Osmańskim Szlakiem

  1. Czarnogóra
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  1 119
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)2 238
  Pszczyna1119 zł
  25-04-2020 ( 6 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  1119 punktów PAYBACK
  25Kwietnia 2020
  Wyjazd
  Pszczyna
  Przyjazd
  Ulcinj
  Czas podróży: 10 godzin 15 minut
  1Maja 2020
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   ****
   Czarnogóra/Riwiera Czarnogórska

   Atuty

   * pobyt stacjonarny - 4 noclegi w hotelu Primafila (****) oraz 1 nocleg w BELGRADZIE
   * wyżywienie HB
   * basen wewnętrzny i zewnętrzny
   * wycieczki w cenie: SZKODRA + KRUJA (Albania), STARY BAR
   * WIECZOREK CZARNOGORSKI (muzyka i pokaz regionalnych tańców)
   * w drodze powrotnej zwiedzanie BELGRADU

   W programie

   * 25.04 - wyjazd z Polski
   * 26.04 - przyjazd do Czarnogóry, zakwaterowanie w hotelu Primafila/Montefila, czas wolny
   * 27.04 - po śniadaniu wyjazd do Albanii - zwiedzanie miasta SZKODRA - jednego z najstarszych miast Albanii - zwiedzanie miasta, spacer na wzgórze Zamku Rozafa, z którego roztacza się przepiękny widok na jezioro Szkoderskie - największe i najbardziej malownicze jezioro na Bałkanach, a następnie przejazd do historycznej stolicy Albanii - KRUJI - położonego wysoko w górach miasta, które zachwyca starożytną zabudową. W programie - wizyta w zamku i zwiedzanie muzeum poświęconego Skanderbergowi, turecki bazar. Dla chętnych wizyta w Muzeum Etnograficznym. Po drodze zobaczyć można bunkry, które od wielu lat są wizytówką Albanii i wspomnieniem reżimu Envera Hodży. Powrót do hotelu na obiadokolację.
   * 28.04 - czas wolny, WIECZOREK CZARNOGÓRSKI (z muzyką i pokazem tańców).
   * 29.04 - po śniadaniu przejazd do STAREGO BARU  - zwiedzanie pozostałości po pięknym, starym mieście, które zostało uszkodzone przez trzęsienie ziemi w 1979  roku (od tego momentu nazywane jest czarnogórskimi Pompejami). To stare miasto na wzgórzu nie jest przez nikogo zamieszkane, ale w jego murach można pooglądać zarówno artefakty, jak i zdjęcia prezentujące życie tej czarnogórskiej miejscowości sprzed trzęsienia ziemi. Po zwiedzaniu przewidziany jest czas wolny. W drodze powrotnej przejazd do Starej Masliny, czyli najstarszego drzewa oliwnego w Czarnogórze. Powrót do hotelu, czas wolny, obiadokolacja.
   * 30.04 -  po śniadaniu wyjazd do BELGRADU. Przyjazd na obiadokolację. Czas wolny; możliwość nocnego zwiedzania miasta (we własnym zakresie).
   * 01.05 - Po śniadaniu zwiedzanie największych atrakcji BELGRADU (z przewodnikiem) - twierdza Kalemegdan z której rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków na łączące się rzeki Savę i Dunaj, ulica Knez Mihailova, hotel Moskva, Skupstina, Muzeum Narodowe, ulica Skadarlija, kościół św. Savy). Po zwiedzaniu przewidziany jest czas wolny. Wyjazd w stronę Polski.
   * 02.05 - przyjazd do Polski
   * Program jest ramowy i może ulec zmianie.

   Położenie

   * ok. 1,5 km od szerokiej, piaszczystej plaży - Velika Plaża
   * w pobliżu obiektu całodobowy sklep - Kalaba
   * ok. 700 m od obiektu większy market Solaris czynny 06.00-24.00.
   * do centrum starego miasta Ulcinj można dojechać taksówką (ok. 3-4 EUR)
   * ok. 6 km do najpopularniejszej plaży na wybrzeżu - Imperial, oznaczonej błękitną flagą; dowóz bezpłatnym busem hotelowym 1-2 razy dziennie (w zależności od zainteresowania)
   * w mieście oprócz uroków zabytkowej dzielnicy znajdziemy liczne bary, restauracje, sklepy, kluby i dyskoteki

   Pokoje

   Zakwaterowanie - 13.00
   Wykwaterowanie - 10.00
   Przestronne pokoje 2 - osobowe z możliwością jednej lub dwóch dostawek. Pokoje z łóżkami małżeńskimi (możliwość 1 dostawki w formie łóżka pojedynczego lub 2 dostawek w formie sofy) z balkonami i łazienkami z prysznicami - na wyposażeniu suszarka do włosów. W pokojach znajdują się - TV Sat, klimatyzacja (indywidualnie sterowana, bezpłatna) mała lodówka, wiatrak, łóżeczko dla dziecka. Wymiana ręczników codziennie, pościeli - według potrzeby.

   Wyżywienie

   HB - śniadania w formie bufetu (07.30 - 11.00) i obiadokolacje serwowane (17.30 - 22.00) - 3 dania do wyboru z menu. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne (poza wodą). Dostępna dieta dla alergików, bezglutenowa i wegetariańska. 

   Plaża

   Piaszczysta Vielka Plaza, oddalona jest od hotelu ok. 1500 metrów. Leżaki i parasole dodatkowo płatne 5 EUR (komplet 2 leżaki + parasol). Organizowane są transfery na plaże.

   Region

   ULCINJ - to niezwykłe miejsce leżące tuż przy granicy z Albanią. Zachwyca odwiedzających swoimi niezwykłymi plażami i zapierającymi dech w piersiach widokami. Historia miasta sięga nawet do 3 tysięcy lat wstecz - najstarsze budynki pamiętają lirów, Greków, Rzymian oraz wiele innych kultur. Ulcinj jest oryginalnym połączeniem Wschodu z Zachodem, w mieście można porozumieć się zarówno po serbsku jak i po albańsku, gdyż prawie wszyscy mieszkańcy są dwujęzyczni. Starówka zachwyca swoim niezwykłym orientalnym klimatem, a Mała Plaża ze swoimi barami i dyskotekami stanowi dla niej ciekawy kontrast.

   Cena zawiera

   * Przejazd autokarem z klimatyzacją, barkiem, WC, DVD
   * 4 noclegi w hotelu PRIMAFILA/MONTEFILA (****) oraz 1 nocleg w BELGRADZIE
   * Wyżywienie według zakupionej oferty (HB)
   * Zwiedzanie - Szkodra + Kruja (ALBANIA), Stary Bar
   * w drodze powrotnej zwiedzanie BELGRADU z przewodnikiem
   *  WIECZOREK CZARNOGÓRSKI
   * Opiekę polskiego pilota podczas trasy przejazdu
   * Opiekę rezydenta podczas pobytu
   * Opłatę na fundusz gwarancyjny według rozporządzenia Ministerstwa Finansów (10 zł / os.) - automatycznie doliczane do rezerwacji
   * Ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR, bagaż 200 EUR
   * Podatek VAT

   Cena nie zawiera

   * napoi do obiadokolacji,
   * taksy klimatycznej, opłat za lokalnych przewodników, parkingów, biletów wstępu
   * połączen antenowych 

   Obowiązkowe opłaty

   Obowiązkowo płatne u pilota - 75 EUR/osoba (taksa klimatyczna, opłaty za lokalnych przewodników, parkingi, bilety wstępu)

   Ważne informacje

   Połączenia antenowe realizowane są przy minimum 6 uczestnikach na danej trasie.
   Zawarte w Serwisie informacje dotyczące imprez turystycznych REGO-BIS Sp. z o.o. Sp. Komandytowa nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, lecz są zaproszeniem do zawarcia umowy, o którym mowa w art. 71 Kodeksu cywilnego.

   Informacje dla osób podróżujących z dziećmi

   Informacja dla podróżujących z dziećmi do 18 lat - Pisemna zgoda na podróż osoby małoletniej jest potrzebna. Dokument taki powinien zawierać termin pobytu dziecka na terenie danego kraju, dane osobowe i numer paszportu dziecka oraz dane osobowe i numer paszportu osoby, pod której opieką znajduje się dziecko na wycieczce. Taki sam dokument powinien mieć ze sobą jeden z rodziców, jeżeli drugi rodzic nie bierze udziału w podróży. (Za polakzagranica.msz.gov.pl)

   Czarnogóra

   Leży w południowej Europie na wybrzeżu Morza Adriatyckiego, graniczy z Serbią, Kosowem, Chorwacją, Bośnią i Hercegowiną oraz Albanią. Nazwa Montenegro została nadana temu miejscu przez Wenecjan, którzy po przybyciu zachwycili się widokami surowych gór kontrastujących z wodami Adriatyku. Kraj ten jest perłą Morza Śródziemnego nie tylko dzięki krajobrazom, ale również zawdzięcza to swojej burzliwe historii oraz tradycjom wartym poznania. Jest to miejsce łączące najlepsze cechy Bałkanów oraz Morza Śródziemnego.
   Czarnogóra leży w rejonie trzech stref klimatycznych. W miesiącach wiosennych i letnich panują tam zawsze świetne warunki do relaksującego wypoczynku. Ciepłe, a nawet gorące dni i przyjemne noce dają wiele możliwości do leniwego wylegiwania się na plażach lub poznawania historii ukrytej w wielu ciekawych miejscach i zabytkach. Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem wzrasta liczba turystów odwiedzających ten kraj. A co z pewnością najbardziej ich przyciąga?
   Przede wszystkim przepiękne, piaszczyste plaże, zaciszne zatoczki, bogactwa natury, urokliwe miasta i wioski rybackie oraz oczywiście liczne zabytki wpisane na listę UNESCO.
   Co warto zobaczyć będąc w Czarnogórze:
   1.Jezioro Szkoderskie - największy zbiornik wody słodkiej na Półwyspie Bałkańskim, na pograniczu Czarnogóry i Albanii. Znajdują się na nim liczne wysepki, a na nich wiele zabytkowych cerkwii i twierdz. Znaczna część jeziora podlega ochronie i jest częścią Parku Narodowego. Znajdują się tam ptasie ostoje, jedne z najcenniejszych w Europie.
   2. Boka Kotorska - przepiękny fiord na Adriatyku, malowniczy krajobraz Czarnogóry. Wizytówką regionu jest miasto Kotor, który koniecznie trzeba zobaczyć ze względu na świetnie zachowane stare miasto, wpisane na Listę UNESCO. Kolejny przystanek to Perast oraz Herceg Novi z ciekawą starówką oraz pozostałościami twierdz - tureckiej i hiszpańskiej.
   3. Sveti Stefan - kiedyś wioska rybacka, dziś nazywana wyspą gwiazd. Zachwyca krętymi uliczkami oraz charakterystycznymi dla siebie domkami z czerwonymi dachami. Krajobraz wyspy to najbardziej pocztówkowy obrazek z całej Czarnogóry. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że wypoczywają na niej największe gwiazdy ze świata kina, sportu itd. Między innymi Marilyn Monroe, Claudia Schiffer, Elizabeth Taylor.
   4. Durmitor - najwyższy i najbardziej znany masyw górski na północy kraju. Utworzono tam Park Narodowy, którym objęto najgłębszy w Europie kanion rzeki Tary. Centrum turystycznym jest Žabljak, miasteczko, gdzie wieczorami żaby wyjątkowo głośno kumkają i swoimi odgłosami wypełniają całą dolinę.

   Powody, dla których warto jechać do czarnogóry

   1.Niesamowite widoki i cudowna atmosfera. Niewyobrażalne połączenie morza i gór, których widok zapiera dech w piersiach. Boka Kotorska już niejednego z podróżujących rozkochała w sobie tak, że na wakacje zawsze zostaje przy wyborze tego samego, cudownego krajobrazu.
   2. Wybrzeże liczy sobie 122 km. Na jego długości rozciągają się najważniejsze i najpiękniejsze warte odwiedzenia miasta Czarnogóry - Herceg Novi, Kotor, Budva, Ulcinj. Podczas jednego dnia spokojnie można wybrać się na wycieczkę i odwiedzić każde z tych miejsc, aby poznać ich tajniki i niezwykłą historię zamkniętą w urokliwych starówkach i wielu zabytkach.
   3. Nie można ukrywać faktu, że Czarnogóra jest krajem dopiero rozwijającym swoje turystyczne skrzydła. Wiąże się to więc z faktem - Mniej turystów i dużo więcej miejsca, aby oddychać i cieszyć się scenerią magicznych wysp Świętego Jerzego i Świętego Stefana oraz całej masy innych wspaniałych miejsc.
   4. Przyroda niezmieniona ludzką ręką. Czarnogóra to dziki raj dostępny na wyciągniecie ręki. Jeśli jesteś poszukiwaczem cudów Matki Natury, to Park Narodowy Durmitor jest wymarzonym miejscem dla Ciebie. Park jest domem bujnych lasów, nieskazitelnie czystych jeziora, szerokich wąwozów i wodospadów nie z tego świata! Kryje w sobie jedno z najbardziej spektakularnych jezior w kraju - Jezioro Czarne (Crno Jezero), o którym powiedzieć, że zapiera dech, to zdecydowanie za mało!
   5. Zabytki, których ogrom zasypuje podróżujących na każdym kroku. Pochodzą nawet z XII wieku i są jednymi z najbardziej fascynujących w Europie. Przykładem może być Wyspa Matki Boskiej Na Skale, czyli bardzo kruchy kościół rzymskokatolicki, który stoi na szczycie wzgórza z widokiem na malowniczą Zatokę Kotorską.

   Czarnogóra, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Podgorica / czarnogórski

   Czas lokalny
   Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Obywatele RP mogą przekraczać granicę Czarnogóry, przejeżdżać tranzytem i przebywać na jej terytorium do 30 dni na podstawie ważnego dowodu osobistego. Ze względu na niejednoznaczne regulacje w kwestii dokumentów podróży wymaganych od nieletnich oraz niejednolitą praktykę straży granicznej, zaleca się, aby osoby nieletnie udające się do Czarnogóry posiadały ważny polski paszport.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany; 230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   euro , 1 EUR = 4.2344PLN, kurs NBP z dnia 2020-01-17

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Ceny posiłków: pizza od 3 do 10 euro, makarony z sosem 4–8 euro, zupa 1–2 euro, naleśniki 1,5–2 euro, ryba grillowana lub smażona 9 euro, krewetki 10 euro, małże 8 euro. Napoje: kawa 1 euro, sok czy woda od 0,50–2 euro, piwo (0,5 l) 2 euro, butelka lokalnego wina 6–10 euro.

   Napiwki
   Nie są wymagane.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Wysokość opłaty może być inna w każdej miejscowości, różnice są bardzo niewielkie i dla ułatwienia przyjmuje się następujące stawki: osoby dorosłe – 1 EUR/doba, dzieci od 12 do 18 roku życia – 0,5 EUR/doba, dzieci poniżej 12 roku życia nie płacą.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Najlepszym środkiem transportu nad morzem są minibusy, które jeżdżą też w górskie tereny oraz między atrakcjami turystycznymi (cena to zazwyczaj od 1 do kilku euro). Tylko w stolicy kraju zorganizowany jest państwowy transport publiczny. Funkcjonują tu także taksówki, są one jednak zdecydowanie droższe (cena za km ok. 1 euro). Taksówkarze nie zawsze korzystają z taksometrów, dlatego lepiej jest od razu ustalić cenę przejazdu.

   Wynajem samochodów
   Wynajęcie samochodu w Czarnogórze to dobry pomysł. Cena wyjęcia samochodu uzależniona jest od liczby dni i marki samochodu. Przykładowo koszt wynajęcia samochodu Deawoo Matiz od 1 do 3 dni to 30 euro, a Renault Clio 3 to 75 euro za dzień.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje

   W Czarnogórze możemy spotkać się z językami: albańskim, bośniackim, chorwackim, serbskim. W tym kraju obowiązuje równouprawnione użycie alfabetu łacińskiego i cyrylicy. W Czarnogórze nie powinniśmy mieć problemu z językami obcymi. Może przydać się nam angielski, włoski, niemiecki, rosyjski lub niekiedy nawet francuski czy polski. Mieszkańcy Czarnogóry są mile nastawieni do turystów.

   Powszechnie akceptowane są tu karty płatnicze i kredytowe. Można z nich korzystać również wypłacając pieniądze z bankomatów. Problem z dokonaniem płatności kartą możemy mieć jedynie w małych sklepach, które nie posiadają odpowiednich terminali.

   Państwowa opieka medyczna w Czarnogórze jest bezpłatna, ale na stosunkowo niskim poziomie. Za prywatną wizytę u lekarza w tym kraju zapłacimy od 20 do 25 EUR. Polskim turystom przysługuje bezpłatna opieka medyczna w ograniczonym zakresie, np. w przypadku wypadku lub zasłabnięcia, i za okazaniem paszportu i udowodnienia, że posiadamy ubezpieczenie w Polsce. W Czarnogórze apteki są dobrze wyposażone, wszystkie leki sprzedawane są tam bez recepty.
   ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz