Chorwacka Kalifornia - Soczyste Mandarynki

oferta dostępna

Cena za osobę 1 438

Razem (Szczegóły ceny)2 876

Masz kartę payback?
Dostaniesz 1438 punktów paybackautokar

01:55:00

27.09.2019
KATOWICE
DWORZEC PKS UL.PIOTRA SKARGI

CHORWACJA

05.10.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

KATEGORIA

***

REGION

IGRANE/CHORWACJA

WYPOCZYNEK I ZWIEDZANIE

- Przejazd komfortowym Autokarem
- WYPOCZYNEK - Pensjonat Mihaljevic *** HB (7 noclegów)
- ZWIEDZANIE - Dubrovnik, Mostar & Medjugorie, Split
- ZABAWA - Wieczorek Dalmatyński
- ATRAKCJA - zbieranie mandarynek w CHORWACKIEJ KALIFORNII, czyli delcie Neretwy, która we wrześniu i październiku zamienia się w pomarańczową dolinę

UPOLUJ SWOJĄ ZNIŻKĘ NA 2019!

- Gwarancja Niezmienności Ceny za jedyne 39zł/osoba.
- Rabaty dla stałych klientów 2,5% - zapytaj o rabat Sprzedawcę.
- NOWOŚĆ - RAZEM RAŹNIEJ - Specjalne oferty dla Grup powyżej 20 osób

ATUTY

- pobyt stacjonarny (7 noclegów) w 1 obiekcie
- zakwaterowanie ok. 100 metrów od Morza
- zwiedzanie - Dubrovnik, Mostar + Medjugorie, Split,
- rekreacja - ZBIERANIE MANDARYNEK z obiadem GRATIS, Wieczorek Dalmatyński

NASZYM ZDANIEM

Spokojna okolica zapewni wypoczynek zarówno młodszym jak i starszym turystom. Chorwackie wybrzeże to gwarantowane piękne widoki, bałkańskie klimaty, jedzenie i ekspresyjna kultura. Bliskość plaży jest dodatkowym atutem obiektu.

POŁOŻENIE

- w samym centrum miejscowości Igrane
- około 100 metrów od plaży
- w centrum Igrane znajdują się liczne sklepy, kramy z pamiątkami, restauracje i kawiarnie oraz piękna nadmorska promenada.
- w odległości około 500 metrów od obiektu znajduje się przystanek autobusowy, z którego można dojechać bezpośrednio do oddalonego o niecałe 20 km miasta Makarska

POKOJE

Standardowo urządzone pokoje i apartamenty mogą pomieścić 2,3 lub 4 osoby. Większość pokoi wyposażona jest w mini aneks kuchenny (zlewozmywak, lodówka, kuchenka, sztućce, talerze i kubki). Pokoje posiadają również bezpłatną klimatyzację. Ręczniki wymieniane są na życzenie.

WYŻYWIENIE

HB - śniadania i obiadokolacje podawane w restauracji pensjonatu.
Śniadania w formie bufetu (08.00- 10.00), obiadokolacje w formie bufetu (17.00- 19.00). Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

PLAŻA

Plaża z drobnym żwirkiem, z łagodnym zejściem do Morza, oddalona ok. 100 metrów od obiektu. Wzdłuż plaży rozciąga się promenada z kafeteriami, beach barami, sklepami z pamiątkami. Serwis plażowy dodatkowo płatny.

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

- 27.09.2019 - Wyjazd autokarem z Polski w godzinach popołudniowych
- 28.09.2019 - Przyjazd do miejscowości Igrane - czas wolny, nocleg.
- 29.09.2019 - Wyjazd na wycieczkę do DUBROVNIKA - nie bez powodu nazwanego Perłą Adriatyku - jest to jedno z najpiękniejszych miast w Europie.
- 30.09.2019 - Dzień wolny, plażowanie, nocleg.
- 01.10.2019 - Wyjazd w godzinach porannych na ZBIERANIE MANDARYNEK wraz z lokalnym przewodnikiem. Obiad na terenie plantacji GRATIS. Powrot do hotelu na kolację.
- 02.10.2019 - Wycieczka MOSTAR & MEDJIGORIE. Powrót w godzinach popołudniowych, nocleg.
- 03.10.2019 - Dzień wolny, plażowanie, nocleg.
- 04.10.2019 - Dzień wolny, plażowanie, WIECZOREK DALMATYŃSKI, nocleg.
- 05.10.2019 - Wyjazd z Chorwacji w drogę powrotną w godzinach porannych. W drodze do Polski zwiedzanie SPLITU z polskojęzycznym przewodnikiem.
- 06.10.2019 - Przyjazd do Polski w godzinach południowych.
Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie !

ZBIERANIE MANDARYNEK - SOCZYSTA ATRAKCJA

Zbieranie mandarynek odbędzie się pod okiem lokalnego przewodnika, który przybliży tradycję zbierania tych soczystych owoców. Do plantacji, na której będziemy zbierać mandarynki dotrzemy małymi łódkami mogącymi pomieścić maksymalnie kilka osób. Na miejscu gospodarze poczęstują nas lokalnym napojem i dowiemy się więcej o samej plantacji, o tradycji, zwyczajach, a także o tym, jak należy zbierać mandarynki. Po owocnym zbieraniu będzie czas na zasłużony obiad - również na terenie plantacji. W prezencie od gospodarzy, każdy z gości otrzyma worek mandarynek. Powrot do hotelu na kolację.

ZWIEDZAMY

MOSTAR - To miasto w Bośni i Hercegowinie położone nad rzeka Neretwa. Jego historia sięga średniowiecza, czego dowodem jest główny zabytek miasta, XVI-wieczny kamienny Stary Most, wybudowany w 1566. W wyniku wojny w byłej Jugosławii został zburzony przez Chorwatów w listopadzie 1993 roku. Ponownie odbudowany w lipcu 2004 roku.
MEDJUGORJE to miejscowość w Bośni i Hercegowinie położona w południowej części Hercegowiny na południowy zachód od Mostaru. Znana głównie dzięki mającymi tutaj mieć miejsce od 1981 roku objawieniami Matki Bożej z Medjugorje, cały czas badanymi przez Kościół, do tej pory nie odrzuconymi ani nie potwierdzonymi. Ramowy program wycieczki- śniadanie, wyjazd w godzinach porannych, kontrola graniczna, zwiedzanie MOSTARU z przewodnikiem, przejazd do MEDJUGORJE, czas wolny, powrot do hotelu na kolacje.
DUBROWNIK - Nazywany PERŁĄ ADRIATYKU to mekka odwiedzających Chorwację turystów. Łagodnym łukiem wcina się w morze, tworząc plamę czerwono-żółtych wież i dachów na tle błękitu Adriatyku. Miasto położone jest w malowniczej Dalmacji, w odleglym zakątku Chorwacji tuz przy granicy z Bośnią i Hercegowiną. Stara część miasta to wspaniałe kościoły, potężne mury obronne i bastiony, kręte uliczki i muzea w dawnych pałacach. Miasto może się poszczycić najstarszą w Europie apteką, gotyckimi klasztorami Franciszkanów i Dominikanów. Warto zwiedzić m.in. Stradun słynny deptak w Dubrowniku, który jest główną ulicą starego miasta.
SPLIT - Stolica Dalmacji rozsławiona przez cesarza rzymskiego Dioklecjana, który wybudował tu swoją recydencję nad samym Morzem. Split położony jest 60km na północ od Podgory. Dzięki rozbudowie portu, Split rozwinął się do rozmiarów drugiego po Zagrzebiu miasta w Chorwacji. To ważny węzeł komunikacyjny dla dalmatyńskich wysp i generalnie dla chorwackiego wybrzeża. Z tamtejszego terminala promowego odpływają statki do Rijeki, Dubrownika, na pobliskie wyspy - Brač, Hvar, Vis, Čiovo, Korčula, Lastovo, do Ankony, Pescary, Wenecji we Włoszech. Split leży na półwyspie, a oblewają go wody Adriatyku. Ze swoimi ponad dwustu tysiącami mieszkańców rządzi w historycznej krainie Dalmacji. To olbrzymia jak na standardy chorwackie aglomeracja żyje z przemysłu stoczniowego, chemicznego, cementowego, drzewnego, spożywczego - rybnego, piwowarskiego, winiarskiego oraz z portu handlowego, rybackiego i pasażerskiego.

CENA ZAWIERA

• przejazd autokarem (barek, klimatyzacja, DVD, WC)
• zakwaterowanie - 7 noclegów w Pensjonacie Mihajlevic
• wyżywienie HB- 2 posiłki dziennie
• Ubezpieczenie KL 30 000 €, NNW 2 000 €, NNW obowiązuje na 24 godziny przed wyjazdem (od chwili wyjścia z domu) do 24 godzin po przyjeździe (powrotu do domu)
• opiekę polskiego pilota na trasie przejazdu
• ZBIERANIE MANDARYNEK z obiadem GRATIS
• WIECZOREK DALMATYŃSKI
• wycieczka do DUBROWNIKA
• wycieczka do MOSTARU & MEDJUGORJE
• zwiedzanie Splitu - GRATIS
• opłatę na fundusz gwarancyjny według rozporządzenia Ministerstwa Finansów (10 zł / os.) - automatycznie doliczane do rezerwacji
• podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA

• napojów do obiadokolacji,
• taksy klimatycznej, opłaty za przewodnikow lokalnych, parkingi, opłaty wjazdowe ok.80 Euro/os. - obowiązkowo płątne w autokarze.
• połączeń antenowych

WAŻNE

Więcej informacji o tym Etapie Promocji znajdziesz w regulaminie na stronie Organizatora

INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZEJAZDU AUTOKAREM

Godziny przyjazdu do hotelu jak i godziny wyjazdu w drogę powrotną są każdorazowo potwierdzane przez pilota bądź rezydenta Rego-Bis !
1. Prosimy Klientow o zapoznanie sie z ramowym programem imprezy i zwrócenie szczególnej uwagi na rodzaj rozkładu jazdy.
2. Dopłata zawiera przejazd w dwie strony.
3. Każdy pasażer w ramach wykupionego przejazdu moze przewieźć 1 szt. bagażu o wadze do 20kg, bagaż podręczny o wadze do 5kg.
4. Prosimy o przybycie Klientów na miejsce zbiórki na 10 min. przed planowaną godziną odjazdu.
5. Na trasach dojazdowych w kraju możliwy jest transport autokarem klasy turystycznej, minibusem, samochodem osobowym, pociągiem.
6. Na trasie dojazdowej dopuszcza sie możliwość przesiadek w trakcie przejazdu.
7. Transport od miejsca głównej zbiórki (trasa końcowa) odbywa sie autokarami komfortowymi (WC, DVD, barek, klimatyzacja).
8. Miejsca w autokarze docelowym sa numerowane i przydzielane przez pilota Rego-bis w momencie wejścia Klienta do autokaru głównego.
9. Postoje w trakcie podroży są organizowane co ok. 4,5 godziny w miejscach do tego przystosowanych.

Informacje praktyczne


Stolica

Zagrzeb


Język

chorwacki


Czas lokalny

Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

kuna chorwacka, 1 HRK = 100 lipas

Aktualny kurs to: 1HRK = 0.5751PLN, kurs NBP z dnia 2019-06-24


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny: kawa 7 kun, piwo 20 kun, danie obiadowe 25–40 kun, duża pizza 40–70 kun, danie z owocami morza 60–90 kun.


Napiwki

Zwyczajowo do 10%.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.


Obowiązkowy podatek turystyczny

Opłata turystyczna wynosi ok. 1 Euro za dzień.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany; 230 V; 50 Hz / typ C, typ C–2, typ F


Komunikacja / transport publiczny

Najpopularniejszym środkiem transportu w Chorwacji jest autobus. Za bilet autobusowy jednostrefowy w Zagrzebiu zapłacimy 10 kun.


Wynajem samochodów

Wynajem samochodu przy wcześniejszej rezerwacji koszt na tydzień 1600–1800 kun. Za litr benzyny zapłacimy ok. 8 kun. Chorwacja uznaje polskie prawo jazdy.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Turyści mogą płacić kartami kredytowymi lub czekami. Euroczeki i czeki należy wymienić na kuny. W większości turystycznych miejsc akceptowaną walutą jest też euro. Najkorzystniej jest wymienić złotówki na euro w Polsce, a na miejscu wymieniać euro na kuny. Zagraniczne waluty można wymieniać w bankach, na poczcie oraz w licznych kantorach. Lokalna waluta szczególnie przyda się nam w podróży samochodem, np. przy opłatach za autostrady.

Chorwacja szyci się doskonałą jakością wody pitnej. Bez obaw można pić wodę z kranu, a nawet możliwe jest zamówienie jej w restauracji zamiast wody butelkowanej.

Poza językiem chorwackim czy serbskim, nie powinniśmy mieć problemu z porozumiewaniem się w języku włoskim, angielskim lub niemieckim.

Chorwaci słyną z dbałości o tradycję i przywiązania do kraju. W większości są to katolicy, hucznie obchodzący święta Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Jest to naród bardzo otwarty i gościnny. Chorwacki zwyczaj nakazuje, aby gospodarz zaoferował gościom poczęstunek. Nie powinniśmy mu odmawiać. Od starożytności kultywuje się tu picie wina. Związane jest to z wiarą w uzdrowicielską moc tego napoju.

Na plaży nie ma szczególnych ograniczeń. Opalanie się toples nie jest zabronione.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz