Znów razem

  1. Czechy
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  -7%1550
  1 440
  Oszczędzasz: 110 zł/os.
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)2 880
  Opole
  18-07-20201440 złNajtaniej! ( 6 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  1440 punktów PAYBACK
  17Lipca 2020
  Wyjazd 08:15
  Opole
  Opole, Dworzec Autobusowy PKS, ul. 1 Maj
  Przyjazd 11:00
  Znów razem
  Czas podróży: 2 godziny 45 minut
  24Lipca 2020
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Kategoria

   **+

   Opis oferty

    
   Hotele**/*** (6 rozpoczętych dób hotelowych w okolicach miast: Ołomuniec - 1, Brno - 1, Bratysława - 1, Poprad - 3)

   W hotelach restauracja, bar, często lobby z TV.

   Pokoje: 1- i 2-osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i WC.

   Wyżywienie: śniadania kontynentalne lub w formie bufetu.

   Program

   Dzień 1
   Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy.Zwiedzanie rozpoczniemy od XIII-wiecznej miejscowości Kromieryż, będącej siedzibą biskupów ołomunieckich. To jedno z najpiękniejszych czeskich miast. Zwiedzimy historyczne centrum z domami mieszczańskimi, monumentalny pałac biskupi (z zewnątrz), a także wyjątkowe "Ogrody Kwiatowe", dzięki którym wpisano cały kompleks na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tego dnia zawitamy również do historycznej stolicy czeskich Moraw - Ołomuńca. Miasto jest drugim po Pradze słynnym zespołem zabytkowym w Czechach. Znajduje się tu kompleks budowli o różnym charakterze i znaczeniu, z których na szczególną uwagę zasługują: gotycki ratusz z astronomicznym zegarem, barokowa morowa kolumna Trójcy Przenajświętszej (lista UNESCO), gotycka katedra św. Wacława ze 100-metrową wieżą i wiele innych obiektów sztuki sakralnej i świeckiej.Przejazddo hotelu w okolicach Ołomuńca. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 290 km).

   Dzień 2
   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Dzień rozpoczniemy od spaceru po niesamowitym zamku rodziny Pernštejn: będziemy przemierzać komnaty jak również dotrzemy do baśniowej wieży. Pernštejn to nie tylko jeden z najważniejszych czeskich zabytków, ale także budowla, która ze względu na swą imponującą architekturę cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród filmowców z całego świata. Wspaniałe gotyckie zamczysko na przestrzeni dziejów nigdy nie zostało zdobyte. Stało się tak dzięki systemowi obronnemu, który zadziwia do dziś - strategiczna lokalizacja na wysokiej skale, głębokie fosy, mosty zwodzone i wysokie mury obronne z wieżami. W tym dniu zwiedzimy również jednen z największych zespołów pałacowo-parkowych na Morawach (lista UNESCO) - Valtice-Lednice. Perłą Valtic jest wspaniały barokowy pałac, dawna rezydencja rodu Lichtenstein. Pałac w centrum regionu winiarskiego budowało stopniowo 13 książąt, a rezydencja pod względem wyposażenia, zbiorów i bogactwa mogła w XVIII w. równać się z dworem cesarskim w Wiedniu. Niegdyś w tym miejscu znajdowały się przepiękne ogrody, które obecnie zostały zamienione w potężny park, gdzie spotkać można różne gatunki drzew i krzewów stanowiących ciekawe uzupełnienie tego wyjątkowego miejsca. Warto wiedzieć, że park ten należy do najpiękniejszych terenów krajobrazowych w Europie, gdzie możemy podziwiać sztucznie założone stawy z liliami, bujne lasy i łąki pełne kwiatów. Zwiedzając kompleks pałacowy zajrzymy również do jednej ze stuletnich piwnic winnych, w których spróbujemy morawskiego wina. Zamek Lednice uzyskał swoją nowogotycką formę dzięki przebudowie w połowie XIX w. W tym czasie pełnił funkcję miejsca letnich spotkań szlachty europejskiej. Po zwiedzaniu zamku popłyniemy w krótki rejs łodzią po rzece Dyji do minaretu, z którego rozciąga się niezapomniany widok na cały kompleks. Obiadokolacja (dla chętnych,koszt ok. 23 EUR/os). Przejazddo hoteluw okolicach Brna. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 250 km).

   Dzień 3
   Po śniadaniu wykwaterowanie. Dzień rozpoczniemy od przejazdu do jaskiń z podziemną rzeką Punkva. Podczas godzinnej wycieczki po jaskinaich podziwiać będziemy olbrzymie sale i korytarze zdobione formami krasowymi. Przejażdżkę łodziami motorowymi po zielonych, głębokich wodach podziemnej rzeczki Punkvy rozpoczniemy od przepaści Macochy, do której wcześniej dojdziemy korytarzami jaskini,głębokość której osiąga prawie 140 m (w przypadku zbyt dużych opadów atmosferycznych rejsy mogą zostać zawieszone). Następnie wyruszymyw kierunku Bratysławy. Zwiedzanie stolicy Słowacji rozpoczniemy od wzgórza zamkowego, na którym to obecnie przebudowany zamek został wybudowany jeszcze przed powstaniem miasta.Obecnie Zamek jestsiedzibą Muzeum Narodowego,znajduje się tam również kancelaria Prezydenta Słowacji. Następnie przejedziemy do Starego Miasta:podczas spaceruzobaczymy m.in. Fontannę Rolandową, gotycki ratusz, a także (z zewnątrz) katedrę św. Marcina, miejsce koronacji królów. Przejdziemy ulicą Venturską zpałacami i Akademią Istropolitana, Michalską bramą, kościołem Jezuitów, jak również wieloma innymi zabytkami Starego Miasta.Podjedziemy także do jednej z winnic szlaku winnego Bratysławy, gdzie spróbujemy smaków tutejszych win. Przejazddo hoteluw okolicach Bratysławy, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 320 km).

   Dzień 4
   Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazdw rejon Małych Karpat, gdzie udamy się z wizytą do Czerwonego Zamku, jednego z najlepiej zachowanych zamków słowackich, który w XVI w. został przebudowany w potężną twierdzę z systemem fortyfikacyjnym. Stąd udamy się do Nitry, miejsca, które szczyci się powstaniem pierwszego pisma słowiańskiego. Zobaczymy tu Nitrzański Zamek, który należy do najstarszych, udokumentowanych pisemnie, warownych siedzib na Słowacji. Następnie przejedziemy do Bańskiej Szczawnicy (lista UNESCO), gdzie zwiedzimy zamek, okazałe kościoły, średniowieczne kamienice i brukowane zaułki przypominające czasy, gdy miasto było jednym z najznamienitszych europejskich ośrodków wydobycia szlachetnych kruszców. Dzień zakończymy w Bańskiej Bystrzycy. Do atrakcji miasta należy rynek, budynek dawnego kolegium jezuickiego, katedra św. Franciszka Ksawerego, dom Macieja, barbakan, ratusz i trzy baszty. Przejazddo hoteluw okolicach Popradu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 370 km).

   Dzień 5
   Po śniadaniu przejazd na drugi pod względem wysokości szczyt w Tatrach Niżnych.Chopok, jest szczytem o kształtnej, choć niewysokiej kopule szczytowej, która została stworzona z wielkich skalnych bloków granitowych. Wjazd kolejkami, krótki spacer i chwila czasu wolnego na łonie natury. Następnie dojazd do Demianowskiej Jaskini Wolności, która została odkryta w 1921 roku. Jest najczęściej odwiedzaną jaskinią, do której odwiedzających przyciągają podziemne sienie i budowle oraz system korytarzy pokryty bogatą dekoracją z sopli. Można tu podziwiać bogate formy naciekowe stalaktyty, stalagmity i kamienne wodospady, jeziorka z perłami i przepaść Skoczów, organy jaskiniowe i 60-metrowy podziemny wodospad. Następnieudamy siędo słynnego kąpieliska Tatralandia, położonego w wśród pięknych gór, na północnym brzegu sztucznego jeziora Liptovska Mara z widokiem na Zachodnie Tatry. Miejsce to swoją popularność zyskało dzięki źródłom wody termalnej wypływającej z głębokości prawie 2500 m, a dodatkowa infrastruktura stworzyła jeden z największych parków wodnych w Europie Środkowej (pobyt ok. 4,5h). Powrót do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 150 km).

   Dzień 6
   Po śniadaniu przejedziemy do Tatrzańskiej Łomnicy, królowej Wysokich Tatr. Wjazd kolejką gondolową na Skalisty Staw położony 1751 m n.p.m., skąd zobaczymy piękną panoramę Tatr. Następnie przejazd do Lewoczy (lista UNESCO). Zobaczymy najwyższy na świecie drewniany ołtarz gotycki w XVI-wiecznym kościele św. Jakuba, należący do najcenniejszych budowli sakralnych na Słowacji, a także rozległy rynek zbudowany na planie prostokąta. Następnie zwiedzimy jeden z najbardziej charakterystycznych zamków Słowacji, zamek Spiski, prezentujący już z daleka swoją potęgę. Kolejny punkt programu to Spiska Sobota, która jest klejnotem zabytków architektonicznych i artystycznych Spisza. Najważniejszym zabytkiem jest tu Kościół św. Juraja. Na pożegnanie dnia przejazd do Kieżmarku, miasta z dumną historią, gdzie na każdym kroku miesza się wiele stylów architektonicznych. Jednym z najcenniejszych zabytków miasta jest wpisany w 2008 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO unikatowy drewniany, artykularny kościół ewangelicki św. Trójcy. Podczas spaceru zobaczymy późnogotycką Bazylikę św. Krzyża, klasycystyczny budynek ratusza, dawne liceum ewangelickie, barokowy kościół św. Pawła, późnogotycki zamek oraz pozostałości XV-wiecznych fortyfikacji miejskich. Tutaj proponujemy również obiadokolację w jednej z klimatycznych reginalnych restauracji, serwujących dania kuchni słowackiej, gdzie prócz lokalnych specjałów skosztujemy również najlepszych win (dla chętnych, dodatkowo płatneok. 24 EUR/os). Powrót do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 80 km).

   Dzień 7
   Po śniadaniu wykwaterowanie. Dla chętnych (dodatkowo płatne ok. 18 EUR/os) proponujemyprzejazd do miejscowości Vlkolinec, najpiękniejszej wioski na Słowacji, będącej żywym skansenem, którego nazwa wywodzi się z występujących na tym obszarze wilków (wpisana 1993 roku na listę UNESCO). Przyjemna wędrówka po jednym z grzbietów Wielkiej Fatry połączona z niezapomnianymi wrażeniami wzrokowymi.Osoby nie korzystającez tej atrakcji spędzą chwilę czasu wolnego w Rużomberoku. Następnie przejazd do Hornej Lehoty, położonej nad rzeką Orawą, na granicy dwóch regionów geograficznych - Pogórza Orawskiego i Magury Orawskiej. Stąd rozpoczniemy rejs tratwami do Orawskiego Zamku, wybudowanego na sposób "orlego gniazda“ na skale. Zamek był żupnym grodem i siedzibą orawskich właścicieli posiadłości, do których należała prawie cała Orawa. Gród skalny pierwotnie zbudowany w stylu romańskim i gotyckim, został później przebudowany na renesansowy i neogotycki. Dzisiaj kompleks zamkowy składa się z dolnego, średniego i górnego zamku, pałaców, fortyfikacji i wież. Połączenie trzech bram wejściowych z tunelem, pod którym znajdują się podziemne mroczne korytarze, stanowiło doskonałe tło do filmu Nosferatu - symfonia grozy", nakręconego tu w 1921 r. przez Fredricha Murnau'a i nie był to jedyny film nakręcony w tym zamku. Przejazd do Polski (Woszczyce ok. godziny 19:00). (Trasa ok. 380 km).

   Uwagi do programu
   - kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
   - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
   - Taksy klimatyczne w górskich miejscowościach płatne na miejscu.

   "

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (6 rozpoczętych dób hotelowych: 2 w Czechachi 4 na Słowacji), 6 śniadań, program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

   Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanychobiektów, wstępu do parku wodnego Tatralandia, przejażdżki tratwą do Zamku Orawskiego, przejazdu kolejką na Chopok i Skalisty Staw,degustacji wina, usługlokalnych przewodników, systemu Tour Guide- orientacyjny koszt uczestnictwa w programieok. 205 EUR/os (płatne na miejscu),taksy turystycznej - ok. 7 EUR/os (płatna w hotelach na miejscu).Dodatkowo (dla chętnych): kolacja w okolicy Brna - ok. 23 EUR/os, kolacja w Kieżmarku- ok. 24 EUR/os.

   Inne

   Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
   Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

   META Description

   Czechy i Słowacja - ich niezapomniane perełki UNESCO • wyjątkowe ogrody kwiatowe w Kromieryżu • Ołomuniec - stolica czeskich Moraw • filmowy Zamek Pernsztejn • barokowy pałac w Valticach •formy krasowe w jaskiniach podziemnej rzeki Punkva • bratysławski Zamek i perełki Starego Miasta • warowny Zamek w Nitrze • relaks w Tatralandii • orle gniazdo" - Orawski Zamek"

   Czechy, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Praga / czeski

   Czas lokalny
   Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem letnim i zimowym w Polsce.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekroczenie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany; 230 V230 V; 50 Hz typ C, typ E

   Pieniądze

   Waluta
   korona czeska , 1 CZK = 0.1682PLN, kurs NBP z dnia 2020-01-17

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Przykładowe ceny: danie obiadowe 80-120 CZK, pizza od 90 do 150 CZK, zupa 40 CZK, piwo 25 CZK czy kawa 20 CZK.

   Napiwki
   Zwyczajowo w lepszych restauracjach zostawia się napiwki w wysokości 5–10% usługi lub zaokrągla się zapłatę do pełnej kwoty.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Opłata jest uzależniona od standardu hotelu i miejscowości, jest to około 15-18 KCZ za dobę. Z podatku turystycznego są zwolnione osoby poniżej 18 roku życia.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   W większych miastach działa bardzo sprawny system transportu publicznego. Przykładowe ceny biletów w Pradze: 30 minutowy – 24 CZK, 90 minutowy – 32 CZK, 24 godzinny – 110 CZK, 72 godzinny – 310 CZK.

   Wynajem samochodów
   Koszt wypożyczenia auta (zależnie od standardu samochodu i okresu wypożyczenia) to od 30 do 100 EUR za dzień. W Czechach obowiązuje ruch prawostronny. Uznawane jest polskie oraz międzynarodowe prawo jazdy.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W większości miast i rejonów turystycznych Czech bez problemu wymienimy pieniądze, zapłacimy kartą czy wypłacimy gotówkę z bankomatu. Wymiana złotego w Czechach nie powinna stanowić problemu. Należy pamiętać, że przy wymianie może zostać naliczona dodatkowa opłata w wysokości 28%. Informacje na ten temat powinna znajdować się w kantorach na tablicy wymiany walut. Podróżni udający się do Pragi samochodem powinni pamiętać o płatnej strefie parkowania w Śródmieściu. Miejsca zostały podzielona na 3 kolory: pomarańczowy, zielony i niebieski. Należy pamiętać, że kolor niebieski jest zarezerwowany dla mieszkańców i parkowanie w tym miejscu może skutkować mandatem i unieruchomieniem samochodu lub odholowaniem. W Pradze można skorzystać z karty Prague City Pass oraz Prague Card, które umożliwiają dostęp do wielu atrakcji, zwiedzania i komunikacji miejskiej. W Republice Czeskiej obowiązuje opłata za wizytę na oddziałach pogotowia ratunkowego w wysokości 90 CZK. Ratownictwo górskie w Republice Czeskiej działa odpłatnie. Zaleca się zakupienie ubezpieczenia obejmującego ewentualne urazy. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz