiej, cylindrycznej podstawy otoczonej wodą, w której dodatkowo odbija się cała konstrukcja. Do wnętrza muzeum prowadzi wijąca się niczym serpentyna rampa. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.


Dzień 8
Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio de Janeiro - polecamy zwłaszcza 4,5 km Copacabanę lub elegancką Ipanemę. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne (wyspy tropikalne ok 100 USD, samba show ok. 110 USD, lekcja samby połączona z wyjściem do klubu ok 90 USD, lot helikopterem ok 200 USD za 30 min). Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.


Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (dokładne godziny zbiórki poda na miejscu pilot Rainbow).


Dzień 10
Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.


Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


- Prosimy o zabranie odpowiedniej odzieży (kurtek ortalionowych, długich spodni i cienkiej bluzki z długim rękawem na spacer po dżungli). Przydatny będzie również repelent na owady oraz latarka i dodatkowe baterie do aparatów (zakwaterowanie w lodgach bez prądu).
- Na terenie Amazonii zalecane jest ważne szczepienie przeciwko żółtej febrze (w żółtej książeczce Sanepidu).


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro (przez jeden z europejskich portów lotniczych), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., przeloty wewnętrzne: Rio de Janeiro- Manaus - Rio de Janeiro, zakwaterowanie w hotelach j.w.: 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie zgodnie z programem: śniadania i obiadokolacje albo lunch albo lunch box (napoje do posiłków dodatkowo płatne), opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).


Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napoi oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt udziału w programie to ok. 190 USD (w tym napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych).


Wycieczki lokalne

WYCIECZKI LOKALNE (cena oraz realizacja fakultetów uzależniona jest od ilości chętnych oraz od godzin przelotów wewnętrznych)


RIO DE JANEIRO:
Samba Show:pokaz samby oraz innych brazylijskich tańców z różnych stanów Brazylii (ok. 100 USD).
Favela Rocinha (lub inna):przejedziemy do największej faveli (dzielnica biedy) w Ameryce Południowej. Favele zaczęły powstawać na początku XIX w., a materiałem do budowy tych domków było drewno o nazwie favela. Pod opieką przewodnika odwiedzimy typowy dom mieszkańców faveli oraz poznamy ich codzienne warunki i trudy życia. Czas trwania ok. 4 godz. (ok. 70 USD).
Ogród botaniczny: założony w 1808 r., od 1822 r. funkcjonował jako ogród publiczny, słynny z alei obsadzonej 134 palmami królewskimi. Na powierzchni 140 ha mieści się ok. 6 tys. gatunków roślin ze strefy subtropikalnej i tropikalnej, z czego największe wrażenie robi aż 900 gatunków palm. Od 1992 r. ogród ten jest rezerwatem biosfery UNESCO (ok. 30 USD).


META Description

Rio de Janeiro • Corcovado • Plaże Copacabany • dzika Amazonia • zielone płuca Ziemi • najdłuższa rzeka Świata • polowanie na piranie • leniwce, papugi, małpy, kajmany • Victoria Regia • smaki i zapachy dżungli


Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
Uwaga!Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.


Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
Uwaga!Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz