Complesso Residenziale Marina Di Pinarello

  1. Francja
  2. Korsyka
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  861
  Cena za wszystkich 1 718
  (Szczegóły ceny)
  Zapytaj o ofertę
  22-05-2020861 zł ( 5 dni861 złNajtaniej! )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  859 punktów PAYBACK
  Transport
  dojazd własny
  Wyjazd
  22.05.2020
  Powrót
  27.05.2020
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Wycieczki
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Udogodnienia w hotelu
   • Basen odkryty
   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu
   Położenie hotelu
   • Kurorty nadmorskie

   Opis organizatora:

   Region

   Marina di Pinarello

   Apartament z jedną sypialnią dla 4 z balkonem

   1 oddzielna sypialnia, balkon, prysznic, sofa, toaleta

   Apartament z jedną sypialnią dla 4 z balkonem typu economy

   1 oddzielna sypialnia, balkon, prysznic, sofa, toaleta

   Superior apartament z jedną sypialnią dla 4 z balkonem

   1 oddzielna sypialnia, balkon, prysznic, sofa, toaleta

   Apartament z dwiema sypialniami dla 6 z balkonem typu economy

   2 oddzielne sypialnie, balkon, prysznic, sofa, toaleta

   Apartament z dwiema sypialniami dla 6 z balkonem

   2 oddzielne sypialnie, balkon, prysznic, sofa, toaleta

   Superior apartament z dwiema sypialniami dla 6 z balkonem

   2 oddzielne sypialnie, balkon, prysznic, sofa, toaleta

   Apartament z trzema sypialniami dla 8 z balkonem

   3 sypialnie, balkon, prysznic, sofa, toaleta

   Superior apartament z trzema sypialniami dla 8 z balkonem

   3 sypialnie, balkon, prysznic, sofa, toaleta

   W cenie

   Parking
   Strefa Wi-Fi
   Zakwaterowanie, ubezpieczenie KL i NNW. Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

   Płatne na miejscu

   Sprzątanie końcowe
   Kaucja zwrotna
   Łóżeczka dla dzieci na zapytanie
   Taksa lokalna, 2 EUR za osobę i dzień

   Odległości

   Centrum - 0 m.

   Parking

   Parking niestrzeżony.

   Internet

   WI-FI w częściach wspólnych hotelu.

   Usługi dla dzieci

   Łóżeczka dla dzieci na zapytanie.

   Usługi hotelowe

   Recepcja, zwrotny depozyt.

   Wyposażenie pokoi

   Balkon, sofa, prysznic, toaleta.

   Francja, Korsyka - Wycieczki fakultatywne

   Sartene – niewielkie miasteczko położone w głębi lądu zostało mocno doświadczone przez algierskich piratów w XVI w., którzy porywali miejscową ludność i wywozili na handel do Afryki. Obecnie w miasteczku odbywają się znane na całej Korsyce procesje „du Catenacciu”, inscenizujące wielkopiątkową Mękę Pańską. W miejscowym kościółku św. Marii przechowuje się krzyż i kajdany używane podczas procesji. Uwagę turystów przyciąga również dzielnica św. Anny ze starymi zabudowaniami nadającymi miejscowości typowo korsykańskiego klimatu. Przy okazji warto zajrzeć do Muzeum Prehistorii Korsyki, by dowiedzieć się czegoś więcej o historii wyspy.

   Col de Bavella – jedno z najbardziej efektownych widokowo miejsc na Korsyce, położone wśród dzikich gór, majestatycznych szczytów, bujnych lasów sosnowych i kasztanowych oraz skalnych turni różowego granitu. Szczyt Col de Bavella leży w granicach Parku Regionalnego Korsyki, który charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach widokami oraz nieskazitelnie czystą przyrodą. Tereny parku są odludne i stanowią raj dla miłośników wspinaczki, trekingu oraz kolarstwa górskiego. Dla turystów przygotowano wspaniałe szlaki widokowe po malowniczych zakątkach, a najlepszym punktem startowym jest miejscowość Zonza z przyzwoitą bazą noclegową.

   Corte – istotny punkt na mapie turystycznej Korsyki, który powinni odwiedzić turyści łączący wypoczynek na plażach z aktywnym zwiedzaniem wyspy. Serce Korsyki otoczone lesistymi wzgórzami, wąwozami i dolinami, fortyfikowane było już od XI w. W XVIII w. Corte zostało stolicą Republiki Korsyki i w tym czasie przeżywało swój najlepszy okres. Turystów jak magnes przyciąga cytadela będąca jedyną twierdzą na Korsyce poza wybrzeżem. Budowlę wzniesiono na malowniczej skale, składa się z dwóch poziomów, z których górnym jest tzw. Orle Gniazdo od wieków trudne do zdobycia, nawet dla turystów. O historii twierdzy i wyspy opowiada Muzeum Korsyki mieszczące się w jej dawnych koszarach. Oprócz wspaniałych widoków można również podziwiać Pałac Narodowy – jedyną świecką budowlę z czasów panowania Genueńczyków, a także najważniejszą świątynię Corte jaką jest kościół Objawienia. W miasteczku znajduje się doskonała baza gastronomiczna, a najlepsze restauracje zlokalizowane są na cours Paoli. To nie koniec atrakcji, gdyż okolica zwana Krainą Cortenais oferuje wspaniałe widoki, dziką przyrodę gór i gęste lasy wchodzące w skład Parku Regionalnego Korsyki. Dla turystów przygotowano wspaniałe szlaki po niezwykłych terenach, prowadzące do polodowcowych jeziorek z najciekawszymi Lac de Melo i Lac de Capitello. W okolicy znajdują się liczne wąwozy i doliny przeznaczone dla mniej zaawansowanych piechurów oraz wysokie szczyty z najwyższym Monte Cinto przeznaczone dla zaprawionych alpinistów.

   Wycieczka na Sardynię z lokalnymi atrakcjami:

   Stolicą „małego kontynentu” jest Cagliari – największe miasto na wyspie łączące w sobie wiele funkcji, począwszy od węzła komunikacyjnego, przez centrum kulturalno-handlowo-usługowe i kurort turystyczny, do zabytkowego ośrodka z wieloma tradycjami. Do Cagliari warto zatem przyjechać z krótką wizytą na zwiedzanie miasta lub potraktować je jako bazę wypadową w zwiedzaniu pozostałej części wyspy i miejsce do plażowania. Turyści zaglądający do miasta  w pierwszej kolejności spotykają się z Castello – ośrodkiem średniowiecznego życia, z mrocznymi uliczkami wijącymi się wśród XIII-wiecznych murów, gdzie wznosi się imponująca twierdza Bastione San Remy z niezwykłymi widokami na miasto, morze i okoliczne laguny. Miejscową katedrę porównuje się do architektonicznej „wieży Babel”, w jej wnętrzach zachwyca kamienna ambona, bogato zdobiony grobowiec oraz prezbiterium ze zbiorem sztuki religijnej. Jeżeli ktoś ma więcej czasu powinien dla niezwykłych widoków wspiąć się na Wieżę św. Pankracego i Wieżę Słonia lub przespacerować się do Cittadella dei Musei skupiającej na swoim terenie najznamienitsze sardyńskie muzea. Na uwagę turystów zasługuje także wykuty w skale rzymski amfiteatr powstały w II w. n.e. oraz zaskakujące ilością gatunków roślinnych ogrody botaniczne, będące jednocześnie schronieniem przed upalnym słońcem. Kiedy przychodzi czas na plażowanie tłoczno robi się w dzielnicy Poetto z długą, piaszczystą plażą położoną w malowniczej zatoce, która chroni ją przed wiatrem, dzięki czemu plażowanie jest samą przyjemnością, podobnie jak spacer wzdłuż wybrzeża przerywany wizytami w niekończących się tawernach, barach i restauracjach. Poetto gwarantuje również wiele wypożyczalni, w których można zaopatrzyć się w niezbędne do aktywnego wypoczynku deski windsurfingowe, rowery wodne, skutery, leżaki i parasole. Wieczorem śródziemnomorską opalenizną można pochwalić się na Via Manno – najpiękniejszej na Sardynii promenadzie przyciągającej każdego dnia setki spacerowiczów. Ponadto na Sardynii można zwiedzić: Norę – ruiny nadmorskiej miejscowości świadczące o historycznym i strategicznym charakterze Sardynii; Su Nuraxi –  znane z „nuraghe”, czyli stożkowego budynku mieszkalno-obronnego; Wyspę Sant'Antioco – na której znajduje się kościół Sant'Antioco z katakumbami udostępnionymi do zwiedzania z przewodnikiem, muzeum archeologiczne, cmentarz punicki poświęcony bogini Tanit oraz niewielki bastion Forte Su Pisu; Tharros – rzymskie ruiny położone niedaleko miasta Oristano; Grotta del Bue Marino – niezwykłą grotę, w której można podziwiać najróżniejsze lśniące formy skalne przypominające organy, torty oraz ludzkie głowy i Wyspy La Maddalena i Caprera z pięknymi lagunami i wieloma ciekawymi atrakcjami turystycznymi.

   Francja, Korsyka - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Paryż / francuski

   Czas lokalny
   Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem w Polsce.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Francją, posługując się dowodem osobistym.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany, 220 V; 50 Hz / typ E, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   euro , 1 EUR = 4.2402PLN, kurs NBP z dnia 2020-02-14

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Przykładowe ceny: kawa od 2 EUR, croissant od 1 EUR, śniadanie od 6 EUR, sałatka od 7 EUR, obiad od 10 EUR, kolacja od 14 EUR, kieliszek wina od 2,5 EUR, woda od 2 EUR.

   Napiwki
   Do rachunków w restauracjach i kawiarniach doliczana jest 15 procentowa opłata za obsługę. Dodatkowy napiwek zostawia się, jeżeli zostajemy wyjątkowo dobrze obsłużeni.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Wysokość podatku turystycznego zależy od standardu hotelu. W 3-gwiazdkowym obiekcie zapłacimy 1,5 euro za dobę. Osoby do 18 roku życia są zwolnione z opłaty

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny
   We Francji można podróżować autobusami. W Paryżu dostępne jest również metro (16 linii) i RER, czyli szybka kolej miejska. Częstym środkiem transportu we Francji są również rowery i motory. Cena biletu wynosi 1,60 euro. Bilety można kupić też w pakiecie: 10 biletów za 11,40 euro.

   Wynajem samochodów
   Za mały samochód zarezerwowany z odpowiednim wyprzedzeniem zapłacimy od 30 do 50 euro za dobę, przy wypożyczeniu go na 7 dni. Koszt benzyny to ok. 1,5 euro za litr.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   Pieniądze we Francji najlepiej wymieniać w kantorach. W hotelach czy na lotnisku kurs może być mniej korzystny. Płatności kartą i wypłata z bankomatów we Francji jest bezproblemowa, należy jednak pamiętać o opłatach manipulacyjnych i marży przy każdej transakcji. We Francji panuje przekonanie, że jest to najpiękniejszy kraj na świecie z najwspanialszym językiem i najdoskonalszą kuchnią. Bardzo przydatna jest tu znajomość języka francuskiego. W dużych miastach nie powinniśmy mieć problemu z porozumiewaniem się po angielsku, ale rozmowę z rodowitym Francuzem i tak najlepiej zacząć od grzecznościowego „bonjur”. We Francji butelka wina do obiadu czy kolacji to standard. Posiłek bez jednej czy 2 lampek wina trudno sobie nawet wyobrazić. Na śniadanie możemy się spodziewać czegoś na słodko i w niewielkich ilościach. We francuskich restauracjach musimy być przygotowani na długi czas oczekiwania i niezbyt zaangażowaną obsługę. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz