Cypr - Afrodyta i Ty

oferta dostępna

Cena za osobę 2 832

Razem (Szczegóły ceny)5 665

Masz kartę payback?
Dostaniesz 2832 punktów paybacksamolot

03:00:00

22.11.2019
Katowice
Larnaka

30.11.2019
LCA
KTW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

***

Opis oferty

 
Położenie:

Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - w okolicy Limassol.

Pokoje:

Wyposażone są w łazienki z WC, klimatyzację, często TV.

Wyżywienie:

Śniadania i obiadokolacje (7).

Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Wylot na Larnaki. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Limassol. Kolacja. Nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek, kąpiele morskie i słoneczne. dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych (za dodatkową opłatą - program wycieczek wraz z cenami dostępny u pilota grupy). kolacja, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Cypr Północny oraz zwiedzanie Nikozji - jedynej stolicy europejskiej podzielonej na dwie części: grecką i turecką. Historię miasta i wyspy, aż od epoki neolitu do czasów współczesnych, poznamy oglądając bogate zbiory prywatnego muzeum Leventis. Przejdziemy wąskimi uliczkami dzielnicy Laiki Gitonia - czas wolny na zakup pamiątek. Następnie udamy się na wieżę widokową by z wysokości 11. piętra podziwiać spektakularny widok na pozostałości zabytkowych murów obronnych miasta oraz tzw. "Zieloną Linię" - strefę podziału stolicy. Później przekroczymy graniczny punkt kontrolny i przeniesiemy się na oddzieloną od południowej - północną cześć Nikozji (wymagany paszport lub dowód osobisty na przejściu granicznym). W północnej części miasta odwiedzimy dawny turecki karawanseraj - Buyuk Han, a także dawną katedrę Agia Sophia - Mądrości Bożej (św. Zofii) - obecnie Meczet Selima. Przejedziemy także do nadmorskiego miasta Kyrenia - zwanego perłą Cypru Północnego, z uroczym portem oraz zamkiem z Muzeum Wraku Żaglowca. Odwiedzimy także gotyckie zabudowania klasztoru w wiosce Bellapais, znanej z powieści "Gorzkie Cytryny Cypru". Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Trasa ok. 170 km.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Pafos i zwiedzanie słynnych mozaik, datowanych na okres od III do V- wpisanych na listę UNESCO. Na terenie wykopalisk archeologicznych znajduje się m.in. Dom Dionizosa, willa Tezeusza oraz odeon. Następnie wizyta w kościele Ayia Kyriaki, zbudowanym ok. XI wieku na ruinach wczesno bizantyjskiej bazyliki, przy której znajduje się pręgierz św. Pawła, przy którym biczowano apostoła. Następnie wyruszymy w podróż na wschód wyspy, zatrzymując się przy Petra tou Romiou- miejscu narodzin bogini Afrodyty - bogini miłości i patronki Cypru. Możliwość zrobienia pamiątkowych. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta wyspy Afrodyty - Limassolu, które stało się najważniejszym portem Cypru po inwazji tureckiej w 1974r. Zwiedzimy tam zamek pamietający ucztę weselną Ryszarda Lwie Serce, a dziś prezentujący bogate zbiory muzealne z okresu średniowiecza. Czas wolny na spacer po nowej marinie. Następnie odwiedzimy Kurion, w starożytności ważne miasto-królestwo, a obecnie jedno z najbardziej imponujących miejsc archeologicznych. Zobaczymy tu m.in. grecko-rzymski teatr wybudowany w II w. p.n.e. oraz Dom Eustaliosa, z pięknymi mozaikami podłogowymi. Podróż kontynuować będziemy górskimi drogami prowadzącymi do Omodos - stolicy tzw. Wiosek Winnych w rejonie Commandaria. Jest to jedna z najbardziej urokliwych wiosek na zboczach gór Troodos. Skosztujemy lokalnego wina, oliwy i słodyczy oraz będziemy mieli okazję by delektować się urokami okolicy, spacerując wąskimi uliczkami wioski. Czas wolny na zakup lokalnych, ręcznie wykonanych pamiątek, np. znane koronki z Omodos i ręcznie malowane ikony. Przejazd do hotelu, kolacja. Trasa ok. 100 km

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd na Cypr Północny (przekroczenie zielonej linii wymagany dokument tożsamości) i zwiedzanie Salaminy - najciekawszego miejsca archeologicznego na Cyprze. Przez 1000 lat Salamina była największym portem i zarazem stolicą wyspy. Znajdziemy tu zachowane pozostałości starożytnego: teatru, amfiteatru, gimnazjonu i łaźni. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Famagusty, gdzie William Shakespeare umieścił akcję Otella. Można tu znaleźć prawdziwe perełki architektury gotyckiej, np. katedrę, którą zamieniono na meczet. W latach 60-tych XX w. Famagusta była popularnym kurortem nadmorskim, gdzie na wypoczynek na złotych, piaszczystych plażach przyjeżdżały np. sławy kina europejskiego i amerykańskiego. Obecnie Famagusta (ze względu na status polityczny) straciła swój dawny charakter i blask. Przejazd obok Varoshy "dzielnicy duchów" opuszczonej przez mieszkańców w obawie przed inwazją wojsk tureckich. Obecnie teren chroniony jest przez żołnierzy tureckich i patrole ONZ. Zwiedzimy także kaplicę, w której znajdują się relikwie św. Barnaby - założyciela kościoła cypryjskiego. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Trasa ok. 120 km

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Larnaki, które rozpoczniemy od spaceru nadmorską promenadą Drzew Palmowych. Zobaczymy słynny kamienny kościół Św. Łazarza, wybudowany w IX w. na miejscu spoczynku Św. Łazarza - przyjaciela Jezusa i wieloletniego biskupa Kition (czyli dzisiejszej Larnaki). Dalej nasza podróż przebiegać będzie na zachód od Larnaki w stronę Słonego Jeziora, które w okresie letnim jest zwykle suche a na jego dnie skrzy się warstwa soli. Jest ono ważnym siedliskiem ptactwa wodnego. Dalej podążymy w kierunku XI-wiecznego bizantyjskiego kościoła Angeloktisti z mozaikami Dziewicy z Dzieciątkiem, przedstawionej w towarzystwie dwóch Archaniołów Michała i Gabriela. od wypraw do górskiej wioski Lefkara, znanej z tradycji koronkarskich. Spacer po mieście, a także możliwość zakupu rękodzieła - tutejsze koronki wpisane są na listę dziedzictwa niematerialnego UNESCO. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10.00). Czas wolny. Transfer na lotnisko, wylot z Polski.

Uwagi do programu
WAŻNE! Loty Katowice Larnaka Katowice będą odbywać się w soboty a nie w piątki jak Warszawa. W związku z powyższym dzień plażowania dla klientów podróżujących z/do Katowice tj dzień 2 imprezy odbędzie się przedostatniego dnia imprezy tj. dnia 7go.

Uwagi do programu:
• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
• Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym z/do Larnaki, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem (w zależności od liczby uczestników), zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt), wyżywienie: podczas części objazdowej: 7 śniadań i obiadokolacji, a podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego pilota, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje:kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, Tour Guide System, napiwków - ok. 125 EUR (płatne obligatoryjnie na miejscu u pilota) oraz kosztów dodatkowych posiłków czy wydatków osobistych.

META Description

dwa oblicza wyspy - greckie i tureckie • piękne plaże północnej części wyspy • Larnaka i promenada palmowa • Pafos - słynne mozaiki z listy UNESCO • Nikozja - jedyna podzielona stolica • Kyrenia i malowniczy port • Białe Opactwo w Bellapais • dzień wolny na kąpiele słoneczne • możliwość przedłużenia pobytu o wypoczynek

Informacje praktyczne


Stolica

Nikozja


Język

grecki, angielski


Czas lokalny

Różnica w czasie względem Polski to +1 godzina przez cały rok


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

euro (EUR), 1 EUR = 100 centów

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.2673PLN, kurs NBP z dnia 2019-07-15


Ceny w hotelach i restauracjach

Souvlaki (rodzaj szaszłyków)/gyros w chlebku pita w barze – 2-4 EUR, danie główne w tawernie – 7-12 EUR, w restauracji – ok. 10-14 EUR, meze (zestaw przekąsek) – od min. 7-10 EUR/osoba, piwo (0,5 l) – 2-4 EUR, kieliszek Ouzo – 2,50-3,50 EUR


Napiwki

Wskazane jest zostawiania napiwków w wysokości min. 10% rachunku.

Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Brak opłaty za pobyt turystyczny.

Napięcie i rodzaj gniazdka

wymagany adapter; 220 V; 50 Hz / typ G


Komunikacja / transport publiczny

Autobusy i taksówki. Bilety kupuje się u kierowcy. Przykładowe ceny: bilet jednorazowy w autobusie miejskim – ok. 1,5 EUR; bilet jednorazowy na przejazd autobusem międzymiastowym – 4-7 EUR w zależności od trasy; taksówka z lotniska w Larnace do miejscowości Aya Napa od 45 EUR (w zależności od liczby osób i wielkości samochodu).


Wynajem samochodów

Ceny zaczynają się od ok. 30-40 EUR/doba za samochód najniższej klasy. Za benzynę zapłacimy ok. 1,24 EUR/l, a za olej napędowy ok. 1,25 EUR/l.

Obowiązuje ruch lewostronny (po obu stronach wyspy).

Wybierając się wypożyczonym samochodem przez granicę na stronę północną, należy wykupić specjalne ubezpieczenie.

Obywatele Polski mogą przekroczyć granicę strzeżoną przez ONZ za okazaniem paszportu lub dowodu osobistego.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

W dużych miastach (np. Limassol) i miejscowościach turystycznych można też się porozumiewać po rosyjsku

Płatności kartą są powszechne, a sieć bankomatów rozbudowana w miastach i kurortach turystycznych. W mniejszych miejscowościach lepiej mieć przy sobie gotówkę.

Banki są otwarte od rana do ok. południa.

Samochody z wypożyczani mają czerwone tablice rejestracyjne.

Ze względu na wysokie temperatury panujące w latem życie zaczyna się popołudniu i trwa niemal przez całą noc.

Podobnie jak na większości wysp, papier toaletowy wyrzucany jest do koszy na śmieci.

Należy pamiętać o stosownym ubiorze podczas zwiedzania miejsc kultu oraz budowli sakralnych.

Cypryjczycy nie uznają niepodległości Cypru Północnego. Z ich punktu widzenia jest to strefa okupowana. Podczas rozmów z osobami z południowej części wyspy lepiej zachować neutralność i nie dzielić wyspy na dwie części.

Znajdując się w pobliżu strefy demarkacyjnej oraz stref wojskowych, należy zachować ostrożność przy robieniu zdjęć, ponieważ obowiązuje zakaz fotografowania obiektów wojskowych.

W niektórych zabytkach za fotografowanie i filmowanie pobierane są opłaty.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz