Morawy po sąsiedzku

oferta dostępna

Cena za osobę 875

Razem (Szczegóły ceny)1 750

Masz kartę payback?
Dostaniesz 875 punktów paybackautokar

01:30:00

02.05.2019
Gliwice
parking przy Mcdonald?s, ul. P

Brno

04.05.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
 • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Brno

Country

Czechy

Program ramowy

POLSKA - OŁOMUNIEC - BRNO - zamek PERNSTEJN - JASKINIE PUNKEVNI - LEDNICE - MIKULOV - KRUMLOV

Dzień 1 – Wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem. Przejazd przez Polskę i Czechy. Przyjazd do Ołomuńca w godzinach porannych. Spacer po Starym Mieście, gdzie zobaczymy Kolumnę Świętej Trójcy, Katedrę Św. Wacława, Zegar Astronomiczny i Ratusz Miejski. Przejazd do Brna, w programie zwiedzania m.in. Zamek Śpilberk, gotycka katedra Św. Piotra i Pawła na wzgórzu Petrov, kompleksy budynków klasztornych, fontannę Parnas, dwór biskupi, renesansowe pałace panów z Lipé i panów z Kunštátu, kościół św. Jakuba, Hausperský palác - siedzibę teatru Husa na provázku. Następnie przejazd i zwiedzanie jednego z najbardziej spektakularnych zamków w Czechach- Pernstejn. To dawna siedziba rodu o tej samej nazwie, która przez wieki pozostawała niezdobyta. W godzinach wieczornych obiadokolacja i nocleg w okolicy Brna.


Dzień 2 - Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie fascynujących Jaskini Punkevni położonych na obszarze Moravskiego Krasu. W trakcie zwiedzania spływ łódkami wewnątrz jaskini. Następnie przejazd do miejscowości Lednice, gdzie znajduje się wpisany na listę UNESCO, piękny, neogotycki zamek. Czas wolny. Dzień zakończymy w miejscowości Mikulov znanej przede wszystkim z produkcji wina. Zobaczymy górujący nad miastem pałac- pierwotnie romańska warownia z XI wieku. Odwiedzimy jedną z lokalnych winiarni, gdzie będzie można spróbować miejscowych win. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w okolicy Mikulova.


Dzień 3- Po śniadaniu przejazd do miejscowości Czeski Krumlov – przez wielu uznawanego za najpiękniejsze miasto Czech. Położone nad Wełtawą miasto zostało wpisane na listę UNESCO w 1992 roku. Przespacerujemy się przez Stare Miasto, w którym zachował się średniowieczny układ urbanistyczny z ciasną zabudową i brukowanymi uliczkami. W mieście zobaczymy między innymi: Kościół Św. Wita, kolegium jezuickie, browar miejski i przede wszystkim – monumentalny zamek górujący nad miastem. Czas wolny. Po południu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przekroczenie granicy w godzinach wieczornych.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w hotelach **/*** w Czechach. Pokoje 2,3 osobowe z łazienkami.

W cenie


 • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych z łazienkami,

 • 2 śniadania,

 • 2 noclegi w hotelach **/***,

 • zwiedzanie według programu,

 • transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),

 • opiekę pilota.

Dodatkowo płatne obowiązkowo


 • ubezpieczenie KL/NNW: 30 PLN/os.,

 • dopłata do wyżywienia HB: 20 EUR/os.,

 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty loklane, opłaty wjazdowe, koszty przewodnickie i lokalne - 40 EUR/os. (kwota nie podlega rozliczeniu).

Dodatkowo płatne opcjonalnie


 • Kup Sobie Spokój: 50 pln/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój" nie podlega zwrotowi,

 • ubezpieczenia KR: 3-4% wartości imprezy.

Wyżywienie

W cenie 2 śniadania. Obowiązkowo należy wykupić 2 obiadokolacje w cenie 20 EUR/os. Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Płatność za wyżywienie dokonywana jest w autokarze.

Ważne

Opłata obowiązkowa na realizację programu wycieczki poza granicami Polski. Opłata nie podlega rozliczeniu ani zwrotowi. Z opłaty finansowane są: checkpointy, parkingi, wydatki graniczne, taksa (zgodna z ofertą), opłaty związane z realizacją programu i inne nieprzewidziane programem.


Opłata zbierana jest w autokarze po przekroczeniu granicy Polski.


Przejazdy po Polsce mogą być realizowane autokarem klasy LUX, busem lub samochodem osobowym. Transport autokarem docelowym odbywa się od granicy Polski.

Transport

Transport autokarem około 2 godzin od granicy polskiej. Przejazd przez Czechy. Wyjazd do Polski w ostatnim dniu w okolicach godziny 14:00.

Pozostałe informacje

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów.

Opinie klientów

Sprawdź opinie o ofercie Czechy - Morawy po sąsiedzku

Informacje praktyczne


Stolica

Praga


Język

czeski


Czas lokalny

Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

korona czeska

Aktualny kurs to: 1CZK = 0.1681PLN, kurs NBP z dnia 2019-01-18


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny: danie obiadowe 80-120 CZK, pizza od 90 do 150 CZK, zupa 40 CZK, piwo 25 CZK czy kawa 20 CZK.


Napiwki

Zwyczajowo w lepszych restauracjach zostawia się napiwki w wysokości 5–10% usługi lub zaokrągla się zapłatę do pełnej kwoty.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.


Obowiązkowy podatek turystyczny

Opłata jest uzależniona od standardu hotelu i miejscowości, jest to około 15-18 KCZ za dobę. Z podatku turystycznego są zwolnione osoby poniżej 18 roku życia.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany; 230 V230 V; 50 Hz typ C, typ E


Komunikacja / transport publiczny

W większych miastach działa bardzo sprawny system transportu publicznego. Przykładowe ceny biletów w Pradze: 30 minutowy – 24 CZK, 90 minutowy – 32 CZK, 24 godzinny – 110 CZK, 72 godzinny – 310 CZK.


Wynajem samochodów

Koszt wypożyczenia auta (zależnie od standardu samochodu i okresu wypożyczenia) to od 30 do 100 EUR za dzień. W Czechach obowiązuje ruch prawostronny. Uznawane jest polskie oraz międzynarodowe prawo jazdy.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

W większości miast i rejonów turystycznych Czech bez problemu wymienimy pieniądze, zapłacimy kartą czy wypłacimy gotówkę z bankomatu. Wymiana złotego w Czechach nie powinna stanowić problemu. Należy pamiętać, że przy wymianie może zostać naliczona dodatkowa opłata w wysokości 28%. Informacje na ten temat powinna znajdować się w kantorach na tablicy wymiany walut.

Podróżni udający się do Pragi samochodem powinni pamiętać o płatnej strefie parkowania w Śródmieściu. Miejsca zostały podzielona na 3 kolory: pomarańczowy, zielony i niebieski. Należy pamiętać, że kolor niebieski jest zarezerwowany dla mieszkańców i parkowanie w tym miejscu może skutkować mandatem i unieruchomieniem samochodu lub odholowaniem.

W Pradze można skorzystać z karty Prague City Pass oraz Prague Card, które umożliwiają dostęp do wielu atrakcji, zwiedzania i komunikacji miejskiej.

W Republice Czeskiej obowiązuje opłata za wizytę na oddziałach pogotowia ratunkowego w wysokości 90 CZK. Ratownictwo górskie w Republice Czeskiej działa odpłatnie. Zaleca się zakupienie ubezpieczenia obejmującego ewentualne urazy.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz