Chiny: Wczoraj, Dziś, Jutro

oferta dostępna

Cena za osobę -18%73495 989

Razem (Szczegóły ceny)11 978

Masz kartę payback?
Dostaniesz 5989 punktów paybacksamolot

13:00:00

03.10.2019
16:30 Warszawa - Okęcie
06:35 Pekin

11.10.2019
08:45 PEK
12:25 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Chiny / Chiny

Opis oferty:

Pekin - Wielki Mur - Xi'an - Szanghaj - Suzhou - Luzhi Najwspanialsze zabytki Chin, spotkania z tradycją i kulturą Państwa Środka to spełnienie marzeń o podróży do kraju, który jeszcze do niedawna wydawał się tak odległy. Na trasie są tak słynne miejsca jak Zakazane Miasto, Wielki Mur, wieżowce Szanghaju, a także pokaz Kung-Fu. Na koniec spotkanie z Chinami nowoczesnymi i rewolucyjną technologią - podróż superszybkim pociągiem, który trasę ponad 1300 kilometrów pokonuje w niecałe 5 godzin. Niezwykła historia i fascynująca współczesność przeplatają się każdego dnia wycieczki. Łącznie trasa w Chinach: ok. 450 km oraz przejazdy pociągami.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot Boeingiem 787 Dreamliner PLL LOT na trasie Warszawa - Pekin.

2. DZIEŃ. PEKIN

Przylot do PEKINU, którego oblicze zmienia się w ogromnym tempie, jest fascynującą mieszanką hipernowoczesności, szklanych wysokościowców i cichych zaułków ze wspaniałą tradycyjną architekturą. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

3. DZIEŃ. WIELKI MUR - PEKIN

Śniadanie. Przejazd do WIELKIEGO MURU, wpisanego na listę UNESCO, jednej z najsłynniejszych budowli świata. Czas wolny. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3000 pawilonów i malowniczym jeziorem z niezwykłą marmurową łodzią, jest jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu ok. 20 CNY): krótki rejs po jeziorze z widokiem na wzgórza i pawilony pałacowe. W drodze powrotnej do Pekinu przystanek przy parku olimpijskim, czas na zdjęcia. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show - wspaniały pokaz chińskich sztuk walki i świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. PEKIN

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie Pekinu. Przejazd na Plac Tiananmen, największy publiczny plac na świecie. Przejście do Zakazanego Miasta. Zwiedzanie pałacu cesarskiego rozpoczyna się od Bramy Niebiańskiego Spokoju przez część administracyjną, dziedzińce i pawilony zastrzeżone jedynie dla cesarza, rodziny cesarskiej i najwyższych dostojników państwowych, do prywatnych sypialni i dziedzińców, gdzie mieszkały liczne nałożnice cesarskie. Czas wolny w ogrodach Zakazanego Miasta. Spacer po Parku Węglowego Wzgórza, oazie zieleni i spokoju w samym centrum gwarnej metropolii. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy. Nocny przejazd do Xi'an (przedziały sypialne).

5. DZIEŃ. XI'AN

Przyjazd do XI'AN, kolebki chińskiej cywilizacji. Przejazd do hotelu na śniadanie. Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej. Zbrojne zastępy ok. 8000 naturalnej wielkości terakotowych wojowników, ustawionych w szyku wojennym zwróconych twarzami na wschód, miały bronić dostępu do grobowca cesarza Qin Shi Huang. Figurująca na liście UNESCO armia jest jednym z najważniejszych i najbardziej imponujących świadectw historii w dziejach ludzkości. Powrót do Xi'an. Spacer po dzielnicy muzułmańskiej - najbardziej fascynującym zakątku miasta pełnym sklepików i straganów. Czas wolny na obiad i zakupy. Zwiedzanie Wielkiego Meczetu, największej muzułmańskiej świątyni w Chinach. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): udział w pokazie Tang Dynasty Show, barwnym pokazie muzyki i tańca z czasów dynastii Tang, której panowanie Chińczycy uważają za najwspanialszy okres w dziejach kraju. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. SZANGHAJ

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd superszybkim pociągiem do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury, nazywanego Paryżem Wchodu. Spacer po słynnej Nanjing - głównej ulicy handlowej rozświetlonej tysiącem neonów, gdzie znajdują się niezliczone domy towarowe, sklepy i restauracje z potrawami niemal z całego świata. Spacer nadbrzeżną promenadą Bund. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem po rzece Huang Pu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. SUZHOU - LUZHI

Śniadanie. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Szanghaju lub całodzienna wycieczka fakultatywna (za dodatkową opłatą na miejscu) do SUZHOU i LUZHI. Suzhou to słynny ośrodek produkcji jedwabiu, uznawany za jedno z najpiękniejszych miast w Chinach. Słynie z malowniczych kanałów i bajkowych ogrodów, wpisanych na listę UNESCO, którymi zachwycał się już Marco Polo. Zwiedzanie Ogrodu Mistrza Sieci. Wizyta w fabryce jedwabiu, poznanie procesu jego produkcji, możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Obiad. Przejazd do Luzhi - "wodnej wioski", malowniczo położonej niczym Wenecja pośród plątaniny kanałów, gdzie czas zatrzymał się dawno temu. Rejs łodziami po kanałach miasteczka. Czas wolny. Powrót do Szanghaju. Nocleg.

8. DZIEŃ. SZANGHAJ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum Szanghaju. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej - posąg Buddy o wysokości 1,9 m wysadzany klejnotami. Spacer ulicami starego miasta, które kusi niepowtarzalną atmosferą. Jego tradycyjna architektura kontrastuje z dominującymi w krajobrazie wysokościowcami. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd do Pekinu superszybkim pociągiem, rozwijającym prędkość do 350 km/godz. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

9. DZIEŃ.

Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach*** w: 3 w Pekinie, 1 w Xi'an, 2 w Szanghaju; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • 1 nocny przejazd pociągiem (kuszetki) • przejazd superszybkim pociągiem Szanghaj-Pekin • wyżywienie: 7 śniadań • przelot • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, tour guide, serwis bagażowy: ok. 210 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce "Informacje praktyczne". Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem "WIZY", tak aby dotarły najpóźniej na 20 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 550 PLN.Wymagane jest podanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej przed wysyłką paszportów do Działu Wiz.Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 38 USD, wycieczka statkiem po rzece Huang Pu: ok. 30 USD, Dynasty Show: ok. 25 USD, Suzhou i Luzhi: ok. 70 USD; wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Podczas przejazdów pociągiem nocnym bagaż nadawany jest oddzielnym transportem. Należy spakować się w torbę podręczną. W kwocie opłat na miejscu wliczone jest nadanie jednej sztuki bagażu/os.Dopłata do 6 obiadokolacji/os.: 300 PLN.

Informacje praktyczne


Stolica

Pekin


Język

chiński


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: +6 godzin w czasie letnim i +7 godzin w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza jest wymagana. Paszport osoby przyjeżdżającej do Hongkongu musi pozostawać ważny co najmniej przez 1 miesiąc po upływie zakładanego okresu jej pobytu w Hongkongu. Natomiast paszport osób, które jedynie zatrzymują się w Hongkongu w tranzycie do niektórych miejsc Regionu, jak np. Tajwan, Filipiny czy Indonezja musi pozostawać ważny przez co najmniej 6 miesięcy. Koszt wizy to 260 PLN. Można ją zakupić w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie.


Waluta

juan renminbi z nowym oznaczeniem China New Yuan (CNY), 1 CNY = 100 fenów

Aktualny kurs to: 1CNY = 0.555PLN, kurs NBP z dnia 2019-08-22


Ceny w hotelach i restauracjach

Koszt posiłku w lokalnej restauracji wynosi 40–80 yuanów. W znanych restauracjach koszt obiadu wynosi od 100–150 yuanów. Podstawowy posiłek w restauracji dobrej klasy dla dwóch osób składa się przeważnie z dwóch zakąsek (dania podane na zimno, mięsne lub warzywne), trzech dań podanych na ciepło (dania mięsne i warzywne) i ryżu (gotowanego lub smażonego) oraz napojów (zielona herbata/napoje gazowane).


Napiwki

Nie ma obowiązku ani zwyczaju dawania napiwków w Chinach.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Kraj o wysokim ryzyku zakażenia cholerą. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, poliomyelitis, wściekliźnie oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.


Napięcie i rodzaj gniazdka

wymagany adapter, 220 V; 50 Hz / typ A, typ C, typ C–2, typ G, typ I


Komunikacja / transport publiczny

Po dużych miastach możemy poruszać się metrem. Jest to bardzo tani, szybki i bezpieczny środek transportu. Dobrym i dość tanim środkiem transportu jest też kolej.


Wynajem samochodów

Wypożyczenie samochodu jest możliwe jedynie z ważnym chińskim prawem jazdy. Międzynarodowe prawo jazdy nie jest tu honorowane.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Turyści muszą mieć przy sobie paszport z ważną wizą chińską. Będzie on potrzebny np. podczas meldowania się w hotelu, przy zakupie biletów komunikacyjnych, przy wejściu na lotnisko oraz przy wymianie pieniędzy w banku.

Gotówkę z bankomatów w Chinach można wypłacić międzynarodową kartą jedynie w bankomatach, na których znajduje się logo Maestro lub Visa. Większość bankomatów przyjmuje jedynie karty wydane przez chińskie banki. Płatności kartą są przyjmowane w hotelach co najmniej średniej klasy oraz w supermarketach w dużych miastach.

Poza językiem chińskim często możemy się porozumiewać w języku angielskim, nie powinno to stanowić problemu w hotelach czy restauracjach. Trudności możemy napotkać jedynie w miejscach nieturystycznych.

Jedzenie w Chinach jest bardzo smaczne. Należy wystrzegać się zamawiania napojów z lodem w lokalach niskiej klasy (woda niewiadomego pochodzenia). Trzeba pamiętać, że w lokalnych restauracjach nie dostaniemy tradycyjnych sztućców, przyda się tu umiejętność jedzenia pałeczkami. Jedzenie uliczne, które jest przygotowywane na naszych oczach jest smaczne, tanie i nie powinno być problematyczne dla naszego żołądka.

W Chinach nie obowiązują szczególne ograniczenia, jeśli chodzi o zwiedzane przez turystów klasztory buddyjskie, świątynia taoistyczne i islamskie meczety. Należy pamiętać o tym, że dla mieszkańców są to miejsca kultu i należy respektować obowiązujące tam zwyczaje, np. zakaz fotografowania wnętrz.

Nie należy przebywać w stanie nietrzeźwym w miejscach publicznych – według chińskiego prawa stanowi to wykroczenie.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz