Lotaryngia Alzacja Szampania - francuskie wariacje

oferta dostępna

Cena za osobę 1 419

Razem (Szczegóły ceny)2 838

Masz kartę payback?
Dostaniesz 1419 punktów paybackautokar

02:00:00

06.09.2019
05:40 Kraków
Kraków, Dworzec PKS Czyżyny, wjazd od ul

15:00 Lotaryngia, Alzacja, Szampania - francus

12.09.2019

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Kategoria

**

Opis oferty

 
Zakwaterowanie:

Skromne hotele klasy turystycznej - wszystkie położone są poza centrami miast (1 nocleg w okolicach Reims, 3 noclegi w okolicach Nancy/Metz).
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość max. 1 dostawki), wszystkie z łazienkami i wc oraz telefonem i TV-sat.Wyżywienie:

Śniadania kontynentalne (podawane na słodko w restauracji hotelowej najczęściej jest tocroissant/rogalik, dżem, kawa lub herbata).
Kategoria lokalna:

**
Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Niemcy i Belgię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1150 km)


Dzień 2
W godzinach wczesnopopołudniowych dotrzemy do stolicy Szampanii - Reims. Zwiedzanie pięknej i koronkowej Katedry koronacyjnej Notre-Dame, Bazyliki Świętego Remigiusza, który w 496 r. ochrzcił króla Franków - Chlodwiga. Następnie zwiedzanie jednej z piwnic, w których produkuje się szampana, gdzie spacerując podziemnymi korytarzami podziwiać można proces produkcji tego szlachetnego trunku. Następnie degustacja szampana oraz możliwość jego zakupu w butiku. Później czas wolny na spacer po stolicy Szampanii oraz na lunch (we własnym zakresie). Nocleg w okolicach Reims. (Trasa ok. 100 km)


Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Metz, stolicy regionu Lotaryngia. Zabierzemy Państwa na spacer po urokliwej starówce, gdzie znajduje się najstarszy kościół francuski z IV wieku - bazylika świętego Piotra. Zobaczymy również przepiękną gotycką Katedrę św. Szczepana, która może się poszczycić największymi witrażami na świecie autorstwa Marca Chagalla. Na koniec zwiedzimy
Centrum Pompidou, zwany chińskim kapeluszem ze względu na swój kształt, będący ultranowoczesnym muzeum sztuki nowoczesnej. Jest to największy pozaparyski ośrodek sztuki we Francji, który może się pochwalić imponującą salą wystawową (5 000 m2) oraz jedną z największych i najbardziej prestiżową kolekcją sztuki XX i XXI weku. Nocleg w okolicy Nancy. (Trasa ok. 250 km)


Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Nancy, miasta z polskim akceptem i historycznego centrum regionu. Właśnie tutaj w XVIII wieku panował polski władca Stanisław Leszczyński jako ostatni książę Lotaryngii, który sukcesywnie upiększał miasto. W planie zwiedzania przepiękny plac Stanisława z ratuszem i teatrem, malowniczymi fontannami oraz zachwycającym łukiem triumfalnym piękna brama miasta zwieńczona dwiema wieżami, będącymi pozostałościami dawnych fortyfikacji, Palais Ducal - miejska rezydencja rodziny królewskiej, cechująca się surowym stylem, w której obecnie urządzono Muzeum Historii Lotaryngii oraz oryginalny budynek Ecole de Nancy - perła art nouveau o łagodnych liniach. Czas wolny. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 150 km)


Dzień 5
Po śniadaniu przejazd na Alzacji, najmniejszej krainy Francji słynącej ze świetnego wina. Zwiedzimy fragment słynnego Alzackiego Szlaku Winnego - Route du Vin, który wiedzie przez malownicze wioski. Zatrzymamy się w jednej z winnic na degustację tutejszego trunku. Następnie spacer po gwarnym i kolorowym miasteczku Riquewihr, ukryte wśród zielonych pagórków. Na koniec odwiedzimy Kaysersberg - jedno z najbardziej urokliwych miast Alzacji z wąskimi klimatycznymi uliczkami, XVI-wiecznymi domami, renesansowymi fontannami oraz ufortyfikowanym mostem na rzece Weiss. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 300 km)


Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowaniez hotelu iprzejazd do Strasburga nazwiedzanie zabytkowej starówki wpisanej na listę UNESCO. Zobaczymy piękną Katedrę Notre Dame z wciąż działającym zegarem astronomicznym, budynek Parlamentu Europejskiego oraz Pałac Rohana z bajecznymi komnatami ozdobionymi złotem i aksamitem. Późnym popołudniem wyjazd w kierunku Polski. (Trasa ok. 1150 km)


Dzień 7
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 9.00).


Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po wszystkich obiektach muzealnych.


Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:przejazd autokarem (klimatyzacja, video, bar, wc), zakwaterowanie w hotelu (4 rozpoczęte doby hotelowe), 4 śniadania kontynentalne, program turystyczny j.w., opieka polskojęzycznegopilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide(łączny koszt uczestnictwa w programie to ok.155 EUR/os, płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych.


Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o


META Description

Szampania - Reims • degustacja szampana • szlak winny - zwiedzanie winnicy • degustacja wina • Metz i Nancy - perełki Lotaryngii • rezydencja i plac Stanisława Leszczyńskiego • klimatyczne miasteczka Alzacji • piękny Strasburg

Informacje praktyczne


Stolica

Paryż


Język

francuski


Czas lokalny

Nie ma różnicy pomiędzy czasem lokalnym a czasem w Polsce.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Obywatele polscy mogą przekroczyć granicę z Francją, posługując się dowodem osobistym.


Waluta

euro

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.2802PLN, kurs NBP z dnia 2019-04-19


Ceny w hotelach i restauracjach

Przykładowe ceny: kawa od 2 EUR, croissant od 1 EUR, śniadanie od 6 EUR, sałatka od 7 EUR, obiad od 10 EUR, kolacja od 14 EUR, kieliszek wina od 2,5 EUR, woda od 2 EUR.


Napiwki

Do rachunków w restauracjach i kawiarniach doliczana jest 15 procentowa opłata za obsługę. Dodatkowy napiwek zostawia się, jeżeli zostajemy wyjątkowo dobrze obsłużeni.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Wysokość podatku turystycznego zależy od standardu hotelu. W 3-gwiazdkowym obiekcie zapłacimy 1,5 euro za dobę. Osoby do 18 roku życia są zwolnione z opłaty


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany, 220 V; 50 Hz / typ E, typ F


Komunikacja / transport publiczny

We Francji można podróżować autobusami. W Paryżu dostępne jest również metro (16 linii) i RER, czyli szybka kolej miejska. Częstym środkiem transportu we Francji są również rowery i motory. Cena biletu wynosi 1,60 euro. Bilety można kupić też w pakiecie: 10 biletów za 11,40 euro.


Wynajem samochodów

Za mały samochód zarezerwowany z odpowiednim wyprzedzeniem zapłacimy od 30 do 50 euro za dobę, przy wypożyczeniu go na 7 dni. Koszt benzyny to ok. 1,5 euro za litr.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

Pieniądze we Francji najlepiej wymieniać w kantorach. W hotelach czy na lotnisku kurs może być mniej korzystny. Płatności kartą i wypłata z bankomatów we Francji jest bezproblemowa, należy jednak pamiętać o opłatach manipulacyjnych i marży przy każdej transakcji.

We Francji panuje przekonanie, że jest to najpiękniejszy kraj na świecie z najwspanialszym językiem i najdoskonalszą kuchnią. Bardzo przydatna jest tu znajomość języka francuskiego. W dużych miastach nie powinniśmy mieć problemu z porozumiewaniem się po angielsku, ale rozmowę z rodowitym Francuzem i tak najlepiej zacząć od grzecznościowego „bonjur”.

We Francji butelka wina do obiadu czy kolacji to standard. Posiłek bez jednej czy 2 lampek wina trudno sobie nawet wyobrazić. Na śniadanie możemy się spodziewać czegoś na słodko i w niewielkich ilościach. We francuskich restauracjach musimy być przygotowani na długi czas oczekiwania i niezbyt zaangażowaną obsługę.
... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz