Dubaj - Odrobina Luksusu

  1. Emiraty Arabskie
  2. Wyc. Objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  2 212
  -8%2411
  Razem (Szczegóły ceny)4 424
  Warszawa
  13-08-20202212 złNajtaniej! ( 6 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  2212 punktów PAYBACK
  WAW13Sierpnia 2020DXB
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Dubaj
  Długość lotu: 07:00:00
  WAW18Sierpnia 2020DXB
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Dubaj
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kraj

   EMIRATY ARABSKIE

   Opis

   DZIEŃ 1 Wylot
   Przylot do Dubaju (lot z przesiadką). Przejazd do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 2 Dzień wolny lub wycieczka opcjonalna Nowoczesny Dubaj (pół dnia)
   Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie nowoczesnej części Dubaju. Będziemy mieli okazję podziwiać wysokościowce oraz zajrzeć do największego centrum handlowego na świecie - Dubai Mall. Podczas przechadzki po centrum zobaczymy fantastyczne akwarium. Zwieńczeniem wycieczki będzie wjazd na Burj Khalifa - najwyższy budynek na świecie. Po południu czas wolny.
   DZIEŃ 3 Abu Dhabi
   Zaraz po śniadaniu wyjedziemy do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Abu Dhabi. Miasto to oferuje niezapomniane widoki i fantastyczne wspomnienia. Jako pierwszy zobaczymy Wielki Meczet Shah Al Zayed'a charakteryzujący się największym perskim dywanem na świecie. Następnie udamy się w stronę "wioski dziedzictwa narodowego" i na główną ulicę z rzeźbami przedstawiającymi najważniejsze elementy życia. Po południu powrót do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 4 Dzień wolny lub wycieczka opcjonalna Safari na Pustyni (pół dnia)
   Po wolnym poranku, dla chętnych proponujemy wycieczkę na pustynię. Wyjeżdżamy na nią nowoczesnymi Jeppami, aby zdobywać wydmy. Po przejażdżce czeka na nas kolacja w iście arabskim stylu. W specjalnie zbudowanej na pustyni oazie skosztujemy potraw z grilla, obejrzymy tradycyjne tańce, posmakujemy shishy oraz będziemy mogli zrobić sobie tatuaż z henny. Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 5 Dubaj
   Dziś po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie starego Dubaju. Specjalnymi łodziami przedostaniemy się na drugą część zatoki, aby cieszyć oczy starym miastem. Przejdziemy przez pełen oszałamiających zapachów i kolorów targ przypraw, wybierzmy się na złotą uliczkę oraz zobaczymy stare place i domy. W godzinach popołudniowych powrót do hotelu i czas wolny. Wieczorem w ramach pakietu obiadokolacji rejs po zatoce z uroczystą kolacją.
   DZIEŃ 6 Dzień wolny lub wycieczka opcjonalna do Emiratów Sharjah i Ajman (3/4 dnia)
   W tym dniu następuje wykwaterowanie z pokoi (doba hotelowa kończy się o godzinie 12:00, infrastruktura hotelowa dostępna przez cały dzień) Następnie po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie ościennych emiratów. Sharjah charakteryzuje się fantastycznymi domami z koralowca i przede wszystkim jest kulturalną stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jest to również najbardziej ortodoksyjny Emirat. Ajman, niewielki i bardzo przyjazny turystom zaprasza przyciągając długimi, piaszczystymi plażami. Po południu czas wolny w Dubaju. W godzinach wieczornych transfer na lotnisko i wylot do Polski.
   DZIEŃ 7 Przylot do Polski
   *Program wycieczki jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Promocje oferty nie łączą się.
   Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty powrotu!

   Cena zawiera

   Przelot, program zwiedzania według oferty, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie ( 5 noclegów), wyżywienie według zarezerwowanej oferty (BB - śniadania, HB - śniadania i obiadokolacje), opiekę polskojęzycznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu oraz choroby przewlekłe.

   Cena nie zawiera

   Kosztu realizacji programu, biletów wstępu, przewodnika 130 USD od osoby (płatne na miejscu),pakietu wycieczek opcjonalnych (Nowoczesny Dubaj, Safari na pustyni, Sharjah i Ajman) - 649 PLN, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 240 PLN od osoby oraz ewentualnych opłat klimatycznych według lokalnych przepisów.

   Emiraty Arabskie, Wyc. Objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Abu Dhabi / arabski

   Czas lokalny
   Różnica czasu względem Polski to: +2 godzina w czasie letnim i +3 godziny w czasie zimowym.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagane przy wyjazdach turystycznych do 90 dni. Wymogiem niezbędnym jest posiadanie paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter może być potrzebny, 220 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ D, typ G

   Pieniądze

   Waluta
   dirham, 1 dirham = 100 filsów

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Obiad – od ok. 40 AED, piwo – od ok. 9 AED, kawa po turecku – od ok. 6 AED, woda – od ok. 3 AED.

   Napiwki
   Nie są wymagane, zwyczajowo przyjęło się ok. 10%.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   W Emiratach Arabskich obowiązuje podatek turystyczny w wysokości uzależnionej od standardu hotelu: 2- i 3-gwiazdkowy 10 AED, 4-gwiazdkowy 15 AED, 5-gwiazdkowy 20 AED za pokój/noc.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   Komunikacja miejska dobrze funkcjonuje w Dubaju, Sharjah i Abu Dhabi. W Dubaju możemy też podróżować metrem. Niedrogim i popularnym środkiem transportu są taksówki. Opłata początkowa w ciągu dnia wynosi ok. 3 AED dla oznaczonych taksówek i 8 AED dla zamówionych telefonicznie. Za każde 750 m zapłacimy dodatkowo 1 AED.

   Wynajem samochodów
   Cena wynajęcia samochodu zależy od jego marki i wielkości. Koszt wynajęcia małego auta to min. 75 AED za jeden dzień. Wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Drogi są w dobrym stanie. Paliwo jest tu bardzo tanie, zapłacimy około 6 AED za galon (1 galon = 3,79 litra).

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Najlepiej jest zabrać ze sobą dolary amerykańskie. Bez problemu wymienimy je w hotelach, centrach handlowych czy na lotnisku. Najmniej korzystny przelicznik będzie w hotelu. Nie powinniśmy mieć problemu z wypłatą pieniędzy z bankomatu. W wielu miejscach przyjmowane są również płatności w dolarach amerykańskich. Dokonując wymiany pieniędzy, warto zachować kwity, które przydadzą się, jeśli pod koniec podróży będziemy chcieli wymienić niewydane pieniądze na inną walutę. Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj muzułmański, którego źródłem prawa jest szariat. Dostęp do alkoholu w tym kraju jest ograniczony. Aby zakupić alkohol np. w supermarkecie, trzeba mieć zezwolenie policyjne. Alkohol można spożywać w barach, restauracjach, hotelach i klubach. Picie w miejscach publicznych (z wyjątkiem restauracji i barów) oraz przebywanie w takich miejscach w stanie nietrzeźwym może grozić karą aresztu i grzywny. W okresie ramadanu należy wystrzegać się spożywanie pokarmów, picia napojów i palenia tytoniu w miejscach publicznych od wschodu do zachodu słońca. W tym czasie lokale gastronomiczne mogą być zamknięte. W Emiratach Arabskich używane są gniazdka typu brytyjskiego, konieczne są adaptery, które można kupić w miejscowych sklepach. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz