Pekin + Szanghaj - dwie metropolie i wodne miasta UNESCO

oferta dostępna

Cena za osobę 5 040

Razem (Szczegóły ceny)10 080

Masz kartę payback?
Dostaniesz 5040 punktów paybacksamolot

13:00:00

19.10.2019
Warszawa - Okęcie
Szanghaj

28.10.2019
SGH
WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
 • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Shanghai

Country

Chiny

Program ramowy

PEKIN - WIELKI MUR CHIŃSKI - SUZHOU - ZHOUZHUANG - SZANGHAJ

Dzień 1 - Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Pekinu.


Dzień 2 - przylot do Pekinu wcześnie rano. Przesunięcie czasu wynosi 7 godzin w przód. Transfer do hotelu. Po kilkugodzinnym odpoczynku udamy się na zwiedzanie najważniejszej w Pekinie Świątyni Nieba (Tiāntán), która dwa razy do roku stawała się siedzibą cesarza Chin. Przywódca Państwa Środka przybywał tu, by prosić o urodzajne plony. Kompleks świątynny jest dziś jednym z najlepiej zachowanych przykładów chińskiej sztuki sakralnej i arcydziełem architektury dynastii Ming. Przez pięć stuleci prawo wejścia do świątyni było wyłącznie przywilejem cesarza i jego dworu. Dopiero w 1918 r. po raz pierwszy udostępniono ją zwiedzającym, a w 1998 r. cały taoistyczny kompleks został wpisany na listę dziedzictwa UNESCO. Świątynia mieści się w centrum 270-hektarowego parku, świetnie utrzymanego, kolorowego, z mnóstwem drzew, krzewów i różnorodnych kwiatów. Chińczycy upodobali sobie park do celów rekreacyjnych. Mnóstwo jest tutaj tancerzy, gimnastyków i śpiewaków, którzy publicznie popisują się swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami. Po zakończeniu zwiedzania kolacja i nocleg.


Dzień 3 - po śniadaniu przejedziemy na zwiedzanie Pałacu Letniego (Yíhéyuán) - dawnej rezydencji chińskich cesarzy. Nazwa Yiheyuan oznacza Ogród Pielęgnowania Harmonii. Panuje tu perfekcyjna symbioza skały, wody i roślin, a wszystko urządzane jest według pewnego porządku, aby pokazać naturalne prawa i harmonię. Centralnym punktem Pałacu jest Wzgórze Długowieczności (Wanshoushan, 60 m wysokości) oraz sztuczne jezioro Kunming, które zajmuje 2/3 całego parku. Cały kompleks liczy 70 tys. m² zabudowanej przestrzeni z licznymi ogrodami, altankami, pawilonami, galeriami i klasycznymi rezydencjami. Po zakończeniu wizyty w Pałacu Letnim udamy się poza Pekin na spotkanie z jednym z 7 cudów świata - Wielkim Murem. Najważniejszy symbol Chin jest tak popularny, że samą sekcję w Badalingu dziennie odwiedza 70.000 osób. Całkowita długość muru w tym regionie wynosi 4,8 kilometra i jest najlepiej zachowaną częścią. Z Badaling udamy się wprost do najbardziej sportowej z okolicznych wiosek - Wioski Olimpijskiej Pekin 2008. Po zakończeniu zwiedzania kolacja oraz Kung Fu show (opcjonalnie, dodatkowo płatne).


Dzień 4 - po śniadaniu udamy się na największy na świecie Plac Niebiańskiego Spokoju (Tian'anmen), którego obszar zajmuje 50 hektarów. Plac Tiananmen jest miejscem najważniejszych wydarzeń w Pekinie. Tu odbywały się wszystkie demonstracje, tu również w obecności 500 000 osób ustanowiona została Chińska Republika Ludowa. Bezpośrednio z Placu przekroczymy bramy Zakazanego Miasta (Gù Gōng), miejsca magicznego, osnutego aurą tajemniczości, którego historia sięga początków XV wieku i które było świadkiem najważniejszych wydarzeń z udziałem członków dynastii Ming oraz Qing. Mieszkało tutaj 24 cesarzy. Wejście do Miasta bez zaproszenia było zabronione, a jeśli komuś nawet się udało wejść to groziła mu kara śmierci. Będziecie zatem szczęściarzami, którzy zwiedzą to niesamowite miejsce na zaproszenie Funclub i co najważniejsze nic, poza byciem oczarowanym, Wam nie grozi. Na zakończenie wizyty w Pekinie zaplanowaliśmy wizytę w miejscu kultu buddyjskiego – Świątyni Lamy (Świątyni Harmonii i Pokoju, Yonghegong). Ten tybetański klasztor jest jedną z najbardziej imponujących buddyjskich świątyń poza Tybetem. Podobno każde pomyślane tam życzenie spełnia się.
Po kolacji, nocnym pociągiem, udamy się do Suzhou (podróż w przedziałach sypialnych).


Dzień 5 - przyjazd do Suzhou w godzinach porannych. Następnie transfer do hotelu i śniadanie. Zwiedzanie miasta, znanego z tradycyjnych ogrodów, wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO rozpoczniemy oczywiście od... Ogrodów Mistrza Sieci. Miasto od wieków słynęło z produkcji jedwabiu i handlu. Czerpało z tego nieprawdopodobne zyski i było nieprzyzwoicie wręcz bogate. Bogactwo przyciągało chińskie elity, które chętnie się tu osiedlały. Byli to urzędnicy cesarscy na emeryturze, artyści, najznaczniejsi kupcy. Tu rozwijały się i kwitły poezja, muzyka, malarstwo pejzażowe. W tej atmosferze zrodziła się moda na eleganckie i wystawne ogrody. Ciężko jest opisać jak wielką wyobraźnią wykazali się twórcy ogrodów. To trzeba zobaczyć na własne oczy. W dalszej części dnia przejedziemy do dystryktu Shantang, bardzo popularnego miejsca, które pomaga zrozumieć dla czego Chińczycy nazywają Suzhou Wenecją Wschodu. Na zakończenie dnia powrót do hotelu i kolacja.


Dzień 6 - po śniadaniu wyjazd do fabryki jedwabiu. Będzie to bardzo ciekawa i edukacyjna wizyta, podczas której zapoznamy się z tajnikami produkcji jedwabiu i zobaczymy poświęcone mu muzeum. W dalszej części dnia przejedziemy do Zhouzhuang – wodnego miasta UNESCO. Najmłodsze budynki w Starym Mieście mają ponad 100 lat, a najstarsze sięgają czasów dynastii Ming. Miasto pocięte jest licznymi kanałami, po których przejażdżka stanowi główną atrakcję pobytu. Po zakończeniu zwiedzania powrót do hotelu na kolację i nocleg.


Dzień 7 - po śniadaniu wyjazd do jednego z największych miast na świecie - Szanghaju. Największe miasto w oszałamiającym tempie wzbogaca się o kolejne wieżowce, ścigające się o miano najwyższych na świecie. Oprócz nowoczesności znajdziemy tu również buddyjskie świątynie pachnące drzewem sandałowym, gwar Starego Miasta, romantyczne uliczki wodnych miast i soczystą zieleń miejskich ogrodów. Zwiedzanie Szanghaju rozpoczniemy od buddyjskiej Świątyni Nefrytowego Buddy, gdzie najważniejszym eksponatem jest dwumetrowy, bogato zdobiony posąg o wadze ponad jednej tony. Świątynia jest czynnym miejscem kultu, przy świątyni mieszka 70 mnichów. Ulica Nankińska to kolejny punkt naszego programu. Od dzielnicy Jing'an na zachodzie ciągnie się najdłuższa ulicą handlowa Chin. Około 5,5 km kolorowych witryn sklepowych, restauracji, magów, kolejek dla dzieci i wszystkich innych atrakcji, zachęcających do wydawania juanów. Spacer zakończymy na przepięknym deptaku Bund, położonym wzdłuż rzeki Huangpu, skąd panorama na nowoczesny Pudong jest najpiękniejsza. Na zakończenie dnia odbędziemy podróż do cesarskich Chin z okresu dynastii Ming i Quing. Stare Miasto kontrastuje z nowoczesnością Szanghaju. Do 1949 r., czyli do chwili proklamowana Chińskiej Republiki Ludowej, Stare Miasto podlegało chińskiemu prawu i administracji, podczas gdy pozostały obszar Szanghaju znajdował się w zagranicznej strefie wpływów. Mieszkali tu głownie Chińczycy. Dzielnica okryła się w tych czasach złą sławą, jako siedziba mafii, gangów i handlarzy opium. Jej dzisiejszy urok z pewnością wyjątkowo wypadnie na każdym zdjęciu. Po zakończeniu zwiedzania kolacja. Dla chętnych show akrobatyczne (dodatkowo płatne).


Dzień 8 - po śniadaniu odwiedzimy jeden z symboli miasta - Muzeum Narodowe, mieszczące się na Placu Ludowym. Muzeum mieści w sobie kolekcję ponad 120 tys. sztuk reliktów kultury chińskiej i zajmuje powierzchnię 12 tys. m². Następnie przejedziemy do dystryktu Fracuska Koncesja. W Dzielnicy Francuskiej, po chińsku zwanej Luwano, można poczuć się jak w Europie. Dla Chińczyków to miejsce największego lansu. Przebierają się tutaj w markowe ciuchy i dumnie spacerują machając torebkami najsłynniejszych europejskich projektantów. Z "Francji" pojedziemy do Perły Orientu - tak właśnie nazywana jest wieża telewizyjna. Wieża ta ma 468 metrów i jest piątą pod względem wysokości wieżą na świecie. Z góry widać dokładnie zakola Huangpu oraz Suzhou, dzielnicę wieżowców na Pudongu i Bund. Na zakończenie dnia wybierzemy się na zakupy do klasycznego domu towarowego. Dla chętnych możliwy jest rejs widokowy rzeką Huangpu (dodatkowo płatny).


Dzień 9 - transfer na lotnisko. Wylot i przylot do Warszawy.


Biuro Podróży Funclub zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania.


Opłata rezerwacyjna wynosi 30% ceny imprezy. Pozostałe dopłaty: 30% na 90 dni przed imprezą i 40% na 30 dni przed imprezą. W przypadku rezerwacji na mniej niż 90 dni przed imprezą opłata rezerwacyjna wynosi 60% i dopłata do 40% na 30 dni przed imprezą.

Zakwaterowanie

Hotele 3 gwiazdkowe Superior lub 4 gwiazdkowe, pokoje dwuosobowe.

W cenie


 • bogaty program zwiedzania z polskim pilotem

 • wyżywienie HB – dwa posiłki dziennie

 • hotele 3 superior / 4

 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych

 • śniadania w formie bufetu w hotelu 7x

 • obiadokolacje w restauracjach 7x

 • przelot klasa ekonomiczna – lot z przesiadką

 • bagaż główny 23 kg + podręczny 7 kg

 • transport klimatyzowanym autokarem i pociąg nocny

Dodatkowo płatne obowiązkowo


 • wiza i pośrednictwo wizowe: 450 PLN/os.

 • obowiązkowy pakiet biletów wstępu: 300 USD/os. (płatne u pilota)

 • ubezpieczenie KL/NNW: 100 PLN

 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 30 PLN

Dodatkowo płatne opcjonalnie


 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 1000 PLN

Wyżywienie

W cenie wyjazdu zapewnione jest wyżywienie w postaci dwóch posików dziennie - śniadania i obiadokolacje.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.


Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.


Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Dokumenty

Na wyjazd niezbędny jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z minimum 1 wolną stroną. Do Chin potrzebna jest wiza. Procedurę składania wniosków wyjaśni uczestnikowi pracownik biura. W przypadku zmieniających się regulacji wizowych, biuro będzie informować wszystkich uczestników wyjazdu. Po dokonaniu wstępnej rezerwacji wycieczki, każdy uczestnik otrzyma listę niezbędnych do zabrania rzeczy: wyposażenia apteczki, odzieży, dokumentów, ect.

Dobrze wiedzieć


 • w Chinach obowiązującą walutą jest renminbi (yuan): 1 PLN = 1,82 CNY. Pieniądze można wypłacać w bankomatach lub wymieniać w bankach (dolary i euro).


Zdrowie: • prosimy o podanie informacji o uczuleniach, przyjmowanych lekach, chorobach przewlekłych

Informacje praktyczne


Stolica

Pekin


Język

chiński


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: +6 godzin w czasie letnim i +7 godzin w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza jest wymagana. Paszport osoby przyjeżdżającej do Hongkongu musi pozostawać ważny co najmniej przez 1 miesiąc po upływie zakładanego okresu jej pobytu w Hongkongu. Natomiast paszport osób, które jedynie zatrzymują się w Hongkongu w tranzycie do niektórych miejsc Regionu, jak np. Tajwan, Filipiny czy Indonezja musi pozostawać ważny przez co najmniej 6 miesięcy. Koszt wizy to 260 PLN. Można ją zakupić w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie.


Waluta

juan renminbi z nowym oznaczeniem China New Yuan (CNY), 1 CNY = 100 fenów

Aktualny kurs to: 1CNY = 0.5428PLN, kurs NBP z dnia 2019-06-24


Ceny w hotelach i restauracjach

Koszt posiłku w lokalnej restauracji wynosi 40–80 yuanów. W znanych restauracjach koszt obiadu wynosi od 100–150 yuanów. Podstawowy posiłek w restauracji dobrej klasy dla dwóch osób składa się przeważnie z dwóch zakąsek (dania podane na zimno, mięsne lub warzywne), trzech dań podanych na ciepło (dania mięsne i warzywne) i ryżu (gotowanego lub smażonego) oraz napojów (zielona herbata/napoje gazowane).


Napiwki

Nie ma obowiązku ani zwyczaju dawania napiwków w Chinach.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Kraj o wysokim ryzyku zakażenia cholerą. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, poliomyelitis, wściekliźnie oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.


Napięcie i rodzaj gniazdka

wymagany adapter, 220 V; 50 Hz / typ A, typ C, typ C–2, typ G, typ I


Komunikacja / transport publiczny

Po dużych miastach możemy poruszać się metrem. Jest to bardzo tani, szybki i bezpieczny środek transportu. Dobrym i dość tanim środkiem transportu jest też kolej.


Wynajem samochodów

Wypożyczenie samochodu jest możliwe jedynie z ważnym chińskim prawem jazdy. Międzynarodowe prawo jazdy nie jest tu honorowane.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Turyści muszą mieć przy sobie paszport z ważną wizą chińską. Będzie on potrzebny np. podczas meldowania się w hotelu, przy zakupie biletów komunikacyjnych, przy wejściu na lotnisko oraz przy wymianie pieniędzy w banku.

Gotówkę z bankomatów w Chinach można wypłacić międzynarodową kartą jedynie w bankomatach, na których znajduje się logo Maestro lub Visa. Większość bankomatów przyjmuje jedynie karty wydane przez chińskie banki. Płatności kartą są przyjmowane w hotelach co najmniej średniej klasy oraz w supermarketach w dużych miastach.

Poza językiem chińskim często możemy się porozumiewać w języku angielskim, nie powinno to stanowić problemu w hotelach czy restauracjach. Trudności możemy napotkać jedynie w miejscach nieturystycznych.

Jedzenie w Chinach jest bardzo smaczne. Należy wystrzegać się zamawiania napojów z lodem w lokalach niskiej klasy (woda niewiadomego pochodzenia). Trzeba pamiętać, że w lokalnych restauracjach nie dostaniemy tradycyjnych sztućców, przyda się tu umiejętność jedzenia pałeczkami. Jedzenie uliczne, które jest przygotowywane na naszych oczach jest smaczne, tanie i nie powinno być problematyczne dla naszego żołądka.

W Chinach nie obowiązują szczególne ograniczenia, jeśli chodzi o zwiedzane przez turystów klasztory buddyjskie, świątynia taoistyczne i islamskie meczety. Należy pamiętać o tym, że dla mieszkańców są to miejsca kultu i należy respektować obowiązujące tam zwyczaje, np. zakaz fotografowania wnętrz.

Nie należy przebywać w stanie nietrzeźwym w miejscach publicznych – według chińskiego prawa stanowi to wykroczenie.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz