Hong Kong + Hainan - chińskie Hawaje

  1. Chiny
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  4 499
  Cena za wszystkich 8 998
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  15-01-20214499 zł ( 7 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  4499 punktów PAYBACK
  WAW15Stycznia 2021
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Długość lotu: 13:00:00
  WAW24Stycznia 2021
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Program ramowy

   HONG KONG - HAINAN - SANYA

   Dzień 1 - Spotkanie z pilotem grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Hongkongu


   Dzień 2 - Przylot do Hong Kongu. Przesunięcie czasu wynosi 7 godzin w przód. Transfer do hotelu, odpoczynek po podróży. Czas wolny. Spotkanie organizacyjne.


   Dzień 3 – po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Zwiedzanie Hong Kongu, jednego z największych centrów finansowych i portów morskich świata, z rekordową liczbą wieżowców. Podczas zwiedzania zobaczymy m.in.: największą atrakcję Hong Kongu, a mianowicie najwyższe wzniesienie miasta - Victoria Peak, z którego rozpościera się wspaniały, zapierający dech w piersiach widok. Rocznie Wzgórze Wiktorii odwiedza 6 mln turystów! Ponadto w programie odwiedzimy: Port Aderbeen oraz słynną Zatokę Repulse. Transfer na lotnisko, przelot na wyspę Hainan, zakwaterowanie w hotelu w miejscowości Sanya, czas wolny, nocleg**


   Dzień 4 - po śniadaniu wizyta w Parku Kultury Buddyjskiej Nanshan z monumentalnym posągiem Guanyin, główną postacią chińskiego panteonu buddyjskiego. W Chinach Guanyin jest również tradycyjnie czczona w ludowej religii, jako bogini miłosierdzia, litości i płodności.


   Dzień 5 - po śniadaniu wybierzemy się do Parku Krajobrazowego Yalong Bay, gdzie będziemy podziwiać tropikalną roślinność wyspy, niezwykły las deszczowy czy piękne storczyki. Park był główną lokalizacją chińskiego filmu "If You Are the One 2". W programie spacer po moście wśród lasu tropikalnego oraz wspinaczka na punkt widokowy, z którego rozpościera się zachwycająca panorama na zatokę Yalong Bay.


   Dzień 6-8- wypoczynek na tropikalnej wyspie Hainan, możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.


   Dzień 9 - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy


   Dzień 10 - powrót do Polski z międzylądowaniami w portach tranzytowych


   Opłata rezerwacyjna wynosi 30% ceny imprezy. Pozostałe dopłaty: 30% na 90 dni przed imprezą i 40% na 30 dni przed imprezą. W przypadku rezerwacji na mniej niż 90 dni przed imprezą opłata rezerwacyjna wynosi 60% i dopłata do 40% na 30 dni przed imprezą.

   Zakwaterowanie

   W Hong Kongu: zakwaterowanie w hotelu 3 gwiazdkowym w pokoju dwuosobowym.
   Na Hainan: zakwaterowanie w hotelu 3 gwiazdkowym Superior lub 4 gwiazdkowym w pokoju dwuosobowym.


   Przykładowy hotel na Hainan : Sanya Hawaii Hotel to komfortowy, 18 piętrowy obiekt, położony w dzielnicy Dadonghai Beach, zaledwie kilka minut spacerem od plaży oraz w niedużej odległości od skweru Luhuitou Plaza. Lokalna kategoryzacja obiektu to 4*.
   Doskonała obsługa oraz udogodnienia w hotelu Sanya Hawaii są gwarancją udanego pobytu. Hotel oddaje do dyspozycji restaurację serwującą dania kuchni chińskiej i azjatyckiej, centrum biznesowe, recepcję 24h, pralnię, room service. Klimatyzowane pokoje wyposażone zostały w Wi-fi, sejf, TV, mini bar, balkon oraz łazienkę z prysznicem lub wanną.

   W cenie


   • przelot Warszawa – Hongkong oraz Sanya – Warszawa liniami rejsowymi z międzylądowaniami,

   • przelot Hongkong-Sanya (Hainan)

   • opłaty lotniskowe,

   • 1 x nocleg w Hongkongu, 6 x noclegów w miejscowości Sanya na wyspie Hainan

   • zakwaterowanie w hotelach 3* superior w pokojach dwuosobowych

   • wyżywienie: śniadania x 7,

   • zwiedzanie według programu,

   • transport klimatyzowanym autokarem/busem na trasie wycieczki,

   • serwis wykwalifikowanego polskiego pilota.

   • wjazd na terytorium Hongkongu oraz wyspy Hainan bez konieczności wyrabiania wizy

   Dodatkowo płatne obowiązkowo


   • obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, serwis lokalnego agenta, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości 400 USD płatne jako pakiet pilotowi na miejscu wycieczki,

   • ubezpieczenie KL/NNW: 100 PLN

   • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 30 PLN

   Dodatkowo płatne opcjonalnie


   • dopłata do pokoju jednoosobowego: 1000 PLN

   • Wycieczka do Betel Nut Valley – ok. 75 USD

   • Wycieczka na wyspę Nanwan Monkey Island – ok. 65 USD

   • Wycieczka na wyspę Wuzhizhou – ok. 75 USD

   Wyżywienie

   W cenie wyjazdu zapewnione jest wyżywienie w postaci śniadań w hotelowej restauracji.

   Opis miejsca

   Hong Kong to stolica wielkiego biznesu, finansjery i ogromnych inwestycji. To fascynujące miasto, gdzie wschód spotyka się z zachodem. Niezwykła metropolia, nazywana tygrysem neonów, posiada największą ilością szklanych drapaczy chmur na świecie. Mieści się tutaj 112 budynków powyżej 180 m, a najwyższym wieżowcem jest 118 piętrowy International Commerce Centre o wysokości 486 m, będący jednocześnie 6 najwyższym budynkiem na świecie. Metropolia została zaplanowana i wybudowana zgodnie z zasadami feng shui, czyli w zgodzie z naturą, tak aby zapewnić mieszkańcom spokój i szczęście. Panorama Hong Kongu jest uznawana za jedną z najbardziej fascynujących na świecie. Co noc podświetlone wieżowce po obu stronach Portu Wiktorii biorą udział w pokazie świetlnym "Symfonia Świateł". Niezwykle efektowny pokaz świateł i laserów został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, jako największy stały festiwal światła na świecie.


   Hainan, nazywana "chińskimi Hawajami", to najbardziej na południe wysunięta wyspa Chin, położona na Morzu Południowochińskim. Na spragnionych relaksu turystów z całego świata czekają piękne plaże, bujna tropikalna roślinność oraz wspaniale rozwinięta infrastruktura hotelowa. Rajska wyspa w swojej ofercie ma nie tylko błogi odpoczynek na plaży, miłośnicy sportów wodnych czy pieszych górskich wycieczek również znajdą wiele atrakcji dla siebie. W centrum południowego wybrzeża wyspy mieści się miejscowość Sanya, najbardziej znany region wyspy. To tutaj odbywały się wybory Miss World.
   Sanya to idealne miejsce dla osób pragnących rajskiego wypoczynku wśród palm kokosowych, słońca i pięknych plaż!

   Ważne

   Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.


   Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.


   Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

   Dokumenty

   Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Wyjazd do Hongkongu oraz na wyspę Hainan dla polskich obywateli możliwy jest bez wizy.

   Dobrze wiedzieć


   • w Chinach obowiązującą walutą jest renminbi (yuan): 1 PLN = 1,82 CNY. Pieniądze można wypłacać w bankomatach lub wymieniać w bankach (dolary i euro).


   Zdrowie:   • prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych

   Chiny, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Pekin / chiński

   Czas lokalny
   Różnica czasu względem Polski to: +6 godzin w czasie letnim i +7 godzin w czasie zimowym.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wymagana wiza. Można się o nią ubiegać indywidualnie lub za pośrednictwem biura podróży.

   Do uzyskania wizy potrzebne są następujące dokumenty: - paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski i posiadający co najmniej 6 wolnych stron obok siebie (3 kartki), - wypełniony online, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy, - kserokopia strony z paszportu ze zdjęciem i danymi, - 2 zdjęcia w formacie paszportowym, - wydrukowany dowód rezerwacji.

   Koszt wizy to 445 zł (+ ewentualna opłata za pośrednictwo). Wszystkie szczegóły dotyczące procesu uzyskania wizy oraz jej rodzajów dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chiny oraz stronie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych Chińskiej Republiki Ludowej: https://www.visaforchina.org

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień. Kraj o wysokim ryzyku zakażenia cholerą. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, poliomyelitis, wściekliźnie oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   wymagany adapter, 220 V; 50 Hz / typ A, typ C, typ C–2, typ G, typ I

   Pieniądze

   Waluta
   juan renminbi z nowym oznaczeniem China New Yuan (CNY), 1 CNY = 100 fenów , 1 CNY = 0.5599PLN, kurs NBP z dnia 2020-02-14

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Koszt posiłku w lokalnej restauracji wynosi 40-80 yuanów. W znanych restauracjach koszt obiadu wynosi od 100–150 yuanów. Podstawowy posiłek w restauracji dobrej klasy dla dwóch osób składa się przeważnie z dwóch zakąsek (dania podane na zimno, mięsne lub warzywne), trzech dań podanych na ciepło (dania mięsne i warzywne) i ryżu (gotowanego lub smażonego) oraz napojów (zielona herbata/napoje gazowane).

   Napiwki
   Nie ma obowiązku ani zwyczaju dawania napiwków w Chinach.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Po dużych miastach możemy poruszać się metrem. Jest to bardzo tani, szybki i bezpieczny środek transportu. Dobrym i dość tanim środkiem transportu jest też kolej.

   Wynajem samochodów
   Wypożyczenie samochodu jest możliwe jedynie z ważnym chińskim prawem jazdy. Międzynarodowe prawo jazdy nie jest tu honorowane.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Turyści muszą mieć przy sobie paszport z ważną wizą chińską. Będzie on potrzebny np. podczas meldowania się w hotelu, przy zakupie biletów komunikacyjnych, przy wejściu na lotnisko oraz przy wymianie pieniędzy w banku. Gotówkę z bankomatów w Chinach można wypłacić międzynarodową kartą jedynie w bankomatach, na których znajduje się logo Maestro lub Visa. Większość bankomatów przyjmuje jedynie karty wydane przez chińskie banki. Płatności kartą są przyjmowane w hotelach co najmniej średniej klasy oraz w supermarketach w dużych miastach. Poza językiem chińskim często możemy się porozumiewać w języku angielskim, nie powinno to stanowić problemu w hotelach czy restauracjach. Trudności możemy napotkać jedynie w miejscach nieturystycznych. Jedzenie w Chinach jest bardzo smaczne. Należy wystrzegać się zamawiania napojów z lodem w lokalach niskiej klasy (woda niewiadomego pochodzenia). Trzeba pamiętać, że w lokalnych restauracjach nie dostaniemy tradycyjnych sztućców, przyda się tu umiejętność jedzenia pałeczkami. Jedzenie uliczne, które jest przygotowywane na naszych oczach jest smaczne, tanie i nie powinno być problematyczne dla naszego żołądka. W Chinach nie obowiązują szczególne ograniczenia, jeśli chodzi o zwiedzane przez turystów klasztory buddyjskie, świątynia taoistyczne i islamskie meczety. Należy pamiętać o tym, że dla mieszkańców są to miejsca kultu i należy respektować obowiązujące tam zwyczaje, np. zakaz fotografowania wnętrz. Nie należy przebywać w stanie nietrzeźwym w miejscach publicznych – według chińskiego prawa stanowi to wykroczenie. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz