Filipiny - Hongkong - Makau

   oferta dostępna

   Cena za osobę -15%1516212 738

   Razem (Szczegóły ceny)25 476

   Masz kartę payback?
   Dostaniesz 12738 punktów payback   samolot

   14:00:00

   15.02.2020
   Warszawa - Okęcie
   Hongkong

   01.03.2020
   MNL
   WAW

   Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
   Gwarancją 100 % zwrotu
   Gwarancją 100 % zwrotu

   Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

   Gwarancją najniższej ceny
   Gwarancją najniższej ceny

   Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

   Opis oferty


   Udogodnienia w hotelu:

   Hotel
   • Oferty egzotyczne

   Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

   KATEGORIA

   zwiedzanie

   REGION

   FILIPINY

   SZLAK

   FILIPINY HONGKONG MAKAU 16 dni

   Główne atrakcje

   • Hongkong - tradycja i nowoczesność
   • Makau - portugalska przeszłość i kasyna
   • Okolice Banaue - perła na liście UNESCO
   • Wulkan Pinatubo
   • Rzeka Podziemna Puerto Princesa - nowy cud świata
   • Rajskie plaże wyspy Palawan
   • Manila potężna metropolia

   O wycieczce

   Byłe kolonie na terytorium Chin oraz wyspiarskie Filipiny to bardzo ciekawa propozycja. Jest to wyprawa dla każdego, kto chce połączyć poznawanie niezwykłego Hongkongu i Makau z ciepłym wyspiarskim krajem. Tropikalne Filipiny, a szczególnie rajskie plaże wyspy Palawan kuszą kąpielami i relaksem. Przekonamy się jednak, że Filipiny oferują znacznie więcej, niż białe plaże, które zobaczymy w najlepszym wydaniu na wyspie Palawan. Znajdziemy się też w najciekawszej, północnej części wyspy Luzon. Aby nie tracić czasu, większe odległości pokonujemy samolotami, a część trasy na wyspie Luzon przejeżdżamy lądem, co daje możliwość poznania kraju. Z prawdziwą satysfakcją zapraszamy na tę interesującą wycieczkę w znane nam już dobrze miejsca.

   Dzień 1

   WYLOT Z WARSZAWY LUB Z KRAKOWA
   Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie lub na lotnisku w Krakowie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w informatorze, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Hongkongu.

   Dzień 2

   HONGKONG
   Przylot do Hongkongu. Po przyjeździe do hotelu położonym w centrum miasta i odpoczynku spacer, po tętniącej życiem centralnej dzielnicy Kowloon. Od mieniących się światłami neonów, sklepów i restauracji można dostać zawrotów głowy.

   Dzień 3

   HONGKONG
   Zwiedzanie byłej kolonii brytyjskiej - przejazd na wyspę Hong Kong, część miasta z ultranowoczesnymi drapaczami chmur. Ze szczytu wzgórza Victoria podziwiamy panoramę na niesamowite wieżowce. Przejazd w kierunku południa wyspy. Spacer po zabytkowym porcie, nad zatoką Aberdeen - obserwacja dżonek i pozostałości tradycyjnego życia na wodzie. Wizyta w świątyni Wong Tai Sin, jednej z najpopularniejszych świątyń w mieście. Jest to słynne miejsce kultu dla wyznawców trzech religii- taoizmu, buddyzmu i konfucjanizmu. Hongkong na każdym kroku zachwyca - nowoczesność splata się tutaj z tradycją. Nocleg w Hongkongu.

   Dzień 4

   HONGKONG LUB MAKAU
   Dzień czasu wolnego w Hongkongu. Dla chętnych wycieczka (dodatkowo płatna - szczegóły w Informatorze Wyjazdowym) z polskim pilotem wodolotem do Makau - byłej kolonii portugalskiej kolonii. Spacer po portugalskiej starówce. Zobaczymy tu m.in. ruiny katedry św. Pawła oraz słynny Plac Senacki - Largo do Sanado. Stare miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ale Makau jest teraz najbardziej znane ze swoich zbudowanych z olbrzymim rozmachem kasyn i odwiedzimy co najmniej jedno z nich. Powrót wodolotem do Hongkongu i przejazd do hotelu.

   Dzień 5

   WULKAN PINATUBO
   Przejazd na położone na sztucznej wyspie nowoczesne lotnisko i lot na Filipiny, wyspiarskie państwo, które jest jedynym krajem azjatyckim, w którym katolicy stanowią większość. Lądowanie na wyspie Luzon, najważniejszej wyspie kraju. Z lotniska przejazd do miejscowości Bacolor, jest tu m.in kościół, który został częściowo zasypany podczas erupcji Mt. Pinatubo, jednego z najgroźniejszych wulkanów na świecie. Oglądamy zachowane do dzisiaj ślady zniszczeń, a sam wulkan widoczny jest jak na dłoni. W okolicy Pinatubo mieszkają też pradawni mieszkańcy Luzonu, będziemy mieć okazję do zobaczenia ich wioski. Podróż przez Luzon do Baguio, ruchliwego miasta położonego w górach z fantastycznym, rześkim klimatem.

   Dzień 6

   SAGADA
   Podróż przez góry do miejscowości Sagada. Zwiedzanie okolicy. Atrakcją są wodospady, piękne jaskinie i ciekawostki kulturowe. Niezwykłe są wiszące na skałach trumny, tak okoliczni mieszkańcy chowają swoich zmarłych. Nocleg w Sagada.

   Dzień 7

   BANAUE
   Dalsze zwiedzanie okolicy i podróż w kierunku Banaue, jednej z największych atrakcji kraju, która często jest określana, jako "ósmy cud świata". Okolica Banaue to piękne zielone góry, ciekawe wioski, ale największą atrakcją są wykute w górach ryżowe tarasy, które mają już ponad dwa tysiące lat. Ze względu na swą niezwykłość Banaue zostało wpisane na listę UNESCO. Okolicę zamieszkuje plemię Ifugao, do dzisiaj zajmujący się utrzymaniem tarasów. Jeszcze tego samego dnia udamy się na jeden z punktów widokowych. Nocleg w Banaue.

   Dzień 8

   BANAUE
   Wycieczka na najpiękniejsze tarasy i do najciekawszych wiosek. Wąską i krętą drogą musimy dostać się na przełęcz górską, by zjechać do jednej z wiosek. Spacer po wiosce, przyjaznej i egzotycznej. Osoby, które nie mają lęku wysokości zachęcamy do spaceru po starożytnych murach tarasów, sceneria jest niezwykła. Wioski otoczone są bujną, tropikalną roślinnością. Dalszy przejazd przez Luzon i nocleg po drodze.

   Dzień 9

   LOT NA PALAWAN
   Rano wylot z przesiadką do Puerto Princesa na wyspie Palawan. Wyspa jest rajem dla miłośników przyrody, dzikich plaż i snorkelingu. Nocleg w okolicy Puerto Princessa.

   Dzień 10

   PARK NARODOWY RZEKI PODZIEMNEJ
   Przejazd do dużej atrakcji wyspy - Parku Narodowego Rzeki Podziemnej Puerto Princesa. Park znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Rejs małymi łodziami podziemną rzeką. Miejsce to w 2011 roku zostało ogłoszone nowym cudem świata. Po rejsie rzeką podziemną przejazd na pobliską plażę i piknik. Powrót na nocleg.

   Dzień 11

   PALAWAN
   Przejazd na północ wyspy Palawan do rejonu El Nido znanego z przepięknych formacji skalnych, małych wysepek i najpiękniejszych plaż świata. Będziemy mieć czas, by położyć się na białym piasku i zanurzyć się w ciepłych wodach. Nocleg w hotelu nad morzem.

   Dzień 12 - 13

   PLAŻE PALAWANU
   Czas na plażowanie, wycieczki morskie i odpoczynek w bajkowym, tropikalnym świecie. Wspaniałe warunki do pływania i nurkowania na rafie koralowej. Tutaj, w cieniu palm kokosowych znajdziemy się na moment w prawdziwym raju. Na życzenie nasz pilot zorganizuje dodatkową wycieczkę. Szczególnie popularne są wycieczki do pobliskich rajskich (i to rajskich bez cudzysłowu) wysp. Noclegi w hotelu nad morzem.

   Dzień 14

   PRZELOT DO MANILI
   Podróż do Puerto Princesa i wylot do Manili - pełnego kontrastów największego miasta kraju. Po dojeździe do hotelu nasz pilot z pewnością zaproponuje poznanie nocnego życia filipińskiej stolicy. Nocleg w Manili.

   Dzień 15

   MANILA
   Zwiedzanie Manili. Oglądamy Intramuros, zabytkową, kolonialną część miasta wybudowaną przez Hiszpanów. Dużo tu kościołów i zabytkowych kamienic. Udajemy się do bazyliki, gdzie przechowywana jest figura Czarnego Chrystusa. To bardzo ważne miejsce dla religijnego społeczeństwa Filipińczyków. Objazd miasta - dzielnica biznesu Makati oraz nadbrzeżna Ermita. Powrót do hotelu.

   Dzień 16

   WYLOT DO POLSKI
   W nocy lub rano wylot z Manili. Przylot do Warszawy lub Krakowa

   ZNIŻKI

   4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. W związku z faktem, że wycieczki odbywają się regularnymi liniami lotniczymi (nie czarterowymi), najniższe ceny są dostępne wyłącznie w przypadku wczesnych zapisów.

   ŚWIADCZENIA

   Bilety lotnicze, minimum 20 kg bagażu nadawanego; koszty transportu (minibusy); wycieczki wg programu; wstępy do obiektów wymienionych w programie, śniadania w hotelach, kolacje i obiady w wybranych miejscach (łącznie 5 posiłków); noclegi (pokoje 2-osobowe) w hotelach 3* lub 4* (wg oceny biura), ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach; polski pilot.

   CENA NIE OBEJMUJE

   Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, napojów do posiłków, zwyczajowych napiwków, dopłaty do pokoju 1-osobowego.

   UWAGI

   Orientacyjna liczba uczestników - od 10 do 19 osób. Każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem informator wyjazdowy ułatwiający przygotowanie się do wycieczki. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

   Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz