Szlakiem Yangzy

oferta dostępna

Cena za osobę 5 761

Razem (Szczegóły ceny)11 522

Masz kartę payback?
Dostaniesz 5761 punktów paybacksamolot

13:00:00

15.06.2019
19:10 Warszawa - Okęcie
14:50 Szanghaj

27.06.2019
11:20 PEK
19:00 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

CHINY

Opis

Dzień 1 Wylot
Przelot do Szanghaju, lot z przesiadką.
Dzień 2 Szanghaj
Lądowanie w Szanghaju. Po przylocie udamy się do hotelu, aby przez resztę dnia odpocząć po podróży.
Dzień 3 Szanghaj
Śniadanie. Tego dnia zobaczą Państwo słynną Świątynię Nefrytowego Buddy. Oprócz dwóch posągów Buddy pokrytych białym nefrytem przechowywane są tu liczne buddyjskie rzeźby i obrazy. Przejazd do założonych w czasie dynastii Ming Ogrodów Yuyuan położonych na terenie starego miasta. Wieczorem możliwość zwiedzania dzielnicy francuskiej.
Dzień 4 Szanghaj - czas wolny lub wycieczka opcjonalna Zhujiajiao
Po śniadaniu czas wolny. Dla zainteresowanych opcjonalna całodniowa wycieczka na przedmieścia metropolii do położonej na wodzie wioski Zhujiajiao. Nazywana jest ona Wenecją Szanghaju. Murowane mosty budowane w różnych stylach, kanały, wzdłuż których toczy się życie to wszystko tworzy niepowtarzalną atmosferę, którą warto poczuć. Powrót do hotelu.
Dzień 5 Szanghaj - Yichang
Śniadanie. Przed południem udamy się na nadmorską promenadę Bund i handlową ulicę Nanjing Road. To miejsce z neoklasycystycznymi budynkami przypomina o dawnej obecności Europejczyków. Następnie pociągiem dużych prędkości wyruszymy do Yichang - portu nad rzeka Jangcy (czas przejazdu pociągiem ok. 8 godz.). Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie na statku.
Dzień 6 Rejs po Jangcy
Kolejne dni spędzą Państwo na pokładzie statku. Zapewnimy Państwu atrakcje turystyczne oraz wyżywienie w postaci śniadania, obiadu i kolacji. Tego dnia zobaczymy Tamę Trzech Przełomów - jest to największy projekt wodny świata. Płynąc dalej będziemy podziwiać pierwszy z trzech wąwozów - Xiling.
Dzień 7 Rejs po Jangcy
Dziś przepłyniemy wzdłuż kolejnych dwóch wąwozów - Wu i Qutang. Panorama tych miejsc zapiera dech w piersiach! Jest to jedna z najwspanialszych scenerii Chin. Wybierzemy się też na wycieczkę na kanał Shennong.
Dzień 8 Rejs po Jangcy
Tego dnia zobaczymy wzgórze Shibaozhai, na którym stoi XIX-wieczna forteca.
Dzień 9 Xi'an
Rano dopłyniemy do Chongqing, skąd, już pociągiem, udamy się do do Xi'an. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 10 Xi'an - czas wolny lub wycieczka opcjonalna do Muzeum Terakotowej Armii i Wielkiej Pagody Dzikich Gęsi
Po śniadaniu czas wolny lub wycieczka opcjonalna, która rozpoczyna się od Muzeum Terakotowej Armii. Terakotowa Armia to zbiór ponad 7,5 tysiąca naturalnej wielkości figur z wypalonej gliny, przedstawiających żołnierzy i konie. Zostały one umieszczone w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza. Znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO Armia określana jest często Ósmym Cudem Świata. Następnie udamy się do Wielkiej Pagody Dzikich Gęsi. Wzniesiona została w 652 r., a jej wysokość to 64 m. Wieczorem czeka nas przejazd nocnym pociągiem do Pekinu.
Dzień 11 Pekin
Witamy w Pekinie. Po zakwaterowaniu w hotelu i śniadaniu ruszamy do Zakazanego Miasta. To dawny pałac cesarski, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stąd rządziło Chinami kolejnych 24 cesarzy dynastii Ming i Qing przez ponad 500 lat. Kompleks składał się z kilkuset mniejszych pałaców i pawilonów, otoczonych murem obronnym. Przez wieki dostępny był jedynie dla członków dworu cesarskiego. Następnie udamy się do wybudowanej w XV w. Świątyni Niebiańskiej. Składa się ona z wielu taoistycznych budowli sakralnych leżących na prawie 3 km2. Do najważniejszych należą Pawilon Modlitwy o Urodzaj - uznawany za symbol Pekinu, świątynia Cesarskie Sklepienie Nieba oraz Okrągły Ołtarz.
Dzień 12 Pekin - czas wolny lub wycieczka opcjonalna Wielki Mur Chiński
Po śniadaniu czas wolny lub wyjazd na wycieczkę opcjonalną. Tego dnia udamy się na Wielki Mur Chiński w Mutyaniu ok. 75 km od Pekinu. Ta część muru została wybudowana w latach 770-475 p.n.e. Pomiędzy odcinkami muru stoją wieże obserwacyjne i forty będące jego częścią. Z Muru można także podziwiać piękną górską panoramę. Po powrocie wyruszymy do Olimpia Parku, gdzie będzie czas na pamiątkowe zdjęcia. Wieczorem opcjonalnie - kolacja, podczas której serwowana będzie kaczka po pekińsku.
Dzień 13 Powrót
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przylot do Polski.
WAZNE INFORMACJE
Przy wjeździe do Chin obywateli RP obowiązuje wiza, którą należy uzyskać przed wylotem. Istnieje możliwość uzyskania jej bezpośrednio w Ambasadzie Chin lub poprzez pośredników. Paszport musi być ważny 6 miesięcy od daty powrotu.

Cena zawiera

Przelot, program zwiedzania według oferty, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie, wyżywienie wg wybranej opcji (BB śnidania lub HB śniadania i obiadokolacje), na pokładzie statku wyżywienie w postaci śniadania, obiadu i kolacji;, opiekę polsko-języcznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW, bagażu oraz choroby przewlekłe.

Cena nie zawiera

Pakietu wycieczek opcjonalnych (dzień 4 wioska Zhujiajiao, dzień 10 Muzeum Terakotowej Armii i Wielkiej Pagody Dzikich Gęsi, dzień 12 Wielki Mur Chiński) w cenie 790 PLN od osoby; Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży 240 PLN od osoby; Kosztu realizacji programu, biletów wstępu, przewodnika 80 EUR od osoby, płatne na miejscu; Opłaty za usługę podczas rejsu 150 juanów od osoby płatne na statku.

Informacje praktyczne


Stolica

Pekin


Język

chiński


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: +6 godzin w czasie letnim i +7 godzin w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza jest wymagana. Paszport osoby przyjeżdżającej do Hongkongu musi pozostawać ważny co najmniej przez 1 miesiąc po upływie zakładanego okresu jej pobytu w Hongkongu. Natomiast paszport osób, które jedynie zatrzymują się w Hongkongu w tranzycie do niektórych miejsc Regionu, jak np. Tajwan, Filipiny czy Indonezja musi pozostawać ważny przez co najmniej 6 miesięcy. Koszt wizy to 260 PLN. Można ją zakupić w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie.


Waluta

juan renminbi z nowym oznaczeniem China New Yuan (CNY), 1 CNY = 100 fenów

Aktualny kurs to: 1CNY = 0.5634PLN, kurs NBP z dnia 2019-03-19


Ceny w hotelach i restauracjach

Koszt posiłku w lokalnej restauracji wynosi 40–80 yuanów. W znanych restauracjach koszt obiadu wynosi od 100–150 yuanów. Podstawowy posiłek w restauracji dobrej klasy dla dwóch osób składa się przeważnie z dwóch zakąsek (dania podane na zimno, mięsne lub warzywne), trzech dań podanych na ciepło (dania mięsne i warzywne) i ryżu (gotowanego lub smażonego) oraz napojów (zielona herbata/napoje gazowane).


Napiwki

Nie ma obowiązku ani zwyczaju dawania napiwków w Chinach.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Kraj o wysokim ryzyku zakażenia cholerą. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, poliomyelitis, wściekliźnie oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.


Napięcie i rodzaj gniazdka

wymagany adapter, 220 V; 50 Hz / typ A, typ C, typ C–2, typ G, typ I


Komunikacja / transport publiczny

Po dużych miastach możemy poruszać się metrem. Jest to bardzo tani, szybki i bezpieczny środek transportu. Dobrym i dość tanim środkiem transportu jest też kolej.


Wynajem samochodów

Wypożyczenie samochodu jest możliwe jedynie z ważnym chińskim prawem jazdy. Międzynarodowe prawo jazdy nie jest tu honorowane.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Turyści muszą mieć przy sobie paszport z ważną wizą chińską. Będzie on potrzebny np. podczas meldowania się w hotelu, przy zakupie biletów komunikacyjnych, przy wejściu na lotnisko oraz przy wymianie pieniędzy w banku.

Gotówkę z bankomatów w Chinach można wypłacić międzynarodową kartą jedynie w bankomatach, na których znajduje się logo Maestro lub Visa. Większość bankomatów przyjmuje jedynie karty wydane przez chińskie banki. Płatności kartą są przyjmowane w hotelach co najmniej średniej klasy oraz w supermarketach w dużych miastach.

Poza językiem chińskim często możemy się porozumiewać w języku angielskim, nie powinno to stanowić problemu w hotelach czy restauracjach. Trudności możemy napotkać jedynie w miejscach nieturystycznych.

Jedzenie w Chinach jest bardzo smaczne. Należy wystrzegać się zamawiania napojów z lodem w lokalach niskiej klasy (woda niewiadomego pochodzenia). Trzeba pamiętać, że w lokalnych restauracjach nie dostaniemy tradycyjnych sztućców, przyda się tu umiejętność jedzenia pałeczkami. Jedzenie uliczne, które jest przygotowywane na naszych oczach jest smaczne, tanie i nie powinno być problematyczne dla naszego żołądka.

W Chinach nie obowiązują szczególne ograniczenia, jeśli chodzi o zwiedzane przez turystów klasztory buddyjskie, świątynia taoistyczne i islamskie meczety. Należy pamiętać o tym, że dla mieszkańców są to miejsca kultu i należy respektować obowiązujące tam zwyczaje, np. zakaz fotografowania wnętrz.

Nie należy przebywać w stanie nietrzeźwym w miejscach publicznych – według chińskiego prawa stanowi to wykroczenie.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz