Powrót na Itakę

oferta dostępna

Cena za osobę -18%40893 319

Razem (Szczegóły ceny)6 638

Masz kartę payback?
Dostaniesz 3319 punktów paybacksamolot

03:00:00

06.09.2019
02:05 Wrocław
05:30 Zakintos

13.09.2019
06:15 ZTH
07:35 WRO

Każda wycieczka zarezerwowana we FLY.PL objęta jest:
Gwarancją 100 % zwrotu
Gwarancją 100 % zwrotu

Gwarantujemy bezpieczny zakup wakacji. Dajemy Ci 100 % pewności zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Gwarancją najniższej ceny
Gwarancją najniższej ceny

Jeśli znajdziesz tą samą ofertę taniej, zwrócimy Ci podwójną różnicę i dodatkowo otrzymasz bon na 200 zł.

Opis oferty


Udogodnienia w hotelu:

Hotel
  • Bez paszportu

Wybierz opis oferty wg touroperatora: 

Region

Grecja / Grecja

Opis oferty:

Agios Sostis • Keri • Exo Hora • Anafontiria • Zakynthos - Zatoka Wraku • Błękitne Groty • Starożytna Olimpia • Achaia Clauss • Klasztor Św. Gerasimosa • Jaskinia Drogarati • Jezioro Melissani  • Plaża Myrtos • Itaka • Laganas • Marathonisi Niezwykła podróż łącząca relaks ze zwiedzaniem Wysp Jońskich: Zakynthos i Kefalonii oraz wizyta na Peloponezie. Na trasie stanowisko archeologiczne w Olimpii z listy UNESCO, ulubiona wyspa żółwi - Zakynthos i unikalne na skalę światową jaskinie w Kefalonii. Relaks zapewnią plaże Navagio i Myrtos, zaliczane do najlepszych w Europie. Będzie możliwość degustacji kefalońskiego wina Robola oraz Mavrodaphne w słynnej winiarni na Peloponezie. W programie również niezapomniany rejs po zatoce Laganas z czasem wolnym na kąpiele. Bogata oferta wycieczek fakultatywnych sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Odkryj z nami wspaniałe miejsca Itaki, ojczyzny Odyseusza oraz poznaj grecką kulturę i tradycję. Warto przedłużyć wakacje w jednym z hoteli z oferty Itaki na Zakynthos. Trasa w Grecji: ok. 600 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot na Zakynthos. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny przylotu). Kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. AGIOS SOSTIS - KERI - EXO HORA - ANAFONTIRIA - ZAKYNTHOS (trasa: ok. 90 km)

Śniadanie. Przejazd do niewielkiej miejscowości AGIOS SOSTIS, gdzie znajduje się drewniany most na malutką wysepkę Cameo, która na skutek trzęsienia ziemi oderwała się od lądu. Przejazd na półwysep KERI, najbardziej na południe wysuniętą część wyspy. Słynie z bujnych gajów oliwnych i przepięknych widoków. Wizyta w punkcie widokowym na malownicze klify i morze. Przejazd przez górskie wioski: Kiliomeno, Agios Leon, Maries. Dalej na trasie miejscowość EXO HORA, gdzie podziwiać można najstarsze drzewo oliwne na Zakynthos. Postój w tradycyjnej małej wiosce ANAFONTIRIA, gdzie do dziś Grecy sami tłoczą olej, produkują miód i zbierają zioła - możliwość degustacji i zakupu lokalnych produktów. Wizyta w punkcie widokowym na Zatokę Wraku, jedną z największych atrakcji wyspy. Białą plażę otaczają skały i oblewa błękitne morze. Przejazd do stolicy wyspy - miasta ZAKYNTHOS, kiedyś nazywanego Wenecją Orientu. Spacer po starym mieście: kościół Św. Dionisosa, Plac Św. Marka i Dionisosa Solomosa, ulica Alexandra Romy. Czas wolny. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. CZAS WOLNY / ZATOKA WRAKU - BŁĘKITNE GROTY (trasa: ok. 30 km)

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs do ZATOKI WRAKU. Plaża Navagio z uwięzionym statkiem przemytniczym Panagiotis jest znana na całym świecie i znajduje się niemal na każdej pocztówce z Grecji. Podczas rejsu do Zatoki Wraku postój przy BŁĘKITNYCH GROTACH, zwiedzanie i czas wolny na kąpiel. Dopłynięcie do malowniczej plaży z wrakiem i czas wolny. Powrót do hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. STAROŻYTNA OLIMPIA - ACHAIA CLAUSS (trasa: ok. 200 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do portu i przeprawa promowa do portu w Kyllini na Peloponezie. Przejazd i zwiedzanie STAROŻYTNEJ OLIMPII, jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych Grecji, wpisanego na listę UNESCO, miejsca pierwszych igrzysk olimpijskich z 776 r. p.n.e. i kultu Zeusa. Zwiedzanie fragmentów Stadionu Olimpijskiego, który niegdyś mógł pomieścić na widowni 35 tys. osób. W gaju oliwnym mieściły się świątynie m.in. Zeusa z posągiem dzieła Fidiasza i najstarsze sanktuarium w Grecji - świątynia Hery, której pozostałości możemy podziwiać do dziś. W Olimpii odkryto najstarsze wydanie "Odysei" Homera. Wizyta w najstarszej w Grecji, słynnej winiarni ACHAIA CLAUSS, która szczyci się pokaźnymi zapasami trunku szacowanymi na ok. 7500 ton, degustacja słynnego wina Mavrodaphne. Winiarnię odwiedzili m.in. Otto von Bismarck, cesarzowa Austrii Sisi, czy Alexander Fleming. Przeprawa promowa na Kefalonię. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

5. DZIEŃ. KLASZTOR ŚW. GERASIMOSA - JASKINIA DROGARATI - JEZIORO MELISSANI - PLAŻA MYRTOS (trasa: ok. 80 km)

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie XVI-wiecznego KLASZTORU ŚW. GERASIMOSA, patrona wyspy, gdzie znajduje się unikalny Ikonostas i relikwie świętego. Wizyta w winiarni i degustacja typowego kefalońskiego wina Robola. Następnie zwiedzanie JASKINI DROGARATI, jednej z najciekawszych w Grecji. Jaskinia jest potężna, ma wymiary sali koncertowej i tak też jest wykorzystywana z uwagi na doskonalą akustykę. Przejazd i rejs łódeczkami po zjawiskowym podziemnym, słonym jeziorze MELISSANI. Na jego terenie zostały odkryte zabytki kultury minojskiej, m.in. lampki oliwne i figurki nimf, jezioro nosi nazwę od imienia jednej z nich - Melissani. Przejazd na wschodnie wybrzeże do Agia Efimia, czas wolny na obiad (we własnym zakresie). Następnie czas wolny na PLAŻY MYRTOS. Krystalicznie czysta, turkusowa woda dostarczy chwil relaksu po całodniowym zwiedzaniu. W rankingach plaża ta uznawana jest za jedną z piękniejszych plaż Europy, kręcono tu nawet sceny do filmu "Capitan Corelli" z Nicolasem Cage i Penelope Cruz. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. CZAS WOLNY / ITAKA (trasa: ok. 70 km)

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na ITAKĘ - wyspę króla Odyseusza, mityczną, górzystą z zacisznymi plażami, otoczoną krystalicznie czystymi wodami. W programie spacer po stolicy wyspy Vathi oraz wizyta w Muzeum Archeologicznym. Czas wolny. Przejazd do wioski Stavros, słynącej z lokalnych słodyczy. Spacer urokliwymi uliczkami do pomnika Odyseusza. Przejazd do Kioni, największego kurortu na wyspie. Urokliwa miejscowość położona jest na północno-wschodnim krańcu Itaki w malowniczej zatoce. Czas wolny. Rejs powrotny na Kefalonię. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. LAGANAS - MARATHONISI (trasa: ok. 130 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przeprawa promowa na Zakynthos. Rejs po zatoce LAGANAS i wokół bezludnej wysepki MARATHONISI, gdzie można zobaczyć słynne żółwie morskie Caretta caretta w ich naturalnym środowisku. Postoje na kąpiel (zależnie od warunków pogodowych): w pobliżu tajemniczych jaskiń Keri i u wybrzeży bezludnej wyspy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godzin wylotu). Transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko i transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach**/***: 4 na Zakynthos, 3 na Kefalonii, 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalny przewodnik, degustacje: ok. 68 EUR; bilety na przeprawę promową Zakynthos - Peloponez - Kefalonia - Zakynthos: ok. 70 EUR; obowiązkowy podatek turystyczny (płatny na miejscu w hotelu): 0,5-4 EUR/dzień/pokój/zależnie od kategoryzacji hotelu.Opłaty fakultatywne: rejs do Zatoki Wraku i Błękitnych Grot: ok. 35 EUR; rejs na wyspę Itaka: ok. 45 EUR.

Informacje praktyczne


Stolica

Ateny


Język

grecki


Czas lokalny

Czas lokalny jest późniejszy o godzinę od obowiązującego w Polsce, więc po przylocie przestawiamy zegarek o godzinę do przodu.


Ogólne wymagania wjazdowe

Wiza nie jest wymagana. Przekraczanie granicy możliwe na podstawie dowodu osobistego lub paszportu.


Waluta

euro (EUR), 1 EUR = 100 centów

Aktualny kurs to: 1EUR = 4.2554PLN, kurs NBP z dnia 2019-06-14


Ceny w hotelach i restauracjach

Obiad w restauracji to koszt od 8 do 25 euro, za piwo lub napój zapłacimy od 3 do 5 euro. Dania z owoców morza (ośmiornice, kalmary) będą droższe niż dania mięsne, przykładowo savvas kebab wyniesie nas ok. 8,00 euro, a grillowana ośmiornica ok. 13,50 euro.


Napiwki

W restauracjach zazwyczaj zostawia się napiwek w wysokości od 5 do 15% ceny potrawy, pomimo że opłata za usługę jest wliczona w koszt. Bardzo ważne jest też pochwalenie potrawy – kelnerzy i właściciele restauracji uwielbiają tego typu komplementy.


Szczepienia

Brak wymaganych szczepień.

Obowiązkowy podatek turystyczny

Od 1 stycznia 2018 r. w Grecji obowiązuje podatek turystyczny w wysokości uzależnionej od standardu. W przypadku obiektów 1 i 2-gwiazdkowych opłata za noc wyniesie 0,5 euro od osoby, w hotelach 3-gwiazdkowych – 1,5 euro, 4-gwiazdkowych – 3 euro, a pięciogwiazdkowych – 4 euro.


Napięcie i rodzaj gniazdka

adapter nie jest wymagany, 230 V; 50 Hz / typ C, typ C-2, typ F


Komunikacja / transport publiczny

W większych miastach możemy łatwo poruszać się komunikacją miejską. Za bilet jednorazowy przesiadkowy zapłacimy z reguły od 1 do 2 EUR. Rozkłady jazdy często mogą być niezrozumiałe dla turystów. Zdarza się, że podana jest tam tylko godzina odjazdu z pierwszego przystanku. Jeśli decydujemy się na podróż taksówką, warto mieć na uwadze, że taksówkarze w Grecji nie są zbyt przyjemni i często próbują naciągnąć turystów na dodatkowe koszty. O zamówienie taksówki warto poprosić obsługę hotelową i zapytać o koszt dojazdu, jeśli cena wydaje się zbyt wysoka, możemy się targować. W Atenach dostępne są też usługi firmy Uber. To wygodne rozwiązanie, ale wadą tego rozwiązania może być fakt, że niektóre opisy umieszczane są wyłącznie w alfabecie greckim.


Wynajem samochodów

Koszt wynajęcia samochodu to średnio od 25 EUR/dzień, za litr benzyny zapłacimy ok. 1,48 EUR. W Grecji panuje ruch prawostronny. W przypadku wynajmu auta, kierowca kategorii A, B lub C musi mieć ukończone 21 lat i prawo jazdy przynajmniej od roku. Ograniczenie prędkości dla samochodów osobowych nie różni się od polskich standardów.


Ważne lokalne informacje i zwyczaje

W Grecji panuje wiele zasad, których należy przestrzegać, aby nikogo nie urazić. Warto wiedzieć, że Grecy z odrazą podchodzą do osób nietrzeźwych i nawet niewielkie incydenty związane z niewłaściwym zachowaniem osób pijanych w restauracjach mogą skutkować wezwaniem policji. Grecy są też wyczuleni na wszelkie tematy związane z krytyką kościoła i greckich świeckich, ponieważ wysokim autorytetem w Grecji cieszy się kościół prawosławny, dlatego lepiej nie zabierać głosu w tego typu dyskusjach w obecności miejscowych. Grecy szczególnie życzliwi są w stosunku do dzieci, otacza się je szczególną opieką i życzliwością, dlatego nie należy się dziwić, jeśli dzieci wzbudzają zainteresowanie miejscowych. W wielu miejscach można spotkać się z zakazem fotografowania, trzeba mieć to na uwadze między innymi w muzeach, w pobliżu wykopalisk architektonicznych czy przy lotniskach. Często również możliwość robienia zdjęć w obiektach wiąże się z wykupieniem zgody. ... Czytaj cały opisZwiń opis


Podane informacje wjazdowe dotyczą obywateli Rzeczpospolitej Polski. Obywatele innych państw są zobowiązani do zapoznania się z informacjami wizowymi we własnym zakresie.

Aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie: http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia

Masz pytania przed rezerwacją? Wyślij formularz do naszego doradcy!

Oświadczam, że zapoznał(łam)-em się i akceptuję Regulamin Serwisu Fly.pl, Politykę Ochrony Danych Osobowych oraz Klauzulę Informacyjną dotyczącą przetwarzania Danych Osobowych i wyrażam zgodę na kontakt od Fly Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. w celu realizacji zapytania/rezerwacji oraz