Nektar i Ambrozja

  1. Grecja
  2. Wyc. objazdowe
  Gwarancja zwrotu pieniędzy
  oferta dostępna
  Cena za osobę
  3 073
  Cena za wszystkich (Szczegóły ceny)6 146
  Warszawa
  16-04-20203073 złNajtaniej! ( 6 dni )
  2 os. + 0 dzieci
  Pokój
  Wyżywienie
  Organizator
  Masz kartę PAYBACK?
  Kupując zyskasz
  3073 punktów PAYBACK
  WAW16Kwietnia 2020ATH
  Wylot
  Warszawa - Okęcie
  Przylot
  Ateny
  Długość lotu: 03:00:00
  WAW22Kwietnia 2020ATH
  Przylot
  Warszawa - Okęcie
  Wylot
  Ateny
  Gwarancją 100 % zwrotu
  Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.
  Gwarancją najniższej ceny
  Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.
  Za bezpieczeństwo i szyfrowanie danych w procesie rezerwacji odpowiada Thawte!
  • Kalkulacja
  • Opis oferty
  • Informacje praktyczne
  • Więcej

   Opis oferty

   Udogodnienia w hotelu:

   Najpopularniejsze
   • Bez paszportu

   Opis organizatora:

   Kraj

   GRECJA

   Opis

   DZIEŃ 1 Wylot
   Przylot do Aten. Transfer do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 2 Ateny
   Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie Aten. Jako pierwszy zobaczymy majestatyczny Akropol wybudowany na cześć bogini Ateny, wraz ze znajdującym się tam symbolem architektury klasycznej - Partenonem. Mijając Propyleę - bramę zbudowaną z marmurowych bloków, udamy się na zwiedzanie królestwa Ateny - bogini mądrości i słusznej wojny. Następnie przejdziemy się uliczkami Plaki (dzielnica pod Akropolem), gdzie będzie chwila na zakup pamiątek. Następnie udamy się pod Parlament, przy którym wartę pełnią ubrani w tradycyjne stroje żołnierze. Miniemy Plac Omonia, Bibliotekę oraz Uniwersytet. Dzień zakończymy wizytą w muzeum archeologicznym. Powrót do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 3 Kanał Koryncki - Epidauros
   Dziś po śniadaniu wyjedziemy w stronę Peloponezu. Aby tam dotrzeć musimy przejechać nad Kanałem Korynckim, który został zbudowany, aby płynące z towarami statki mogły zaoszczędzić prawie 200 km drogi. Punktem dzisiejszego programu będzie teatr w Epidauros, który został zbudowany ok 300 lat p.n.e. Mimo upływu lat, nadal zachwyca swoim majestatem. Nocleg w miejscowości Nauplion.
   DZIEŃ 4 Nauplion dzień wolny lub wycieczka opcjonalna do Nemea (cały dzień)
   Po śniadaniu udamy się do stanowiska archeologicznego Nemea, gdzie znajdują się ruiny świątyni doryckiej poświęconej Zeusowi Nemejskiemu. Następnie czeka nas wizyta w winiarni. Powrót do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 5 Olimp
   Po śniadaniu czekają na nas "sportowe atrakcje" bowiem dziś udamy się do Olimpii. Jest to miasto, które dało początek Olimpiadom. Tu co cztery lata odbywały się panhelleńskie igrzyska. Zobaczymy, gdzie trenowali i zdobywali medale starożytni sportowcy. W starożytności Olimpia była miejscem kultu Zeusa.Powrót do hotelu na nocleg.
   DZIEŃ 6 Przejazd do Aten i Kanał Koryncki
   Zaraz po śniadaniu wyruszymy w kierunku Aten. Podczas podróży zatrzymamy się nad Kanałem Korynckim, aby podziwiać jego majestatyczną wielkość. Dla chętnych wycieczka opcjonalna "Ateny Nocą" połączona z wieczorem folklorystycznym.
   Nocleg w Atenach.
   DZIEŃ 7 Powrót
   Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.
   *Program wycieczki jest ramowy ( orientacyjny ) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Promocje oferty nie łączą się.

   Cena zawiera

   Przelot, program zwiedzania według oferty, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie, wyżywienie według zarezerwowanej oferty (BB - śniadania, HB - śniadania i obiadokolacje), opiekę polskojęzycznego rezydenta, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu oraz choroby przewlekłe.

   Cena nie zawiera

   Kosztu realizacji programu, biletów wstępu, przewodnika 150 EUR od osoby (płatne na miejscu), pakietu wycieczek opcjonalnych - 499 PLN, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 120 PLN od osoby oraz ewentualnych opłat klimatycznych według lokalnych przepisów.

   Grecja, Wyc. objazdowe - Informacje praktyczne

   O kierunku

   Stolica / Język
   Ateny / grecki

   Czas lokalny
   Czas lokalny jest późniejszy o godzinę od obowiązującego w Polsce, więc po przylocie przestawiamy zegarek o godzinę do przodu.

   Ogólne wymagania wjazdowe
   Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.

   Szczepienia
   Brak wymaganych szczepień.

   Napięcie i rodzaj gniazdka
   adapter nie jest wymagany, 230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F

   Pieniądze

   Waluta
   euro (EUR), 1 EUR = 100 centów , 1 EUR = 4.2344PLN, kurs NBP z dnia 2020-01-17

   Ceny w hotelach i restauracjach
   Obiad w restauracji to koszt od 8 do 25 euro, za piwo lub napój zapłacimy od 3 do 5 euro. Dania z owoców morza (ośmiornice, kalmary) będą droższe niż dania mięsne, przykładowo savvas kebab wyniesie nas ok. 8,00 euro, a grillowana ośmiornica ok. 13,50 euro.

   Napiwki
   W restauracjach zazwyczaj zostawia się napiwek w wysokości od 5 do 15% ceny potrawy, pomimo że opłata za usługę jest wliczona w koszt. Bardzo ważne jest też pochwalenie potrawy – kelnerzy i właściciele restauracji uwielbiają tego typu komplementy.

   Obowiązkowy podatek turystyczny
   Od 1 stycznia 2018 r. w Grecji obowiązuje podatek turystyczny w wysokości uzależnionej od standardu. W przypadku obiektów 1 i 2-gwiazdkowych opłata za noc wyniesie 0,5 euro od osoby, w hotelach 3-gwiazdkowych – 1,5 euro, 4-gwiazdkowych – 3 euro, a pięciogwiazdkowych – 4 euro.

   Komunikacja

   Komunikacja / transport publiczny

   W większych miastach możemy łatwo poruszać się komunikacją miejską. Za bilet jednorazowy przesiadkowy zapłacimy z reguły od 1 do 2 EUR. Rozkłady jazdy często mogą być niezrozumiałe dla turystów. Zdarza się, że podana jest tam tylko godzina odjazdu z pierwszego przystanku. Jeśli decydujemy się na podróż taksówką, warto mieć na uwadze, że taksówkarze w Grecji nie są zbyt przyjemni i często próbują naciągnąć turystów na dodatkowe koszty. O zamówienie taksówki warto poprosić obsługę hotelową i zapytać o koszt dojazdu, jeśli cena wydaje się zbyt wysoka, możemy się targować. W Atenach dostępne są też usługi firmy Uber. To wygodne rozwiązanie, ale wadą tego rozwiązania może być fakt, że niektóre opisy umieszczane są wyłącznie w alfabecie greckim.

   Wynajem samochodów
   Koszt wynajęcia samochodu to średnio od 25 EUR/dzień, za litr benzyny zapłacimy ok. 1,48 EUR. W Grecji panuje ruch prawostronny. W przypadku wynajmu auta, kierowca kategorii A, B lub C musi mieć ukończone 21 lat i prawo jazdy przynajmniej od roku. Ograniczenie prędkości dla samochodów osobowych nie różni się od polskich standardów.

   Informacje

   Ważne lokalne informacje i zwyczaje
   W Grecji panuje wiele zasad, których należy przestrzegać, aby nikogo nie urazić. Warto wiedzieć, że Grecy z odrazą podchodzą do osób nietrzeźwych i nawet niewielkie incydenty związane z niewłaściwym zachowaniem osób pijanych w restauracjach mogą skutkować wezwaniem policji. Grecy są też wyczuleni na wszelkie tematy związane z krytyką kościoła i greckich świeckich, ponieważ wysokim autorytetem w Grecji cieszy się kościół prawosławny, dlatego lepiej nie zabierać głosu w tego typu dyskusjach w obecności miejscowych. Grecy szczególnie życzliwi są w stosunku do dzieci, otacza się je szczególną opieką i życzliwością, dlatego nie należy się dziwić, jeśli dzieci wzbudzają zainteresowanie miejscowych. W wielu miejscach można spotkać się z zakazem fotografowania, trzeba mieć to na uwadze między innymi w muzeach, w pobliżu wykopalisk architektonicznych czy przy lotniskach. Często również możliwość robienia zdjęć w obiektach wiąże się z wykupieniem zgody. ... Czytaj cały opisZwiń opis

   Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

   Napisz do nas

   Masz pytanie odnośnie wycieczki? Potrzebujesz naszej porady?
   Wypełnij i wyślij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą i dobierze dla Ciebie idealny wyjazd.

   Imię
   E-Mail
   Nr telefonu
   Treść wiadomości

   Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz