Pekin I Tajwan - Dwie Twarze Chin

  1. Chiny
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -20%8199
  6 529
  Oszczędzasz: 1 670 zł/os.
  Cena za wszystkich 13 058
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  14-10-20206529 złNajtaniej! (10 dni/7 nocy)
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  6529 punktów PAYBACK
  WAW14Października 2020PEK
  Wylot 15:00
  Warszawa - Okęcie
  Przylot 15:25
  Pekin
  Długość lotu: 13:00:00
  WAW22Października 2020TPE
  Przylot 12:15
  Warszawa - Okęcie
  Wylot 23:35
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Region

   Chiny / Chiny

   Opis oferty:

   Pekin • Wielki Mur • Gubei • Tajwan: Tajpej • Park Narodowy Yangmingshan • Yehliu • Keelung • Pingxi • Wodospad Shifen Poznaj inne oblicze Chin w innowacyjnym programie, łączącym zwiedzanie stolicy Państwa Środka - Pekinu z wizytą na Tajwanie, fascynującej wyspie położonej na Zwrotniku Raka, pozostającej w cieniu Chin kontynentalnych. Pekin zachwyca mieszanką tradycji i nowoczesności. Tajemnicze Zakazane Miasto, Wielki Mur - symbol Chin, ekstrawagancki Pałac Letni i Świątynia Nieba to atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć. Tajwan to miejsce wyjątkowo ciekawe nie tylko z uwagi na uwarunkowania historyczne, lecz także zabytki, nowoczesne metropolie i parki narodowe. To nieuznawane państwo, zwane zbuntowaną prowincją, odniosło niebywały sukces gospodarczy.

   1. dzień.

   Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Chin.

   2. dzień. pekin

   Przylot do PEKINU, stolicy Chin, kulturalnego, gospodarczego i politycznego centrum kraju. Miasto, którego oblicze zmienia się w ogromnym tempie, jest fascynującą mieszanką hipernowoczesności, szklanych wysokościowców i cichych, spokojnych zaułków ze wspaniałą tradycyjną architekturą. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

   3. dzień. wielki mur - pekin

   Śniadanie. Przejazd do WIELKIEGO MURU - jednej z największych atrakcji turystycznych Chin. Imponująca budowla znajduje się na liście UNESCO. Czas wolny na spacer. Przejazd do Pałacu Letniego, wybudowanego na polecenie cesarzowej Cixi. Pałac wraz z imponującymi ogrodami, blisko 3 tys. pawilonów i malowniczym jeziorem, na którym podziwiać można marmurową łódź, stanowi jedną z największych atrakcji Pekinu. Spacer wzdłuż słynnej Długiej Galerii, dla osób chętnych (za dodatkową opłatą na miejscu: ok. 30 CNY) krótki rejs po jeziorze, z którego rozpościera się widok na okoliczne wzgórza i pawilony pałacowe. Wizyta w fabryce biżuterii, możliwość zakupów. Kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): Kung-Fu Show - niezwykle interesujący pokaz chińskich sztuk walki, świat buddyjskich mnichów przedstawiony w oprawie wspaniałej muzyki i w barwnej scenerii. Powrót do hotelu, nocleg.

   4. dzień. pekin/gubei

   Śniadanie. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie Pekinu lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do GUBEI - "wodnego miasta", położonego na północ od Pekinu, o powierzchni 9 km². To wspaniałe miejsce wypoczynku, które przyciąga turystów górskimi krajobrazami, klimatycznymi wąskimi uliczkami oraz różnorodną fauną i florą. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

   5. dzień. pekin

   Śniadanie. Zwiedzanie Placu Tiananmen, położonego w samym centrum Pekinu. Tiananmen jest największym publicznym placem na świecie, znajdują się przy nim gmach parlamentu i mauzoleum Mao Zedonga. Przejście do Zakazanego Miasta i zwiedzanie pochodzącego z XV w. Pałacu Cesarskiego, rezydencji cesarzy dwóch ostatnich dynastii: Ming i Qing. Zwiedzanie Pałacu rozpoczyna się od Bramy Niebiańskiego Spokoju, przez część administracyjną, dziedzińce i pawilony zastrzeżone jedynie dla cesarza, rodziny cesarskiej i najwyższych dostojników państwowych, do prywatnych sypialni i dziedzińców, gdzie mieszkały liczne nałożnice cesarskie. Czas wolny w ogrodach Zakazanego Miasta. Wizyta w fabryce herbaty, możliwość zakupów. Kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd rikszami po tradycyjnej dzielnicy Pekinu, tzw. Hutongach. Malowniczo położone wokół jezior są miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów i mieszkańców Pekinu. Powrót do hotelu, nocleg.

   6. dzień. pekin - tajwan

   Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w Świątyni Nieba, uważanej za łącznik z niebiosami, jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych zabytków Pekinu. Zwiedzanie Świątyni Lamy - jednej z najważniejszych świątyń lamaistycznych w tej części Chin. Znajduje się tu największa na świecie figura Buddy, wyrzeźbiona w jednym kawałku drewna. Obiad. Wizyta w ogrodzie zoologicznym, którego główną atrakcją są Pandy Wielkie. Transfer na lotnisko. Przelot do Tajpej, stolicy Tajwanu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

   7. dzień. tajpej - p. n. yangmingshan

   Śniadanie. Zwiedzanie TAJPEJ. Narodowe Muzeum Pałacowe w którym mieści się największa na świecie kolekcja eksponatów sztuki chińskiej, wywiezionych z Zakazanego Miasta w Pekinie podczas ewakuacji sił Czang Kaj Szeka. Wjazd na taras widokowy Taipei 101, jednego z najwyższych budynków świata i symbolu współczesnego miasta. Następnie przejazd do PARKU NARODOWEGO YANGMINGSHAN, położonego u stóp wygasłego wulkanu - Góry Siedmiu Gwiazd (1120 m n.p.m.) i porośniętego bujnym lasem tropikalnym. Spacer jednym ze szlaków. Do najciekawszych miejsc parku należą: Yangmingshuwu - rezydencja, w której prezydent Czang Kaj Szek przyjmował gości z całego świata i spędzał wakacje, dzikie źródła termalne, jezioro Bambusowe i "Korytarz Motyli". Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   8. dzień. yehliu - keelung

   Śniadanie. Przejazd do parku geologicznego YEHLIU, położonego nad oceanem, gdzie podziwiać można spektakularne formacje skalne wyrzeźbione przez wiatr i wodę. Przejazd do KEELUNG, nazywanego "tajwańskim Hollywood". Czas wolny na jednym z największych i najbardziej znanych bazarów w okolicy - Miaokou. Zapachy, kolory i egzotyczne smaki Azji dostarczą niezapomnianych emocji. Następnie wizyta w Parku Chung Cheng, który składa się z trzech poziomów. Pierwszy z nich to zaplecze rekreacyjne, na drugim znajduje się biblioteka buddyjska, sanktuarium męczenników i świątynia Zhu Pu Tan. Główną atrakcją, znajdującą się na trzecim poziomie jest 22,5-metrowy posąg Guanyin - Bogini Miłosierdzia. Wewnątrz posągu można wspiąć się po schodach i z góry podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Powrót do hotelu w Tajpej, nocleg.

   9. dzień. tajpej/pingxi - wodospad shifen

   Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na indywidulane zwiedzanie Tajpej lub udział w wycieczce fakultatywnej (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd do PINGXI, którego ulice zdobią kolorowe lampiony o najróżniejszych barwach i kształtach. Spacer. Przejazd do WODOSPADU SHIFEN o wysokości 20 m, najsłynniejszego na Tajwanie. Powrót do Tajpej i wizyta w Hali Pamięci, poświęconej blisko 400 tys. żołnierzom poległym w walce z japońskim okupantem. Powrót do hotelu po bagaże. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

   10. dzień.

   Przylot do Warszawy.

   Świadczenia:

   7 noclegów w hotelach***: 4 w Pekinie, 3 w Tajpej; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 1 obiad, 3 kolacje • przelot: Warszawa-Pekin; Tajpej-Warszawa • przejazd minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

   Uwagi:

   Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i przelot wewnętrzny Pekin-Tajpej: ok. 295 USD (ceny biletów lotniczych mogą ulec zmianie); napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Opłaty fakultatywne: Kung-Fu Show: ok. 35 USD; wycieczka rikszami: ok. 17 USD, wodne miasto Gubei: ok. 70 USD, wycieczka PingXi: ok. 50 USD; wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.Wiza do Chin: nie jest wymagana. Szczegóły pod adresem: www.gov.pl/web/dyplomacja/chinyDane paszportowe należy podać w momencie zakładania rezerwacji.Limit bagażu na przelocie wewnętrznym Pekin-Tajpej: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 5 kg.

   Chiny, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Pekin / chiński

   Czas lokalny
   Różnica czasu względem Polski to: +6 godzin w czasie letnim i +7 godzin w czasie zimowym.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wymagana wiza. Można się o nią ubiegać indywidualnie lub za pośrednictwem biura podróży.

   Do uzyskania wizy potrzebne są następujące dokumenty: - paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski i posiadający co najmniej 6 wolnych stron obok siebie (3 kartki), - wypełniony online, wydrukowany i podpisany wniosek wizowy, - kserokopia strony z paszportu ze zdjęciem i danymi, - 2 zdjęcia w formacie paszportowym, - wydrukowany dowód rezerwacji.

   Koszt wizy to 445 zł (+ ewentualna opłata za pośrednictwo). Wszystkie szczegóły dotyczące procesu uzyskania wizy oraz jej rodzajów dostępne są na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chiny oraz stronie Centrum Obsługi Aplikacji Wizowych Chińskiej Republiki Ludowej: https://www.visaforchina.org

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień. Kraj o wysokim ryzyku zakażenia cholerą. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, poliomyelitis, wściekliźnie oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   wymagany adapter, 220 V; 50 Hz / typ A, typ C, typ C–2, typ G, typ I

   Pieniądze

   Waluta
   juan renminbi z nowym oznaczeniem China New Yuan (CNY), 1 CNY = 100 fenów , 1 CNY = 0.5638PLN, kurs NBP z dnia 2020-02-26

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Koszt posiłku w lokalnej restauracji wynosi 40-80 yuanów. W znanych restauracjach koszt obiadu wynosi od 100–150 yuanów. Podstawowy posiłek w restauracji dobrej klasy dla dwóch osób składa się przeważnie z dwóch zakąsek (dania podane na zimno, mięsne lub warzywne), trzech dań podanych na ciepło (dania mięsne i warzywne) i ryżu (gotowanego lub smażonego) oraz napojów (zielona herbata/napoje gazowane).

   Napiwki
   Nie ma obowiązku ani zwyczaju dawania napiwków w Chinach.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Po dużych miastach możemy poruszać się metrem. Jest to bardzo tani, szybki i bezpieczny środek transportu. Dobrym i dość tanim środkiem transportu jest też kolej.

   Wynajem samochodów
   Wypożyczenie samochodu jest możliwe jedynie z ważnym chińskim prawem jazdy. Międzynarodowe prawo jazdy nie jest tu honorowane.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Turyści muszą mieć przy sobie paszport z ważną wizą chińską. Będzie on potrzebny np. podczas meldowania się w hotelu, przy zakupie biletów komunikacyjnych, przy wejściu na lotnisko oraz przy wymianie pieniędzy w banku. Gotówkę z bankomatów w Chinach można wypłacić międzynarodową kartą jedynie w bankomatach, na których znajduje się logo Maestro lub Visa. Większość bankomatów przyjmuje jedynie karty wydane przez chińskie banki. Płatności kartą są przyjmowane w hotelach co najmniej średniej klasy oraz w supermarketach w dużych miastach. Poza językiem chińskim często możemy się porozumiewać w języku angielskim, nie powinno to stanowić problemu w hotelach czy restauracjach. Trudności możemy napotkać jedynie w miejscach nieturystycznych. Jedzenie w Chinach jest bardzo smaczne. Należy wystrzegać się zamawiania napojów z lodem w lokalach niskiej klasy (woda niewiadomego pochodzenia). Trzeba pamiętać, że w lokalnych restauracjach nie dostaniemy tradycyjnych sztućców, przyda się tu umiejętność jedzenia pałeczkami. Jedzenie uliczne, które jest przygotowywane na naszych oczach jest smaczne, tanie i nie powinno być problematyczne dla naszego żołądka. W Chinach nie obowiązują szczególne ograniczenia, jeśli chodzi o zwiedzane przez turystów klasztory buddyjskie, świątynia taoistyczne i islamskie meczety. Należy pamiętać o tym, że dla mieszkańców są to miejsca kultu i należy respektować obowiązujące tam zwyczaje, np. zakaz fotografowania wnętrz. Nie należy przebywać w stanie nietrzeźwym w miejscach publicznych – według chińskiego prawa stanowi to wykroczenie. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz