Tybet

oferta dostępna

Cena za osobę 12 269

Razem (Szczegóły ceny)24 538

Masz kartę payback?
Dostaniesz 12269 punktów paybacksamolot

13:00:00

30.07.2019
13:00 Warszawa - Okęcie
06:40 Xi'an

11.08.2019
09:20 PVG
18:35 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Chiny / Chiny

Opis oferty:

Chengdu • Instytutu Hodowli Pandy Wielkiej • Leshan • Lhasa • Przełęcz Kamba La • Jezioro Yamdrok • Przełęcz Karo La • Gyantse • Shigatse • Szanghaj • Suzhou • LuzhiPiękna podróż na "Dach Świata", do tajemniczego Tybetu, fascynującego podróżników i pasjonatów ekstremalnych wypraw. Unikając przez stulecia kontaktów ze światem, Tybet stworzył niepowtarzalną kulturę, przyciągającą obcokrajowców duchowością i mistycyzmem. W programie są kultowe miejsca i spotkania z majestatem przyrody. Na trasie jest Lhasa, gdzie koniecznie trzeba zobaczyć pałac Potala - symbol Tybetu, jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc i Jokhang - najbardziej święte miejsce Tybetańczyków, przejść się tętniącą życiem Barkhor Street i zmieszać z kolorowym tłumem turystów i pielgrzymów okrążających świątynie. Niesamowite jezioro Yamdrok zapiera dech nieziemską scenerią, a fantastyczna trasa przejazdu prowadząca aż na 5045 m n.p.m. zachwyca widokami na najwyższe góry świata, które na zawsze pozostaną w pamięci. Łącznie trasa: ok: 1000 km plus 2 przeloty wewnętrzne.

1. DZIEŃ.

Zbiórka na lotnisku. Wylot do Chin.

2. DZIEŃ. CHENGDU

Przylot do Xi'an. Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd do CHENGDU, stolicy prowincji Syczuan. Zwiedzanie świątyni Wuhou. Następnie spacer jedną z najstarszych chińskich ulic handlowych - Jinli. Znajduje się tu pełno straganów, restauracyjek i sklepów z pamiątkami. Czas wolny. Kolacja. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. INSTYTUT HODOWLI PANDY WIELKIEJ - LESHAN

Śniadanie. Przejazd do INSTYTUTU HODOWLI PANDY WIELKIEJ. Ośrodek powstał w 1987 r. i do dziś jego głównym celem jest hodowla zachowawcza tego gatunku. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do LESHAN, miasta które słynie z pięknych krajobrazów i bogatej historii. Największą atrakcją Leshan jest wpisany na listę UNESCO posąg Buddy wybudowany w okresie dynastii Tang na przełomie VII i VIII wieku. Mierzy nieco ponad 70 m i jest największym na świecie przedstawieniem Buddy. Czas wolny. Powrót do Chengdu. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. LHASA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do stolicy Tybetu - LHASY. Lotnisko położone jest na wysokości ponad 3500 m n.p.m. i znajduje się w odległości około 45 km od miasta. Przejazd niezwykle malowniczą trasą do Lhasy. Droga częściowo prowadzi wzdłuż rzeki Yarlung Tsangpo. Postój w punkcie widokowym. Po przyjeździe do miasta zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. LHASA

Śniadanie. Zwiedzanie Lhasy, jednego z najwyżej położonych miast na świecie - ok. 3600 m n.p.m. Wizyta w Pałacu Potala, dawnej zimowej rezydencji duchowego przywódcy Tybetu. Pierwsze założenia architektoniczne sięgają VII w., dziś wznoszący się na blisko 90 m pałac zajmuje powierzchnię ok. 41 ha i należy do najważniejszych zabytków Tybetu i wpisany jest na listę UNESCO. Następnie wizyta w świątyni Jokhang. Jest to najstarsza świątynia buddyjska w Tybecie. Powstała w połowie VII w i do dzisiaj jest jednym z najważniejszych miejsc kultu. Czas wolny przy ulicy Barkhor, największej ulicy handlowej Tybetu, okazja do zakupu pamiątek. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. PRZEŁĘCZ KAMBA LA - JEZIORO YAMDROK - PRZEŁĘCZ KARO LA - GYANTSE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd z Lhasy niezwykle malowniczą trasą prowadzącą PRZEŁĘCZĄ KAMBA LA pośród najwyższych gór świata do JEZIORA YAMDROK. Ośnieżone szczyty wznoszące się wokół jeziora i odbijające w jego tafli tworzą jeden z najpiękniejszych widoków Tybetu. Czas wolny na zdjęcia. Przejazd PRZEŁĘCZĄ KARO LA u podnóża Nojin Kang Sang wznoszącego się na 7206 m n.p.m. Postój na zdjęcia w najwyżej położonym miejscu na trasie: ok. 5045 m n.p.m. Przejazd do GYANTSE na wysokości blisko 4000 m n.p.m. Miasteczko liczące około 60 000 mieszkańców zachowało unikalny urok i autentyczny charakter mimo silnej ekspansji kultury chińskiej. Zwiedzanie monastyru Pelkor, który skupia trzy odłamy buddyzmu tybetańskiego Sakyapa, Kadampa i Gelugpa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. SHIGATSE

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd górskimi drogami do SHIGATSE, jednego z największych miast w Tybecie (około 100 000 mieszkańców). Zwiedzanie klasztoru Tashilhunpo, ufundowanego w poł. XV w. przez pierwszego Dalajlamę. Kompleks klasztorny w czasach największej świetności zamieszkiwało około 4000 mnichów na czele z Panczenlamą. Dziś na stałe rezyduje tu około 400 zakonników. Kolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Całodzienny przejazd do Lhasy niezwykle malowniczą trasą krajobrazową. Po przyjeździe do Lhasy kolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. LHASA

Śniadanie. Zwiedzanie największego tybetańskiego klasztoru - Drepung, który jednocześnie pełni funkcje uniwersytetu. Następnie wizyta w klasztorze Sera, który położony jest na przedmieściach Lhasy. Przejazd do centrum, czas wolny. Kolacja, powrót do hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. SZANGHAJ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, przelot do SZANGHAJU, miasta drapaczy chmur i nowoczesnej architektury. Szanghaj to miasto, które w ciągu ostatnich kilku dekad rozwijało się bardzo dynamicznie, spełniając sen i marzenia milionów Chińczyków na dostatnie i bogate życie. Wieczorny spacer po słynnej ulicy Nanjing - głównej ulicy handlowej rozświetlonej tysiącem neonów, gdzie znajduje się niezliczona liczba domów towarowych, sklepów i restauracji oferujących kuchnie niemal z całego świata. Kolacja. Spacer nadbrzeżną promenadą Bund. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem po rzece Huang Pu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

11. DZIEŃ. SUZHOU - LUZHI

Śniadanie. Czas wolny w Szanghaju na samodzielne zwiedzaniu lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) do SUZHOU - słynnego ośrodka produkcji jedwabiu. Miejsce słynie z malowniczych kanałów i bajkowych ogrodów wpisanych na listę UNESCO, którymi zachwycał się już Marco Polo. Zwiedzanie Ogrodu Mistrza Sieci, wpisanego na listę UNESCO. Wizyta w fabryce jedwabiu, poznanie procesu jego produkcji, możliwość zakupów w przyfabrycznym sklepie. Obiad. Przejazd do LUZHI, "wodnej wioski", malowniczo położonej niczym Wenecja pośród plątaniny kanałów, gdzie czas zatrzymał się dawno temu. Rejs łodziami po kanałach miasteczka. Czas wolny. Powrót do Szanghaju.

12. DZIEŃ. SZANGHAJ

Śniadanie. Zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy, która mieści wspaniały skarb sztuki sakralnej - posąg Buddy o wysokości 1,9 m, wysadzany klejnotami. Spacer ulicami starego miasta, które kusi niepowtarzalną atmosferą. Tradycyjna architektura starego miasta kontrastuje z dominującymi w krajobrazie wysokościowcami. Czas wolny na zakupy. W ciągu dnia fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wjazd na taras widokowy Perły Orientu (468 m) - najwyższej w Azji wieży telewizyjnej górującej nad Pudongiem. Powrót do hotelu. Nocleg.

13. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

ŚWIADCZENIA:

11 noclegów w hotelach***: 2 w Chengdu, 4 w Lhasie, 1 w Gyantse, 1 w Shigatse, 3 w Szanghaju; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań, 9 kolacji • przeloty: Polska-Xi'an, Szanghaj-Polska, Chengdu-Lhasa, Lhasa-Szanghaj • przejazd autokarem lub minibusem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, zezwolenie na wjazd do Tybetu: ok. 260 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Wizy: lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna w zakładce "Informacje praktyczne". Dokumenty należy wysłać pocztą kurierską na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem "WIZY", tak aby dotarły najpóźniej na 21 dni przed wylotem do Chin. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 550 PLN.Wymagane jest podanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej przed wysyłką paszportów do Działu Wiz.Opłaty fakultatywne: wycieczka statkiem po rzece Huang Pu: ok. 30 USD; wieża Perła Orientu: ok. 35 USD; Suzhou i Luzhi: ok. 70 USD; wszystkie imprezy fakultatywne realizowane są dla min. 10 osób, podane ceny obejmują koszty wstępu, transportu, pracy przewodnika lokalnego i kierowcy.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Ze względu na dużą zmienność pogody i różne strefy klimatyczne w odwiedzanych rejonach (5-30°C), należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, m.in.: polar, kurtka przeciwwiatrowa i przeciwdeszczowa, czapka, czapka z daszkiem, rękawiczki, wygodne buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne, plecak, krem z bardzo wysokim filtrem UV.Maks. wysokość na trasie wycieczki to ok. 5000 m n.p.m. - możliwa choroba wysokościowa. Osoby z chorobami serca i problemami krążeniowymi powinny zasięgnąć opinii lekarza przed wyjazdem.Limit bagażu na przelotach wewnętrznych (dot. sezonu Lato 2019): Chengdu - Lhasa, Lhasa - Szanghaj: bagaż główny - 20 kg, bagaż podręczny - 5 kg.

Informacje praktyczne


Stolica

Pekin


Język

chiński


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: +6 godzin w czasie letnim i +7 godzin w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza jest wymagana. Paszport osoby przyjeżdżającej do Hongkongu musi pozostawać ważny co najmniej przez 1 miesiąc po upływie zakładanego okresu jej pobytu w Hongkongu. Natomiast paszport osób, które jedynie zatrzymują się w Hongkongu w tranzycie do niektórych miejsc Regionu, jak np. Tajwan, Filipiny czy Indonezja musi pozostawać ważny przez co najmniej 6 miesięcy. Koszt wizy to 260 PLN. Można ją zakupić w Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie.


Waluta

juan renminbi z nowym oznaczeniem China New Yuan (CNY), 1 CNY = 100 fenów

Aktualny kurs to: 1CNY = 0.5677PLN, kurs NBP z dnia 2019-04-19


Ceny w hotelach i restauracjach

Koszt posiłku w lokalnej restauracji wynosi 40–80 yuanów. W znanych restauracjach koszt obiadu wynosi od 100–150 yuanów. Podstawowy posiłek w restauracji dobrej klasy dla dwóch osób składa się przeważnie z dwóch zakąsek (dania podane na zimno, mięsne lub warzywne), trzech dań podanych na ciepło (dania mięsne i warzywne) i ryżu (gotowanego lub smażonego) oraz napojów (zielona herbata/napoje gazowane).


Napiwki

Nie ma obowiązku ani zwyczaju dawania napiwków w Chinach.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień. Kraj o wysokim ryzyku zakażenia cholerą. Zaleca się szczepienia przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, durowi brzusznemu, poliomyelitis, wściekliźnie oraz japońskiemu zapaleniu mózgu. Szczepienia rutynowe: błonica, tężec i krztusiec.


Napięcie i rodzaj gniazdka

wymagany adapter, 220 V; 50 Hz / typ A, typ C, typ C–2, typ G, typ I


Komunikacja / transport publiczny

Po dużych miastach możemy poruszać się metrem. Jest to bardzo tani, szybki i bezpieczny środek transportu. Dobrym i dość tanim środkiem transportu jest też kolej.


Wynajem samochodów

Wypożyczenie samochodu jest możliwe jedynie z ważnym chińskim prawem jazdy. Międzynarodowe prawo jazdy nie jest tu honorowane.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Turyści muszą mieć przy sobie paszport z ważną wizą chińską. Będzie on potrzebny np. podczas meldowania się w hotelu, przy zakupie biletów komunikacyjnych, przy wejściu na lotnisko oraz przy wymianie pieniędzy w banku.

Gotówkę z bankomatów w Chinach można wypłacić międzynarodową kartą jedynie w bankomatach, na których znajduje się logo Maestro lub Visa. Większość bankomatów przyjmuje jedynie karty wydane przez chińskie banki. Płatności kartą są przyjmowane w hotelach co najmniej średniej klasy oraz w supermarketach w dużych miastach.

Poza językiem chińskim często możemy się porozumiewać w języku angielskim, nie powinno to stanowić problemu w hotelach czy restauracjach. Trudności możemy napotkać jedynie w miejscach nieturystycznych.

Jedzenie w Chinach jest bardzo smaczne. Należy wystrzegać się zamawiania napojów z lodem w lokalach niskiej klasy (woda niewiadomego pochodzenia). Trzeba pamiętać, że w lokalnych restauracjach nie dostaniemy tradycyjnych sztućców, przyda się tu umiejętność jedzenia pałeczkami. Jedzenie uliczne, które jest przygotowywane na naszych oczach jest smaczne, tanie i nie powinno być problematyczne dla naszego żołądka.

W Chinach nie obowiązują szczególne ograniczenia, jeśli chodzi o zwiedzane przez turystów klasztory buddyjskie, świątynia taoistyczne i islamskie meczety. Należy pamiętać o tym, że dla mieszkańców są to miejsca kultu i należy respektować obowiązujące tam zwyczaje, np. zakaz fotografowania wnętrz.

Nie należy przebywać w stanie nietrzeźwym w miejscach publicznych – według chińskiego prawa stanowi to wykroczenie.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz