Chiny Południowe - Hongkong - Makau

   oferta dostępna

   Cena za osobę -16%1651713 873

   Razem (Szczegóły ceny)27 746

   Masz kartę payback?
   Dostaniesz 13873 punktów payback   samolot

   13:00:00

   05.09.2019
   Warszawa - Okęcie
   Chengdu

   21.09.2019
   HKG
   WAW

   Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
   Gwarancją 100 % zwrotu
   Gwarancją 100 % zwrotu

   Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

   Gwarancją najniższej ceny
   Gwarancją najniższej ceny

   Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

   Opis oferty


   Udogodnienia w hotelu:


   Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

   KATEGORIA

   zwiedzanie

   REGION

   HONGKONG

   SZLAK

   CHINY POŁUDNIOWE HONGKONG MAKAU 17 dni

   Główne atrakcje

   Szangri-La, mityczna, szczęśliwa kraina koło Tybetu
   Nowa światowa atrakcja - szklane kładki okolic Parku Narodowego Tianmen
   Najciekawsze miejsca prowincji Junnan
   Centrum badań nad pandami
   Zabytkowe miasteczka Dali i Lijiang
   Rejs rzeką Li i pobyt w Yangshuo
   Hongkong - barwny i imponujący

   O wycieczce

   Celem tej wycieczki są najciekawsze miejsca w południowych Chinach. Poznajemy zamieszkany przez interesujące mniejszości etniczne Junnan, mityczną krainę Szangri-La, czyli przedsionek Tybetu. Znajdziemy niezwykłe, jakby stworzone do fotografowania krajobrazy okolic Guillin i popłyniemy w piękny rejs rzeką Li. Piękna przyroda i wiele żywych tradycji - to ciekawsze oblicze Chin od betonowej dżungli wielkich miast. Próbkę wielkomiejskiej nowoczesności poznamy za to w Hongkongu, który podoba się wszystkim. Do programu wprowadziliśmy góry Tianmen z niebywałą atrakcją, czyli szklanymi mostkami rozwieszonymi nad ponad tysiącmetrowymi przepaściami. Oczywiście nie będziemy nikogo zmuszać, by na nie wszedł, ale spróbować może każdy. Wyjazd pozwoli nam poznać uroki podróży nowoczesnymi chińskimi kolejami. Spore fragmenty trasy przejeżdżamy lądem, co daje możliwość podziwiania krajobrazów i podglądania życia mieszkańców. Z prawdziwą satysfakcją zapraszamy na tą ciekawą wycieczkę w rejony Chin, którymi naprawdę można się zachwycić.

   Dzień 1

   Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie lub na lotnisku w Krakowie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w informatorze, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Chin.

   Dzień 2

   Przylot do Czengdu, stolicy prowincji Syczuan. Historia Czengdu sięga starożytności i miejsce to jest bardzo ważne dla Chin. Przejazd do hotelu i nocleg.

   Dzień 3

   Kierujemy się do centrum badań nad pandami. Zagrożone wyginięciem pandy są ikoną Chin. Spróbujemy zobaczyć moment karmienia tych zwierząt. Zwiedzanie ważnego buddyjskiego klasztoru Wenshu, który jest świetnie zachowany. Oglądamy tu mnichów i licznych buddystów, jest to wciąż żywe miejsce kultu religijnego, które przetrwało komunistyczną dyktaturę. Mamy też czas, by zagłębić się w fascynujące uliczki miasta delektując się przysmakami. Nocleg w Czengdu.

   Dzień 4

   Przejazd na lotnisko i przelot do położonego na 3300 m n.p.m. Zhongdian. Miejsce to jest utożsamiane z mityczną Szangri-La, szczęśliwą krainą, gdzie mogła rozwijać się myśl, miłość i harmonia między ludźmi. Szangri-La - tak właśnie nazywa się dziś sama prowincja. Przetrwało tu mnóstwo ciekawych tradycji. Wieczorem zwykle można obejrzeć tańce na głównym placu miasta i nie możemy opuścić takiej okazji. Nocleg w hotelu w Zhongdian.

   Dzień 5

   Zwiedzamy krainę Szangri-La. Wycieczka do Parku Narodowego Pudacuo i buddyjskiego, tybetańskiego klasztoru Songzanlin Si. W pięknych plenerach, nad Jeziorem Szmaragdowej Pagody będziemy oddychać czystym powietrzem podziwiając widoki. Tutaj odczujemy już bliskość Tybetu, wielu mieszkańców Szangri-La to właśnie Tybetańczycy. Zwiedzanie zabytkowej drewnianej starówki Zhongdian. Nie znajdziemy już wielu takich miejsc w Chinach, jak Szangri-La. Nocleg w hotelu w Zhongdian.

   Dzień 6

   Przejazd do Lijiang [ok. 180 km]. Po drodze oglądanie jednego z najgłębszych kanionów na świecie, Wąwozu Skaczącego Tygrysa (lista UNESCO) - zapierającego dech w piersiach przełomu rzeki Jangcy. Po południu zwiedzanie Lijiang. Wpisane na listę UNESCO stare miasto w Lijiang daje wrażenie cofnięcia się w czasie i pozwala wyobrazić sobie, jak wyglądały dawne Chiny. Spacer niezwykłą plątaniną uliczek, przecinanych kanałami i otoczonych starymi parterowymi domami. Pobyt w mieście to również okazja do ciekawych zakupów w licznych sklepach z pamiątkami i herbatą. Możliwość zapoznania się ze sposobami parzenia herbaty i degustacji różnych jej rodzajów. Wieczorem koncert tradycyjnej muzyki ludu Naxi. Nocleg w hotelu w Lijiang.

   Dzień 7

   Tego dnia czeka nas eskapada w wysokie góry. Wyjazd kolejką linową (bilet na kolejkę nie ujęty w cenie wycieczki), skąd rozpościera się wspaniały widok na Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka. Potężne, pokryte śniegiem masywy przekraczają tutaj 5500 m n.p.m. Wyjazd kolejką linową jest możliwy tylko przy odpowiednich warunkach pogodowych. Przejazd do zamieszkanej przez mniejszość etniczną Naxi wioski Baisha. Mamy wspaniałą okazję, by poznać ciekawe zwyczaje ludu Naxi. Nocleg w hotelu w Lijiang.

   Dzień 8

   Rano wyruszamy w dalszą podróż. Droga prowadzi przez górskie, malownicze obszary. Widzimy po drodze Staw Czarnego Smoka. Po postojach
   dojeżdżamy do Dali [185 km], miasta zamieszkanego przez mniejszość etniczną Bai. Nocleg w Dali.

   Dzień 9

   Rejs po jeziorze Erhai, zwiedzanie zabytkowej starówki oraz głównej atrakcji i symbolu Dali - Trzech Pagód. Pagody stoją niewzruszone od setek lat, mimo że okolicę często nawiedzają trzęsienia ziemi, a najwyższa z nich sięga wysokości prawie siedemdziesięciu metrów. Przejazd do Kunmingu [340 km], stolicy prowincji Junnan. Nocleg w hotelu w Kunmingu.

   Dzień 10

   Objazd Kunmingu, dziś wielkiej metropolii zwanej Miastem Wiecznej Wiosny. Zobaczymy m.in. targ kwiatów i ptaków. Przejazd na lotnisko i wylot do Zhangjiajie, miasta położonego nieopodal górskiego parku narodowego obejmującego góry Tianmen. Nocleg w Zhangjiajie.

   Dzień 11

   Zwiedzanie okolic Parku Narodowego Gór Tianmen. Oszałamiająca sceneria i piękna przyroda to nie jedyne atuty tego miejsca. Po wyjeździe spektakularną i wyjątkowo długą kolejką linową będzie może spróbować przejść po pomoście ze szklaną podłogą. To najdłuższy i najbardziej niesamowity szklany pomost na świecie. Pod stopami widzimy ponad tysiącmetrową przepaść i choć pomost jest absolutnie bezpieczny, można łatwo dostać tam zawrotu głowy, a osoby z lękiem wysokości nawet niech nie próbują tam wejść. Powrót na nocleg.

   Dzień 12

   Ruszamy przez prowincję Hunan daleko na południe. Czeka nas długa, całodzienna jazda i wspaniała okazja do ujrzenia prowincjonalnych i malowniczych Chin. Po drodze postoje w ciekawszych miejscach. W końcu dojeżdżamy do Guilin w południowych Chinach, którego okolice pełne krasowych wzgórz przez wielu zaliczane są do najpiękniejszych krajobrazów świata. Nocleg w hotelu w Guilin.

   Dzień 13

   Krótkie zwiedzanie miasta, m.in. Jaskinia Trzcinowej Fujarki, Szczyt Samotnej Piękności, Skała Tysiąca Buddów. Przejazd do portu rzecznego i kilkugodzinny rejs rzeką Li, która płynie pośród zerodowanych gór o niezwykłych kształtach. Rejs rzeką Li w wielu rankingach uważany jest za najpiękniejszy rejs świata i będąc w Chinach nie można przeoczyć tej atrakcji. Dopływamy do miasteczka Yangshuo. Pobyt w położonej wśród gór i chętnie odwiedzanej przez podróżników, małej miejscowości to kolejny ciekawy punkt wyjazdu. W Yangshuo warto kupić wiele niezwykłych pamiątek z Chin, które oferowane są przez sklepy i stragany. Nocleg w Yangshuo.

   Dzień 14

   Poranek w Yanshuo. W tym dniu doświadczymy sprawności i nowoczesności chińskich pociągów, których na pewno możemy pozazdrościć. Szybkim pociągiem z przesiadką jedziemy aż do Hongkongu. Po przyjeździe do hotelu położonym w centrum miasta i odpoczynku spacer po tętniącej życiem centralnej dzielnicy Kowloon. Od mieniących się światłami neonów, sklepów i restauracji można dostać zawrotów głowy.

   Zwiedzanie byłej kolonii brytyjskiej - przejazd na wyspę Hong Kong, część miasta z ultranowoczesnymi drapaczami chmur. Ze szczytu wzgórza Victoria podziwiamy panoramę na niesamowite wieżowce. Przejazd w kierunku południa wyspy. Spacer po zabytkowym porcie, nad zatoką Aberdeen - obserwacja dżonek i pozostałości tradycyjnego życia na wodzie. Wizyta w świątyni Wong Tai Sin, jednej z najpopularniejszych świątyń w mieście. Jest to słynne miejsce kultu dla wyznawców trzech religii

   taoizmu, buddyzmu i konfucjanizmu. Hongkong na każdym kroku zachwyca - nowoczesność splata się tutaj z tradycją. Nocleg w Hongkongu.

   Dzień 16

   Dzień czasu wolnego w Hongkongu. Dla chętnych wycieczka (dodatkowo płatna - szczegóły w Informatorze Wyjazdowym) z polskim pilotem wodolotem do Makau - byłej kolonii portugalskiej. Spacer po portugalskiej starówce. Zobaczymy tu m.in. ruiny katedry św. Pawła oraz słynny Plac Senacki - Largo do Sanado. Stare miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ale Makau jest teraz najbardziej znane ze swoich zbudowanych z olbrzymim rozmachem kasyn i odwiedzimy co najmniej jedno z nich. Powrót wodolotem do Hongkongu i przejazd do hotelu.

   Dzień 17

   Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Przylot do Warszawy lub Krakowa. Uwaga, możliwość przylotu do Polski dnia następnego.

   ZNIŻKI

   4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

   ŚWIADCZENIA

   Bilety lotnicze; przejazdy pociągiem; rejsy; wszelkie inne koszty transportu (minibusy); wycieczki wg programu; wstępy do obiektów wymienionych w programie, śniadania w hotelach, kolacje i obiady w wybranych miejscach (łącznie 9 posiłków); noclegi (pokoje 2-osobowe) w hotelach 3* lub 4* (wg oceny biura), ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot.

   CENA NIE OBEJMUJE

   Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, wizy chińskiej i pośrednictwa (ok. 540 zł), zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

   UWAGI

   Orientacyjna liczba Uczestników - od 10 do 19 osób. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator przedwyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy chińskiej. Około 30 dni przed wyjazdem należy w biurze złożyć paszport wraz z odpowiednią dokumentacją. Uwaga! Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy i położonymi obok siebie. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

   Informacje praktyczne


   Stolica

   Pekin


   Język

   chiński


   Czas lokalny

   Różnica czasu względem Polski to: +6 godzin w czasie letnim i +7 godzin w czasie zimowym.


   Ogólne wymagania wjazdowe

   Wiza jest wymagana. Paszport osoby przyjeżdżającej do Hongkongu musi pozostawać ważny co najmniej przez 1 miesiąc po upływie zakładanego okresu jej pobytu w Hongkongu. Natomiast paszport osób, które jedynie zatrzymują się w Hongkongu w tranzycie do niektórych miejsc Regionu, jak np. Tajwan, Filipiny czy Indonezja musi pozostawać ważny przez co najmniej 6 miesięcy. Koszt wizy to 260 PLN. Można ją zakupić w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie.


   Waluta

   juan renminbi z nowym oznaczeniem China New Yuan (CNY), 1 CNY = 100 fenów

   Aktualny kurs to: 1CNY = 0.5594PLN, kurs NBP z dnia 2019-05-23


   Ceny w hotelach i restauracjach

   Koszt posiłku w lokalnej restauracji wynosi 40–80 yuanów. W znanych restauracjach koszt obiadu wynosi od 100–150 yuanów. Podstawowy posiłek w restauracji dobrej klasy dla dwóch osób składa się przeważnie z dwóch zakąsek (dania podane na zimno, mięsne lub warzywne), trzech dań podanych na ciepło (dania mięsne i warzywne) i ryżu (gotowanego lub smażonego) oraz napojów (zielona herbata/napoje gazowane).


   Napiwki

   Nie ma obowiązku ani zwyczaju dawania napiwków w Chinach.


   Szczepienia

   Brak wymaganych szczepień. Kraj o wysokim ryzyku zakażenia cholerą. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, poliomyelitis, wściekliźnie oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.


   Napięcie i rodzaj gniazdka

   wymagany adapter, 220 V; 50 Hz / typ A, typ C, typ C–2, typ G, typ I


   Komunikacja / transport publiczny

   Po dużych miastach możemy poruszać się metrem. Jest to bardzo tani, szybki i bezpieczny środek transportu. Dobrym i dość tanim środkiem transportu jest też kolej.


   Wynajem samochodów

   Wypożyczenie samochodu jest możliwe jedynie z ważnym chińskim prawem jazdy. Międzynarodowe prawo jazdy nie jest tu honorowane.


   Ważne lokalne informacje i zwyczaje

   Turyści muszą mieć przy sobie paszport z ważną wizą chińską. Będzie on potrzebny np. podczas meldowania się w hotelu, przy zakupie biletów komunikacyjnych, przy wejściu na lotnisko oraz przy wymianie pieniędzy w banku.

   Gotówkę z bankomatów w Chinach można wypłacić międzynarodową kartą jedynie w bankomatach, na których znajduje się logo Maestro lub Visa. Większość bankomatów przyjmuje jedynie karty wydane przez chińskie banki. Płatności kartą są przyjmowane w hotelach co najmniej średniej klasy oraz w supermarketach w dużych miastach.

   Poza językiem chińskim często możemy się porozumiewać w języku angielskim, nie powinno to stanowić problemu w hotelach czy restauracjach. Trudności możemy napotkać jedynie w miejscach nieturystycznych.

   Jedzenie w Chinach jest bardzo smaczne. Należy wystrzegać się zamawiania napojów z lodem w lokalach niskiej klasy (woda niewiadomego pochodzenia). Trzeba pamiętać, że w lokalnych restauracjach nie dostaniemy tradycyjnych sztućców, przyda się tu umiejętność jedzenia pałeczkami. Jedzenie uliczne, które jest przygotowywane na naszych oczach jest smaczne, tanie i nie powinno być problematyczne dla naszego żołądka.

   W Chinach nie obowiązują szczególne ograniczenia, jeśli chodzi o zwiedzane przez turystów klasztory buddyjskie, świątynia taoistyczne i islamskie meczety. Należy pamiętać o tym, że dla mieszkańców są to miejsca kultu i należy respektować obowiązujące tam zwyczaje, np. zakaz fotografowania wnętrz.

   Nie należy przebywać w stanie nietrzeźwym w miejscach publicznych – według chińskiego prawa stanowi to wykroczenie.
   ... Czytaj cały opisZwiń opis


   Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz