Historia ewolucji

  1. Ekwador
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  13 513
  Razem (Szczegóły ceny)27 027
  Zapytaj o ofertę
  Warszawa
  21-01-202013513 złNajtaniej! ( 8 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  13513 punktów PAYBACK
  WAW21Stycznia 2020UIO
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Quito
  WAW29Stycznia 2020GYE
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kategoria

   Opis oferty

    
   Hotele *** - raczej nieduże, dobrze utrzymane hotele.

   Pokoje: wygodnie urządzone 2 - osobowe z łazienką (prysznic, wc, ręczniki). Dostawki na zapytanie.

   Program

   Dzień 1
   Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem.Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: stronie operatora. Przelot samolotem rejsowym(z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Quito. Po przylocie transfer dohotelu, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja i nocleg.

   Dzień 2
   Po śniadaniu zwiedzanie Quito (druga najwyżej położona stolica na świecie), jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych andyjskiej Ameryki. Miasto położone jest w dolinie Guaillabamba u stóp wulkanu Pichincha (4879 m n.p.m.). Z okresu kolonialnego datują się liczne i wartościowe zabytki tego miasta. Przejedziemy nową częścią miasta (panoramiczne zwiedzanie - pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, panorama Guapulo (kościół z XVI w.), Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, bazylika i inne). Następnie przejedziemy do kolonialnej części miasta i zaczniemy zwiedzać najpiękniejsze i najlepiej zachowane Stare Miasto Ameryki Południowej - Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI w., renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. - 1535 r., barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. - 1605 r., zobaczymy także panoramę miasta z góry Panecillo. Wizyta na targu owocowym, gdzie będzie możliwość spróbowania egzotycznych owoców. Lunch w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 60 km)

   Dzień 3
   Śniadanie. Dzień wolny w Quito na samodzielne eksplorowanie miasta. Dla chętnych (dodatkowo płatne - ok. 75 USD/os) wyjazd do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi - 5897 m n.p.m., najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podroż ok. 1,5 godz. po drodze asfaltowanej i 1 godz. po utwardzonej, dojazd na parking znajdujący się na wysokości 4500 m n.p.m. Podczas podróży będziemy mieli okazję do obserwowania tzw. laharów, różnej wielkości kawałków skalnych wypływających z wulkanów oraz roślin typowych dla strefy paramo. Przejazd wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4864 m n.p.m. Dla spragnionych wrażeń możliwość spróbowania swoich sił w sporcie zwanym downhill - zjazd rowerem po fragmencie drogi prowadzącej do podnóża Cotopaxi. Wskazówka: niezbędne buty trekkingowe, ciepłe ubrania (szaliki, czapki, rękawiczki, polary), krem z wysokim filtrem UV (50+) i kurtka przeciwdeszczowa. Na miejscu pilot zaproponuje równiez wycieczkę do Otovalo, najsłynniejszego targu wyrobów ludowych oraz Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku (dodatkowo płatne, ok. 85 USD/os). Powrót do hotelu. Nocleg.

   Dzień 4
   Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Mindo, miejscowości położonejw dżungli, która jest domem tysięcy unikalnych gatunków fauny i flory. Szacuje się, że okolice Mindo to najbardziej zróżnicowany biologicznie region świata. Odwiedzimy Ogród Motyli Tropikalnych, gdzie hoduje się rzadkie gatunki tych przepięknych owadów, poznamy cały proces hodowli. Dodatkową atrakcją jest możliwość fotografowania się z różnymi, wielkimi motylami siadającymi na rękach. Następnie udamy się do orchidarium, w którym rosną najpiękniejsze okazy storczyków wkomponowanych w roślinność tropikalną. Zwiedzanie Mindo zakończymy wizytą na farmie kakao. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 100 km)

   Dzień 5
   Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2) w archipelagu Galapagos. Archipelag ten, rozsławiony przez Karola Darwina to niezwykłe miejsce, gdzie zobaczymy wiele gatunków roślin i zwierząt nie występujących nigdzie indziej na świecie, ze słynnymi żółwiami słoniowymi na czele, legwanami morskimi czy głuptakami. Z 89 gatunków ptaków występujących na Galapagos aż 76 to gatunki endemiczne. Wulkaniczne wyspy Galapagos oraz otaczający je pas Oceanu Spokojnego są w 98% pod ścisłą ochroną, a od 1978 r. figurują na liście UNESCO. Przeprawa promem przez kanał Itabaka na wyspę Santa Cruz (986 km2), drugą co do wielkości i najbardziej zaludnioną wyspę Galapagos. Przejazd do miejscowości Puerto Ayora, największej w archipelagu. Zakwaterowanie w hotelu. Wyjazd na prywatne rancho i obserwowanie gigantycznych żółwi galapago w ich naturalnym środowisku. Następnie wizyta w Stacji Karola Darwina. W ciągu dnia lunch. Nocleg.

   Dzień 6
   Po śniadaniu czas wolny w Puerto Ayora. Dla chętnych (dodatkowo płatne, ok. 75 USD/os) półdniowa wycieczka do La Loberíi, zatoki, w której będziemy mieli okazję pływać i nurkować z lwami morskimi oraz licznie występującymi tu kolorowymi rybami. Jeżeli dopisze nam szczęście zobaczymy głuptaki. Z położonego na wzniesieniu punktu widokowegodotrzemy do Playa de los Perros, miejsca, gdzie podziwiać możemy ogromne kaktusy, czerwone skały kontrastujące z turkusowym kolorem wody oraz licznie wygrzewające się na słońcu legwany. Po południu przepłynięcie regularnym transportem wodnym na wyspę Izabela. Jest to największa wyspa archipelagu i jednocześnie jedna z najbogatszych, jeśli chodzi o faunę i florę. Gatunki endemiczne mangrowców, pingwiny Galapago, żółwie, legwany i lwy morskie oraz flamingi to tylko niektóre ze zwierząt i roślin występujących na tej przepięknej wyspie. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek. Nocleg.

   Dzień 7
   Po śniadaniu wycieczka do laguny, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać flamingi w ich naturalnym środowisku oraz wizyta w Centrum Hodowli Żółwi, gdzie dowiemy się więcej o tych majestatycznych gadach. Następnie popłyniemy do maleńkiej wysepki Las Tintoreras i jeśli dopisze nam szczęście, podczas rejsu przyjrzymy się jej sympatycznym lokatorom - uchatkom i pingwinom oraz zobaczymy najbardziej oryginalnych mieszkańców Galapagos - niebieskonogie głuptaki. Jeżeli poziom wody w Zatoce Tintoreras jest niski, czasami udaje się wypatrzeć także groźniejsze stworzenia - czyli rekiny. Po dotarciu na wyspę czeka nas "polowanie" z aparatem fotograficznym na morskie iguany, z których najbardziej słynie Las Tintoreras. Te gady upodobały sobie szczególnie właśnie tę wyspę, gdyż nie mają tu żadnych naturalnych wrogów, które polowałyby na ich młode. Iguany można spotkać w każdym zakątku Las Tintoreras - wygrzewające się na skałach, spacerujące po plaży, ukrywające się wśród mangrowców… Odwiedzimy plażę, która jest miejscem lęgowym iguan, a ponadto zamieszkuje ją również kolonia lwów morskich, czyli uchatek. Czas wolny na jednej z plaż wyspy, możliwość snorkelingu w krystalicznie czystej wodzie. Możliwość podziwiania bajecznie kolorowego i żywego podwodnego świata, pełnego przedziwnych ryb, uroczych pingwinów, majestatycznych żółwi oraz łagodnych rekinów (zwierzęta żyją na wolności, nie ma gwarancji zobaczenia ich wszystkich). Lunch. Powrót do hotelu, nocleg.

   Dzień 8
   Śniadanie. Dzień wolny na wypoczynek isamodzielną ekplorację tego unikatowego miejsca. Wczesnym popołudniem transfer regularnym transportem wodnym do Santa Cruz (ok. 2 godz), a następnie przeprawa promem przez kanał Itabaka na wyspę Baltra i lot do Guayaquil. Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

   Dzień 9
   Po śniadaniu krótkie zwiedzanie miasta, które rozpoczniemy od Las Peñas - położonej na wzgórzu dzielnicy, która dała początek miastu. Las Peñas jest jednym z najładniejszych miejsc w Guayaquil - kolorowe, kolonialne budynki, klimatyczne uliczki, liczne bary i sklepiki. Na szczyt wzgórza Santa Ann prowadzi ponad 400 stopni, po pokonaniu których podziwiać będziemyurzekającą panoramę miasta i okoliczne wzgórza. Następnie udamy się na spacer promenadą Malecón, wzdłuż rzeki Guayas. Transfer na lotnisko w Guayaquil i lot powrotny do Polski (z przesiadką w jednym z europejskich portów) .(Trasa ok. 30 km)

   Dzień 10
   Przylot do Warszawy.

   "

   Świadczenia

   Cena podstawowa obejmuje przelot samolotem rejsowym (zprzesiadką w Amsterdamie lub Paryżu),przelot wewnętrznyQuito - Galapagos - Guayaquil, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os. (8 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie wg programu, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, obsługę pilota w Ekwadorze, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

   Cena podstawowa nie zawiera: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu w Ekwadorze i opłata na Galapagos) - ok.180 USD/os. od osoby, opłata lotniskowa na wyspie Baltra ok. 30 USD/os., zwyczajowe napiwki - ok.35 USD/os.

   Uwaga!Na miesiąc przed wylotem prosimy o uzupełnienie danych paszportowych w systemie Travella niezbędnych do wykupienia biletów na lot wewnętrzny.

   META Description

   Wyspy Galapagos - jedyne takie miejsce na Ziemi • Quito - kolonialna perła w Andach (2850 m n.p.m.) • wulkan Cotopaxi • Mindo - wyprawa do dżungli • niedocenione Guayaquil • rejs na Galapagos i przeloty lokalne w cenie

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz