Przyroda i przygoda

oferta dostępna

Cena za osobę 12 197

Razem (Szczegóły ceny)24 394

Masz kartę payback?
Dostaniesz 12197 punktów paybacksamolot

13:00:00

11.09.2019
Warszawa - Okęcie
Rio de Janeiro

19.09.2019
GIG
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Hotele ***
Pokoje: 2 - osobowe z łazienkami, dostawki na zapytanie.Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godziny przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro z przesiadką w jednym z portów europejskich. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady.


Dzień 2
Przylot do Rio de Janeiro.Następnie rozpoczniemy zwiedzanie Rio de Janeiro, jednego z najpiękniej położonych miast na świecie. Niesamowite widoki, favele komponujące się wśród wzgórz oraz wielokilometrowe plaże sprawiają, że Rio nazywane jest Cudownym Miastem. Kolejką udamy się na szczyt góry Corcovado, gdzie znajduje się słynny, wysoki na 38 m posąg Chrystusa Zbawiciela. W 2007 roku uznano go za jeden z siedmiu Nowych Cudów Świata. Ze szczytu Corcovado rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na panoramę Rio de Janeiro. Przystanek na lunch. Następnie skierujemy się ku "czerwonej plaży" - Praia Vermelha, skąd kolejka linowa zawiezie nas na sam szczyt wzgórza Pão de Açúcar, skąd po raz kolejny zauroczymy się tym miastem. Pão de Açúcar i Wzgórze Corcovado konkurują o miano najlepszego punktu widokowego na Rio de Janeiro. Po drodze przejedziemy obok słynnej "świątyni" futbolu - stadionu Maracanã, który do dziś posiada światowy rekord frekwencji, uważanego za największy tego typu obiekt na świecie, na którym rozegrały się ważne mecze Mistrzostw Świata 2014. Następny udamy się na Sambodrom - to właśnie tutaj co roku korowody barwnych tancerzy samby prezentują swoje umiejętności w trakcie najsłynniejszego karnawału na świecie (w okresie koncertów Sambodrom jest zamknięty, można go zobaczyć tylko z okien autobusu). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 50 km)


Dzień 3
Po śniadaniu transfer na lotnisko oraz przelot do São Luís (z przesiadką). Miasto to, położone na wyspie o tej samej nazwie, jest stolicą ulokowanego na północno-wschodnim wybrzeżu Brazylii stanu Maranhão. Budynki, które powstały za czasów panowania Portugalczyków, można podziwiać do dziś, a stanowią one najdoskonalszy przykład portugalskiej architektury kolonialnej w całej Ameryce Południowej. Charakterystyczną cechą zabudowań są m.in. pokryte kaflami fasady domów - tzw azulejos. Są to cienkie, ceramiczne płytki, pokryte nieprzepuszczalnym i błyszczącym szkliwem. Powierzchnia azulejo jest jedno lub wielokolorowa, gładka lub z fakturą. Płytek azulejo używano, jako elementów mozaik składających się z wielu, czasem ponad kilku tysięcy elementów, pokrywających całe ściany, oraz jako oddzielnych kompozycji dekoracyjnych. W 1997 roku, dzięki swojej unikatowości, starówka miasta została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po zabytkowej starówce. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.


Dzień 4
Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Lençóis Maranhenses, co po polsku oznacza "prześcieradła Maranhão" . Utworzony w 1981 roku park chroni rozległe tereny wydmowe, które na pierwszy rzut oka przypominają pustynię, lub prześcieradła. Jednak podczas pory deszczowej występują tu ulewne deszcze, które wypełniają przestrzenie pomiędzy wydmami tworząc błękitne, zielone i czarne słodkowodne laguny (warstwa skał leżących pod piaskiem uniemożliwia wsiąkanie wody w głąb). Ciekawostką jest to, że w tych naturalnie utworzonych zbiornikach wodnych żyją ryby, które dostają się do nich w czasie najwyższego stanu wód (między lipcem a wrześniem). Jedna z ryb potrafi nawet przeczekać okres niskiej wody, pozostając w uśpionym stanie w wilgotnych, błotnistych miejscach aż do momentu następnej pory deszczowej. Zakwaterowanie w pousadzie. Kolacja, nocleg.


Dzień 5
Po śniadaniu powrót transfer na lotnisko i przelot do Salvadoru. Zakwaterowanie i nocleg.


Dzień 6
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie pierwszej stolicy Brazylii. Salvador leży nad brzegiem oceanu, a jednocześnie na różnych poziomach łańcucha górskiego. Przejedziemy wzdłuż wybrzeża w kierunku latarni morskiej i starego fortu St. Antonio. Następnie udamy się do części dolnej miasta, gdzie znajduje się Winda Laserda. Czas wolny na zakup pamiątek w hali targowej z czasów kolonialnych, Mercado Modelo. Wjazd windą do górnej części miasta i spacer od placu Tome de Sousa z pięknym Palacio Rio Branco do centrum historycznego miasta, Pelourinho (ta część miasta wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Spacer po krętych uliczkach, pełnych pięknych budynków z okresu kolonialnego. Wizyta w kościele św. Franciszka z Asyżu. Przejazd nad jezioro Dique do Totoro, gdzie stoją figury orixe, typowe dla afrykańskich religii candomble. Wpływ Afrykańczyków na kulturę Salvadoru jest widoczny na każdym kroku. Bóstwa orixe występują tutaj obok figur świętych. Następnie przejazd do słynnego kościoła Nosso Senhor do Bonfim oraz wjazd na wzgórze Serrat i podziwianie pięknego widoku na miasto i ocean. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 60 km).


Dzień 7
Po śniadaniu przelot do Rio de Janeiro i przejazd przez most rozciągający się nad Zatoką Guanabara, łączący Rio de Janeiro i miasto Niterói, liczący 13 km długości, co czyni go najdłuższym mostem w Ameryce Łacińskiej. Czekają nas tego dnia przepiękne widoki, ale i też spotkanie z modernizmem. Oskar Niemayer był najbardziej znanym architektem w Brazylii, tworzącym do końca swojego długiego, 104-letniego życia. W Niteroi, bryły jego autorstwa możemy podziwiać oglądając Muzeum Sztuki Współczesnej czy Teatr. Wizytówką Niterói jest bez wątpienia wybudowane w 1996 roku Muzeum Sztuki Współczesnej (MAC), które swoim kształtem przypomina statek UFO, jednak inspiracją dla autora były podobno kwiaty. Główna część budynku wyrasta z wąskiej, cylindrycznej podstawy otoczonej wodą, w której dodatkowo odbija się cała konstrukcja. Do wnętrza muzeum prowadzi wijąca się niczym serpentyna rampa. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Na kolację będziemy mieli okazję skosztować słynną wołowinę brazylijską w Churrascarii i zapoznać się ze sposobem jej podawania tzw. Rodízio de carne. (Trasa ok. 50 km)


Dzień 8
Czas na odpoczynek i kąpiele słoneczne na jednej ze wspaniałych plaż Rio de Janeiro - polecamy zwłaszcza 4,5 km Copacabanę lub elegancką Ipanemę. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne (wyspy tropikalne ok 100 USD, samba show ok. 110 USD, lekcja samby połączona z wyjściem do klubu ok 90 USD, lot helikopterem ok 200 USD za 30 min). Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.


Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy. Następnie transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski samolotem typu z przesiadką.


Dzień 10
Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.


Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Rio de Janeiro (przez jeden z europejskich portów lotniczych), opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., przeloty wewnętrzne: Rio de Janeiro- Sao Luis - Salvador - Rio de Janeiro, zakwaterowanie w hotelach j.w.: 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie zgodnie z programem: śniadania i obiadokolacje albo lunch albo lunch box (napoje do posiłków dodatkowo płatne), opiekę pilota, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napoi oraz zwyczajowych napiwków i innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt udziału w programie to ok.170 USD (w tym napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych).


META Description

Słoneczne Rio de Janeiro • bajeczne Lencoish Maranheses - wydmy z lagunami • płytki azulejos i architektura kolonialna w Sao Luis • Salvador - pierwsza stolica Brazylii


Wizy - informacje dla sprzedawców

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
Uwaga!Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.


Wizy

Paszport musi być ważny przynajmniej 6 miesięcyod daty powrotu z Brazylii.
Uwaga!Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na14 dni przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz