Dubaj - Kawa z Szejkiem

oferta dostępna

Cena za osobę 2 811

Razem (Szczegóły ceny)5 622

Masz kartę payback?
Dostaniesz 2811 punktów paybacksamolot

07:00:00

17.09.2019
15:00 Warszawa - Okęcie
22:45 Dubaj

23.09.2019
08:10 DXB
12:15 WAW

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Oferty egzotyczne

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kraj

EMIRATY ARABSKIE

Opis

DZIEŃ 1: Przylot
Przylot do Dubaju, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg
DZIEŃ 2: Dubaj
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Dubaju. Dziś zwiedzimy Dubai Marinę - bajeczny port położony w sercu miasta, do którego prowadzi dwukilometrowy kręty kanał wód Zatoki Perskiej. Naszym kolejnym przystankiem będzie legendarna Jumeirach The Palm - wyspa zbudowana w całości przez człowieka przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Następnie udajemy się do Dubai Mall największego i najbardziej luksusowego centrum handlowego na świecie. Czas wolny lub wjazd na taras widokowy najwyższego budynku na świecie Bujr Kalifa (dla osób, które wykupią pakiet wycieczek opcjonalnych). W godzinach popołudniowych czas wolny lub Safari z kolacją w formie grilla. Duże, bezpieczne Jeepy zabiorą nas na pustynię, gdzie będziemy mieli okazję doznać zupełnie nowych interesujących przeżyć. Będziemy jeździć po piaszczystych wydmach jak uczestnicy prawdziwego rajdu Paryż-Dakkar. Po wyczerpującej, ale ekscytującej przejażdżce, czeka na nas kolacja w obozie na pustyni, gdzie będzie okazja obejrzeć taniec brzucha, taniec derwiszy i spróbować fantastycznych lokalnych potraw. Podczas wieczoru bedzie okazja do zapalenia fajki wodnej - Shishy. Po intensywnym dniu powrót do hotelu na nocleg.
DZIEŃ 3 Czas wolny lub udział w wycieczce opcjonalnej do Abu Dhabi
Śniadanie w hotelu. Dzień wolny lub Wycieczka do Abu Dhabi - stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Abu Dhabi to kwintesencja luksusu i wielkości Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Najważniejszym punktem, wartym zobaczenia jest Wielki Meczet Sheikh Zayed, który wzniesiony powyżej poziomu ulic, wyróżnia się na tle okolicy. Swoją podróż będziemy kontynuować przez serce miasta, gdzie będzie okazja zobaczyć słynny Union Square, cały przyozdobiony monumentalnymi figurami, które są inspirowane zwyczajami tego kraju. Po krótkiej przejażdżce wzłóż promenady Corniche, dotrzemy do Wioski Dziedzictwa Narodowego specjalnie zaprojektowanej przez HH Sheikh Zayed Ben Sultan al Nahyan dla potomnych, by pamiętali o swym pochodzeniu. Powrót do hotelu na nocleg.
DZIEŃ 4 Dubaj
Śniadanie w hotelu Dziś zwiedzimy Dubaj - najbardziej spektakularne miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Dzisiejsza trasa prowadzi przez Dubai Creek - esencję miasta. Tu znajdziemy stare domy, gwarne targi. Zatoka dzieli stare miasto na Deirę i Bur Dubai. Pomiędzy tymi dwiema dzielnicami bez wytchnienia kursują taksówki wodne. W drodze do punktu przeprawy przejdziemy trasą prowadząca przez obszar dziedzictwa narodowego Bastakii. Kolejny punkt programu to przeprawa tradycyjną łodzią "Abra" na drugą stronę zatoki. Już po przypłynięciu zachwyci nas feeria barw i kolorów oferowanych przez stoiska z przeróżnymi przeprawami. Mijając targ przypraw, skierujemy swoje kroki na złotą uliczkę. Po intensywnym dniu zwiedzania powrót na nocleg do hotelu Czas wolny lub wycieczka opcjonalna rejs z kolacją.
DZIEŃ 5 Sharjah
Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie. Przejazd do Emiratu Sharjah. Jest to tradycyjne, tętniące życiem miasto z kolorowymi sukami. Sharjah jest uznawany za kulturalną stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich i jedynym przestrzegającym prawo szariatu. Szariat jest to prawo normujące życie wyznawców islamu, zarówno w jego odmianie sunnickiej, jak i szyickiej. Na targu Markazi, możemy zobaczyć wyroby Złotych Jubilerów. W obszarze dziedzictwa miasta można zauważyć duży wpływ sztuki jubilerskiej na architekturę i zdobnictwo. Przejazd na nocleg do Ras Al Khaimah.
DZIEŃ 6 Czas wolny lub udział w wycieczce fakutaltywnej (nie wchodzaca w skład pakietu wycieczek opcjonalnych) do Musandam Dhow
Śniadanie w hotelu. Dzień wolny lub wycieczka opcjonalna Rejs Musandam Dhow. Wyjedzmy z hotelu wczesnym rankiem, aby udać się na półwysep East Cost w Musandamie w Omanie. Tam zobaczymy malownicze Fiordy. W porcie rybackim Dibba Al Byah's wsiądziemy na tradycyjne łodzie. Po drodze będziemy cieszyć oczy widokami wiosek rybackich, słynnymi kamiennymi domami, skałami i pięknymi
jaskiniami. Obejrzymy też wioskę Haffa i plaże Haffa. Podczas rejsu, będziemy mogli zjeść lunchem na pokładzie. Powrót do hotelu na nocleg.
DZIEŃ 7 Powrót
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko i powrót do Polski.
Zmiany w programie i hotelach nie są przewidziane, ale organizator zastrzega sobie taką możliwość.

Cena zawiera

Przelot, program zwiedzania według oferty, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie, wyżywienie wg wybranej opcji (BB śniadania,HB obiadokolacje w dniach 3-5-6 oraz rejs z kolacją w dniu 4), opiekę polsko-języcznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW, bagażu oraz choroby przewlekłe.

Cena nie zawiera

Pakietu wycieczek opcjonalnych: (dzień 2 - Burj Kalifa, dzień 2 - wycieczka na pustynię , dzień 3 - wycieczka do Abu Dhabi) w cenie 699 PLN od osoby; dzień 6 - wycieczki fakultatywnej do Musandam Dhow z obiadem wliczonym w cenie 120 USD od osoby;
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 240 PLN od osoby; Kosztu realizacji programu, bilety wstępu, przewodnika 70 USD od osoby (płatne na miejscu); Ewentualne opłaty klimatyczne wg lokalnych przepisów.

Informacje praktyczne


Stolica

Abu Dhabi


Język

arabski


Czas lokalny

Różnica czasu względem Polski to: +2 godzina w czasie letnim i +3 godziny w czasie zimowym.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagane przy wyjazdach turystycznych do 90 dni. Wymogiem niezbędnym jest posiadanie paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.


Waluta

dirham, 1 dirham = 100 filsów


Ceny w hotelach i restauracjach

Obiad – od ok. 40 AED, piwo – od ok. 9 AED, kawa po turecku – od ok. 6 AED, woda – od ok. 3 AED.


Napiwki

Nie są wymagane, zwyczajowo przyjęło się ok. 10%.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

W Emiratach Arabskich obowiązuje podatek turystyczny w wysokości uzależnionej od standardu hotelu: 2- i 3-gwiazdkowy 10 AED, 4-gwiazdkowy 15 AED, 5-gwiazdkowy 20 AED za pokój/noc.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter może być potrzebny, 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ D, typ G


Komunikacja / transport publiczny

Komunikacja miejska dobrze funkcjonuje w Dubaju, Sharjah i Abu Dhabi. W Dubaju możemy też podróżować metrem. Niedrogim i popularnym środkiem transportu są taksówki. Opłata początkowa w ciągu dnia wynosi ok. 3 AED dla oznaczonych taksówek i 8 AED dla zamówionych telefonicznie. Za każde 750 m zapłacimy dodatkowo 1 AED.


Wynajem samochodów

Cena wynajęcia samochodu zależy od jego marki i wielkości. Koszt wynajęcia małego auta to min. 75 AED za jeden dzień. Wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Drogi są w dobrym stanie. Paliwo jest tu bardzo tanie, zapłacimy około 6 AED za galon (1 galon = 3,79 litra).


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Najlepiej jest zabrać ze sobą dolary amerykańskie. Bez problemu wymienimy je w hotelach, centrach handlowych czy na lotnisku. Najmniej korzystny przelicznik będzie w hotelu. Nie powinniśmy mieć problemu z wypłatą pieniędzy z bankomatu. W wielu miejscach przyjmowane są również płatności w dolarach amerykańskich. Dokonując wymiany pieniędzy, warto zachować kwity, które przydadzą się, jeśli pod koniec podróży będziemy chcieli wymienić niewydane pieniądze na inną walutę.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj muzułmański, którego źródłem prawa jest szariat. Dostęp do alkoholu w tym kraju jest ograniczony. Aby zakupić alkohol np. w supermarkecie, trzeba mieć zezwolenie policyjne. Alkohol można spożywać w barach, restauracjach, hotelach i klubach. Picie w miejscach publicznych (z wyjątkiem restauracji i barów) oraz przebywanie w takich miejscach w stanie nietrzeźwym może grozić karą aresztu i grzywny.

W okresie ramadanu należy wystrzegać się spożywanie pokarmów, picia napojów i palenia tytoniu w miejscach publicznych od wschodu do zachodu słońca. W tym czasie lokale gastronomiczne mogą być zamknięte.

W Emiratach Arabskich używane są gniazdka typu brytyjskiego, konieczne są adaptery, które można kupić w miejscowych sklepach.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz