Afryka nie całkiem dzika

  1. Gambia
  2. Wyc. Objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  8 041
  Razem (Szczegóły ceny)16 082
  Warszawa
  06-06-20208041 złNajtaniej! ( 10 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  8041 punktów PAYBACK
  WAW6Czerwca 2020DKR
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Dakar
  Długość lotu: 10:00:00
  WAW16Czerwca 2020DKR
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Dakar
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Więcej

   Opis oferty

   Opis organizatora:

   Kraj

   GAMBIA

   Opis

   DZIEŃ 1 ?Wylot
   Wylot z Polski. Możliwy lot z przesiadką. Przylot do Dakaru. Transfer do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 2 Dakar - dzień wolny lub wycieczka opcjonalna na wyspę Goree
   Po śniadaniu wyjedziemy na wycieczkę na wyspę Goree. Jest ona położona 3 km na wschód od portu w Dakarze - stolicy Senegalu. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego i zajmuje 36 ha powierzchni, a zamieszkuje ją 1000 mieszkańców. Od XVI-XIX wieku Fort D'Estrees na tej wyspie był bazą handlu niewolnikami. Powrót do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 3 ?Dakar - Lac Rose - Saint-Louis
   Po śniadaniu pojedziemy w kierunku "Lac Rose", różowego połyskującego jeziora. Łodzią przedostaniemy się przez jezioro do restauracji na lunch (dodatkowo płatny). Po południu czeka nas przejażdżka ciężarówką 4x4 przez "wydmy Dakar". Wczesnym wieczorem przyjedziemy do Saint-Louis - najstarszego miasta Afryki Zachodniej. Nocleg w Saint-Louis.
   DZIEŃ 4 ?Saint-Louis - dzień wolny lub wycieczka opcjonalna do Faidherbe
   Dzisiaj czas wolny lub wycieczka opcjonalna - podczas przejażdżki bryczką po malowniczym miasteczku Faindherbe poczujemy klimat i atmosferę okolicy, zamknięte w wąskich uliczkach i bazarach. Nocleg w hotelu.
   DZIEŃ 5 ?Park Narodowy Saint-Louis-Djoudj - Lompoul
   Po śniadaniu wyjedziemy w stronę Parku Narodowego Djoudj, który obejmuje ok 16 000 ha i jest jednym z najdalej wysuniętych obszarów Afryki subsaharyjskiej. Dzięki temu, że przez cały rok są tu pełne zbiorniki wodne, jest to miejsce odpoczynku ptaków migrujących z Europy przez Saharę. Następnie przeprawimy się przez pustynię Lompoul, aby dotrzeć do oazy. Po kolacji (wliczona w cenę) wraz z mieszkańcami wioski, będziemy brali udział w ceremonii trzech herbat. Nocleg w luksusowych namiotach u stóp wydm.
   DZIEŃ 6 ?Mékhé - Baba Garage - Foundiougne - Toubacouta - Saloum
   Rankiem po śniadaniu wyjedziemy do Saloum przez Mékhé. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć cotygodniowy targ w garażu Baba. Tam można nabyć warzywa, przyprawy, klejnoty i inne bardziej lub mniej potrzebne rzeczy. Droga prowadzi do Fatick. Później, po przekroczeniu rzeki Saloum, pojedziemy dalej na południe przez Toubacouta do Parku Przyrody Saloum Delta i do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 7 ?Saloum - dzień wolny lub wycieczka opcjonalna do Delty Saloum
   Region Delty Saloum, to przede wszystkim tereny podmokłe, które są domem fascynującej roślinności i unikalnych gatunków zwierząt. Przez podmokłe tereny przepłyniemy się łodzią, aby następnie udać się na lokalny rynek "Touba Nding" oraz odwiedzić tradycyjną wioskę Dassilame Serere. Lunch (dodatkowo płatny), można zjeść na piaszczystej plaży otoczonej lasami namorzynowymi. Nocleg w hotelu.
   DZIEŃ 8 ?Saloum - Banjul
   Po śniadaniu wyjedziemy w kierunku granicy z Gambią, by następnie promem dopłynąć do Banjul - stolicy Gambii. Zakwaterowanie w hotelu Beach Hotel Lebranda.
   DZIEŃ 9-10 Odpoczynek w hotelu Beach Hotel Lebranda (all inclusive)
   DZIEŃ 11 ?Powrót
   Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.
   *Program wycieczki jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Promocje oferty nie łączą się.
   Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty powrotu!

   Cena zawiera

   Przelot, program zwiedzania według oferty, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie, wyżywienie według zarezerwowanej oferty (BB - śniadania, HB - śniadania i obiadokolacje), opiekę polskojęzycznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu oraz choroby przewlekłe.

   Cena nie zawiera

   Kosztu realizacji programu, biletów wstępu, przewodnika 100 USD od osoby (płatne na miejscu), pakietu wycieczek opcjonalnych - 669 PLN, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 240 PLN od osoby oraz ewentualnych opłat klimatycznych według lokalnych przepisów.

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz